Şimdi Ara

Gaming Laptop Satın Alma Rehberi/Bakım Ve Kullanım İncelikleri/Her Türlü Tavsiyeleri (105. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.731
Cevap
156
Favori
426.099
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 103104105106107
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Msi bulursanız ( gf serisi hariç ) kesinlikle alın tatmin eder. Msi ve digerleri...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: expressimo

Frekanslar da onemli. Turboboost ne kadar aktif kullanmış o mesela ? Uründe 4 ghz yazsa da 3.2 de kullanabilir. Bunlar önemli. Turboboost kapatirsaniz buz gibi olur orasi ayri ve dell 7567 de de turboboost devre disi piyasaya suruldu millet serin sandı. Ama oma rağmen tatminkar bir pc. Bu model benim bildigim 1060 olani felaket sıcak. 1050ti 84c hangi oyunda görduğü de onemli. Mesela fortnite icin yuksek,gta 5 icin ideal.
    Yanlış hatırlamıyorsam shadow of the tomb raider

• quote:

Orijinalden alıntı: expressimo

Msi bulursanız ( gf serisi hariç ) kesinlikle alın tatmin eder. Msi ve digerleri...
    O fiyata çok zor bulunur valla :( bütçeyi de arttıramıyorum.

• Onur C. O kullanıcısına yanıt
    2. el temiz baksanız iyi olabilir aslında. Msi gerçekten başka bir dünya kullananlar bilir(ge 60 sonrası için geçerli hatta cooler boost 4 ve sonrası için) Tomb Raider için kabul edilebilir bir ısı aslına. Frekans vs onları da belirtirseniz ona göre öneri yapabilirim. Acer nitro 5 alıp turboboostu kısıp kullanabilirsiniz gerçekten kaliteli bir pc. Evet bu model (hp) herşeyi ile toplu hoş ve uygun fiyatlı gibi gözükse de, aslında pek de önerilesi değil. Aslında 2017 omen 15 in aynısı geçen senelerde de satılan. Fakat ben y520 öneririm ya da y530. En azından y530 da kalite yüksek.

https://www.hepsiburada.com/lenovo-legion-y520-intel-core-i5-7300hq-8gb-1tb-gtx1050-windows-10-home-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-80wk014utx-p-HBV00000C1AZ0

Bios güncelemesini SAKIN YAPMAYIN!! Onun dışında mutlu eder,trackpad tuşları zamanla dandik hale geliyor. klavye sorunu falan deniyordu ama aştılar mı bilmiyorum sorun yaşamayan da var. Kasa vidaları da biraz dandik diyenler oldu ama serin bir pc. Turboboostu kullanıyor mu bilmiyorum zira kullanmadığı için serinse gidip hp alın turbo off yapın daha iyi.En azından 1050ti ve kasası şekli hoparlörü tuş takımı on numara bir pc almış olursunuz.
    https://www.amazon.com.tr/gp/product/B07JC8FRCG/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00__o00_s00?ie=UTF8&psc=1 Kronik bir sorunu yok diye biliyorum birisi sadece pil sorunu yaşadı forumda o kadar.Onun dışında biraz ısınır ama hp den fersah fersah ötede kalite olarak ve turbo off yaparsnız da baya tatmin eder. Güzel cihaz.Monster veya asus fx504 fx503 de düşünebilirsiniz ama karar sizin. Hp alırsanız bursa servisi harikadır ama ben yine de önermiyorum karar sizin.
  • Onur C. O kullanıcısına yanıt
    Bir de lenovo ideapad 330 var gtx li :https://www.hepsiburada.com/lenovo-ideapad-330-15ich-intel-core-i7-8750h-16gb-1tb-128gb-ssd-gtx1050-windows-10-home-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-81fk005ntx-p-HBV00000EQHOW

Turboboost konusunda bu da sıkıntılı, kasa plastik tamamen. https://laptopmedia.com/review/lenovo-ideapad-330-15ich-review-gaming-device-for-the-average-user/
    Çok da önermiyorum aslında ama bulunsun diye koydum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi expressimo -- 5 Şubat 2019; 2:43:18 >
  • Teşekkürler hocam ben şu sıcaklık olayını iyice araştırayım forumları didik didik edeyim.

• Gtx1050 olan bir laptop almayın! En az 1050ti olsun hedefiniz. Eğer 1050 olan bir laptop alacaksanız laptop almayıp masaüstü kurun daha iyi.
  • Lütfen yardım.
    Gaming laptop alacagım sıfır, bütçem 7500 maksimum ama aslında psikolojik sınırım 6000 yani 7500 verince çıkacak bir problem ısınma donma vs. beni gerçekten baya yıkar.
    Aradığım özellikler
    17.3 ekran
    16gb ram
    1060 6gb (max Q hariç)
    En az 128 ssd

Bu fiyata bulabildiğim tek pc excalibur g860 indirimle 7500 e geliyor.
    Almalımıyım? Daha iyi bir seçenek var mı?

Amacım pubg bf vs online oyunları min 60fps(ekran zaten 60hz bahsettiğim laptopta) full ayarlarda oynamak ve 3 yıl boyunca çıkacak oyunların hepsini 1080p 60fps full bilemediniz bir tık altında oynamak.
    Şimdiden teşekkür ederim yardımınız için.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • veycelldmr45 V kullanıcısına yanıt
    Casper markasından uzak durun mümkünse. 1060 istiyorsanız o fiyata zor, daha yükseğe çıkmanız gerek.
  • Sturmbannführer kullanıcısına yanıt
    İşte youtube incelemeleri izledim ama gerçek kullanıcı tecrübesi lazım. Biliyorum casper evlerden uzak olsun ama işte ah be dolar.

O kadar para verecekseniz biraz daha yukarı çıkmaya çalışın size tavsiyem.

• Sturmbannführer kullanıcısına yanıt
    Yukarı derken mesela ne kadar gibi zaten 6 taksit yapacağım nerdeyse her ay asgari ücret vericez var mı aklınızda bir laptop?
    Sabahtan beri forumu geziyorum bu newegg falan varmış ama bi rehberini bulamadım sitede nedir ne değildir alınır mı edilir mi. Şahin parası ayırdık resmen ama düzgün bir laptop bile alamıyorum güleyim mi ağlıyayım mı bilemiyorum. Daha önce 7500 bütçem var ne önerirsiniz yazana kızıyordum hava mı atıyorlar o kadar paraya istediğini alırsın diye ama hiçbir şey alamıyorsun çok garip duygular içindeyim (fon müzik = azer bülbül duygularım darmadağın)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi veycelldmr45 -- 5 Şubat 2019; 19:44:3 >
    1050ti msi gp73 alın başka yolu yok belki tulpar t7 v17 ucuz olanı(ucuz falan değil ya neyse) 1060 lı o iyi bir cihaza benziyor. Neden masaüstü istemiyorsunuz ? Masaüstüne o paraya neredeyse 6 sene 1080p full ayar oynatan pc kurulur.
    https://tr.gearbest.com/laptops/pp_009863355765.html?wid=1349303
    Açık konuşalım ilacınız bu ama bu paralara çok alternatif var.
  • expressimo kullanıcısına yanıt
    Açıkçası xiaomi fanıyım telefonumda xiaomi ama o parayı çıkarmam imkansız. Masaüstü kısmı şöyle ki eşim masaüstüne karşı laptop kaldırılır görüntü kirliliği yapmaz ama masaüstü olmaz diyor yani izin alamıyorum. O yüzden masaüstüne yönelmem gerekirse en fazla 5000 verebilirim monitör dahil(para miktarı düşünce ikna kolaylaşıyor). Anladığım şu ki excalibur uzak durmalıyım.

Ben riskli buluyorum. Iyi olur Allahtan kötü olur benden :)

• expressimo kullanıcısına yanıt
    Hocam 8 bin TL'ye monitör dahil bir sistem tavsiyesi yaparmısınız?
  • Olur mu hocam öyle şey zaman ayırmışsın cevap vermişsin demeyiz öyle şey. Sadece işte casper bu 6-7 yıl önce almıştım o zamanda donanım olarak bakınca ooo emsallerinden %20 ucuz ama bilgisayar diye aldığım şey katalitik soba çıkmıştı.

• Merhabalar öncelikle Türkiye kaynaklı sitelerdenmi yoksa yurtdışı kaynaklı bir sitedenmi almalıyım laptopu ? Buna karar veremedim.(Amazon-Gearbest vs..)

Aradığım özellikler :

Ekran boyutu : Önceliğim 17" fakat f/p olursa 15" hayır diyemem.

İşlemci : i5-8300 serisi

Ekran : GTX-1050 Ti

1- Ayrıca sormak istediğim amazondan alışveriş yaparken bilindiği üzere kargo ücretini rica üzerine sildirtme imkanımız var diye duydum.Aynı durum gümrük vergisi içinde geçerli midir ? Almayı düşündüğüm cihaz 800 dolar civarında kargo ve gümrük dahil fiyatı 1.000 dolar civarı yapıyor.

2-Şuan polonyada bulunuyorum buradaki ülke gümrüğüde türkiye gibi vergi alıyor. Merak ettiğim konu amazon eğerki gümrük vergisi alınmaz ise bu ücretin iadesini sağlıyor diye biliyorum laptopu polonyadamı sipariş etmem mantıklı olur Türkiyede döndükten sonramı sipariş etmeliyim hangi ülkenin gümrüğünden daha karlı çıkabilirim ?

Önerilerinize açığım yardımcı olabilirseniz çok sevinirim bütçem yaklaşık : $900 - $ 1000

Kendi araştırmam sonucu elde ettiğim birkaç link ve kargo dahil fiyatları :
    (Normalde ucuz laptoplar işin içine vergi girince ortalık kızışıyor haliyle)

MSI GL73 8RD-201 17.3" Performance Gaming Laptop Laptop GTX 1050Ti 4G i5-8300H 8GB DDR4 2400MHz 1TB HDD Win 10, Black, Red Backlit Keys-1.000$

MSI GV62 8RD-200 15.6" Full HD Performance Gaming Laptop PC i5-8300H, GTX 1050Ti 4G, 8GB RAM, 16GB Intel Optane Memory + 1TB HDD, Win 10 64 bit, Black, Steelseries Red Backlit Keys - 996$

HP Pavilion Gaming Laptop 15.6" Core i5-8300H 15.6-inch Diagonal Full HD IPS Anti-Glare WLED-Backlit Display(1920 x 1080) with Narrow Bezel Design 8GB RAM + 1TB HDD Storage 15-cx0056wm- $ 772.68
    Msi alın bence . Cooler boost 5 olsun içinde MUTLAKA. Sitede özelliklerde yazar aşağı indirince sayfayı. Siyah arka plan üzerine kırmızı ya da yeşil ya da mavi yazılar ile.
  • 
Sayfa: önceki 103104105106107
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.