Şimdi Ara

Gaming Laptop Satın Alma Rehberi/Bakım Ve Kullanım İncelikleri/Her Türlü Tavsiyeleri (379. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.731
Cevap
156
Favori
426.350
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 377378379380381
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

"şimdi masraftan kaçıyorlar."

hocam o kısmı öyle anlamayın. Misal siz bu makineye şu an 2000 dolar verdiniz diyelim ne yapıyor güncel kurla 17.000TL

dell e o zaman ne kadar verdiniz bilmiyorum ama 2500 dolar seviyesinde vermiş olduğunuzu varsayarsak o zaman kur 1.80tl miş 4500 TL ediyor..

Paranın pul olması sebebiyle, size daha pahalı makine aldığınız kanısı yarattığı için can sıkıntısı çektiğiniz problemleri yaşıyorsunuz, oysa amerikalıya göre 500 dolar fark var :) yani eski dell laptopunuza göre şimdiki monsterın kalitenin düşük olması çok normal çünkü fiyatı 500 dolar daha düşük..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi khanstern -- 1 Haziran 2021; 13:27:43 >
  • Acer nitro 5 yerine şans eseri msi alpha 15 a4dek i çok uygun bir fiyata getirdim umarım pişman olmam ryzen 7 4800 ve rx5600m bakalım neler sunacak

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Kaanowicz kullanıcısına yanıt

Hocam ne kadara aldınız?Kullanım sonrası tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

• Lemans kullanıcısına yanıt
    11779 a denk getirdim sıfır kapalı kutu. Tabii ki de buraya deneyimlerimi yazarım isterseniz bir iki haftalık süreç sonunda :)

• Kaanowicz kullanıcısına yanıt
  • Lemans kullanıcısına yanıt
    Evet birebir bu ürün 😁 ram i dual yapmayı çok istiyorum ben de 3200 mhz daha, acaba ram tavsiyesiniz var mıdır? Sağolun tekrardan :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kaanowicz -- 2 Haziran 2021; 2:40:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: khanstern

"şimdi masraftan kaçıyorlar."

hocam o kısmı öyle anlamayın. Misal siz bu makineye şu an 2000 dolar verdiniz diyelim ne yapıyor güncel kurla 17.000TL

dell e o zaman ne kadar verdiniz bilmiyorum ama 2500 dolar seviyesinde vermiş olduğunuzu varsayarsak o zaman kur 1.80tl miş 4500 TL ediyor..

Paranın pul olması sebebiyle, size daha pahalı makine aldığınız kanısı yarattığı için can sıkıntısı çektiğiniz problemleri yaşıyorsunuz, oysa amerikalıya göre 500 dolar fark var :) yani eski dell laptopunuza göre şimdiki monsterın kalitenin düşük olması çok normal çünkü fiyatı 500 dolar daha düşük..

hocam güzel bir tespit yaptınız hemen dell notebook'un çıktığı tarihteki fiyatına baktım, 1500dolar'mış. ben de şaşırdım demek ki 2000 küsür tl'ye almışız. üzerinde JBL marka hoparlör vardı ve hatta subwooferlıydı . modeli de L502X .yani sadece mosnter özelinde değil genel olarak firmalar güzel hoparlör koymuyor şu aralar

• Arkadaşlar elimde satmaya çalıştığım bir laptopum var.

Memnunum aslında ama 1-2 problemim yüzünden satıp masaüstüne dönme kararı aldım.

Yani cihazla ilgili bir problemim yok, kendimle alakalı.

Sizce aşağıdaki ilanımdaki laptop ne kadar eder?

Herkes ya ölü fiyat bekliyor, ya da 2. El istemiyor. Anlamadım bu işi, adam GTX 1660Ti laptop bakıyor ama 2. El olmasın diyor.

https://forum.donanimhaber.com/msi-gl65-leopard-sfk-062-12-500-tl-indirim-yapildi--149280687

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba 8500₺ bütçe için üzmeyecek laptop öneriniz var mı?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Forum1th

Arkadaşlar elimde satmaya çalıştığım bir laptopum var.

Memnunum aslında ama 1-2 problemim yüzünden satıp masaüstüne dönme kararı aldım.

Yani cihazla ilgili bir problemim yok, kendimle alakalı.

Sizce aşağıdaki ilanımdaki laptop ne kadar eder?

Herkes ya ölü fiyat bekliyor, ya da 2. El istemiyor. Anlamadım bu işi, adam GTX 1660Ti laptop bakıyor ama 2. El olmasın diyor.

https://forum.donanimhaber.com/msi-gl65-leopard-sfk-062-12-500-tl-indirim-yapildi--149280687

Hocam adıma 24 ay garantili mis gibi 6 ay vadesiz taksitli jelatinini benim sökeceğim laptop dururken, 12.500tl nakit canlı parayı açıkçası 2.el cihaza bende vermem.. öyle param olsa zaten üstüne 3 4 daha ekler aynısının sıfırını alırım ki öyle yaptım belki alacağım adam wc den çıkınca elini yıkamıyor ne bileyim nasıl kullanmış gidip gtx1650ti lı notebook aldım..

Hatta isterse gtx1050 olsun ama sıfır olsun derim.. ayrıca içini açıp bir yerlerini de kırmışsınız o da sıkıntı..

Ayrıca ülkenin hali de ortada, işten çıkartma yasağı bitince ne olacağı belli değil insanlar temkinli, gençler oyundan ziyade abd ye almanyaya nasıl kaçarım derdine düşmüş kısacası işiniz zor.. satmak istiyorsanız 8500tl lere düşürmeniz gerekir , o zamanda bu fiyata bu cihaz yazık olur , en iyisi kullanın satmak zorunda değilseniz

• quote:

Orijinalden alıntı: khanstern

Hocam adıma 24 ay garantili mis gibi 6 ay vadesiz taksitli jelatinini benim sökeceğim laptop dururken, 12.500tl nakit canlı parayı açıkçası 2.el cihaza bende vermem.. öyle param olsa zaten üstüne 3 4 daha ekler aynısının sıfırını alırım ki öyle yaptım belki alacağım adam wc den çıkınca elini yıkamıyor ne bileyim nasıl kullanmış gidip gtx1650ti lı notebook aldım..

Hatta isterse gtx1050 olsun ama sıfır olsun derim.. ayrıca içini açıp bir yerlerini de kırmışsınız o da sıkıntı..

Ayrıca ülkenin hali de ortada, işten çıkartma yasağı bitince ne olacağı belli değil insanlar temkinli, gençler oyundan ziyade abd ye almanyaya nasıl kaçarım derdine düşmüş kısacası işiniz zor.. satmak istiyorsanız 8500tl lere düşürmeniz gerekir , o zamanda bu fiyata bu cihaz yazık olur , en iyisi kullanın satmak zorunda değilseniz

Alıntıları Göster

Komik yorumunuz için teşekkür ederim.

8.500 TL kısmı hele, yaklaşık 5 senedir bu forumdayım ilk kez bu kadar komiğini gördüm.

• @Forum1th

Hocam komedi demeyelim de trajikomik desek daha doğru olur , gülerek batan tek ülke olma yolunda ilerliyoruz zaten Gaming Laptop Satın Alma Rehberi/Bakım Ve Kullanım İncelikleri/Her Türlü Tavsiyeleri 

Ama sana sonda dedim 8500 yazarsan da yazık olur , alınteriyle kazanaılmışsa şayet 3 5 fps için kimse cebinden çıkartıp 2.el bir cihaza 12.500 saymaz , daha geçen gün 9000tl ye i7 - 1660ti -16gb ram - 512ssd sıfır laptop sattı hepsiburada

• quote:

Orijinalden alıntı: ellerimkirli

bana dell daha sıcak geldi..

monster i5 işlemci var ama aynı paraya i7 lisi var :) lenovoda da usb sayısı 2 tane gördüm..

• ellerimkirli kullanıcısına yanıt

GTX1650 çöp bi ekran kartı tavsiye etmiyorum, 1 seneye kalmaz üzülürsünüz.

• cevaplar için teşekkürler.

i510500H 6c/12T

i7 de aynı şekilde. sadece saat hızı biraz farklı ama testlerde birbirlerine çok yakınlar. i5 nispeten diğerine göre daha yeni bir işlemci olması kararsız kalmama sebep oldu.

• 8K bütçem var yardımcı olurmusunuz 3 laptop buldum hangisini almalı veya başka önersii olan var mı

https://www.hepsiburada.com/monster-abra-a5-v16-5-2-intel-core-i5-10200h-8gb-250gb-ssd-gtx-1650-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBCV00000AK6WG 1- MONSTER FİYAT 7K KENDİ SİTESİNDE 7500 SON 5 GÜN 500 LİRA KARDA OLURSUN

https://www.hepsiburada.com/msi-gf63-thin-10sc-008xtr-intel-core-i5-10300h-8gb-256gb-ssd-gtx-1650-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBCV000001ZFCD 2-MSI AYNI ÖZELLİKLER MONSTERLA AMA MSI MARKA OLARAK DAHA İYİ diye düşünüyorm 7750 DİĞER SİTELERDE 8.5 FALAN BU DA İNDİRİMDE GÖZÜKÜYOR 2 GÜNLÜĞÜNE

https://www.hepsiburada.com/asus-tuf-fx506li-hn085-intel-core-i5-10300h-8gb-1tb-ssd-gtx-1650ti-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBCV0000043I05 3-ASUS FARKI ŞU 1TB SSD VAR HİÇBİR ŞEKİLDE DEPOLAMA SORUNU OLMAZ 8.3K BU DA SON 1 GÜN İNDİRİMDE BU DA ARTAR MUHTEMELEN

• quote:

Orijinalden alıntı: msgz44

GTX1650 çöp bi ekran kartı tavsiye etmiyorum, 1 seneye kalmaz üzülürsünüz.

Hocam o zaman hesaplarımiza para gönder alalım rtx3080 ekran kartlı laptopları..

Herkes en iyisini ister ama bütçe meselesi, geçen sene 6000tl olan gtx1650ti kartlı laptoplar su an 8000tl seviyesinde..

1 gunde 7tl den 8.50tl ye firlayan dolar kurunun olduğu bir ülkedeyiz gerçi şu an 8.75 seviyesinde 9 a doğru gidiyor... şu anki gidişat bu yönde..

Senin tabirinle yakında çöp bile almak mümkün olmayacak.. hatta gtx ile başlamayan kartlara sahip notebooklar bu seviyelere gelecek diye korkuyorum yani..

• Dostum ben RTX3070 al demedim ki, en azında GTX1660 ya da RTX 2060 olanlar kovalanabilir diye düşünüyorum. Çünkü 1650 gerçekten işe yaramaz bir ekran kartı, o parayı hiç hak etmiyor, sizi de anlıyorum umarım istediğiniz pc yi bulabilirsiniz.

Bu arada baktığınız pc ler 9500 TL civarında gibi gördüm. ben olsam onlara para vereceğime eğer bütçeyi 1k daha zorlayabiliyorsanız şunu alırdım.

https://www.hepsiburada.com/msi-thin-gf65837-9sd-intel-core-i7-9750h-8gb-512gb-ssd-gtx-1660ti-windows-10-home-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBCV0000054OBK

hem I7 işlemci, 144 Hz ekran, GTX1660ti ekran kartı ile gayet parasını hak eden bir msi laptop. Ram e pek takılmayın en başta 8 gb idare eder, sonra bi 8 gb ya da 16 gb alır takarsınız.

kolaylıklar gelsin!

• quote:

Orijinalden alıntı: msgz44

Dostum ben RTX3070 al demedim ki, en azında GTX1660 ya da RTX 2060 olanlar kovalanabilir diye düşünüyorum. Çünkü 1650 gerçekten işe yaramaz bir ekran kartı, o parayı hiç hak etmiyor, sizi de anlıyorum umarım istediğiniz pc yi bulabilirsiniz.

Bu arada baktığınız pc ler 9500 TL civarında gibi gördüm. ben olsam onlara para vereceğime eğer bütçeyi 1k daha zorlayabiliyorsanız şunu alırdım.

https://www.hepsiburada.com/msi-thin-gf65837-9sd-intel-core-i7-9750h-8gb-512gb-ssd-gtx-1660ti-windows-10-home-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBCV0000054OBK

hem I7 işlemci, 144 Hz ekran, GTX1660ti ekran kartı ile gayet parasını hak eden bir msi laptop. Ram e pek takılmayın en başta 8 gb idare eder, sonra bi 8 gb ya da 16 gb alır takarsınız.

kolaylıklar gelsin!

Önerdigin laptop ile arkadaşın attığı laptop arasında 3249TL fark var.. 10fps için değer mi tartışılır

Bu arkadaşın attığı

Gaming Laptop Satın Alma Rehberi/Bakım Ve Kullanım İncelikleri/Her Türlü Tavsiyeleri

Bu senin attığın

Gaming Laptop Satın Alma Rehberi/Bakım Ve Kullanım İncelikleri/Her Türlü Tavsiyeleri

• 
Sayfa: önceki 377378379380381
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.