Şimdi Ara

Gaming Laptop Satın Alma Rehberi/Bakım Ve Kullanım İncelikleri/Her Türlü Tavsiyeleri

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
7.672
Cevap
179
Favori
402.302
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 4 gün
  • Cevaplayan Üyeler 1420
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1002
  • Ortalama Mesaj Aralığı 3 saat 40 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 524
  • Favoriye Eklediklerim 188
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • expressimo (1002 mesaj) juxtance (138 mesaj) MadMen (112 mesaj) J.sins (107 mesaj) oytunjo (86 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (3094 mesaj) Mobil (2834 mesaj) Tablet (41 mesaj) Mini (221 mesaj) Uygulama (1456 mesaj) (9 mesaj) (16 mesaj)
  • @
36 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Taşınabilir Bilgisayarlar >> Oyuncu Dizüstüleri (Gaming Laptop) >> Gaming Laptop Satın Alma Rehberi/Bakım Ve Kullanım İncelikleri/Her Türlü Tavsiyeleri
Giriş
    1402 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: peex

1500 Euro içerisine kargo ve vergiler dahil olmuyor değil mi hocam?

Sadece ürün fiyatı diye biliyorum, Amazon ana konuya sorup teyit etmek gerek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çavuş
    65 Mesaj

Çok sağolun hocam
    |
    |
    c_a_l_99 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3286 Mesaj

Arkadaşlar merhaba,elimde msi laptop var pili kalibire edeceğim fakat pil 99 da kalıyor.Şarj kısmının yerinde 1 dakika var dolmasına diyor ama ne kadar beklersem bekleyeyim dolmuyor.Bu yüzdende pili kalibire edemiyorum.Nasıl çözeceğim lütfen yardım.

|
    |
  • Yarbay
    3943 Mesaj
    Gamegaraj laptoplar hakkında ne düşünüyorsunuz? Alınır mı? Özellikle rtx 2070 ekran kartlı fenix modeli dikkatimi çekti.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    582 Mesaj

indie oyunları oynatabilecek ve iş için bir laptop önerir misiniz ?

|
    |
  • Yarbay
    3084 Mesaj

Ya arkadaşlar monstera amd istediğimizi gösterelim monster kullanıcıya önem veren bir firma eğer istediğimizi bilirlerse bir şeyler yapmaya çalışırlar diye düşünüyorum. XMG Eluktroniks gibi monster benzeri firmalar amd işlemcileri kullanmaya başladılar bile

|
    |
  • Teğmen
    191 Mesaj

Çok sıradan bir soru olacak ama bilen birilerinden bilgi almak için sorayım dedim;

Yaklaşık 8 senedir kullandığım Monster notebook'um var. Bir kez şarj soketi yanması dışında hor kullanmama rağmen hiç üzmedi beni. Yine Monster alayım dedim ama yurtdışından alabileceğim daha iyi modellere göre pahalı geldi. 2. kez sitenizden alışveriş yaparsam indirim-kampanya-hediye falan olur mu dedim reddedildim :))

Dolayısıyla yurtdışına yöneldim. Asus Tuf gözüme çarptı. AMD Ryzen 7 5800H, RTX 3070, 512 SSD ve 16GB 3200lük Ram varmış. Bu detaylardan çok anlamıyorum ama günlerdir forumdaki her konuyu okudum desem yeridir :))

Benim sorum, bu laptop da beni üzmeden 5+ yıl götürür mü? Beklersem aynı fiyat aralığında (~13-14.000 TL) "-Bu daha iyi" deyip alabileceğim başka laptop var mıdır? 512GB az gelirse artırabilir miyim?

• Binbaşı
    1811 Mesaj

Monster tok satıcı. Tr de ki esnaf zihniyeti ve faiş fiyatları yüzünden yurtdışından bakıyorum bende.
    Ge76 3070 benim radarimda. AMD ryzen 5xxx serisini bende merak ediyorum. MSI üst seviye cihazlarında Intel ile anlaşıyor bildiğim kadarıyla.
    |
    |
    BuzParmak kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    191 Mesaj

Newegg'de baktım o dediğiniz laptop'a i7 10870 yazıyor işlemci. Ekran kartı yeni, işlemci eski olup üstüne de Asus'tan yaklaşık 7-8bin pahalı olunca direk eledim hocam :))

Asus üzer mi ki? Dediğim gibi teknik kısmından çok anlamıyorum ama istiyorum ki 5+ yıl boyunca basit oyunlarda ve günlük kullanımda işimi görsün. Bir de hobi olarak yazılım ya da mobil oyun yapımı öğrenmek istiyorum, eğitim seti falan alacaktım PC'yi de o işlemleri (hangi işlemler olduğunu bilmiyorum :) ) olanı seçeyim istiyorum.

|
    |
    NvdiaAmd kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1811 Mesaj

Asus neden ucuz onu öğrenmek lazım . Monster da ucuz ama elinde nakit olan birisi neden msi a yöneliyor gibi bir şey bu. Asus cihaz kullanmadım hiç. Elimdeki msi 8 yasında. Pil dışında herhangi bir sorunu çıkmadı bu zamana kadar.

Bahsettiğiniz asus modeli hangisi ? Test videoları var mı merak ettim.

|
    |
  • Teğmen
    191 Mesaj

|
    |
    NvdiaAmd kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1811 Mesaj

Ge76 raider 17.3 inc, 32 GB ddr4 ram , 1 TB SSD ve 300hz ekran ile satışta aradaki fiyat farkı bundan olmasın 😅
    |
    |
  • Yüzbaşı
    582 Mesaj

indie, eski ve orta düzeydeki oyunları oynamak için bir laptop önerisi alabilir miyim ? hemde işte kullanacağım

|
    |
  • Binbaşı
    1546 Mesaj

Merhaba, örneğin Amazon uk
    Yada abd den boks eldiveni sipariş etsek 100-200
    Dolar bandında gidiyor amazondan hesaplanan kargo fiyatı hariç Türkiye de yada sonradan herhangi bir vergi odemiyor muyuz ? Teşekkürler 🙏
    |
    |
    c_a_l_99 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1402 Mesaj

Evet, Amazonda öderken muhtemel vergiler ve kargo için ekstra ödeme yapıyorsunuz. Import deposit ve shipping olarak geçiyordu sanırım. Bunlar harici etliye sütlüye karışmadan kapınıza kadar geliyor. Tabi 1500 euro kargo vergi hariç fiyat sınırı mevcut.

https://www.ticaret.gov.tr/gumruk-islemleri/sikca-sorulan-sorular/bireysel/posta-ve-hizli-kargo-muafiyeti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi c_a_l_99 -- 22 Şubat 2021; 12:51:42 >
    |
    |
    ynrlast17 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    90 Mesaj
    Açıkçası şu amd+RTX 3000 serisi için beklemedeyim ama bir çok yerde arz sıkıntısı oluşacağından bahsediliyor.Acaba amazon dan amd+ RTX 2060/2070 serisi bir laptop alıp geçsem mi diye düşünüyorum.

• Teğmen
    191 Mesaj

Ben de "çok anlamadan" aynı sizin dediğiniz şeyi bekliyorum. Sırf herkes öyle diyor diye :)) Biraz yukarıda attığım Asus sizin bahsettiğiniz sınıftan değil mi acaba? Amd + 3070 var ve 14K'ya yakın bir fiyata geliyor. İncelemesini görsem "İyi bu PC, iyi oyunlarda 1-2 sene, ortalama oyunlarda 4-5 sene üzme sizi" diye, yapıştırıp alcam ama işte yorum bulamıyorum :))

|
    |
    FlashGordon kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    90 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: BuzParmak

Ben de "çok anlamadan" aynı sizin dediğiniz şeyi bekliyorum. Sırf herkes öyle diyor diye :)) Biraz yukarıda attığım Asus sizin bahsettiğiniz sınıftan değil mi acaba? Amd + 3070 var ve 14K'ya yakın bir fiyata geliyor. İncelemesini görsem "İyi bu PC, iyi oyunlarda 1-2 sene, ortalama oyunlarda 4-5 sene üzme sizi" diye, yapıştırıp alcam ama işte yorum bulamıyorum :))

Hocam paylaştığınız ürün güzel lakin işte bu parayı vermek için rtx 2000-3000 arasinda ne kadar bir performans farkı olacak onuda bilmem gerekiyor.Aradaki farka değecek mi?

• Teğmen
    191 Mesaj

İşte ben o kısmından hiç anlamıyorum, siz değer ya da değmez fiyattan kâr edelim derseniz bana da haber eder misiniz? Çok minnettar olurum.

|
    |
    FlashGordon kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    90 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: BuzParmak

İşte ben o kısmından hiç anlamıyorum, siz değer ya da değmez fiyattan kâr edelim derseniz bana da haber eder misiniz? Çok minnettar olurum.

Hocam son durumda yeni çıkacak cihazların incelemesini takip etmek gerekecek.Siz yine almak istediğiniz ürününün buraya linkini bırakırsınız, bilen arkadaşlar yardımcı olurlar. Benim acelem yok şu anda 4-5 ay bekleyece.Cihazlar çıkınca YouTube dan vs incelemelere bakacam.

|
    |
Reklamlar
vp satın al
pubg mobile uc
Webtures SEO;SEO Nedir?
LOL RP Satın Al - LOL RP Yetkili Satış Sitesi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,750
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.