Şimdi Ara

Gaming Laptop Satın Alma Rehberi/Bakım Ve Kullanım İncelikleri/Her Türlü Tavsiyeleri (356. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.731
Cevap
156
Favori
426.343
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 354355356357358
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Teşekkür ederim fikrinizi ve görüşünü belirttiğiniz için dikkate alacağım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mrimp kullanıcısına yanıt
    Hocam bence alabiliyorsan al. Ben almayi denedim kabul etmedi. Sadece oyun icin dusunmuyorsan legion 5. Oyun oynarim cogunlukla diyorsan zaten omen 15 daha iyi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Eyvallah hocam sağol ben çok yoğun oyun oynamıyorum o yüzden aynı fikir deyiz denicem almayı.

• expressimo kullanıcısına yanıt
    Hocam önerileriniz üzerinde düşündüm fakat bugün şöyle bir laptop denk geldi
    https://www.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/hp-omen-17-cb1008nt-133b0ea-i7-10750h-16gb-ram-1tb-hdd-256gb-ssd-8gb-rtx2070-17-3-fhd-144hz_pdp_598638595
    13.300'e ve rtx2070 Super ekran kartı var üstelik maxq da değil ne dersiniz alınır mı sizce

• https://www.epey.com/laptop/hp-omen-15-ek0001nt-3a693ea.html

Beyler üniversiteler uzaktan eğitim olduğundan dolayı hem onun için ama daha ağırlıklı olarak oyun için bunu almayı dusunuyorum. Soğutma vs olarak cihaz güzel ekranın esnemesi ile ilgili bi problemim yok sizce tamda bütçeme göre sizce almalı mıyım? Yoksa başka seçenekler var mıdır ?

• RTX 2060 ekran kartlı laptop aldım. Eski bilgisayarda (860m) denetim masasında grafik kartıyla / nvidia ekran kartı seçenekleri çıkıyordu. Programı manuel olarak seçebiliyorduk. Bir de sağ altta gizli simgelerde oyun çalışırken "Nvidia ile çalışıyor" gibi bir kutu vardı, onu da göremedim.

Normal mi bu yoksa ekran kartını doğru düzgü kuramadım mı?
  • https://www.hepsiburada.com/msi-gf65-thin-10sdr-638xtr-intel-core-i5-10300h-8gb-512gb-ssd-gtx1660ti-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV00000UWWE5?magaza=Techburada

Kaçırmayın arkadaşlar. Ben incehesaptan geçen hafta satın aldım aynı laptobu 8400 e ama daha elime ulaşmadı. Kullananlar gayet memnunlar.
  • tknnn5 T kullanıcısına yanıt
    Isilari bilmiyorum, sorun degil ben takmam ve çok zora gelirse turboboostu kapatirim , zaten rtx 2070 yükü sırtlıyor derseniz neden olmasin. Fakat hp bana kalitesiz geliyor.

• Pr0ne P kullanıcısına yanıt
    Bu maxq değil demi hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: expressimo

https://www.hepsiburada.com/msi-bravo-17-a4ddr-039xtr-amd-ryzen-7-4800h-512gb-ssd-rx5500m-freedos-17-3-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV00000V8UWI?magaza=Depopark

Bu pc serinlik ve dayanıklılık isteyenlere.
    bbu fiyata ryzen 4900h'li modeli var asus'un. bravo 9k'ya satılmadı mı zaten yakın bir zamanda.

• expressimo kullanıcısına yanıt
    Bu bilgisayara baktım ama ekran kartı biraz zayıf sanki after effects gibi grafik uygulamalarında düzgün performans verir mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Physicist_Emre

Bu maxq değil demi hocam.
    Hocam alanlardan duyduğum kadarıyla max q değil. Zaten MSI ın sitesinde max q olanlar özellikle yazıyor. Bunda öyle bi ibare yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pr0ne

Hocam alanlardan duyduğum kadarıyla max q değil. Zaten MSI ın sitesinde max q olanlar özellikle yazıyor. Bunda öyle bi ibare yok.

Alıntıları Göster
    Aldım. Yanına bir de crucial 2666 mjz 8gb ram aldım. Hadi hayırlısı

• quote:

Orijinalden alıntı: asadem

Aldım. Yanına bir de crucial 2666 mjz 8gb ram aldım. Hadi hayırlısı

Alıntıları Göster
    Hayırlı olsun hocam rami nereden kaça aldınız?
  • quote:

Hayırlı olsun hocam rami nereden kaça aldınız?

Alıntıları Göster
    Teşekkür ederim. Size de hayırlı olsun. Hepsiburada 307 tl. Yalnız bilgisayarla ilgili özellikle cpu ile ilgili ısınma endişelerim var. Bilginiz var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asadem -- 18 Eylül 2020; 0:27:5 >
  • quote:

Teşekkür ederim. Size de hayırlı olsun. Hepsiburada 307 tl. Yalnız bilgisayarla ilgili özellikle cpu ile ilgili ısınma endişelerim var. Bilginiz var mı?

Alıntıları Göster
    Cpuda ısınma değerlerinin yüksek olduğunu ben de duydum ama bir programdan ayarlanabilen bir coolerboost gibi bi özellik varmış bu özelliği açınca fanı otomatik ayarlayıp ısıyı düzenliyormuş.
  • quote:

Cpuda ısınma değerlerinin yüksek olduğunu ben de duydum ama bir programdan ayarlanabilen bir coolerboost gibi bi özellik varmış bu özelliği açınca fanı otomatik ayarlayıp ısıyı düzenliyormuş.

Alıntıları Göster
    İnternette biraz araştırdım cs go da 95 96 dereceleri görüyor 10750h versiyonu. Bu yüzden işlemci hız kesiyor ve 100 fps civarında oynatıyor oyunu. Normal şartlarda değil 10750h bizim aldığımız 10300h bile 200 fps civarında gezmesi gerekiyor. Umarım dediğiniz ayarlamalarla performanstan kaybetmeden kullanabiliriz cihazı. Zira cihaz ince ve çok şık görünüyor.

• quote:

İnternette biraz araştırdım cs go da 95 96 dereceleri görüyor 10750h versiyonu. Bu yüzden işlemci hız kesiyor ve 100 fps civarında oynatıyor oyunu. Normal şartlarda değil 10750h bizim aldığımız 10300h bile 200 fps civarında gezmesi gerekiyor. Umarım dediğiniz ayarlamalarla performanstan kaybetmeden kullanabiliriz cihazı. Zira cihaz ince ve çok şık görünüyor.

Alıntıları Göster
    Umarım hocam, senin laptop herhalde daha önce gelir bakalım :D
  • quote:

Umarım hocam, senin laptop herhalde daha önce gelir bakalım :D

Alıntıları Göster
    Siz söyleyince biraz araştırma yaptım. ,Msi ın Dragon Center diye bir yazılımı var. O yazılım üzerinde Cooler Bost özelliği aktif edilerek 20 derece daha serin çalışıyormuş cihaz. Herhalde fanlar autodayken yeterli seviyede dönmüyorlar.

• 
Sayfa: önceki 354355356357358
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.