Şimdi Ara

Gaming Laptop Satın Alma Rehberi/Bakım Ve Kullanım İncelikleri/Her Türlü Tavsiyeleri (328. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.731
Cevap
156
Favori
426.091
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 326327328329330
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam merhaba bahsettiğiniz modeli aldınız mı?Ben de araştırıyordum uzun süredir monster abra v11.3.1 alacaktım sonra bu bilgisayarı gördüm ve biraz para ekleyip bunu almaya karar verdim.Görüşlerinizi bekliyorum:)Ha bir de monsterdaki taksit imkanları biraz üzücü,peşin veremeyeceğim ama değer diye düşünüyorum yine de.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • parçalayan P kullanıcısına yanıt
    üstad 4 fan çıkışlı oluşu, 17 inc oluşu ve 10.nesil işlemci oluşu özellikle soğutma yönünde büyük avantaj sağlıyor. ekran kartı o fiyatta bulunmaz, sadece ssd eksik. kasa kalitesi çok iyi değil ama vasat olsun yeterli bence o fiyat aralığında daha iyisini bulmak imkansız. teknoloji biraz da şans işi, msi alıp bozulan da var, monster alıp 5 6 sene kullanan da.

2 ay önce hepsiburada'dan dell g315'i alıp iade ettim. markasına güvendim ama o kadar ısınıyordu ki dizimin üstü yanıyordu. ısınma olayı bir laptop için hem kullanım ömrü hem konfor hem oyun performansı açısından en önemli unsurlardan biri.

henüz alamadım. 1tb ssd ekleyerek almayı düşünüyorum fiyatı 11.4k ya çıkıyor. taksit imkanları dediğin gibi kötü. bütçemi zorluyor suanda ama alacağım yakında. bazen de diyorum acaba fiyatlar düşer mi beklesem mi o da kararsızlığa sebep oluyor.

edit: bu arada amd'nin yeni işlemcileri piyasaya girdiğinde rekabet artıp fiyatlar genel olarak düşebilir. belki biraz daha beklenebilir fiyat açısından.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi idontthinkso -- 26 Temmuz 2020; 10:34:26 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Daywalkerr

İntel xtu yu engellemiş araştırmama göre. Throttlestop hala çalışıyor. Benim 10750 nin işlemci hızı ortalama 3,5 ghzde dengeleniyordu max 4.1 görüyordu. Şimdi max4,8 görüyor ve 4,2 de dengeleniyor -110mv ile. Oyunlarda fan açmıyor ve buna rağmen sıcaklıklar düştü. Sessiz bir oyuncu laptopuna sahip oldum throttlestop sayesinde.
    Hayırlı olsun hocam. Bu testlerde bu kadar fark yemesi de normal değil bence. Hep bu throttle yüzünden diye düşünüyorum.

Bende i5 9300h lı laptop var ben de -0.120 undervolt yaptım XTU üzerinden, açık bu seride tabi. Sıcaklıklar falan düşüyor baya. Cihazın soğutması iyi, ekran kartı az ısınıyor da işlemciler sıkıntı hep. Undervolt işi çok mantıklı laptopta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oytunjo -- 26 Temmuz 2020; 12:14:5 >
  • idontthinkso kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim,o zaman biraz bekleyelim bakalım.

• asdaa0 kullanıcısına yanıt
    Hocam yorumunuz için çok teşekkürler. Özellikle takip et diyeceğiniz bir model var mı acaba? Bütçem 3500 euro civarında ama yeni nesil ekran kartlarını bekliyorum.

Dizüstüler performans kaybediyor, aynı performansı 1 sene sonra alamıyorsunuz deniyor. Bu konuda yorumunuz nedir?

Daha yeni sistem topladım ama durumuma hitap etmediği için iade ettim. 3-4 ayda bir ev değiştiriyorum iş dolayısıyla bu yüzden taşınabilirlik benim için son derece önemli. Bu durumumla çakışan oyun severlik te başımı ağrıtıyor. Hem masaüstünün performansından geri kalmayayım hem de bunu taşıyabileyim istiyorum ama çok zor görünüyor :/
  • Arkadaşlar alacağım laptop'u buldum gibi sizce nasıl alınır mı ? Acer markasi konusunda çekincelerim var. Nitro serisini kullanan arkadaşlar veya bilgisi olan arkadaşlar tavsiye eder mi ( cihazda 144hz yenileme Var) Gaming Laptop Satın Alma Rehberi/Bakım Ve Kullanım İncelikleri/Her Türlü Tavsiyeleri Gaming Laptop Satın Alma Rehberi/Bakım Ve Kullanım İncelikleri/Her Türlü Tavsiyeleri

• themis0 T kullanıcısına yanıt
    bu ekran kartıyla marioda anca 144 fps üzerin görebilirsin

• idontthinkso kullanıcısına yanıt
    Tam anlayamadım hocam? 1650ti olan modeli ile bunun arasında 500 lira fark var

• themis0 T kullanıcısına yanıt
    Üstüne bin tl koyup 1660 veya 1660 max q alabilirsiniz en azından. ekran paneli 144hz olsa da bu ekran kartıyla hangi oyunda 120fps üzerine çıkabilirsiniz? eski ve hiç grafik istemeyen oyunlarda ancak. o yüzden bu ekran kartıyla 144hz sizi yanıtmasın oyunlarda alacağınız fpsler 40 50 civarı olacağı için 60hz yeterli.

• O kadar çok oyun oynayacak biri değilim hocam. Orta segment bir gaming laptop işimi görür. 7100 lira sizce verilir mi bu cihaza. (Eski kasanın 2020 güncellenmiş versiyonu imis bu laptop )

• recruit1 R kullanıcısına yanıt
    Valla bu kadar kesin söyleyince yapıştırdım, bugün indirimle n11 den aldım. teşekkür ederim tavsiye için.

merak eden arkadaşlar için,
    https://urun.n11.com/dizustu-bilgisayar/acer-i7-10750h32-gb1-tb-ssd144-hzgtx-1660ti6-gbnhq7pey003-P437277783

10.800TL ye geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Beetle Juice -- 26 Temmuz 2020; 21:8:30 >
  • Beetle Juice kullanıcısına yanıt
    Hocam bunun 2019 modellerini kaldırdılar stoktan bir daha gelir mi sizce 9k fiyatı vardı bir tek bozdan teknoloji satıyor zaten eğer tekrar stoklara gelmezse hf islemcili lenovo alcam 10k ya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mamaklıyız GARDAŞŞ -- 26 Temmuz 2020; 21:23:29 >
  • hocam valla bilemiyorum. ancak 10k gibi bir bütçe var ise benim aldığım bilgisayara da bakabilirsiniz. en göze çarpan özellikleri 32gb ram 1tb ssd 10. nesil i7 1660ti var. Bu fiyata aynı özellikte diğer markalarda bulamadım ben.
    Evet aldığınız laptop fiyatına göre çok iyi ama 1 tb ssd yerine 512 koysalar ve 32gb ram yerine 16gb koyup 10kdan satsalar alırım direkt bu dediğim versiyon acerin kendi sitesinde var ama satıcı bu versiyonunu getirtmiş işte bununda fiyatı 1k aşıyor bütçemi en son 10k verebiliyorum

• anladım hocam,sonuçta pahalı aletler. umarım gönlünüze göre olur.
    İnşallah

• Black Heart Rebellion kullanıcısına yanıt
    Yeni ekran kartlarını bekliyorsan Nvidia'nın tarihine bakarsak 1 yıl gibi beklemen gerekecek. 2020 sonunda doğru üst Ampere GPU'lar, 2020 sonu-2021 başı arası alt Ampere GPU lar, 2021 ortasına doğru da mobil Ampere'li laptoplar piyasaya çıkar.

Gözünü açık tutman gereken üç model Alienware 51M R2, XMG Ultra 17 (Clevo X170) ve ilerde çıkarsa GT76 nin revizyonu (GT77?). Özellike Alienware 51M R2'nin performansı aşırı iyi gözüküyor.

Gaming Laptop Satın Alma Rehberi/Bakım Ve Kullanım İncelikleri/Her Türlü Tavsiyeleri
    https://post.smzdm.com/p/a6lrr9qn/

Performans kaybı derken herhalde dediğiniz termal macunun etkisini kaybetmesi ve fanların tozlanması. Bu kısımların bakımlarını yaptığın sürece tüm laptoplar ilk günki gibi çalışır, yoksa laptopların o ince ızgaraları tıkanır/macun eskisi kadar ısı iletemez.

Başka SuggestALaptop Discord'una (İngilizce) katılmanı tavsiye ederim. DTR'lar hakkında bilgili birçok arkadaşlar var burada, laptop alma zamanın geldiğinde form'u doldurup at o anki iyi laptopları önerip sana yardımcı olurlar.
  • asdaa0 kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ediyorum hocam
  • 10kya kadar 17.3 inç laptop önerir misiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MajesticTale

10kya kadar 17.3 inç laptop önerir misiniz ?
    Ekran 17.3" işlemcisi i7-10750H:

https://www.hepsiburada.com/msi-gf75-thin-10scxr-046xtr-intel-core-i7-10750h-8gb-1tb-256gb-ssd-gtx1650-freedos-17-3-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV00000SVIY2?magaza=Hepsiburada
  • 
Sayfa: önceki 326327328329330
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.