Şimdi Ara

Gaming Laptop Satın Alma Rehberi/Bakım Ve Kullanım İncelikleri/Her Türlü Tavsiyeleri (327. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.731
Cevap
156
Favori
426.306
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 325326327328329
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • https://www.youtube.com/watch?v=etFoceb8-Q8

Yeni Inteller çok ısındığı için bu fark oluşmuş muhtemelen. Adam test yapmış inanılmaz fark var undervolt sonrası. Demek ki kötü bir işlemci değil undervoltla iş inanılmaz değişmiş.

Stock Settings COD:MW with 2 hours of playing

CPU MAX TEMP: 95c
    GPU MAX TEMP: 86c
    AVG FPS: 99-102

CPU/GPU Underclock/Undervolt COD:MW with 2 hours of playing
    CPU MAX TEMP: 84c
    GPU MAX TEMP: 74c
    AVG FPS: 126-139

%30 fark var arada.
  • sercanfx S kullanıcısına yanıt
    Hocam bu isterleri haddiyle karşılar attığım bilgisayar. İçinden geçer tabiri caizse

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • idontthinkso kullanıcısına yanıt
    Yok hocam. 17 İnç. Isınmiyor yine. Ağır yük altında işlemci maks 82leri görüyor. Ekran kartı 70lerde. Bu çok iyi değer laptop için.

Benim dediğim v21lerde sadece klavyede sıcaklık oluyor. Bu işlemci normalden fazla sıcaklıkta çalışıyor demek değil.

• Masaüstü işlemcili dizüstüler dolanıyor ortada. Aynı zamanda masaüstü ekran kartlı dizüstüler de var mı acaba? Bilgisi olan?
  • Kullandığım programın teknik servisine yazdım; 4900h ryzen icin verdikleri cevap ;

bu işlemci de 8*16 işlemci olduğu için base de 1.7 GHz olarak çalışacaktır.. 1.7 ghz tek çekirdekte çalışma hızı da performans dusuklugu

Çoklu çekirdekte sorun yok..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Hocam yanlışları olmasın, bahsettiğin 4900h işlemci base frekansı 3.3 ghz Gaming Laptop Satın Alma Rehberi/Bakım Ve Kullanım İncelikleri/Her Türlü Tavsiyeleri

Hocam 1.7 dedikleri ışlemcinin gpu performansı. Konunun dışında o. Ki konu içinde olsa intel yine dayak yer.

4900h işlemci çoklu çekirdekte 3.9 ghz turbo frekansına sahip. (8 çekirdek ayni anda çalışırken.)
    Tek çekirdek çalışırken de 4.30Ghzde çalışıyor turboda. Base frekansı da 3 GHz.

https://www.cpu-monkey.com/tr/compare_cpu-amd_ryzen_9_4900hs-1285-vs-intel_core_i7_10875h-1330

• juxtance kullanıcısına yanıt
    Teknik olarak hiçbir bilgim olmamasına rağmen tek çekirdek skorunun dusuk olmasına ben de katılamadım. Grafik çizimlerinde işlemcinin ekran kartına destek olduğu söylenmiş cevap olarak ama bilgisayarda zaten harici ekran kartı var , nerde devreye giriyor bilmiyorum

Özetle bence iyi bir fırsat çıkarsa ve fiyat kazanç oranı iyi olursa AMD’de 4900h kafama yattı

• Black Heart Rebellion kullanıcısına yanıt
    Evet laptop forumlarında onlara DTR (Desktop Replacement) bilgisayarlar deniyor. İşlemciler direkt masaüstü olabiliyor fakat ekran kartları alan sıkıntısından dolayı ya lehimli ya da MXM tipinde geliyor, gene de güç limitleri bayağı yüksektir (Ör. üst modellerde 200W 2080). En popüler üreticileri Clevo, MSI ve Alienware.

Çoğu modeli aşırı pahalı (3000 dolar üstü) ama orta sınıf DTR'lar da piyasaya gelmeye başladı Bkz: XMG Apex 15/PCS Nova 15/Eluktronics THICC-15 (Clevo NH5*A)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asdaa0 -- 25 Temmuz 2020; 16:26:20 >

Yukarıda attığım asustan daha ucuza gelmez hocam o işlemci. Haberiniz olsun :)

• :) anlıyorum , zamanında android vs iOS karşılaştırmaları deli gibi yapılırken kagit üzerinde android telefonlar, hep iOS gecerdi, RAM , hız vs .. ama iOS hep daha stabil olurdu

Benim derdim stabil , fazla ısınmayan ve gerek kasasiyla gerekse kullanımıyla iyi bir cihaz almak . Gonul ister ki Dell XPS serisi alayım ama çok yüksek fiyat

Benim oyun isim degil, video editlemem, film izlemem bilgisayarda

Çoklu çekirdek destekli , yüksek ramli , dışardan baktığınızda yanar döner gibi ışıklı klavyesi olmayan ( benzetme icin kusura bakmayın )

Güzel bir bilgisayar arıyorum

bahsettiğiniz program nedir? adobe gibi işlemcinin amd olduğunu farkedince kasten suikast düzenleyip performasını düşüren (intel parası sağolsun) bir program değilse 6 çekirdek yerine 8 çekirdek almış oluyorsunuz başka bir farkı yok işlemciler-markalar arasında hele de mobil işlemcilerde.
  • Uluslararası program değil ,yerli finans veri programları , dediğiniz gibi bir fark olmayabilir ancak sonuçta programı yazanlar hep bugüne kadar Intel işlemcilerle testler yaptıkları icin bence AMD olur diyemiyorlar sebebi herhangi bir problem çıkarsa sorumluluk almamak icin

• Anladım sizin konu biraz hassas gibi o zaman risk almamakta fayda olabilir.
  • n11.com’dan Dell G315 FB750W165C i7-10750H 16GB 512GB SSD 6GB GTX1660Ti 15.6 seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi’nde milyonlarca ürün, harika fiyatlarla!
    https://urun.n11.com/dizustu-bilgisayar/dell-g315-fb750w165c-i7-10750h-16gb-512gb-ssd-6gb-gtx1660ti-156-P438413377

Bunu buldum

1) freedos olmaması
    2) yüksek RAM , son işlemci
    3) ekran Hz hızı dusuk ve ips değil

Hocam ekranı 60hz bunun
    Edit:yazmışsınız zaten görmedim kb

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mamaklıyız GARDAŞŞ -- 25 Temmuz 2020; 19:10:6 >
  • oytunjo kullanıcısına yanıt
    10th gen Intel işlemciler undervolt yapılamıyor. Nasıl yapmiski buradaki videoda

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ASUS X550JX-XX171D kodlu 2016 yılında almıştım bilgisayarım 5 sene sonra arızalandı tamirciye götürdüm bu yapılmaz dedi işin içinden çıktı işyerimde kullanıyorum biraz oyun biraz iş için ne önerirsiniz ? teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Daywalkerr

10th gen Intel işlemciler undervolt yapılamıyor. Nasıl yapmiski buradaki videoda
    https://www.youtube.com/watch?v=4nlJkZ5PHZU

Advanced Bios'a girilip yapılıyormuş bu MSI modelinde mesela.
  • oytunjo kullanıcısına yanıt
    İntel xtu yu engellemiş araştırmama göre. Throttlestop hala çalışıyor. Benim 10750 nin işlemci hızı ortalama 3,5 ghzde dengeleniyordu max 4.1 görüyordu. Şimdi max4,8 görüyor ve 4,2 de dengeleniyor -110mv ile. Oyunlarda fan açmıyor ve buna rağmen sıcaklıklar düştü. Sessiz bir oyuncu laptopuna sahip oldum throttlestop sayesinde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Daywalkerr -- 26 Temmuz 2020; 8:34:11 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 325326327328329
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.