Şimdi Ara

Gaming Laptop Satın Alma Rehberi/Bakım Ve Kullanım İncelikleri/Her Türlü Tavsiyeleri (326. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.731
Cevap
156
Favori
426.351
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 324325326327328
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    aynen min. dp1.2 veya tb3 olmalı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öncelikle değerli cevaplarınız icin teşekkürler , bilgisayar 24 saat çalışmayacak , belki ileride , o zaman zaten sabit bir desktop toplarım
    Ama şimdilik 9750h ve 10750h işimi görüyor

• buna ben de bakmıstım 60hz açıklamada yazıyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • sercanfx S kullanıcısına yanıt
    4800 veya 4900 o islemcilerden daha iyi ve daha ucuz hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: juxtance

4800 veya 4900 o islemcilerden daha iyi ve daha ucuz hocam.
    O işlemciler hakkında bilgim yok , internettende bakıyorum Guncel hangi modellerde var bulamadim ancak benim kullandığım 2 önemli program var ve minimum 4 çekirdek ve Performans icin H serisi işlemci istiyor , i5 ve i7

• Quiet00 kullanıcısına yanıt
    Newegg ile ilgili daha önceki sayfalarda paylaşımlar yapıldı. Amazon bana sıcak gelmiyor çünkü 1.5 hafta önce sipariş verdim ve karttan para çekilmedi bile. İş uzayacak gibi oldu ve iptal ettim.

Newegg,

https://www.newegg.com/global/tr-en/aluminum-black-msi-ge-series-ge66-raider-10sf-045-gaming-entertainment/p/N82E16834155436?&quicklink=true

Bu ürün bana cazip geliyor fakat türkçe karakter olmadan klavye beni zorlar mı düşünmüyor değilim.

Ürün alıp gelmedi parama el koydular vs olacak bir durum yok gibi. Yabancı sitelerdede kötü yorum yok. Üstüne msi 1 sene uluslararası garanti var.

https://www.youtube.com/watch?v=ooz7ozw-lpo&feature=youtu.be

https://www.hepsiburada.com/asus-fa506iu-bq268-amd-r9-4900h-16gb-512gb-ssd-gtx1660ti-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV00000V59SR?magaza=Hepsiburada

Hocam 8 çekirdek işlemci bu dediklerim. Her türlü daha iyi performans verir dediğiniz işlemcilerden.

• arkadaşlar bilmiyorum gözden mi kaçırıyoruz ama msi gf65 modeli i5 10.nesil 1660ti ekran kartıyla 9.5kya satışta. 512gb ssd, 144hz ekran. tek eksiği ram 8gb.

Gf serisi ısınıyor deniyordu önceden ama i5 zaten 1660tiye dar boğaz yapmıyor. ayrıca 10.neslin soğutma sistemi malum cok iyi.

ne dersiniz bana gözden kaçırılan önemli bir fırsat gibi gelmeye basladı... 2060 tulpar 20.2 den sonra yönümü buna çevirdim...
    https://www.hepsiburada.com/msi-gf65-thin-10sdr-638xtr-intel-core-i5-10300h-8gb-512gb-ssd-gtx1660ti-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV00000UWWE5?magaza=Hepsiburada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi idontthinkso -- 25 Temmuz 2020; 14:0:40 >

• juxtance kullanıcısına yanıt
    Amd işlemciymiş , hic bilmediğim bir konu , benim çalıştırdığım program Intel işlemci gereksinimlerini yazmış , açıkçası amd , tüm Intel ile uyumlu Programları çalıştırıyor mu bilmiyorum

Ama onceligim Intel olurdu zaten 9/10 bin Tl verdikten sonra intel ile olan seçeneklere bakmak isterdim ama dediğiniz gibi 4900 > 10750h olabilir

• idontthinkso kullanıcısına yanıt
    Bunu ben de gördüm ama sonuçta 4 çekirdek işlemci var , i7 6 çekirdek , pazarlama taktığı gibi görünse de performans isteyenlerin i7 H serisini almasi gerektiğini düşünüyorum , kagit üzerinde yakın performans gösteriyor olabilirler ama gerçek hayatta durum önemli

Soğutma sistemi genel olarak 10. Nesilde mi iyi yoksa i5 10300h mi iyi ? Eğer öyleyse ayrıca dikkate alınması

11k para verip tulpar 20.2 taş gibi bilgisayar, alıp tüm sorunlardan kurtulcagim en sonunda. ne ssd ne ram ne soğutma sorunu var tek eksiği kasa kalitesi o kadar da olsun mide bulandırdı bu sürec.

• Dostlar iyi forumlar 2 notebook arasında kaldık tavsiyenize ihtiyacım var kuzenim yurtdışında alıcak birisi Msi ge66 10sf 225 adında bir model. İkincisi Asus rog scar 15 G532LV.

Msi'da rtx2070 asus'da rtx2060 var diğer birçok özellik benzer benim asıl merak ettiğim varsa kronik veya ısınma sorunları fiyat farkı çok değil o yüzden daha sorunsuz olan modeli seçmek istiyoruz.
    T5 alırsan kasa kalitesiyle ilgili sorunun da olmaz. Alüminyum kasa T5 v20.

onun da özelliklerini kısmıslar biraz. bahsettigim tulpar t7 20.2. plastik mi?

Hocam bence siz bir araştırın dediğim işlemcileri. İntel tekeli bitti artık. İntel destekleyip AMD desteklememe diye bir şey söz konusu değil. AMD pazarı ele geçiriyor, çok daha ucuz ve çok daha performanslı işlemcilerle.

2 3 sene öncesi gibi değil artık.

Evet. Sert plastik kasa benim bildiğim. Bende t7 v21 var. O da çok ince olduğu için ısıyı klavyeye iletiyor. Sıcaklık değerleri oyunlarda çok iyi ama dediğim gibi bilgisayar aşırı ince. Klavyede ısınma olmasının sebebi bu. Ama bildiğim kadarıyla v20ler böyle ince değil ve böyle sorun yok.

• https://www.youtube.com/watch?v=ooz7ozw-lpo

Ryzen'in yeni işlemcileri inanılmaz fark atmış 10. nesil Intellere. Bu fark gerçekten acayip. Ryzen 7 4800H özellikle harika duruyor. Bence bu farklarda en önemli etkenlerden biri throttling diye düşünüyorum. 4800h muhtemelen en az ısınanı ve frenlenmeyeni. Performans olarak da fark atmış baya.

Ama adam gibi laptop yok piyasada 4800lü. Çok acelesi olmayan bir süre beklesin bence.
    bahsettigim model 17inc olduğu için ısınma konusunda ayrıca avantajlı deniliyordu, kasa büyük olduğundan 15ince göre. sizinki 15inc sanırım

• quote:

Orijinalden alıntı: Quiet00

İyi akşamlar arkadaşlar 10-12k gibi bir bütçem var okul-oyun için çok güçlü bir bilgisayar alacağım uzun süre idare etmesi için

Rtx ekran kartlı, bu fiyata alınabilecek en iyi laptop nedir? uzun süredir araşırmama rağmen kullanıcı deneyimini de es geçmek istemiyorum, aklımda asus,msi ve monster markaları var tavsiye verebilir misiniz?

Bir de newegg adlı bir site keşfettim ordan satın alanlar varsa süreci vb anlatabilir mi?

teşekkürler hepinize
    Ben şuan kullandığım laptopu Newegg'den aldım. Sorunsuz bir şekilde geldi, ürün ülkeye giriş yaptığında bana mail geldi, cihazla ilgili bilgileri forma doldurup mail attım. Gümrükten sıkıntısız geçti evime kadar geldi.

Cihazın Nvme SSD'si sorunluydu, bad sector vardı. Ama uluslararası garantisi var MSI'ın. Yollasam düzeltirlerdi ama o ara 1 ay uzak kalmak istemedim cihazdan yeni SSD aldım. Aramıştım cihazı yollayın demişlerdi, garanti gözüküyor uluslararası olarak.

Ben sorun yaşamadım.

Newegg'de
    https://www.newegg.com/global/tr-en/black-msi-gl-series-gl75-10sfk-029-gaming-entertainment/p/N82E16834155401

Şu cihaz harika gözüküyor. Üst seviye düşünen için 12.500 TL civarına bundan iyi cihaz bulmak imkansız gibi. Ama AMD,, Intel'in yeni nesline öyle bir fark etmiş ki bence AMD beklemek daha mantıklı. Muhtemelen daha ucuz da olacaktır, daha uzun pil ömrü ve performans da olacak üstüne. Garip bu kadar fark olması. Undervolt edilmiş 10. nesil Intellerle bir performans karşılaştırması var mı merak ediyorum.

Cpu:(U,G,Y,M serileri tercihimiz değildir.) i5 5. Nesil, i7 5. Nesil veya üzeri, en az 2.0Ghz ve üzeri, Ram: 8 GB, Disk: SSD Disk 30 GB boş alan, Directx 10.0 ve üzerini destekleyen ekran kartı

Programın istediği özellikler , adamlara sorduğumda programla ilgili biz bilmeyiz diyorlar o yüzden risk alamam :(

• 
Sayfa: önceki 324325326327328
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.