Şimdi Ara

Gaming Laptop Satın Alma Rehberi/Bakım Ve Kullanım İncelikleri/Her Türlü Tavsiyeleri (319. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.731
Cevap
156
Favori
426.303
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 317318319320321
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cevaplar için sağolun hocam. Msi’in yukarı piramitteki ilk 3 serisinin asus rog’tan açık ara iyi olduğunu düşünüyorum.Soğutma performans vs açısından. Ama eğer Gl Gf alacaksam asus rog daha mı mantıklı olur bilemedim. Asus tuf ile msi’in düşük kalite laptopları beni korkutmuyor değil. Çünkü 1-2 gün önce burada yazılan (marka vermek istemiyorum) diğer markalardan gtx1060 laptopımı ısınmadan dolayı düşen 5-10 fpslerde, bir pubg dahi oynatmadığı için sattım. Bu nedenle kasa ve marka kalitesi benim için önem kazandı. Zaten oyunlar için en sıkıntılı platform olan laptop dünyası için amiyane tabirle, ucuz etin yahnisi yenmiyor.

Amazonda 1 ay önce asus rog strix ııı rtx2070 li laptop 1500 dolara düşmüştü. Şu an 1900’lerde. Ama benim ilk önceliğim Msi Ge raider65 serisi. 1500 lerde görürsem direk siparişi geçecem. Gt ve Gs serileri fiyat olarak uçuyor çünkü. Ama Gl serisi 12 bin olayıda tr için tam bir f/p.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• https://www.amazon.com/gp/product/B085B3GFRL
    MSI GL65 Leopard 10SFK-062 15.6" FHD 144Hz 3ms Thin Bezel Gaming Laptop Intel Core i7-10750H RTX2070 16GB 512GB NVMe SSD Win 10

1770 dolar, yaklaşık 12 bin tl

Satışa açılmış, benim 1-2 hafta önce aldığım da daha kargolanmadı, bu ay sonuna gönderirler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • alimmm78 kullanıcısına yanıt
    fiyat ve özellikleri muazzam. Türkiye’de 1660 ti msi bu fiyatta. Acaba klavye düzeni nasıl? İade şansımız var mı? Kimle muhatap olacağız vs kafamda birsürü soru var yoksa alırım

newegg'de aynisinin 17,3 inch ve +1tb hdd olani 1450 dolar + vergi + kargo

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    merhabalar Asus tuf a17 aldım geçtiğimiz ay amazondan 50 dolar gibi bir iade oldu vergiden alınan ücret depozito olarak alınıyor kullanılmayan kısmı amazon iade ediyor.
    Sizdede aynısı olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alcnern

merhabalar Asus tuf a17 aldım geçtiğimiz ay amazondan 50 dolar gibi bir iade oldu vergiden alınan ücret depozito olarak alınıyor kullanılmayan kısmı amazon iade ediyor.
    Sizdede aynısı olur.
    Hocam vergi ne kadar oluyor amazonda? 1000 dolarlık bilgisayara vergi+gümrük+kargo ne kadar ödediniz, 50 dolar hangi ücretten iade edildi? Bir de amazon muydu satıcı yoksa başka satıcı mıydı?

• alcnern kullanıcısına yanıt
    Asus tr garantisi var mı hocam? Birde fiyat 1100 dolardı sanırım. Size toplamda kaça mal oldu?

• idontthinkso kullanıcısına yanıt
    Bu saatten sonra 8k tulpar serisine gelmez hocam. 1660ti gelse bile 9’dan aşağı satılacağını sanmıyorum. Ağırlığından dolayı 15.6” bir cihaz tercih ettim ben, taşıması çok daha kolay olacak. Bundan önceki abra a7 laptop’ım yaklaşık 4.5-5 kg aralığına kadar çıkıyordu adaptör ve aksesuarlarla.

Evde kullanacağım zamanlar için bir monitör alarak ekran boyutu sıkıntısını kaldırdım ben ortadan. Vallahi şu yıla kadar 17.3 ve 15.6 ekranda takılı kalarak hata yapmışım. Çok daha zevkli oldu monitör ile.

• esc42 E kullanıcısına yanıt
    İ5 1660ti, link atsaydınız çok daha rahat konuşabilirdim. Büyük ihtimalle i5 9300h var bahsettiğiniz laptop’da işlemci olarak. Darboğaz yaşamazsınız böyle bir sistemde, ha tabi 200-300tl fark ile i7 9-10. Nesiller veya i5 10. Nesil bulabiliyorsanız 1660ti olarak onu tercih edin derim ben.

• paxal kullanıcısına yanıt
    Ryzen 5’i tercih edebilirsiniz. 6 gerçek çekirdeğe sahip bir defa. Ayrıca 1650 ile 144hz ekranı da birçok oyunda değerlendiremeyeceksiniz. 1650ti çok daha iyi bir tercih olur. Ekrana para vermek yerine gerçek donanıma para vermeyi tercih edin derim ben.

• Affection and Hatred kullanıcısına yanıt
    HealthyBody kullanıcısına yanıt
    Amazon satıcılı ürünlerde yazıyor zaten direk vergi (gümrük vergisi) + kargo + ürün fiyat. amazon satıcı harici almadım daha önceki laptopomu da amazondan almıştım.
    İade edilen ücret vergiden iade ediliyor, Import Fees Deposit diye geçer depozito olarak alıyorlar kullanılmayan kısmı iade ediyorlar. ben 1479 ödemiştim 100 kargo 279 vergi şuan kargo daha ucuz.

@HealthyBody

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alcnern -- 16 Temmuz 2020; 11:57:35 >
  • HealthyBody kullanıcısına yanıt
    garanti var sitesinden kaydettirdim seri numarası ile. diğer arkadaşa detaylı fiyatlandırmayı yazdım görebilirsiniz.
  • Teşekkürler hocam.
    Karar verene kadar satıcı zam yapmış, gittigidiyor kampanyası ve kart puan kampanyası da bitmiş. 6337 TL olan fiyat şu anda 6589 TL.
    Ramlar de 2400mhz'mış zaten, Ryzen'in performansını düşürür bu durum. Ekstra 2x8gb 3200mhz ram almak gerekir bu durumda, o da 900TL en az. Fiyat 7500tl oluyor. Açıkçası bunun yerine İntel fiyat olarak daha avantajlı duruyor.
    Neden güzel ülkeme dünyanın her yerinde olduğu standardıyla gelmez ki şu ürün, 2400mhz nedir. Zorla laptop aldırmayacaklar insana.

• quote:

Orijinalden alıntı: dimguy

newegg'de aynisinin 17,3 inch ve +1tb hdd olani 1450 dolar + vergi + kargo
    New egg nasıldır hocam
    Hiç tecrübem olmadığı için ürün kargodan çalılmayan şekilde gelirse iade vb sorun olmasın diye amazondan sipariş vermiştim

Benim de deneyimim olmadi newegg ile. Sadece size soyleyim dedim sonra pisman olmayin :)
    İnternette bolca konu var guvenilirlik konusunda. Kisa bir arastirmayla fikir sahibi olabilirsiniz.

• 3800lük abra a5 6700 olmuş vay be

• dimguy D kullanıcısına yanıt
    Anladım teşekkür ederim
    17 büyük gibi
    15 hem çantaya vb koyup taşıyabilmek için ideal boy olduğu için daha iyi görünüyor.
    Bunun dışında 50 dolar fark var o da hdd fiyatı için yeterli diye düşünüyorum.

• 8k ya adamakıllı laptop yok şaka gibi

• egesuer E kullanıcısına yanıt
    Dusumdugum urun bu yada 10. Nesil roglarimi beklemek lazim. https://www.avansas.com/asus-rog-strix-g531gu-al060-i5-8-gb-512-gb-ssd-15-6-freedos-notebook-p-82146?utm_source=rtbhouse&utm_medium=retargeting&utm_campaign=rtbhouse-retargeting-nonbuyer

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esc42 -- 16 Temmuz 2020; 21:9:4 >
  • 
Sayfa: önceki 317318319320321
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.