Şimdi Ara

Gaming Laptop için RTX 3000 serisi beklenmeli mi? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
205
Cevap
1
Favori
9.284
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kmesne

Mobile 3000 serisi notebooklar için soruyorum ; Bu tür mobil laptopları almak için 2.serilerin piyasaya sürülmesi beklenmeli mi ? Belki ilk seriler hatalı/sorunlu optimizasyonu eksik vs olabilir mi ? Yani çıkar çıkmaz almak kumar mı olur ?

Önce inceleme videolarının düşmesi beklenmeli hocam.Hepsi düşsün sırayla.Bu ayın 26 ile mart ortasına kadar bekleyin. 2. seriler haziran gibi ancak çıkar.Fakat pandemi olduğunu ve üretimin yarıya yarıya düşük olduğunu'da unutmayın.Henüz yeni çıkan oyun konsolları bile piyasada bulunamıyor ?

Ayrıca 15 binden aşşağı görmeyiz diyenlere şu sözü söylüyorum intel iğrenç fiyat politikası ve yaptırımları yüzünden RTX 2000 serisi laptoplar yüksek rakalara çıkmıştı.AMD her zaman fiyat performans ürünü olmuştur.RTX 3000 serisinde'de fiyat olarak çok konuşulacağını düşünüyorum.Ben 1 yıldır bekliyordum.Çıktığı gibi kafama yatan RTX 3060 veya 3070 serisi laptop'dan alacağım.Malum sonra karaborsa oluyor.

• max q refresh gibi ayrımlar var mı bu sene de? yoksa 3 tane model tüm yıl gidecek mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: ayıp oluyor beyler

max q refresh gibi ayrımlar var mı bu sene de? yoksa 3 tane model tüm yıl gidecek mi?

MAX-Q olduğunu biliyorum.Nvida videosun'da ismi geçiyor.Diğer konular tam netlik kazanmadı.En erken 20 Ocak gibi amazon usa'da ön sipariş olarak görebiliriz bence.

• kmesne kullanıcısına yanıt

Tabiki böyle sıkıntılar olabilir. İstersen altı ay falan bekleyip insanların tepkilerine göre karar verebilirsin ama ben bekleyemem işim var. O yüzden alıcam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ertunc23 kullanıcısına yanıt

Çıktığı gibi alacaksanız ya dediğim gibi sorunlar olursa ne yapmayı düşünüyorsunuz ?

• sarpcore kullanıcısına yanıt

Çıktığı gibi alacaksanız ya dediğim gibi sorunlar olursa ne yapmayı düşünüyorsunuz ?

Benim alacağım seri çok muhtemel 1.3 kg ağırlığı olan 13.3 inch ekranlı asus olacak. Rtx 1650 ekran kartı var. Yanına ek egpu da alacağım. Hem iş hem oyun olacak. Optimizasyon sorunu olacağını düşünmüyorum.

Asus 2 yıl garanti veriyor Türkiye de.

1 yılda uluslararası garanti var. Asus monster gibi fason başka firmanın kasasını kullanan ile karıştırmayın. Her şeyi kendi tasarlıyor.

Asus 2 yıl garanti veriyor amerikadan alsan dahi. Arkadaş aldı.

Şu an kalktıysa bilmiyorum.

Oo süper hocam o zaman tr den niye 5 bin 10 bin üstüne laptop alayım ki. Sırf klavye ingilizce diye değmez. Abd almak mantıklı

İstersen klavyede değişiyor ama tahminen 1000 tl isterler

Yine değmez mi? 5 bin lira fiyat farkı koyuyorlar hocam. Bu nasıl kar yahu.

Ben amerika dan alıcam. Bir yıl garanti verse dahi yine oradan alıcam. Aradaki fark ciddi bir fark çünkü. Bence değer almaya. Tabi bu kişiden kişiye değişir

Konuyu ben açmıştım, yeni gördüm bayağı yanıt gelmiş. Şu an karar aşamasındayım. Acer Predator Helios 300 RTX 2070 lı şu laptopu almayi düşünüyorum:https://www.hepsiburada.com/acer-predator-helios-300-intel-core-i7-10750h-16gb-1tb-ssd-rtx-2070-linux-17-3-fhd-tasinabilir-bilgisayar-nh-q9wey-003-p-HBV00000XUS6A?magaza=Hepsiburada
    Sizce nasıl almaya değer mi? Aynı fiyat bandında Asus Rog filan var ama onda da webcam falan yokmuş. Sizce ne yapmalıyım?

merhabalar bir laptop almayı düşünüyoruz. uzun zamandır araştırma içindeyiz.

lenovo legion 5 ile asus g14 arasında kalmıştık. gönlümüz asus g14 veya yeni çıkacak serilerdeydi.

bugün lenovo indirime girdi ve aklımızı karıştırdı.

şubat ayı asus türkiyede satışa çıkacaksa belki bekleriz. haberin kaynağı ve güvenililirliğini size danışmak istedim o yüzden.

bir sorum da hangi serilerin şubat ayında satışa gireceği konusunda herhangi bir bilgi var mı acaba ?

• 10750h yanılmıyorsam 6 çekirdekli bir işlemci

hepsiburadadaki indirime giren modeli incelemenizi öneririm. ekran kartı 2060 ama işlemciler kıyaslanamaz bile.

https://www.hepsiburada.com/lenovo-legion-5-15arh-amd-ryzen-7-4800h-16gb-512gb-ssd-rtx-2060-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-82b10048tx-p-HBV000015YJPX?magaza=Hepsiburada

• diday D kullanıcısına yanıt
    Ekranın 17.3 inc olmasını istiyorum. Bu arada i7 10750h işlemci gayet iyi diye biliyordum hatta oyun performansında ryzen 7 4800h'dan daha iyi diye biliyorum. Bi de 6 çekirdek islemci ve 8 çekirdek işlemci arasında çok fark var mı?
  • Dünki lansmanda 3060 mobile 999 , 3070 1299 . 3080 1999 dolardan başlayan fiyatlarla dendi laptoplarda. Bu fiyatlara çıkarsa 2xxx serisi laptop alana kadar 3xxx serisi alınması daha mantıklı yurtdışından.

MSI GE75 Raider- 10SF-286 modelini düşünüyordum 1750 dolardı (Vergi+kargo 2220). Gerisini siz düşünün.

• https://www.hepsiburada.com/lenovo-legion-5-17arh-amd-ryzen-7-4800h-16gb-1tb-256gb-ssd-rtx-2060-freedos-17-3-fhd-tasinabilir-bilgisayar-82gn000utx-p-hbv000015yjq0

bu da 17.3" lik modeli

15.6 ya göre tek fark ekran tepkime süresi o da oyun oynamayacaksanız farkedebileceğini bir özellik değil.

ryzen 7 4800h işlemci benim araştırmalarıma göre kesinlikle i7 10750h işlemciden kesinlikle daha performanslı.

lütfen benchmark sitelerinden kendiniz de karşılaştırın.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.