Şimdi Ara

Gaming laptop almadan önce TAVSİYELER[2020] (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
173
Cevap
17
Favori
22.946
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    H4RuNN H kullanıcısına yanıt
    Merhaba, Kasım 2019'da alındı.
  • Türkiye'deyken Monster Laptopum var oldukca ısınıyordu ve sesliydi oyun esnasında.

Şuanda MSI G70 Apache serisi var. oyun esnasında olagan fan sesi var ama sogutması Monster göre daha iyi.

Gaming olarak Desktop öneririm ama yeriniz yoksa veya sürekli yollardaysanız elbette Notebook tercih edilebilir.
  • Benimde ekstra olarak eklemek istedigim

Alacağınız modelin mutlaka detaylı şekilde araştırın videoları izleyin
    Diğer son olarakta dolar yüksek olduğu vakit sakin gaming laptop işine girmeyin. Bu gözler 4000 TL gaming laptobun 7000 TL çıktığı gördü. Fiyat araştırması iyi yapın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gaming laptop bu ülkede elit insanlarin yapabileceği bir zevk haline geldi. Hobi de diyebilirsiniz buna. Eğer 3 ay kal sonra git tarzı durumunuz var ise önerilerim var size.

Laptop aldın bu kadar para verdin. FPS düştü. pili ısındı vs. carcurt gerek var mi? yok. Eğer sunum yapacaksan bilemem.
    10.000 TL orta seviye
    20.000 TL yüksek seviye.

PC ise
    8000 TL ye size fıstık gibi sistem.
    Monitörü kolinizle beraber bavulda taşıyın.
    Kasanizda kasa tutma aparatiyla beraber. Amele gibi iki elinizle taşımayın tabii.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Archangel -- 30 Nisan 2020; 16:37:54 >
  • Almayın, adam akıllı kasa toplayın

• Arkadaş ısrarla kasa toplayın diyorsunuz

Notebook tavsiye bölümünde bunu yazmanız garip.

• dostum şu linkteki laptopu sipariş ettim. dell g315 fakat ekran kartı 1660 ti max q. monsterin 1650 ti cihazından ekran kartı bir tık iyi olsun istediğim için max q olanı seçtim.çünkü 1650 ti ye göre %20 daha performanslı. ama normal 1660 ti ye göre de %10 daha az performanslı. haliyle ona göre de artıyor fiyat. ana bütçemi zorlamış halimdi 9k.

https://www.hepsiburada.com/dell-g315-intel-core-i7-9750h-8gb-1tb-256gb-ssd-gtx1660ti-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-6b75f812c-p-HBV00000SD98O?magaza=Hepsiburada

şu linkteki ise msi gf65. sence siparişimi iptal edip msi ye mi dönmeliyim. fakat bunun işlemcisi i5, ve yorumlarda 90 dereceye çıktığını söylediler gpu nun dolayısıyla max q gibime geliyor bu da. dell olan ise i7 1tb+128 gb ssd, 1660ti max q. çok kararsız kaldım. max q olmamasına dikkat edin uyarısınu çok görüyorum ama 1660ti ler daha pahalı 🤔

https://www.hepsiburada.com/msi-gf65-thin-9sd-005xtr-intel-core-i5-9300h-8gb-512gb-ssd-gtx1660ti-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV00000NROZ1?magaza=Hepsiburada

• idontthinkso kullanıcısına yanıt
    Ben olsam msi alırdım.Max q olduğunu zannetmiyorum, hem dell'in işlemcisi daha iyi hem ekstra hdd var ona ragmen msi daha pahalı çünkü fark ekran kartından.

Isı konusunda hep diyorum, ultra ayarlarda, yoğun yük altında her laptop ısınır.Ama bazıları daha az ısınır, çünkü soğutması daha iyidir.Msi laptopların genel manada soğutması iyidir ama hiç kimse benim bilgisayar ısınmıyor diyemez, diyorsa çok basit grafikli oyunlari vb. oynamıştır.

Ben olsam msi alırdım ekran kartı kalitesinden ötürü.Taktiklari 1 TB harddiskin okuma hızı da 5400 rpm çok düşük.Hddye kurduğunuz oyunlarda bekleme süreleri vs fazla olur.Hdd falan değişiyor ama ekran kartı, işlemci değişmiyor.200 liralik fark hem ekran kartında hem msi kalitesine değer.

• senneanlarsindumbelek kullanıcısına yanıt
    dostum ben de normal 1660ti olduğundan emin olsam onu alacağım aslında. ama iki şey duydum birincisi gf modelini almayın, ikincisi de thin modeller (ince olduğu için) max q kullanıyor diye söylendi. 🤔

peki dell kötü mü ki? ayrıca işlemcinin i7 olması bir avantaj sağlar mı sence. bu arada ips ile tn panel arasında da cok büyük bir fark var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi idontthinkso -- 1 Mayıs 2020; 3:46:29 >

• idontthinkso kullanıcısına yanıt
    Gf 63te sanırım maxq kullanılıyordu.Msi max q olanları internet sitesinde yaziyor, bunda max q olduğu yazmıyor.Ama emin olmak için n11de satıcılara soru cevap kismindan sorup daha net cevap alabilirsiniz.Ama dediğim gibi max q değil gibi gözüküyor.

Gf modeller biraz daha incedir, diğer msi serilerine göre daha sıkışık bir laptop olduğu icin az daha cok ısınır.Ama avantajı da çok hafif olması, taşınabilirliği daha kolay olması.

Dell de kötü değil tabi ama 9 bin lira para veriyorsunuz, aldığınız kart 1660 ti max q.Hp'nin 7700 liraya aynı model ekran kartlı, ryzen işlemcili modeli var.Fark 1300 tl ki, siz parayı işlemciye ve hafızaya veriyorsunuz.

i7 olmasının avantajı tabi var.Bilgosayari ne için kullandığınıza bağlı.Oyunlarda falan 1-5 fps fark olur başka bisey olmaz.Onun dışında aynı anda bir sürü işlem yapıyorsanız veya ne bileyim çizim, video edit, tasarlamacılık falan yapıyorsanız işlemci i7 9750h ciddi fark yaratır ve sizi uzun süre götürür.Yine genel manada bilgisayar hızı i7de bir tik daha fazladır.

Msi 20 bin liralik gaming Laptobunda da TN panel kullanıyor.Konunun en başında gerçek gaming laptop msi yazmamın nedeni de bu biraz.TN panel oyunlarda daha iyidir, tepkime süresi daha kısadır.IPS ekran tabi ki daha parlaktır,farklı acılardan aynı görüntüyü alırsınız.Eger koltuğa koyar dizi izlerim,film izlerim diyorsanız IPS fark ettirir ama öyle inanılmaz bir fark da olmaz onu da diyim.Oyunlar için TN panel daha avantajlıdır.

https://www.notebookcheck.net/GeForce-GTX-1660-Ti-Mobile-vs-GeForce-GTX-1660-Ti-Max-Q_9641_9832.247598.0.html

ben açıkçası max q kartına neden bu kadar yüklenildiğini anlamıyorum. şu karşılaştırmadan da görüleceği gibi oyunlardaki ultra seviyesinde yaklaşık 5fps fark ediyor sadece. her iki kartın da 100 fps üstü verdiği değerlere baktığımızda ise 20 fpse kadar çıkabiliyor fark ama bu değerlerde zaten gözle görülür bir fark yapmayacaktır. örneğin witcher 3 ultrada 56 - 51 fps arada 5 fps fark var. aynı oyun low ayarda 251-206 fps. arada 45 fps fark var ama kimse gidip de lowda oynamaz.

https://gpu.userbenchmark.com/page/captcha?dest=https%3A%2F%2Fgpu.userbenchmark.com%2FCompare%2FNvidia-GTX-1660-Ti-Mobile-Max-Q-vs-Nvidia-GTX-1660-Ti-Mobile%2Fm789578vsm776281

şuraya baktığımızda %10luk bir fark var. i5 ilr i7 arasında da o kadar fark var. asıl ilgimi çeken 144 hz ve IPS ekrana sahip olmasıydı aslında. bilemiyorum çok uçuk bir fark yok ama msi de alınabilir.

yalnız şu dikkatimi çekti ilk attığım linkte max-q ekran kartlı oyunlarda QHD ve 4K desteklemiyor mu acaba? o değerlerde hiç veri göremedim 🤔

• dostlar 10.000 lira bütçem var bir ara asus rog strix ailesinden bakınıyordum da piyasadan hepsi silinmiş sanki istediğim modelleri bulamıyorum.Seçeneklerim şuan Tulpar T7 rtx2060ve Asus Tuf Gaming rtx2060 hangisini seçmeliyim/başka önerisi olan var mı ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • benim notebookta 6 seneyi devirdi mini itx toplayip yanina yeni cikacak amd notebooklardan mi alsam yoksa direk notebook mu alsam karar veremedim. uzak bi yere gidecek olursam da cikartir koyarim bavula parcalari diye dusundum suan icin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Quiet00

dostlar 10.000 lira bütçem var bir ara asus rog strix ailesinden bakınıyordum da piyasadan hepsi silinmiş sanki istediğim modelleri bulamıyorum.Seçeneklerim şuan Tulpar T7 rtx2060ve Asus Tuf Gaming rtx2060 hangisini seçmeliyim/başka önerisi olan var mı ?
    Hocam Hepsiburada indirimlerini takip edrsen bu laptopu uygun fiyattan yakalarsın. Tasarım olarak çok iyidir.

https://www.hepsiburada.com/msi-gl65-leopard-10ser-085xtr-intel-core-i7-10750h-16gb-256gb-ssd-rtx2060-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV00000SVIY8?magaza=Hepsiburada

• SadıkArrow kullanıcısına yanıt
    benim yazdıklarım 144hz bu 120hz'miş soğutma performansı dışında başka handikapı var mı msi'nin

Ustam msi gf65 thin i5 9300 rtx2060 modeli var. Bu cihaz islemci ekran kartini iyi besleyebilir mi.Birde bu model 2060 max-q modelimidir. Darbogaz yaparmi.

• MadMen kullanıcısına yanıt
    Bu bilgisayarı alan, forumdan arkadaşlarla da konuştum.Ekran kartı rtx 2060, max q değil.Darbogaz şimdilik yapmaz.Ama 2-3 yıl sonraki oyunlarda ne olur bilemem.Guzel bir bilgisayar.

• Merhaba arkadaşlar MSI Alpha 15 için ne dersiniz. Fiyatı 9.500 civarı. Hem oyun hem iş bilgisayarı izlenimi uyandırdı bende. Soğutma konusunda da başarılı olduğunu duydum. Üzerinde AMD RX5500M ekran kartı var performans olarak GTX1650 den iyi midir. Uzun süreli kullanımda sorun çıkaracağını zannetmiyorum, premium bir bilgisayara benziyor fakat oyun açısından 3-5 yıl götürür mü size danışmak istedim. Fifa, pes ve football manager oyunları oynarım genelde bazen de Total War serileri ve call of duty gibi oyunları oynamayı da severim. Herkese teşekkür eder iyi forumlar dilerim. Esen kalın.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.