Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Gamepower Psu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
30
Cevap
1
Favori
3.713
Tıklama
Giriş
    233 Mesaj
    Gamepower psu daha önce kullanan var mı hiç, almayı düşünüyorum gtx 1080 i7 7700k sistemime 650w olanından yardımcı olursanız sevinirim biraz f/p ürünü olsun istiyorum ondan sordum bu arada varsa f/p psu tavsiyelerinizi bekliyorum.

Kastettiğim PSU:http://www.sinerji.gen.tr/gamepower-apfc-650w-80-bronze-guc-kaynagi-pmu407126

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Diavelin -- 3 Şubat 2018; 13:20:48 >

|
    |
    Ekran Kartı: Zotac GTX 1080 Mini
    SSD: Corsair ForceLE200 240 GB HDD: WD 1 TB 7200RPM 64MB
    Fan: NZXT AER RGB 120mm Soğutma: NZXT Kraken x52
  • Ben kullanıyorum 550 Watt 80+ olanı. 14 cm soğutma fanı ve Japon kapasitörlü. Çok şükür bir sıkıntı yaşamadım. Teknik olarak bildiğim bilgiler zaten ürün kutusunda yazanlar. Ekstra bir bilgim yok. Ama 0 ses aldığımı söyleyebilirim. Fanın büyük olması daha az dönüp daha az ses yapmasını sağlıyor.

• Yarbay
    2245 Mesaj
    Ben kullanıyorum 550 Watt 80+ olanı. 14 cm soğutma fanı ve Japon kapasitörlü. Çok şükür bir sıkıntı yaşamadım. Teknik olarak bildiğim bilgiler zaten ürün kutusunda yazanlar. Ekstra bir bilgim yok. Ama 0 ses aldığımı söyleyebilirim. Fanın büyük olması daha az dönüp daha az ses yapmasını sağlıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Conqueror26 -- 3 Şubat 2018; 22:58:3 >
    |
    |
  • Teğmen
    216 Mesaj
    Bende 700w psu arıyorum fiyatı ve modüler olması nedeniyle 700w olanını biraz inceledim dual rail 12v 576w değeri görünce eledim. Oyun sistemleri için psu'nun 80+ olması dışında 12v kanalı verimli ve single rail olan psular öneriliyo tabiki diğer koruma sertifikaları fan ses gibi faktörlerde önemli.
    |
    |
    dark n10 - sharkoon silentstorm icewind 750W 80+ bronze modüler - xigmatek tyr sd1264b - amd ryzen 5 2600 - msi b450m bazooka - adata xpg d41 16GB 3200MHz ddr4 cl16(b-die) - msi rx480 gaming x 8gb - crucial 275gb mx300 m.2 ssd - 1tb seagate 7200rpm - asus mg248q 144hz adaptive-sync - logitech g410(arx control system monitör) - steelseries rival 300 silver - kingston hyperX cloud stinger
  • Onbaşı
    16 Mesaj
    ben pek güvenemedim
    |
    |
    Pentium 4 640MSİ RADEON RX 580 GAMING X 8G CFASUS RAMPAGE FORMULA X48 4x2 GB Kingston 1066MHz DDR2 RamNZXT Kraken x62 Sıvı SoğutmaCORSAIR HX1200 PSUSeagate 3TB Barracuda HDDThermaltake Riing PLUS 12 RGB Fan TT Premium Edition kasa fanı
  • Yarbay
    6916 Mesaj
    marka pek güvenilir değil psu alırken çok dikkatli olmak gerek bilindik markalardan şaşmamanızı tavsiye ederim (fsp,seasonic,evga,corsair,cooler master vs.)
    |
    |
    Firma bu aralar tanıtım işine detaylı girmiş olacak ki youtuberların ellinde bol bol geziyor. Ürünler fason, farklı ülkelerde farklı isimlerle görebilirsiniz. Fiyatları sebebiyle cazip geliyor ama bu tarz ürünlerde genelde tercih yaparken bilindik insanların kullandıkları ürünlerden yana tercih yapılmalı. Ben sıvı soğutmalarının iki tane sızıntı olayını hatırlıyorum ama güç kaynağında olay farklı. Standart kullanıcı sorunu anladığında çok geç olabilir. Sanırım yurt dışında GameMax olarak satılıyor bu ürünler. Ürünler tasarım olarak birbirine uyuyor. GP-650 hatta gamemax olarak ecova'nın sitesinde yer alıyor ama 80 Plus genel olarak yetersiz biliyorum verilerini ben. Bu tarz ürünlerin profesyonel incelemesi de olmaz zaten. Ancak kutu açılımı, teknik özellikleri siteden okuma, kullandım memnun kaldımdan öteye gidemezler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OneTreeHill -- 3 Şubat 2018; 23:19:45 >
    |
    |

Biraz daha pahali modellere bakmakta fayda var , Corsair VS650 80+ olabilr .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trumpet -- 3 Şubat 2018; 23:49:54 >
    |
    |
    İstediği kadar sertifikası olsun , bilindik marka olsun (corsair,fsp,high power vs vs.) kullanıcı incelemesi yapılmamış,test edilmemiş psu alınmaz.

Az biraz ucuz olsun diye sisteminizin en önemli parçasını önemsemezseniz,yarın bir gün o sistemde sorunlar oluşur,elinizde patlar sistem.

Corsair VS650 öneren olmuş bu psu'nun yerine , al birini vur ötekine.Ne kadar iğrenç,sorunlu bir PSU olduğunu bilmeden öneriyorlar ya,alana acıyorum. 80+ sertifikası var, oooo markasıda Corsair alalım o zaman kafasında çoğu kişi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Grimaniel -- 3 Şubat 2018; 23:53:26 >
    |
    |

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Binbaşı
    1250 Mesaj

Tier 7 - Worst

Cooler Master - Elite series
    EVGA - 400W non-80 PLUS certified
    FSP - Hexa
    Thermaltake - TR2
    These are all crap

En kötü PSU'lardan birisi.
    https://linustechtips.com/main/topic/631048-psu-tier-list-updated/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Grimaniel -- 3 Şubat 2018; 23:57:4 >
    |
    |
    Diavelin kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

600w psu önerin var mı

|
    |
    Grimaniel kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1250 Mesaj

EVGA 600B

Nanokatalog'da olması lazım.
    |
    |
    Diavelin kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Diavelin

600w psu önerin var mı

fsp hydro 600w +80

Orijinalden alıntı: trumpet

Markanin ne oldugu belli degil , sertifikasini da bulamadim nette (https://plugloadsolutions.com/80PlusPowerSupplies.aspx ), varsa bulan link atsin .

Ürünler fason olduğu için Gamemax olarak yer alıyor. Logoları bile aynı neredeyse ikisinin. Sıfırdan logo tasarlamak şimdi sıvı soğutmalarda filan yeniden blok tasarımı gerektirir.

https://plugloadsolutions.com/80PlusPowerSuppliesDetail.aspx?id=270&type=2

• Teğmen
    216 Mesaj

Bu psu'nun 700w olanını takip ediyorum yüksek ısı koruması (Over Temperature Protection (OTP)) sertifikası yok "fsp hydro g" olan modelinde bütün sertifikalar var ama fiyatı aşırı yüksek.
    |
    |
    Pweck5 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    dark n10 - sharkoon silentstorm icewind 750W 80+ bronze modüler - xigmatek tyr sd1264b - amd ryzen 5 2600 - msi b450m bazooka - adata xpg d41 16GB 3200MHz ddr4 cl16(b-die) - msi rx480 gaming x 8gb - crucial 275gb mx300 m.2 ssd - 1tb seagate 7200rpm - asus mg248q 144hz adaptive-sync - logitech g410(arx control system monitör) - steelseries rival 300 silver - kingston hyperX cloud stinger
  • Yarbay
    2950 Mesaj

Sonuc olarak her sey butceye bakiyor , kaliteli psu lar da masrafli oluyor .

son 6 yilda kullandigim 3 psu bunlar , altina da inmem , ama ona gore de fiyatlari var malesef .

XFX psu Seasonic uretimidir .

hatta satisini da buradan yapmisim :P
    https://forum.donanimhaber.com/xfx-xps-650w-xxx-edition-power-supply-80-bronze--52737182

Sonra bunu aldim bir ara .

4-5 yil kullandim herhalde bunu .

bunu da satisa koymusum siteye :D
    https://forum.donanimhaber.com/seasonic-ss-850at-80-bronze-psu-150tl--120431850

Simdide bu var makinada .

Edit :

Kisa bir sure de bunu kullandim , ama coil whine oldugu icin iade edildi HB ye .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trumpet -- 4 Şubat 2018; 18:56:26 >
    |
    |
    OneTreeHill kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
    233 Mesaj
    Evga 600b almayı düşünüyorum

|
    |
  • Binbaşı
    1250 Mesaj

FSP Hydro 700W da UVP (Under voltage protection) da yok ayrica.Evga 600B de butun korumalar mevcut.

Bilgilendirme icin tesekkurler.

|
    |
    dribblingmaster kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

quote:

Orijinalden alıntı: trumpet

Markanin ne oldugu belli degil , sertifikasini da bulamadim nette (https://plugloadsolutions.com/80PlusPowerSupplies.aspx ), varsa bulan link atsin .

Selam,

Geçen günlerde Corsair Carbide 400R modelinden Gamepower HYPNOS modeline geçtim. 400R piyasaya çıkalı hatırı sayılır bir zaman olmasından ve ''özellikle şeffaf yan panel sonrasında da PSU cover'' gibi detayları bulundurmamasından dolayı benim için bir süredir değişim sinyalleri veriyordu. Uygun fiyata temperli cam sunan bir kasa denk gelince değişimi gerçekleştirdim. Piyasadaki fiyatlarından da daha uygun bir fiyata aldığımı belirtmeliyim (kupon vs.). Türkiye pazarına yeni yeni giren bir marka olduğu için; mevcut fiyatlarını da iyi ayarlamaları elzem. Zamanla ne kadar tutunduklarını göreceğiz. Biraz da şans verme yoluna gittim diyelim. Gönül ister ki; Corsair'in temperli cam sunan modellerinden alalım ama fiyatları da malum.

Bunu şunun için yazdım; PSU olarak Corsair RM850 kullanıyorum ama bir arkadaş için Gamepower'ın PSU modellerine de şans vermek istedim. Bunun akabinde Gamepower ile mailleşmelerim oldu (80+ meselesine ben de takılmıştım, sizin gibi). Emre'nin de belirttiği gibi (@OneTreeHill) 80+ sertifikalarının ''Gamemax'' üretimi oldukları için; Gamemax tarafından alınan sertifikaların baz alındığını dile getirdiler. Gamemax diye arattığınız zaman listede görebiliyorsunuz.

Açıkçası uygun fiyatlı PSU modellerinde 80+ olduğunu dile getirip, kullanıcıları yanıltan birçok firma mevcut. 80+ sertifikasının sadece bir PSU için bile alınmasının maliyeti de az bir şey değil.

Tabii ki bütçe yüksek olduktan sonra alınacak markalar belli.
    |
    |
    Bahsedilenler: OneTreeHill

RS İncelemeleri ve Paylaşımları ©

NVIDIA PASCAL Serisi Kullananlar Kulübü © | NVIDIA MAXWELL Serisi Kullananlar Kulübü ©

|♦| Intel Core i7-8700K@4.6 GHz@1.17v |♦| ASUS ROG MAXIMUS X HERO |♦| EVGA GTX 1080 Ti FTW3 DT GAMiNG@1911 - 11016 MHz@UV|1.00v |♦| ASUS MG278Q@2K/144Hz/FreeSync |♦| TEAM T-FORCE NIGHT HAWK RGB 32GB (4*8) DDR4 4000 MHz@1.35v C18 |♦|

ATTIĞIM HER MESAJ BİLİNÇLİ OLARAK KALIN FONT YAZILMAKTADIR. VARSA BİR SIKINTISI OLAN, FORUM KURALLARINA GÖZ ATSIN. [UNUTMA ! 24.04.2015] DH FORUMDA AYNI KONUDA, FARKLI ÜYELERE, ALT ALTA MESAJ ATMAK SERBESTTİR.

HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
üniversite
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Masal
Mobilya Takımları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,328
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.