Şimdi Ara

GameEkstra İade Kabul Etmiyoruz - KARAR LEHİME ÇIKTI - PARAMI ALDIM (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
95
Cevap
2
Favori
3.467
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam öncelikle geçmiş olsun , ne hisettiğini az çok biliyorum.Sabirli olmani diliyorum. Son 1 ayda 3 tane monitör iade ettim. İlk aldiğim firma parayi vermemek için elinden geleni yapti fakat elimde ki kanıtlarin farkinda olduklari için 20 günün sonunda parami vermek zorunda kaldilar. Sana tavsiyem aldiğin firmanin mail adresine 14 günlük çayma hakkını kullanarak iade talebinde bulunduğun bir mail gönder. Yazili kanıt çok önemli. Hele birde bu yasayi kabul etmediklerine dair bir cevap gelirse parani kısa süreçte alma olasiliğin artar.Benim iade sebebim 2 tanesinde ölü pixel vardi diğer 1 tanesi direk arizali çıktı ve 1 aylik çilenin sonunda parayi basip vatan pc den aldim.monitörü görmeden almicaksin . Aci aci tecrübe ettim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sxphs kullanıcısına yanıt
    Firmanın mail adresine değilde direk dilekçe yazarak monitörü yolladım elinize ulaştı mı diye aradığımda dalga geçermiş gibi aynen şöyle dediler ''Bu dilekçeyi elle yazmıcaktın,kaymakamlıktan bi kağıt alıp öyle yollucaktın'' dediler.Ses kaydı almak yasal mı bilmiyorum fakat bu konuşmanın ses kaydı var.Ayrıca kargoyu geri yolladığıma dair kargo firmasından aldığım kağıtta var.Zaten bu kağıdı (e-devletten başvurmuştum) gerekli olan belgeler kısmına girdiler.Şimdi THH'ye başvurdum bekliyorum bakalım nasıl sonuçlancak.

Son olarakta para aidesi alırsam monitörü hepsiburada.com'dan almak istiyorum.En azından sorun çıkarsa firmanın sorgusuz sualsiz iade alcağını biliyorum.Siz ne tavsiye edersiniz ?

Bende mi Vatan'dan alıyım yoksa hepsiburada.com'dan mı ?

Son olarak iyi ki çıldırmamışsınız helal olsun

• Leopard2A6 kullanıcısına yanıt
    dostum vatan'dan al monitörü sebebi de görerek alacağın için üstüne bir de ürünün sorunsuz olup olmadığına karşın mağaza'da test yaptırma şansın var. arızalı, ölü piksel v.s. bir şey varsa zaten hemen yeni kutu açıyorlar artık sorunsuz monitörü bulana açtırırsın dikkatlice incele ölü piksel v.s. testini yapacaklar forumdan bir tane arkadaş 3 kutu açtırıp sonunda sorunsuz monitörü buldurmuştu. monitör işi cidden sıkıntılı mümkünse internetten almamak gerek. çok ciddi bir kampanya olmadığı sürece

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    abi bu monitör olayları çok sıkıntılı ya. 3 5 kuruşa bakmadan almak lazım sanırım
  • bu firmadan tırnak makası bile alinmaz.hele siz bide telefon acın konuşun.adamlar kaba dayi gibi.biz yasalari kanunları tanımıyoruz iade de almiyoruz deyip yuzumuze kapatmişti telefonu yıllar once.adamlar tam eşkiya.inanın 50 100 tl ucuz olunca bizim millet hemen cokuyor ama bu firmadan alinan urunler nedense cok arizali cikiyor.benim tahminim adamlar urunları ucuza satmasının nedeni urunlerin bir defosu kusuru olmasından dolayi.ne satarlarsa satsınlar arizali cıkıyor.

bilen bilmeyene anlatsin degil kampanya bedava verseler bile almayın şu firmalardan.firma ismimi istiyorsunuz.inventus.kaya gibi firma.
    Valla çildirmadim desem yalan olur ama pes etmedim.Gerçekten 3. süde sorunlu cıkınca acaba kullansanmı 1 ölü pixelden bişey olmaz dedim sonra gidip gelip ekranda o ölü pixele bakmaya başladim.Açıkcasi ilk monitörümü dandik bir siteden almiştim iadesi 20 gün sürdü ve neredeyse her gün ariyordum yakalarina yapiştim , mailleştim ve bana gelen cevaplar sonucu elimde gerçekten yasayi umursamadıklarını belli eden cevaplar verdiler.Bu kadar kanıtın elimde biriktiği gören firmada paramı vermek durumunda kaldi.İlk monitörüm asus PG258Q ' 240hz'lik bir cihaz ,3 adet ölü pixel vardi bu yüzden iade ettim.

Diğer 2.ve 3. monitörümü ise hepsi buradadan aldim. 2.monitör benQ xl2430 144hz lik modeldi , arizaliydi ekranın yarısı başka ton öbür yarisi başka ton gösteriyordu iade ettim.Ve hepsi buradadan aldiğim için iadesi gönderdiğim gibi gerçekleşti.3.monitörüm BenQ xl2540'lık 240hz lik bir modeldi , bu cihazdada 1 ölü pixel vardi.Onuda direk iade ettim ve 4.monitörümü vatan pc ye gidip satin aldim.

Gittiğim şubede istediğim monitör yoktu ve sipariş ettiler 4günde geldi , bu sefer 144hz aldim gene BenQ xl2430 ' ve direk şubede açtirdim ve her şeyi test ettim.İşte işik süzme sorunu varmı , ölü pixel varmı , yüksek ve düşük hz değerlerinde görüntüde bozulma , renk tonlarında değişme varmı tek tek baktım.Yanımdaki adam bi ara offlayama falan başladi , valla kimse kusura bakmicak , 1100 tlye de 144hz var , ben bu kadar zaman 1 ay kadar bir süre içerisinde 4. monitörümü almişim inat etmişim istediğim modeli alicam diye ayiptir söylmesi 1730tl ye 144hz monitör almişim , her bir pixeline tek tek bakıcam.Sonunda mutlu son kucakladıgım gibi eve getirdim cihazi.

Eğer hala internetten monitör alarak şansini denemek istiyorsan hepsiburada'dan ala bilirsin.İade konusunda hiç bir kuşkun olmasin kesinlikle yasalara uyan bir şirket.14 günlük çayma hakkını bize hiç bir firma vermez bu hakkı bize devlet veriyor arkadaşlar hakkınızı söke söke alin.

Bana sorarsan sana tavsiyem kendimde uyguladıgım gibi vatan bilgisayardan al neyse farki öde pişman olmazsin. Normalde üstüne biraz daha koysam internetten gene 240hz ala bilirdim.Ama bana bu kadar macera yetti.

Vatana git ve içine hangi model siniyorsa onu satin al dostum.internetten alicaksanda bol şans diliyorum , çünkü ihtiyacin olucak :)

• @MEMATİ - @hsngencer

Aynen öyle fakat yaptık bi hata Normalde monitörü yazın almayı planlıyodum fakat finaller bitip eve gelince şeytan dürtükledi,kan kaynadı dayanamadım İlk başta farklı firmadan alcaktım fakat daha önce alışveriş yapmadığım bi firmaydı ve parayı tam denkleştirememiştim.Ertesi gün oldu ondan sonra bi bakıyım dedim monitör gameekstra'da indirime girmiş.Hemen Gençkart'tan nakit avans çekip ne var ne yok yatırdım.Gameekstra'dan daha önce alışveriş yapmıştım sıkıntı olmamıştı fakat iade etmeyi gerektircek bi olay başıma gelmemişti.Ona güvenerekten aldım ve sonu bu

@sxphs

Büyük ihtimal benimde sizin gibi olcak hepsiburada'dan sipariş vercem eğer bi sorun olursa gidip Vatan'dan alırım artık yapcak bişey yok.

Edit : Birde yüksek hz'de bozulmadan kastınız nedir ? Ben hiç hz düşürüp denemedim fakat 240 hz'de video izlerken ve CS:GO'da piksel piksel bi görüntü vardı.Sizin de öyle bi sorununuz mu vardı acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leopard2A6 -- 14 Şubat 2018; 19:16:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Leopard2A6

@MEMATİ - @hsngencer

Aynen öyle fakat yaptık bi hata Normalde monitörü yazın almayı planlıyodum fakat finaller bitip eve gelince şeytan dürtükledi,kan kaynadı dayanamadım İlk başta farklı firmadan alcaktım fakat daha önce alışveriş yapmadığım bi firmaydı ve parayı tam denkleştirememiştim.Ertesi gün oldu ondan sonra bi bakıyım dedim monitör gameekstra'da indirime girmiş.Hemen Gençkart'tan nakit avans çekip ne var ne yok yatırdım.Gameekstra'dan daha önce alışveriş yapmıştım sıkıntı olmamıştı fakat iade etmeyi gerektircek bi olay başıma gelmemişti.Ona güvenerekten aldım ve sonu bu

@sxphs

Büyük ihtimal benimde sizin gibi olcak hepsiburada'dan sipariş vercem eğer bi sorun olursa gidip Vatan'dan alırım artık yapcak bişey yok.

Edit : Birde yüksek hz'de bozulmadan kastınız nedir ? Ben hiç hz düşürüp denemedim fakat 240 hz'de video izlerken ve CS:GO'da piksel piksel bi görüntü vardı.Sizin de öyle bi sorununuz mu vardı acaba ?

bakın hala hataya devam ediyorsunuz.monitor internetten alinmaz.git vatana alıcagın monitorun kotusunu actır.testini yaptir.ode gel.daha hala macera arıyorsun.cebinden cıkacak en fazla 50 100 tl.kafan rahat olur.kargoyla garantiyle servisle ugrasıp durmazsın.

yüksek hz de monitör tam ortadan 2 ye ayriliyodu ton olarak .Direk arizali üründü onun kendini belli etmemesinin imkani yok.Ve dediğim gibi kesinlikle vatandan al , maksimum 300 tl fazla verirsin ama avantajlarin şunlar olur ;

1.si ürünü görerek alirsin , yerinden test edersin iade sıkıntısı yaşamazsin.
    2.si yarin öbürgün bir sorun yaşarsan muhattab bulabileceğin , yüz yüze sıkıntını anlata bileceğin vatan çalişanlari olur.
    3.sü ise vatandan satin aldiğin için 2 yil değil 3 yil garantili olur ürünün . Sırf bunlar bile 300 tl fazla vermeye değer derim.

Çünkü internetten satin aldiğinda ilk 14 gün seni takar firma ondan sonra bi derdin varsa yallah servise der. Vatan pc de ürünü servise gönderir ama ürün gene sıkıntılı gelirse orada çalişanlara gösterirsin , derdini doğrudan aktarırsın.

Servise ürün gönderip daha beter hale gelen cihazlarim oldu , bu tarz mağduriyetleride çözersin.Ve son olarak bazi ürünler internette oldugundan daha ucuz vatanda , kendi bütçene göre bu faktörleri göz önünde bulundur , umarım en kısa sürede halledersin.Kolay gelsin.

• Ürünü servise gönderin değişim veya iade yaparlar yanlışım varsa düzeltin internetten alınan ürünlerde 7 gün içinde iade veya değişim yapabilirsiniz.Monitor sorunlu ise gönderin gamekstraya gerekeni yaparlar.

Şimdi ikna oldum
  • gameekstra cidden çok sıkıntılı firma benim satın aldığım gün almaktan vazgeçtiğim kargoya vermeyen direkt iade edin diye aradığım ancak kargonun yarım saat önce çıktığı, geldiğinde teslim almadan iade edin biz ödemenizi yaparız dendiği bir ürün vardı. neyse geldi teslim almadık gönderdik falan ama iade bir türlü gerçekleşmedi çok şükür ters düz konuşmadılar ama bir dediler ürün geldi bu hafta iade edeceğiz tutarı,bekledim yok, ertesi hafta ürün gelmedi kargoyu arayın bilgi verin falan uzadı gitti abartısız belki 20-30 kez aramışımdır ne oldu ne zaman olacak falan diye henüz teslim bile almadığım bir üründe, birde şu var bahçelievleri arıyorsun iadeyi kadıköy yapıyormuş orayı ara diyorlar, kadıköyü arıyorsun ürün b.evlerden çıkmış onlar ilgileniyor diyor, zaten arada muhasebeci burada değil bir saat sonra ara, yok destek/t.servise aktarıyorum oraya sor muhabbetlerini hiç saymıyorum bile kafayı duvarlara vurdururlar. ilk alışverişimdi birde kulaklık aldım ayrıca inşallah bir sıkıntı çıkmaz ama daha iğne bile almam, herkesin kızdığı vatandan zamanında araba hoparlörü aldım ayıplı falanda değildi sadece sesi hoşuma gitmedi 14 günde geçmedi getirsem alırmısınız dedim tabi ki efendim sizin hakkınız dediler bir de üstüne kahve söylediler, gerçekten bazen para herşey değil para/destek dengesini ayarlayıp almak lazım. sonuçta varmı gelişme peki

• 14-15 gündür "Savunması İstendi" de kaldı.Savunma verilmesinin de maksimum 1 ay süresi var onu bekliyorum şimdilik.

Bende monitör elinize ulaştı mı diye aradığımda herkes birbirine aktarmıştı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leopard2A6 -- 7 Mart 2018; 10:29:56 >
  • Normalde bugün saat 11'de savunma istenmesi için ayrılan süre dolmasına rağmen (bildiğim kadarıyla en fazla 1 ay) internet sitesinde hala ''Savunması istendi'' olarak gözüküyor.Tecrübeliler varsa ne kadar sürede karar çıkar ?
  • ben bu firmadan telefonda devletin verdigi kanunu tanımıyoruz deyip iyi günler diye yüzüme kapatan firma idi.sanırım devletin gonderdigi kagıta karsılık verilmemiş.adamlar eşkiya gibi ya.istanbulda da magazaları var.insallah ters birilerine denk gelirlerde o dukkana bi ugrarlar.
  • Bana karar çıkarsa değiştiririz dediler inşallah sizin dediğiniz gibi olmaz

• almayın şu firmadan bişey ya.kotu firma kapansın gitsin.hatasini anlasın.devletin internetten 14 gun icinde koşulsuz iade kararını biz tanımıyoruz diyen bir firma.inanmayan arasın telefonda ben iade etmek istesem geri alirmisiniz diye sorun ne cevap veriyorlar.cokmu zor başka yerden almak.bir suru firma var.3 assagı 5 yukarı aynı fiyatlar.
  • İade de sıkıntı çıkardıklarını ürünü aldıktan sonra öğrendim malesef

• Bende monitorumu burdan aldim 2 ölü pixel vardi garantiye gonderin diyo manyaga bak 0 ürünü niye garantiye gonderiyim.parmagimla biraz olu pixellere bastirdim yandi 2 senedir sorunsuz kullaniyorum duzelmeseydi basimiza dert alcaktik

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merak eden var mı bilmiyorum fakat ''Savunması İstendi'' de kaldı
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.