Şimdi Ara

Game of Thrones spoiler konusunda sizin düşünceleriniz neler? Ne yapabiliriz? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
0
Favori
2.184
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: PHI

50-100 mesaj altı üyelerin bölüme girmesini neden engellemek istiyorsunuz arkadaşlar? Spoiler verenler sadece bu üyeler değil ki, 2000 mesajlı adam da verebiliyor. Yani sizin gördüğünüz kadarıyla az mesajı olan yeni üyeler daha çok mu veriyor spoiler?
    Eğer durum böyleyse bunu diğer arkadaşlarla görüşürüz ama olumlu sonuç çıkacağını sanmıyorum bu konuda. Çünkü yeni üye olan tamamen normal davranacak kişileri de engellemiş oluruz bu şekilde.

Öyle düşünülmesinin sebebi, uzaklaştırma cezası verilen mesaj sayısı yüksek olan bir üyenin, yeni aldığı bir üyelik ile konuya baltalayıcı mesajlar atabilme riski.

Bu daha önce yaşandı. Gerek konuya mesaj atıldı, gerekse dizi bölümüne konu açılıp başlığı spoiler olacak biçimde yazıldı.

Dediğin gibi yeni üye olanların bilgi alışverişini ve katkısını engellemeye de neden olacak bir karar. O yüzden üzerinde düşünülmesi gerek bana göre.

Edit: Ayrıca kitap bölümündeki düzeltme için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cypon -- 10 Haziran 2013; 20:27:14 >

• Bir ay boyunca bölüm cezası verilsin. Bu işi inatla yapmaya devam edenlere katlamalı ceza sistemi uygulanabilir. Bunun haricinde dizi sinema bölümüne bir iki tane daha yönetici alınabilir. GOT konusuna kendini bilmezler yüzünden bir sürü kişi giremiyor. Artık lütfen bu konuya beraber bir çözüm bulalım.
  • quote:

50-100 mesaj altı üyelerin bölüme girmesini neden engellemek istiyorsunuz arkadaşlar? Spoiler verenler sadece bu üyeler değil ki, 2000 mesajlı adam da verebiliyor. Yani sizin gördüğünüz kadarıyla az mesajı olan yeni üyeler daha çok mu veriyor spoiler?
    Eğer durum böyleyse bunu diğer arkadaşlarla görüşürüz ama olumlu sonuç çıkacağını sanmıyorum bu konuda. Çünkü yeni üye olan tamamen normal davranacak kişileri de engellemiş oluruz bu şekilde.

Fake üyelikle gelemesin yani kimse.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fluuuuu

Bak bu konuda forumun anime manga sistemi çok hoş atıyorum naruto iki ayrı konu var sadece naruto ve naruto (spoiler serbest) diye

iyi de orada naruto anime ve naruto manga konusu var. got için de aynısı geçerli. dizi konusu dizi bölümünde, kitap konusu kitap bölümünde mevcut.

quote:

Orijinalden alıntı: Daenerys Targaryen

-Şuanki gibi başına " Kitaptan SPoiler " falan yazsak bile bazıları ; " Kitaptan vermeyin işte merak ediyoruz !! " falan diyor , bunun değiştirilmesi taraftarıyım.

o salaklar da meraklarına yenik düşmesinler bir zahmet. adam uyarıyor da veriyor yani.

quote:

Orijinalden alıntı: Petyr Baelish

Diziyi izleyenler ve kitabı okumuşlar olarak 2 konu açılmalı, dizi bölümünde kitaptan spoiler verenlere çok ağır cezalar verilmeli bence.

bu mantıklı bir öneri ama yönetim gereksiz görebilir, sonuçta kitabın da konusu var kitap bölümünde.

quote:

Orijinalden alıntı: Cypon

Sağolasın önerin için ama düşünmüyorum. İnsanlarla internet ortamından iletişim kurmak özellikle Donanımhaberde zor iken bir de yönetici olmak baya bir zor olur.

rica ederim ama inan zor bir görev değil. sadece game of thrones konusuna bakacaksın. seni yazmamın sebebi şuydu; şikayet edilen mesajları daha hızlı silebilirsin. şimdi haklı olarak "benden daha uzun süre forumda çevrimiçi olanlar var." diyeceksin hatta ben bile o kişilerden birisiyim. ancak bir çok insan kitapları okumadı, yönetici olacak kişi silerken illa ki o spoiler içindeki mesajı okumuş olacak. kitabı senden başka okuyan var mı bilmiyorum, o yüzden seni yazdım. fakat gene de olmak istemezsen senin tercihin tabi.

aslında hem kitabı okuyup hem de yöneticilik için istekli olan varsa onlara özel mesaj silme yetkisi verilebilir, en azından yöneticilerin yükü hafifler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Droogie -- 10 Haziran 2013; 21:00:33 >

• Bu spoiler yüzünden sırf Game of thrones içini değil diğer dizilerdende başımız yandı.Bence cezası dahada ağır olmalı mesela

İlk ceza 60 gün
    İkinci ceza 120 gün gibisinden.
  • Spoiler serbest konusu açılması taraftarıyım.Dizi konusunda oynanan bölümlerle ilgili spoilerlara değilde, hiç bir şekilde kitaptan spoilera izin verilmemeli.Kitapları okuyan, spoilerın koymadığı kişilerde gitsin serbest konuda yazsın ne yazacaksa.Dizi konusuna bunları bile bile yazanlarında dediğiniz gibi uzaklaştırma ve kademeli bölüm cezası uygulansın.Bu dediğimi sadece got için değil diğer tüm diziler içinde uygulanabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Not Today! -- 10 Haziran 2013; 21:31:38 >
  • Sadece game of thrones icin gecerli degil . Tüm diziler için

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Spoiler verene yıldırıcı cezalar getirilmeli, zaten hali hazırda Kitap konusu var.Spoiler verene Spor bölümündeki gibi katlamalı bölüm uzaklaştırması gelmeli.
  • Eğer dediğin gibi yenik düşmeseydi kimse konudaki sorunun %75i çözülmüş olurdu , şahsen çok küfür yemiş birisiyim bu yüzden , kitaptan diyorum adam yine açıyor sonra sövüyor...
  • Cezaların arttırılması kısmen de olsa faydalı olacaktır. Ayrıca uyarısız konulan spoiler butonlarına ceza verilmesi gayet mantıklı. Ama bence bunlar çözüm olmayacak.
    Ne kadar uygulanabilme imkanı var bilmiyorum ama ben yinede belirteyim aklımdaki sistemi.

DH'nın kendi bünyesinde programcıları var malumunuz. Buna dayanarak öncelikle spoiler butonu özelleştirilebilir. Spoiler butonu kullanımı için başlık zorunlu tutulabilir. Mesela "Şikayet" kısmında hazırlanmış belli başlıklar var. Tıpkı bu şekilde 1.-2.-3.Kitaptan ve Diziden diye sabit başlıklar oluşturulabilir. Mesaj yollanınca spoiler butonunun uygun konumuna bu hazır başlık yerleştirilebilir.

Ayrıca bence işi asıl çözecek olan şey şikayet sistemi. Spoiler verenin cezalarını arttırmaktan ziyade şikayet etme sistemi değiştirilerek şikayet edilen mesajın anında onaya düşmesi sağlanabilir. Dizi bölümünde sallıyorum 24 saat içerisinde her kullanıcı 3 şikayet hakkı ile sınırlandırılabilir. Yine aynı şekilde sistemi kasıtlı olarak kötüye kullanan kişilerde tıpkı spoilerdaki gibi katlanan bir şekilde bölümden uzaklaştırılabilir. Bu şekilde hem tartışmalar azalmış olur, hem yeni yönetici bulma derdinden kurtulmuş olursunuz, hem de olaylara anında müdahale edilmiş olunur.

Bilmiyorum bunların yapılabilirlikleri ne derece var ama bence ceza ile korkutmaktan daha sistemli bir yapı olur.

Son olarak arkadaşların zaman zaman yeni konu açılması yönündeki istekleri pek çözüm olmayacak gibi. Sonuçta kitap konusu var ve buna rağmen zaman zaman sohbet diziden kitaba kayıyor. Şu anda çıkıp "Kitap bölümü var ne geziyorsunuz burada?" diye işi uzatan arkadaşlar bu kez de spoiler konusuna gitmelerini isteyecek. Ayrıca yapılan sohbet bölünecek. Bence kesinlikle ek konu açılmamalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zUbE -- 10 Haziran 2013; 22:50:40 >

• Uyarlamalı dizilere özel Spoiler alt forumu açılmalı. Onun dışında kitap/çizgi roman içinden dizi konusuna spoiler verenlere 30 gün uzaklaştırma verilmeli. Örneğin The Walking Dead ve Game of Thrones dizilerinin spoiler konusu olursa kimsenin bir rahatsızlığı olmaz. Normal dizi bölümlerinin spoiler'ı değil ama kitap ve çizgi roman spoilerları bahsettiğim. Ne bizim başımız ağrır, ne de spoiler yiyenlerin.
  • en ağır cezaları verin bida yapmazlar ufaklıklar
  • Bence spoiler konusu olmasına falan gerek yok.Butona basmak çok mu zor?Ceza 15 gün yeterli bence.Cezayı ala ala öğrenir.
  • Şöyle birşey daha aklıma geldi:

http://forum.donanimhaber.com/forumid_220/tt.htm

Bu verdiğim link Kitap bölümü. Bu kitap bölümüne bir "Game of Thrones" konusu açılabilir. Kitaptan takip edenler orada konuşur, ve dizi bölümüne yansıtma yapılır o konu.

Yani
    forumid_220'ye kitap bölümüne "Game of Thrones (kitap)" konusu açılır.

forumid_222'deki "Game of Thrones" konusu devam eder.
    forumid_222'ye 220'deki "Game of Thrones (kitap)" konusu yansıtılır.

Kitaptan spoiler sadece "Game of Thrones (kitap)" konusuna yazılabilir, dizi bölümüne kitaptan spoiler yazanlar dizi bölümünden 45 gün uzaklaştırılır.

Kitap konusuna olmasa da dizi konusuna yazı yazabilmek için 50 mesaj ve üyeliğin 1 haftayı doldurmuş olması şartı konulur.

Ve böylece isteyen kitap konuşur, isteyen dizi konuşur. Kimse gelip bölümü karıştıramaz, karıştıran da cezasına katlanır. İlle dizinin ilerisini merak eden de gider kitap bölümündeki konuya sorar, zaten aynı konu dizi bölümünde de yansıtılmış olacağından bulması da zor olmaz bilmeyenler için bile.

• 15 gun saka gibi direk olarak 60 gun ve katlari seklinde gitmeli cunku baska cozumu yok.Oyle serefliler(!) var ki adam bana ozel mesaj atip spoiler verdi bunun adi nedir ? Cozumu nedir ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konu içerisinde sıkı denetim ve katlamalı bölüm uzaklaştırması kafidir.

Ayrıca bölümde mesaj yazarken spoiler ile ilgili kurallar üyelere yansıtılsın. Farkında olmamanın önüne geçilebilir.
  • quote:

Adamı banlıorsunuz 15 gün gerçek hesabıyla spoiler verdiği için,oda kızıyor tabiki bu duruma sonra giidp yeni hesap alıp intikam için geri gelioyr3-5 mesaj sayısı hesabıyla direk kitaplardan spoilerleri verip intikamını alıyor sözdeOlanda biizm gibi garibanlara oluyor bende kitapları okuyorum şuan 4. kitabı bitirdim ama eleman gidipte 7.kitaptan suanki inglizce haliyle ss alıp yolluyor bak burda bu ölüyor diye...Bunu yapan insan mı şimdi?Bunu yapanla sezon finaliyle ilgili vay be bunun ölmesini beklemioyrdum yazan kişisi kesinlikle aynı değil...

• Dizi ve kitap konuları farklı olabilir veya yukarıdaki arkadaşın dediği gibi o konuya özel bir yönetici tarzı yetki verilebilir
  • Şöyle bir şeyde yapılabilir; mesela dizi forumunda ki konularda Cevapla ya basınca gelen sayfada aynı normal bildirimde olduğu gibi sadece cevap yazma sayfasına özel bir bildirim hazırlanabilir.Gelen bildirimde spoiler verilirse olacaklar hakkında kısa bir bilgi ile uyarabilirsiniz.Böylece alacağı cezayı bilir ve daha bilinçli yazar ne yazacaksa.

• Yanılmıyorsam bundan 1 ay önce cypon bir konu açmıştı game of thrones spoiler serbest şeklinde. Ana konudaki dizinin geleceğini merak eden kişiler bu konuya yönelmişti.. O konuyu kapatan yönetici artık kim bilmiyorum, konuyu şikayet edenler kim olduğunu bilmiyorum ama son derece yanlış bir hareketti. Şimdi böyle uğraşır durursunuz işte. Bunun çözümü yok abi açıcan buraya spoiler serbest diye bir ana konu. Spoiler istemeyen normal konusundan devam eder spoilere boğulmak isteyende serbest olan konudan devam eder. Açık açık söyliyim ben diziyi aylarca bekleyip ne olacak şeklinde bir sabra sahip değilim. Ben öğrenmek isterim abi. Bunu konuda soramayacaksam forum ne diye var? Başına kitaptan yazsak bile kişiler aynı tepkiyi alıyor gülermisin ağlarmısın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .Meraxes. -- 11 Haziran 2013; 0:45:12 >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.