Şimdi Ara

Game of Thrones (2011 - 2019) (2998. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
66.592
Cevap
451
Favori
2.447.422
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
78 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 29962997299829993000
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Link atabilecek var mı bulmakta zorlanıyorum..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Biraz polyanalık var ama bence bizim filmlere nazaran idare eder.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-F31FE8CB4

john snow tam yeşilçamdaki efendi çocuk karakteri, hiç gerçekçi değil
    Bence bu durum tamamiyle Kit Harington'nın tırt oyunculuğundan kaynaklı. Açıkçası dizidekinin aksine kitaptaki Jon gayet asil ve born leader bir karakter benim görüşümde
  • Jamie ne kadar yol kat etti umarım sonu moka bağlamaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yazmayı_Severim

Dizide ki birçok kral hakkında bir seyler biliyoruz da bu night king nedir necidir ne yer ne icer orf adetleri nelerdir bilen eden yok. Bir bebek sahnesinde gorduk, bir jon sahnesinde gorduk bir de bran. Butun gun oyle bos bos takiliyor mu bunlar. Keske bir iki gunluk rutinini gorebilseydik, nasil plan yapar nasil konusur eder

Bu arada hot pie icin de endiseleniyorum, arya ve robert’in gayri mesru cocugu ile arkadaslik etti de yolunu bulamadi gitti. Savas bittiginde agir vergi yukune maruz kalacagini dusunuyorum :(
    bu night kingin starklarla bağlantısı olabilir
  • genç tywin lennister

Game of Thrones (2011 - 2019)

Game of Thrones (2011 - 2019)

• Night King'in Targaryen olma olasılığı yok bence. Ormanın Çocukları zamanında Targaryen falan yoktu ki ortada? Zaten bildiğim kadarıyla mevcut aileler arasında en eski olanı Stark, soyları İlk İnsanlar'a dayanıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Casablanca

Night King'in Targaryen olma olasılığı yok bence. Ormanın Çocukları zamanında Targaryen falan yoktu ki ortada? Zaten bildiğim kadarıyla mevcut aileler arasında en eski olanı Stark, soyları İlk İnsanlar'a dayanıyor.
    Konuya çok hakim değilim Stark ve Targeryen soyundan olan Demir tahtına oturma hakkına nerden erişiliyor ?

Yani bu neye göre belirleniyor? Çılgın kraldan önce demir tahtta kim vardı bu dizilişte. Targeryenler neden eridi bitti
  • Aslında Demir Taht denen olguyu yaratan bir Targaryen, Fatih Aegon. Aegon zamanında Yedi Krallığın altısını fethedip, kendisini Demir Taht'ın ilk kralı ilan etmişti. Tahtı yapan da kendisi.

Altı krallığı fethederken 3 tane ejderhası vardı. Kız kardeşleri ve aynı zamanda eşleri olan Rhaenys ve Visenya da ejderha sürücüsüydü. Dorne hariç tüm krallıkları aldılar. Dorne'da ise babayı aldılar, bir Ejderhaları ve Rhaenys orada öldü. Daha sonra kız alıp verdiler de Dorne Yedi Krallığa dahil oldu.

Soruna gelirsek Çılgın Kral'dan önce tahtta Aegon'un soyundan gelenler oturdu. Robert'a kadar hepsi Targaryen idi yani. Ancak şöyle bir durum var Baratheon ve Targaryen aileleri arasında evlilikler olmuştur. Mesela Robert'ın büyük annesi Rhaelle Targaryen'di. Tahtta hak iddia etmesini bunun üzerine dayandırmıştı.

Ha bana kalırsa Robert zaten teke tek dövüşte veliaht prens Rhaegar'ı öldürmüş, tahta geçmesi için Targeryen ile bağı olmasına gerek yok. Bana göre mevcut kralı indirirsen yeni kral sen olursun. Tabii bu GoT dünyasında nasıl tam olarak bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Casablanca -- 20 Nisan 2019; 20:2:46 >

• Son söylediğinize göre taht Jaime Lannister'ın hakkı olmalı öyleyse Targeryen hanedanı yanlış hatırlamıyorsam Valyria'daki ejderha lordu ailelerden sadece biri. Günümüze ulaşması Westeros'a yelken açıp Ejderhakayasına yerleşmelerinden ötürü. Diğerleri kıyamette ölmüştür muhtemelen. Targeryenlardan çok daha güçlü aileler yaşamaktaydı Valyria'da. Balerion'da zaten Westeros'ta değil Valyria'da doğmuştu. Targeryen ailesinin bitişi bir çok nedene dayandırılabilir. Güçlerini ejderhalardan alan ailenin ejderhaların yok olmasıyla birlikte güçlerini kaybetmeye başlamaları şaşırtıcı değil. Ancak Targeryen ailesinin tahttan inişi ve Essos'ta geçirilen sürgün evvelden planlanmış olabilir. Bunu ilerleyen zamanlarda göreceğiz zaten. Eğer Night King tahmin ettiğimiz kişi çıkarsa, malum şahıs geçmişe gidip bir çok olayın seyrini değiştirmiş olabilir. Neticede o 3 ejderha yumurtası Targeryen'ler Westeros'ta yaşamaya devam etseydi belkide hiç bir zaman Deanerys ile buluşamayacaktı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alpmirza -- 20 Nisan 2019; 18:32:5 >

• quote:

Orijinalden alıntı: -Casablanca

Aslında Demir Taht denen olguyu yaratan bir Targaryen, Fatih Aegon. Aegon zamanında Yedi Krallığın altısını fethedip, kendisini Demir Taht'ın ilk kralı ilan etmişti. Tahtı yapan da kendisi.

Altı krallığı fethederken 3 tane ejderhası vardı. Kız kardeşleri ve aynı zamanda eşleri olan Rhaenys ve Visenya da ejderha sürücüsüydü. Dorne hariç tüm krallıkları aldılar. Dorne'da ise babayı aldılar, bir Ejderhaları ve Rhaenys orada öldü. Daha sonra kız alıp verdiler de Dorne Yedi Krallığa dahil oldu.

Soruna gelirsek Çılgın Kral'dan önce tahtta Aegon'un soyundan gelenler oturdu. Robert'a kadar hepsi Targaryen idi yani. Ancak şöyle bir durum var Baratheon ve Targaryen aileleri arasında evlilikler olmuştur. Mesela Robert'ın büyük annesi Rhaelle Targaryen'di. Tahtta hak iddia etmesini bunun üzerine dayandırmıştı.

Ha bana kalırsa Robert zaten teke tek dövüşte veliaht prens Rhaegar'ı öldürmüş, tahta geçmesi için Targeryen ile bağı olmasına gerek yok. Bana göre mevcut kralı indirirsen yeni kral sen olursun. Tabii bu GoT dünyasında nasıl tam olarak bilmiyorum.
    Çok açıklayıcı oldu. Teşekkürler

• Herkes torrentden mi indirip izliyor.Arkadaşlar , normal site yok mu indirmeden izleyebileceğimiz :)Her yeri kaldırmış adamlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxxxx15

Herkes torrentden mi indirip izliyor.Arkadaşlar , normal site yok mu indirmeden izleyebileceğimiz :)Her yeri kaldırmış adamlar.
    Digitürkplay den izliyorum aylık 12 lira
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxxxx15

Herkes torrentden mi indirip izliyor.Arkadaşlar , normal site yok mu indirmeden izleyebileceğimiz :)Her yeri kaldırmış adamlar.
    legal olarak cüzi bir miktar ödeyerek digitürkplay üzerinden izleyebilirsiniz ama gel gör ki game of thrones'un final sezonunu kötü bir görüntü kalitesi(torrent çok daha net) ve altyazı sansürüyle izlemek ister misiniz ? :)
  • alpmirza kullanıcısına yanıt

Yalnız Jaime'nin durumu farklı, o gidip de Robert gibi teke tek dürüst bir mücadele ile kralı öldürmedi. Kralın emirlerine karşı gelip, onu sırtından bıçakladı. Bu tarz bir hareket ile kimseye krallığınızı kabul ettiremezsiniz.
  • Aslında para da torrent de sıkıntı değil de uğraşmak istemiyorum.Eskiden googla yazardın .20 site çıkardı birinden hd olarak izlerdin.Adamlar her yeri silmiş:(

Şimdi eski bölümleri tekrar izliyorum 3. sezondayım.Sonra güncel sezona geçicem.Popcorntime programını kullanıyorum 720p yetiyor bana ama bazen donmalar oluyor.Altarnetif bir şey aramıştım da ondan yazdım.
  • got guzel dizi ona bir lafim yok ama ben hayatim boyunca bu kadar abartilan bir dizi gormedim
  • MDV kullanıcısına yanıt
    breaking bad . Tabi benim gözümde :) Saldırmayın hemen
  • MDV kullanıcısına yanıt
    nickimden belli biraz ama en iyilerden denilen çoğu popüler diziyi izledim,bence en iyisi got.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • xxxxx15 kullanıcısına yanıt
    Hocam Breaking Bad gelmiş geçmiş en iyi dizi, BB konusunda hassasımdır
  • 
Sayfa: önceki 29962997299829993000
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.