Şimdi Ara

Game of Thrones (2011 - 2019) (48. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
66.592
Cevap
451
Favori
2.447.389
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
78 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu olaylarin onceside var yalniz, niye burdan baslamislar. Starkin yardimiyla cilgin kralin tahti ele gecirme hikayelerini de anlatabilirlerdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: phantom_coal

Bu olaylarin onceside var yalniz, niye burdan baslamislar. Starkin yardimiyla cilgin kralin tahti ele gecirme hikayelerini de anlatabilirlerdi.

Kitapta geçiyor mu bilmiyorum tahtı ele geçirme konusu. Eğer geçiyor ise büyük ihtimalle bazı bölüm aralarında flashbacklerle anlatırlar. Direkt anlatmaktan daha etkileyici olur bence.
  • quote:

Bu olaylarin onceside var yalniz, niye burdan baslamislar. Starkin yardimiyla cilgin kralin tahti ele gecirme hikayelerini de anlatabilirlerdi.

Biraz bahsetsene o kısımdan spoiler içinde felan merak ettim
  • quote:

Orijinalden alıntı: IIJACKII

quote:

Biraz bahsetsene o kısımdan spoiler içinde felan merak ettim

Bayagi derin konu var,aile soy agiclarini gorsen ohooo.bende billmiyordum arastirdim.

Cilgin kralin konusu,spoiler icermez,hikayenin oncesi.Ama ilerde flashback olarak gosterirler belki.
    http://awoiaf.westeros.org/index.php/Aerys_II_Targaryen

http://awoiaf.westeros.org/index.php/Robert%27s_Rebellion.

Sarisin targaryen kiz, aerys in kizi ,cilgin kralin yani.O yuzden abisi tahti kendisinin goruyordu.

Sisko kralda aslinda sarilarla kokeni ayni,BAbasinin anneside bir targaryen.
    Soy agacina bakin anlarsiniz merak eden icin.

• burda "spoiler" dendiği zaman yeni çıkan dizi bölümü anlamına gelir. "şöyle ağır spoiler böyle spoiler" yazıp kitaptan spoiler veren zihniyeti uzaklaştırın burdan. Ne ayıp bişey ya. dengesizliğin saf hali

• quote:

Orijinalden alıntı: -AltaiR-

quote:

Orijinalden alıntı: DeathWarrior

quote:

Orijinalden alıntı: unpop

quote:

Orijinalden alıntı: Knisath

8. bölümde taht odasında kralı koruyan altın zırh giyenlerden sağda kalanın kılıcı kınına sokamadığını kim farketti (sonlara doğru).Gülmekten öldüm yahu

boyle birsey varsa bu hata boyle buyuk bir produksiyon diziye yakısmaz , aksam bir goz atayım

ahaha özellikle baktım şimdi. çok komik ya :)

nasıl gördün ben onu anlamadım

benden kaçmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: Rahatı Kaçan Ağaç

quote:

Orijinalden alıntı: TuruncuSite

Robb Jamie Lannister'in ordusuna saldırır.Savaşı yener.Jamie'yi esir alır.Ned ile takas gibi birşey olur bence.

Ekşide biri yazmış bunu okuyun bence.

barriston'un atarlandığı sahnede al bunu da eritirsin demesinin anlamı varmış ben onu bilmiyordum, bir yerde okudum barriston'a olan saygım daha da arttı. hemen c/p liyorum.

o joffreyin oturduğu 7 kingdoms tahtı kılıçlardan yapılma. zamanında o dragonlordların başı adam devirdiği düşmanlarının kılıçlarını eritip kaynatıp yapmış tahtı, ve hatta kılıçlar da hala keskin. o yüzden rahat bi taht değil. amaç da "bir kral düşmanının kılıcını her zaman arkasında hissetmeden rahat bir şekilde oturmamalı".

o yüzden barriston kılıcı atarken "bunu da eritip diğerlerinin yanına koy" dedi, "artık ben de senin düşmanınım" demek bu.

Barriston'da bizimkilere katılır büyük ihtimal.

paylaştığın için sağol kardeşim gerçekten güzel bilgi derin bir düşünce lazım bunu keşfetmek için.

vaay manası derinmiş. :)

• Syrio ölüyormu yoksa sağ mı kalacak kitabı okuyan birisi söyleyebilirmi

Baristan daha önceden targanyenlerinde başkorumalğını yaptımı ? Bu bölümde Jaime nin kralı arkadan hançerlediğini söyledi onu suçlayarak, birde ilk bölümlerde eddard la konuşurken bir zamanlar karşı karşıya savaşmıştık demişti .

Bu arada Drogo da kalıbının adamıymış harbiden, Jaime ile teke tek karşılaşsalar görürüm ben o en iyi kılıç ustası artisti
  • Okumayın bu sezonun sonu içerde.

kimse iyi karakterlere gönül bağlamasın benden demesi ilerleyen bölümlerde khan drogo ölecek.eddard stark kellesini uçurcaklar çocuklarının neredeyse hepsi kılıçdan geçecek.arya kaçıp katil çırağı olacak deli şeyler oluyo ama benden demesi kimse iyi karakterlere gönül bağlamasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi servetbugra -- 7 Haziran 2011; 22:45:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1337

Epsilon yakın tarihte ilk 3 kitabı Türkçe olarak çıkaracakmış.

Çok iyi haber
  • @servetbugra; usta eğer yazdıkların doğruysa çok güzel hayır duaları aldın benden. Hadi ortada hiç bir sebep yokken kitabın sonunu yazıyorsun üstüne spoiler içine de almıyorsun. Düzelt bir zahmette çok fazla zayiat vermeyelim.
  • Bir korkum var umarım olmaz...

Bu cüce herifin getirdiği adamların yüzünden kuzey savaşı kaybedebilir... Çünkü hesaplara bunları katmadılar... Savaşı kuzeylilerin kazanmasını çok istiyorum!!!
  • Her 10-15 mesajda bir birileri ağır spoiler yiyo, konuyo acaaba bugün kimin başı yandı diye giriyom
  • padon dostum hemen düzeltiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cypon

@servetbugra; usta eğer yazdıkların doğruysa çok güzel hayır duaları aldın benden. Hadi ortada hiç bir sebep yokken kitabın sonunu yazıyorsun üstüne spoiler içine de almıyorsun. Düzelt bir zahmette çok fazla zayiat vermeyelim.

kkitabın sonunu yazmadım dostum daha 1.kitap bu
  • quote:

Orijinalden alıntı: servetbugra

quote:

Orijinalden alıntı: Cypon

@servetbugra; usta eğer yazdıkların doğruysa çok güzel hayır duaları aldın benden. Hadi ortada hiç bir sebep yokken kitabın sonunu yazıyorsun üstüne spoiler içine de almıyorsun. Düzelt bir zahmette çok fazla zayiat vermeyelim.

kkitabın sonunu yazmadım dostum daha 1.kitap bu

Kardeş ne fark eder.. Giydirdin bize spoilerı. Biraz dikkat etmek çok zor değil. Kitabı okumuş olabilirsin ya da bir yerlerden sonunu öğrenmiş olabilirsin. Ama bunu elma şekeri gibi insanların gözüne sokmak yersiz. Eğer biri öğrenmek istiyorsa ya netten araştırsın ya da burdan sorup pm istesin. Bir arkadaş daha yaptı bugün aynısını..

• konunun başına "buraya kitaptan spoiler yazan eşşektir" mi yazsak napsak? nasıl önüne geçilecek bunların

canımız kitaplarda ne olduğu öğrenmek istese açarız interneti, mis gibi okuruz ne olduğunu. kitapları, karakterleri güzel güzel anlatan siteler var. kimse sizin yarım yamalak cümlelerinizden kitaplarda ne olduğunu öğrenmek istemiyor.

• 8.Bölümde süperdi.Dizi hız kesmeden devam ediyor
    Ayrıca kitap hakkında spoiler verenleri tv ve diziler bölümünden sınırsız uzaklaştırmak lazım.
  • 
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.