Şimdi Ara

Game of Thrones (2011 - 2019) (2566. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
66.592
Cevap
451
Favori
2.447.434
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
78 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 25642565256625672568
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: AndrewRayel

Hbo mu dersin paramount mu dersin universal mi dersin hepsini izliyorum :)

anlat gözünü seviyim hocam nasıl yaptın
  • ed sheeran
  • Beyler bu aryanin yüzünü falan degistiriyor orasi tamamda sesini nasil degistiriyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bölüm çok iyiydi bence, Güzel bir başlangıç oldu diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kummbara

quote:

Orijinalden alıntı: m0Ni

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: daikataNa~

quote:

Stannis bir gözcü bile bırakmamıştı dragonstone'da. Bunca süredir boştu kimse uğramadı zaten anladım. Cidden güzel yazmışsınız senaryoyu. D&D game of thrones'un başına gelmiş en kötü şeydir.

Arya'nın Frey'leri katledişi de çok ucuz gibi geldi de bir şey demiyorum. En azından düzgün bir açıklama yaptılar her ne kadar birkaç soru bıraksalar da.

Sam'in monotonluğu gösterirken bir komedi dizisiymiş gibi hızlandırma efektleri kullandılar, orayı hiç beğenmedim. Dizinin atmosferine uymamış.

Euron Greyjoy'un mükemmel bir donanmasını var, o sahneye bayıldım. Tasarımlar çok iyi. Ama bu kadar sağlam bir donanması olan adama gıcık, ukala bir karakter vermek neden? Belli ki ciddi bir disiplin ile bu kadar gemi inşa edilmiş. Neden saçma sapan ergenler gibi konuşuyor?

The Hound da bu kadar agresif değildi. Biraz abartmışlar sanki.

Genel olarak kötü ve boş bir bölümdü zaten çok şey de beklemiyorum artık.

Euron normalde öyle birisi zaten kısacası kubuz. :)

Euron karakterinin temeli öyle değil hocam. Şu videoya bir bakın: https://www.youtube.com/watch?v=DBiNdwcF4WU

Dizi sadece bu karakterle ne yapacağını bilemedi ve Joffrey 3.0 yapmaya çalışıyor (Ramsay'in joffrey 2.0 olduğu gibi)

Abisi victarion greyjoy'un karısına tecavüz eden yine aynı abisine işkenceler eden boğulmuş tanrını bırak bana tap diyen sayko psikopat her türlü büyü ıvır zıvırı ile uğraşan bir adam joffrey ve ramsay kadar psikopat bir karakter.Adam daha ilk geldiğinde dany'i karım yapacam diyor.Bunu kasıtlı yapan kişi george martin yeni kötüsünü böyle oluşturmuş.Son pov'u okursan euron ile ilgili görürsün kendini tanrı gibi görüyor adam.

Ben de onu demek istiyorum hocam. Bir kitap versiyondaki speech'lere bakın bir de dizideki "benim aletim büyük" muhabbetine. Oyuncunun karakterin hakkını veremediğini düşünüyorum. Tavırları kötü. Yoksa Euron karakterini kitaptan biliyorum.

O muhabbete bende sinir oldum 6. sezon kral şurası tamamen hayal kırıklığıydı Evde sevinçten zıpladığım sahneyi ne hale çevirmişler.Senaristler her şeyi kitaba uygun gitse çokça klişe ortaya çıkardı kendilerine göre bir şeyler yapmaya çalışıyorlar.Her işi doğru değil bence george martin'in.Ben en azından euron'u gördüğümüze şükrediyorum kral şurası ile kıyaslarsak baya iyiydi kl'de konuşma sahnesi.Belki de hiç niyetini belli etmek istemiyorlar dany ile ilgili.3 ejderli kadın ile 7 krallığı alıcam gibisinden bir şeyler söylüyor ama hiçbir izleyicinin asıl niyetini anladığını sanmıyorum. Kitapa göre şu teoriyi ele alırsak
    Dizide boruyu öttürüp ****ri yanına çekecek.Dizi seviyor böyle ters köşeleri.Boruyu öttüren tabi theon olacak :D Fragmanlarda Theon'u yakaladığını görüyoruz.Kesin bu salağa öttürür boruyu Şimdi fark ettim Euron theon'a penisin yok diyor Jamie'ye de elin yok göndermesi yapıyor Normalde kendisinin de tek gözü yok
    İlk bölüm beni kitap okuyucusu olarak çok memnun etti senaristler gerçekten boş değiller onu hissettim.Sam'in sahneleri gereksiz uzaması dışında çokta göze çarpan bir şey yoktu ilk bölümde.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: daikataNa~

quote:

Stannis bir gözcü bile bırakmamıştı dragonstone'da. Bunca süredir boştu kimse uğramadı zaten anladım. Cidden güzel yazmışsınız senaryoyu. D&D game of thrones'un başına gelmiş en kötü şeydir.

Arya'nın Frey'leri katledişi de çok ucuz gibi geldi de bir şey demiyorum. En azından düzgün bir açıklama yaptılar her ne kadar birkaç soru bıraksalar da.

Sam'in monotonluğu gösterirken bir komedi dizisiymiş gibi hızlandırma efektleri kullandılar, orayı hiç beğenmedim. Dizinin atmosferine uymamış.

Euron Greyjoy'un mükemmel bir donanmasını var, o sahneye bayıldım. Tasarımlar çok iyi. Ama bu kadar sağlam bir donanması olan adama gıcık, ukala bir karakter vermek neden? Belli ki ciddi bir disiplin ile bu kadar gemi inşa edilmiş. Neden saçma sapan ergenler gibi konuşuyor?

The Hound da bu kadar agresif değildi. Biraz abartmışlar sanki.

Genel olarak kötü ve boş bir bölümdü zaten çok şey de beklemiyorum artık.

Euron normalde öyle birisi zaten kısacası kubuz. :)

Euron karakterinin temeli öyle değil hocam. Şu videoya bir bakın: https://www.youtube.com/watch?v=DBiNdwcF4WU

Dizi sadece bu karakterle ne yapacağını bilemedi ve Joffrey 3.0 yapmaya çalışıyor (Ramsay'in joffrey 2.0 olduğu gibi)

Abisi victarion greyjoy'un karısına tecavüz eden yine aynı abisine işkenceler eden boğulmuş tanrını bırak bana tap diyen sayko psikopat her türlü büyü ıvır zıvırı ile uğraşan bir adam joffrey ve ramsay kadar psikopat bir karakter.Adam daha ilk geldiğinde dany'i karım yapacam diyor.Bunu kasıtlı yapan kişi george martin yeni kötüsünü böyle oluşturmuş.Son pov'u okursan euron ile ilgili görürsün kendini tanrı gibi görüyor adam.

Ben de onu demek istiyorum hocam. Bir kitap versiyondaki speech'lere bakın bir de dizideki "benim aletim büyük" muhabbetine. Oyuncunun karakterin hakkını veremediğini düşünüyorum. Tavırları kötü. Yoksa Euron karakterini kitaptan biliyorum.

O muhabbete bende sinir oldum 6. sezon kral şurası tamamen hayal kırıklığıydı Evde sevinçten zıpladığım sahneyi ne hale çevirmişler.Senaristler her şeyi kitaba uygun gitse çokça klişe ortaya çıkardı kendilerine göre bir şeyler yapmaya çalışıyorlar.Her işi doğru değil bence george martin'in.Ben en azından euron'u gördüğümüze şükrediyorum kral şurası ile kıyaslarsak baya iyiydi kl'de konuşma sahnesi.Belki de hiç niyetini belli etmek istemiyorlar dany ile ilgili.3 ejderli kadın ile 7 krallığı alıcam gibisinden bir şeyler söylüyor ama hiçbir izleyicinin asıl niyetini anladığını sanmıyorum. Kitapa göre şu teoriyi ele alırsak
    Dizide boruyu öttürüp ****ri yanına çekecek.Dizi seviyor böyle ters köşeleri.Boruyu öttüren tabi theon olacak :D Fragmanlarda Theon'u yakaladığını görüyoruz.Kesin bu salağa öttürür boruyu Şimdi fark ettim Euron theon'a penisin yok diyor Jamie'ye de elin yok göndermesi yapıyor Normalde kendisinin de tek gözü yok
    İlk bölüm beni kitap okuyucusu olarak çok memnun etti senaristler gerçekten boş değiller onu hissettim.Sam'in sahneleri gereksiz uzaması dışında çokta göze çarpan bir şey yoktu ilk bölümde.

ben dizide öyle bir borunun kullanılacağını hiç sanmıyorum. duvarı yıkacak güce sahip olduğu söylenilen boruyu göstermişlerdi mesela. şimdi euron un kitapta sahip olduğu boruyu bir anda çıkarıp dragonsları kendi safına çekmesi sadece diziyi izleyenler için çok saçma gelir.

• muzikleri de diziyi de ozlemisiz..guzel basladi
  • Melissandra'yı görmek istiyoruz
  • baband kullanıcısına yanıt
    Bence tam tersi. Arya askerlerle sempati kurdu. Tüm lannister'ları öldürmek isterken onların da arasında masum insanların olduğunu düşünüp hümanist bir akıma kapılabilir. Hatta kings landing'e gitmekten vazgeçip Winterfell'e dönebilir. King's landing'de öldürmesi gereken Cersei kaldı. Ancak kehanetten hatırlarsanız Cersei'yi kimin öldüreceği belli.
  • fasakasa kullanıcısına yanıt

Bir bakıma çok haklısınız katılıyorum.Yazarların o kadronun tamamını infaz edeceği düşüncesindeyim sanki hepsinin bir görevi varmış gibi oraya çekiliyorlar, Tazı'nın önemi fragmanlarda gördüğümüz dövüş sahnelerinde ortaya çıkacaktır.Yoksa dediğiniz gibi ucuz yoldan "Hound önemli karakter belirtmişmiydik" minvalinde yapılmış boş beleş bir sahne olarak kalacak.Ateş vs Hound ironisi ise bir bakıma beğendiğimi söylemeden edemeyeceğim. (Ateş tanrısına tapanlar ile yolculuk etmesi)
  • Dr. Donanım kullanıcısına yanıt
    Aslında boru dizi için de epey faydalı olurdu. Daenerys'in gücünü dengeleyebilirdi. Hatta büyüye(boru) karşı sevginin (ejderhaların annesi) gibi bir klişeye de başvurulabilirdi. Açıkçası bilmiyorum hangisi daha iyi olur.
  • erkahn kullanıcısına yanıt
    en büyük sürprizdi bence :)
  • dizi açıklamışmıydı hatırlayamadım, bu faca swap olayında (bölümün başındaki) yerine geçilen karakterin sesi dahil nasıl taklit ediliyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gaara34 -- 17 Temmuz 2017; 22:35:41 >
  • 7x01

ilk 6-7 dk haric gerisi çöp. hele daenerys geldiğinde dakikalar saat gibi geldi boş boş etrafa bakıyor zıpzıpı
  • İlk bölümde karakterlerin ne durumda olduğunu ve nasıl hareket edeceklerini hafiften belli ettiler

2. Bölüm de biraz durağan geçer

Sonra full mokoko

• quote:

Orijinalden alıntı: Gaara34

dizi açıklamışmıydı hatırlayamadım, bu faca swap olayında (bölümün başındaki) yerine geçilen karakterin sesi dahil nasıl taklit ediliyor?

olay sadece maskeyi takmak değil. dizide açıklanmadı ama aslında büyülü bir olay var çok yüzlü tanrının işi bu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Donanım

quote:

Orijinalden alıntı: Gaara34

dizi açıklamışmıydı hatırlayamadım, bu faca swap olayında (bölümün başındaki) yerine geçilen karakterin sesi dahil nasıl taklit ediliyor?

olay sadece maskeyi takmak değil. dizide açıklanmadı ama aslında büyülü bir olay var çok yüzlü tanrının işi bu

teşekkürler, dizide açıklanmadıysa sıkıntı yok.

• Şu bölüme çöp diyen nasıl hala GoT izliyor anlamıyorum. Hani dizinin tüm bölümlerinin %90'ı bu tempoda ilerliyor. Daha ilk bölümden White Walkerların saldırmasını mı bekliyorsunuz? Yapabileceği en normal açılışı yaptı. Tabii ki diyalogar uzun olacak arada bayacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Straight Edge Messiah

Dany'nin Stannis'in bannerını indirdiği sahnede orgasm yaşadım be. Stannisçiler kudurabilir. Kraliçeniz taht için geliyor.

Evet Dany 0 kişilik garnizonu olan bir kaleyi ele geçirme konusunda çok iyi, böyle giderse Westerosun en yetenekli komutanı olarak ismi yüzyıllar boyunca anılacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: King Stannis

quote:

Orijinalden alıntı: Straight Edge Messiah

Dany'nin Stannis'in bannerını indirdiği sahnede orgasm yaşadım be. Stannisçiler kudurabilir. Kraliçeniz taht için geliyor.

Evet Dany 0 kişilik garnizonu olan bir kaleyi ele geçirme konusunda çok iyi, böyle giderse Westerosun en yetenekli komutanı olarak ismi yüzyıllar boyunca anılacak.

Kullanıcı Adı ✔

Mesaj içeriği ✔

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 25642565256625672568
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.