Şimdi Ara

Game of Thrones (2011 - 2019) (965. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66.592
Cevap
451
Favori
2.447.433
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
78 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 963964965966967
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Kripoli

Alın hocam bence hemen 2.kitabın 1.kısmının siparişini verdim bile

Neyse nisana çok var daha.Elimdekiler bitsin sonra ilk kitaptan başlarım.
  • Beyler serinin yan kitabı olan Dunk ile Egg'in Hikayeleri adlı seriyi ''eexpert'' nickli arkadaş ile birlikte çevirmeye başladık. Kitap bölümüne konu açtık ve çevirdikçe ilk kitaptan itibaren bölüm bölüm yayınlayacağız.

Aranızda bize çeviride yardım etmek isteyen olursa çok güzel olur. Hem iş yükümüz azalır hem de bölümleri daha hızlı konuya eklemiş oluruz. Gönüllü olan arkadaşlar bana yada eexpert'e ö.m atabilir.

Çeviri grubuna katılamayıp yine de hikayeyi okumak isteyen için için link burada.

http://forum.donanimhaber.com/m_77564838/f_//tm.htm#77564838

Altıncı kitap ve yeni sezon gelene kadar en azından ara ara oylanacağımız birşey olur diye düşünüyorum. Hertürlü yardım için istekli olanlara şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cypon -- 9 Temmuz 2013; 0:20:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: canceylan35

Alın size benden sevgili Joffrey fotoğrafları.

@Moribito, @exerion, @alicosgun, @Hidan

Benim de başıma böyle bişey gelmişti, twitter'da soyadım da Targaryen olunca dedim gitti kelle... Favorilerine ekleyen de yabancı hesap.

• quote:

Orijinalden alıntı: AdiqeCaLe

quote:

Orijinalden alıntı: Kripoli

Alın hocam bence hemen 2.kitabın 1.kısmının siparişini verdim bile

Neyse nisana çok var daha.Elimdekiler bitsin sonra ilk kitaptan başlarım.

Kendin bilirsin

• niyeyse davos'un daenerys'i öldüreceğini düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.J -- 9 Temmuz 2013; 2:19:12 >
  • Bence Melisandra vs Dany olucak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.J

niyeyse davos'un daenerys'i öldüreceğini düşünüyorum

Davos'u önemli yapan bir dövüş ya da bir olay görmedim.Pek yabana atılacak birine de benzemiyor ama.
  • An itibariyle 3.sezon'da bitmiş bulunmakta 4.sezon'u bekliyoruz bakalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PlayerX

Çekimler erken başlıyormuş daha çok var yeni sezona

adamlar niye bekletsin seyirciyi 8 ay çekimler bu kadar uzun sürmese
  • 1. sezonu dün bitirdim
    ejderhalar geldi güzel oldu

Ramazanda ara vereceğim galiba
  • quote:

Orijinalden alıntı: GebereJackson

quote:

Benim de başıma böyle bişey gelmişti, twitter'da soyadım da Targaryen olunca dedim gitti kelle... Favorilerine ekleyen de yabancı hesap.

• quote:

Orijinalden alıntı: ıAmPassenger

Arkadaşlar şimdi spoiler'a gerek yok izlemeyen girmesin konuya ve ayrıca 3. sezonu izlemeyen mesajımı okumasın.

Şimdi Stark Hanedanı'nı katlettiler geriye Sansa , Arya , Brann ve Rickon kaldı. Jon , Snow soyadına sahip ve çocuğu olursa soyadının Stark olacağını zannetmiyorum. Zaten sihaylara büründüğü için çocuk peydahlaması yasak. Sansa ve Arya'nın doğacak çocukları da kocalarının soyadını alacağını düşünürsek Stark soyunun devam etmesi için Brann ve Rickon kalıyor. Brann'ın belaltı iş görmediğinden çocuk yapamaz diyorum. Kim kaldı ? RICKON. Bu çocuk Stark soyadının devam etmesini sağlayacak kişidir. Ama malesef şuan okumakta olduğum ilk kitapta çocuk 3 yaşında bir çocuğu canlandırıyor. Dizide 5 diyelim. Bunun 15 yaşına gelmesine 10 yıl var. Yani Stark bitmiş. Ama her zaman diyoruz ki North Remembers!

Ben yine de spoiler içine alayım. Aynı fikirdeyim izlemeyen girmesin konuya diye ama.. :)

Ayrıca Roman okur gibi okuttun ya o spoiler içini. Helal olsun demek için bu mesajım sadece. :D

• quote:

Orijinalden alıntı: SoNTHERoK

quote:

Orijinalden alıntı: ıAmPassenger

Arkadaşlar şimdi spoiler'a gerek yok izlemeyen girmesin konuya ve ayrıca 3. sezonu izlemeyen mesajımı okumasın.

Şimdi Stark Hanedanı'nı katlettiler geriye Sansa , Arya , Brann ve Rickon kaldı. Jon , Snow soyadına sahip ve çocuğu olursa soyadının Stark olacağını zannetmiyorum. Zaten sihaylara büründüğü için çocuk peydahlaması yasak. Sansa ve Arya'nın doğacak çocukları da kocalarının soyadını alacağını düşünürsek Stark soyunun devam etmesi için Brann ve Rickon kalıyor. Brann'ın belaltı iş görmediğinden çocuk yapamaz diyorum. Kim kaldı ? RICKON. Bu çocuk Stark soyadının devam etmesini sağlayacak kişidir. Ama malesef şuan okumakta olduğum ilk kitapta çocuk 3 yaşında bir çocuğu canlandırıyor. Dizide 5 diyelim. Bunun 15 yaşına gelmesine 10 yıl var. Yani Stark bitmiş. Ama her zaman diyoruz ki North Remembers!

Ben yine de spoiler içine alayım. Aynı fikirdeyim izlemeyen girmesin konuya diye ama.. :)

Ayrıca Roman okur gibi okuttun ya o spoiler içini. Helal olsun demek için bu mesajım sadece. :D

İnternetim yoktu 1 haftadır yazılarımı kafamda toparladım biraz , güzel olduysa ve beğendiyseniz ne mutlu bana :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Plesac -- 10 Temmuz 2013; 1:05:46 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• SÜPER ÖTESİ
  • S03E08 bitti. Son iki bölüm...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GebereJackson

quote:

Aman hocam Targaryen ismi sakat. Bu ara targaryen'lara palayla saldırıyorlar.

İktidardaki Lannisterlar'a, çapulcu Targaryenlar'a bir de ülkücü püskütçü Stark'lar.

• @canceylan35 Direniyoruz hocam yapacak bişey yok.

Seriyi tekrardan izliyorum da 3. sezonu izlemiş olanlar için aklımda 1-2 şey var onları paylaşmak istedim:

2. sezonun sonunda gösterdiği Ak Gezenlere daha dikkatli baktım bugün, bunların başı, at üstünde olan adamın gümüş renginde saçları var aynı Targaryen gibi. Dedim acaba diğerleri de mi öyle, hepsinin maşallah simsiyah saçları var. Bu herif Targaryen kralı olmasın? İlk kitabın başlarındayım daha, ileriden haber vermiyorum yani sadece gördüklerime dayanarak tahmin. Kitapları okuyan arkadaşlar biliyorlarsa bir zahmet söylemesinler.

Bir de Theon'u kim esir aldı diye tartışırken hiç Bolton'ın armasına dikkat etmemişiz (ya da ben etmemişim) onu farkettim.

Apaçık bağırıyor Theon bende diye.

• Ak gezenlerin veya beyazların kimliği veya geçmişi kitaplarda da hala açıklanmış değil. O yüzden o konudan spoiler yemezsin :)

Ancak Targaryen'ler Westeros'u ele geçireli 300-400 yıl oldu. Hatırladığım kadarıyla beyazların ilk ortaya çıkışı 8000 yıl önce falan.

Kitaplarda Bolton'ları ve geleneklerini! iyi açıklıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jonny_J -- 10 Temmuz 2013; 3:08:58 >
  • ilk bölümü izledim ama nedense sıkıcı buldum kapattım şimdi tekrar izlemek istiyorum ama önyargım var nedense :(
  • yorgun şair kullanıcısına yanıt
    Eğer Spartacus gibi birşey bekliyorsan hayal kırıklığına uğraman normal. Bir kaç bölüm daha izle, muhtemelen hoşuna gidecektir.
  • 
Sayfa: önceki 963964965966967
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.