Şimdi Ara

Game of Thrones (2011 - 2019) (655. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66.592
Cevap
451
Favori
2.447.400
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
78 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 653654655656657
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tizar

quote:

Orijinalden alıntı: CastamereDH

quote:

admin zamanında gerekli açıklamayı yapmıştı. dizi harici ileri ki bölümler hakkında kitaptan spoiler vermek 1 hafta bay bay cezası var. tek yapmanız gereken spoiler vereni şikayet etmek.

Üzerine kitaptan diye belirtip buton içine yazan adam ceza almaz.

kitaptan olduğunu belirtsin belirtmesin dizi dışında ileri ki bölümler hakkında kitaptan spoiler veren ceza alacak. burası kitap bölümü değil! yöneticinin mesajını birazdan bulur koyarım.

Eğer adam kitaptan diye yazdıysa spoiler yemek istemeyen açmaz. Açanda düz mongoldur zaten. Bu kadar basit ama yinede bekliyorum ara bakalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castamere -- 4 Nisan 2013; 19:47:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: PHI

Gelelim kitaplardan yapılan dizilere filmlere.
    Elimizdeki örnek Game of Thrones. Şimdi 6. kitabı okumuş biri gelip de spoiler butonu içinde "şu karakter şurda şu kişi tarafından öldürülüyor" derse ve bunu dizi bölümünde henüz dizi bölümünü izlemediğimiz bir zamanda söylerse o da suçludur bence spoiler butonu kullanmış olsa bile! Burası kitap bölümü değil, dizi bölümü. Gidip de daha 2. kitabın bölümleri yayınlanan bir diziden 6. kitabın spoilerini veriyorsanız bu yanlıştır. Spoiler butonunun hemen önüne "6. kitaptan spoiler var" şeklinde bir ibare koymak çok zor bir şey değil.
    Aynısı filmler için de geçerli. Yüzüklerin Efendisi'nin 2. ve 3. filmleri henüz çıkmamış olsa ve ilk filmin konusunda 3. kitaptan spoiler verilse ve bu spoiler butonu içinde bile olsa konuyu okuyan kişi ilk filmle ilgili olacağını düşüneceği için butona basıp okumak isteyecektir. Başa "3. kitaptan spoiler içerir" uyarısı koyulmadığı için burada bu arkadaş da kabahatlidir.

Her dizinin her sezonu için farklı konular olsaydı dahi yine de "sezonu bitmiş bir dizinin konusunda spoiler kullanılmasa da olur" savı yine yanlış olurdu. Spoiler öyle gelip geçici bir şey değil. Bu konuları sürekli takip edenler olduğu gibi diziye yeni başlayan ve takip edenler de var. Kendimizi düşünüyorsak onları da düşünmemiz gerekmekte. Bu konuda herkesin hassas olması lazım. Sırf bu olaylardan dolayı istemeye istemeye de olsa mesajları silmem gerektiği için bir sürü spoiler yedim ama gelip de "ben yandım siz de yanın" diye kimseye spoiler vermedim.
    Spoiler içerikli bir mesaj varsa gören arkadaş zaten görmüştür bi kere, şikayet edip bize ulaştırması daha iyi olacaktır diğer üyelerin de görmemesi açısından. Hem şikayet etmeyip hem de gelip "ilgilenmiyorsunuz, herkes spoiler veriyor, herkes birbirine hakaret ediyoooor" demek yanlış. Robot değiliz yazılan her şeyi saniyesinde analiz edelim. Haber edeceksiniz ki ilgilenelim.

Yukarıdaki arkadaş için ben aradım buldum. Buyrun PHI'nın 192. sayfada yazdıklarından alıntı

• quote:

quote:

quote:

quote:

admin zamanında gerekli açıklamayı yapmıştı. dizi harici ileri ki bölümler hakkında kitaptan spoiler vermek 1 hafta bay bay cezası var. tek yapmanız gereken spoiler vereni şikayet etmek.

kitaptan olduğunu belirtsin belirtmesin dizi dışında ileri ki bölümler hakkında kitaptan spoiler veren ceza alacak. burası kitap bölümü değil! yöneticinin mesajını birazdan bulur koyarım.

Eğer adam kitaptan diye yazdıysa spoiler yemek istemeyen açmaz. Açanda düz mongoldur zaten. Bu kadar basit ama yinede bekliyorum ara bakalım

2 Haziran 2012; 15:41:21
    quote:

Orijinalden alıntı: Metalurjist

Kitaptan spoiler veren arkadaşlar, bundan sonra kitap bölümü kullansınlar. Kitap hakkındaki tartışmaları orada yapsınlar.
    Bu konuda sadece dizi hakkında yazılmalı diye düşünüyorum. Ben dahil bir çok kişi kitap spoileri yemiş durumda.
    Biraz anlayış bekliyorum sizlerden.
    Spoiler verenlere 7 gün bölüm uzaklaştırması verilecektir, bilginiz olsun.
    İyi forumlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Pomocu

quote:

Orijinalden alıntı: Cortland Andrus

quote:

Beyler kitapları okuyan biri cevap verebilir mi ?

Shae'den bahsedilecek mi ? kimdir , neyin nesidir ? Annesi babası soylu sanırsam , ateşe dayanıklı olduğunu gördük , ama başka bir bilgimiz yok. Bilgi verildiyse spoiler butonu içersinde cevap verebilirseniz sevinirm.

shae'nin sezonda yeri olacak ama ailesiyle alakalı bir şey yok, olursa da kitaptan bağımsız demektir. ateş olayı da tamamen sahne amaçlıydı sanırım, çünkü öyle bir şey yok.

arkadaşı cevapladım. pek spoilerlık bir şey de yazmadım aslında.

Tüm kitaplar için diyorum , 3. kitap için değil , belki 4te açıklamışlardır , ya da 5 ing var sanırım , yani genel olarak Shae ile ilgili bilgimiz yok yani

Hocam ben şunu bilirim , kaliteli filmde hiçbir sahne boş yere değildir , örnek veriyorum ; 1. Sezonda Jorah ilk bölümlerde Khaleese'nin hamile olduğunu duyunca ; I have to go to Qarth , diyor , bunu demeselerde , ilerde onun Varys'in kuşlarından biri olduğunu öğrendiğimizde sorun olmazdı , ama yinede tahmin şansı vermiş oldular bize , ya da Khaleesinin ilk bölümde sıcak suda yanmaması da başka bir örnek olabilir , ve bence mum olayıda boş yere yapılan bir sahne değildi.

Kitaptan spoiler okumayan açmasın.

Yine merakına yenik düşüp açanlar olacaktır, o yüzden ayrıntı vermiyorum. Hocam Shae'nin bir numarası yok, ölüyor zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Petyr Baelish -- 4 Nisan 2013; 21:08:48 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

2 Haziran 2012; 15:41:21
    quote:

Orijinalden alıntı: Metalurjist

Kitaptan spoiler veren arkadaşlar, bundan sonra kitap bölümü kullansınlar. Kitap hakkındaki tartışmaları orada yapsınlar.
    Bu konuda sadece dizi hakkında yazılmalı diye düşünüyorum. Ben dahil bir çok kişi kitap spoileri yemiş durumda.
    Biraz anlayış bekliyorum sizlerden.
    Spoiler verenlere 7 gün bölüm uzaklaştırması verilecektir, bilginiz olsun.
    İyi forumlar.

Kitaptan uyarısı yazmak ile ilgili bir şey söylememis. Benim yukarıda yaptığım alıntıya bak.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Lord Stannis

quote:

quote:

quote:

Shae'den bahsedilecek mi ? kimdir , neyin nesidir ? Annesi babası soylu sanırsam , ateşe dayanıklı olduğunu gördük , ama başka bir bilgimiz yok. Bilgi verildiyse spoiler butonu içersinde cevap verebilirseniz sevinirm.

shae'nin sezonda yeri olacak ama ailesiyle alakalı bir şey yok, olursa da kitaptan bağımsız demektir. ateş olayı da tamamen sahne amaçlıydı sanırım, çünkü öyle bir şey yok.

Tüm kitaplar için diyorum , 3. kitap için değil , belki 4te açıklamışlardır , ya da 5 ing var sanırım , yani genel olarak Shae ile ilgili bilgimiz yok yani

Hocam ben şunu bilirim , kaliteli filmde hiçbir sahne boş yere değildir , örnek veriyorum ; 1. Sezonda Jorah ilk bölümlerde Khaleese'nin hamile olduğunu duyunca ; I have to go to Qarth , diyor , bunu demeselerde , ilerde onun Varys'in kuşlarından biri olduğunu öğrendiğimizde sorun olmazdı , ama yinede tahmin şansı vermiş oldular bize , ya da Khaleesinin ilk bölümde sıcak suda yanmaması da başka bir örnek olabilir , ve bence mum olayıda boş yere yapılan bir sahne değildi.

Yine merakına yenik düşüp açanlar olacaktır, o yüzden ayrıntı vermiyorum. Hocam Shae'nin bir numarası yok, ölüyor zaten.

Anne babasınında mı yok

• quote:

Kitaptan uyarısı yazmak ile ilgili bir şey söylememis. Benim yukarıda yaptığım alıntıya bak.

yahu arkadaş adamı deli etmeyin kitap bölümünün işlevi ne madem? inadına inadına bir kesim gelip burayı spoiler a boğuyor. 3 senedir aynı muhabbet. sen dahil bir kaç kişi de çıkıp başına kitaptan diye yazarlarsa sorun olmaz diyor. oluyor işte sorun biri yazıyor ikisi yazıyor üçüncüsü belirtmiyor ya da başkasının spoilerını alıntılıyor açık bırakıyor bunlar kaç kez yaşandı. dizi bölümünde kitabın sonundan spoiler vermenin alemi ne? egonuzu mu tatmin ediyorsunuz? bunu engellemenin tek yolu bu bölümde kitap spoilerını tamamen yasaklamaktır. ipler yanlış kişilerin elinde kitapçıları sallandıracak adam lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tizar -- 4 Nisan 2013; 20:33:14 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Anne babasınında mı yok

Maalesef

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Anne babasınında mı yok

Maalesef

Ama ateş...
    Neyse hocam ben gidiyim bir çay koyayım madem , hayallerim suya düştü , ben hep tyrion'u ve Shae'yi evlenip çocukları olacak , Tyrion ve Shae ikiside melez targeryen oldukları için çocuklarıda ejder olacak diye düşünmüştüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nihilum -- 4 Nisan 2013; 20:35:09 >

• al işte şekil a! adamlar kitap fetişzmi yapmışlar! şimdi kim alıntılarda ortalarda belli kitap uyarısını fark edecek? diyorum ya bunların alayını sallandıracaksın kitap bölümü boş durur alayı gelir burada kitaptan alıntılar yapar.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

yahu arkadaş adamı deli etmeyin kitap bölümünün işlevi ne madem? inadına inadına bir kesim gelip burayı spoiler a boğuyor. 3 senedir aynı muhabbet. sen dahil bir kaç kişi de çıkıp başına kitaptan diye yazarlarsa sorun olmaz diyor. oluyor işte sorun biri yazıyor ikisi yazıyor üçüncüsü belirtmiyor ya da başkasının spoilerını alıntılıyor açık bırakıyor bunlar kaç kez yaşandı. dizi bölümünde kitabın sonundan spoiler vermenin alemi ne? egonuzu mu tatmin ediyorsunuz? bunu engellemenin tek yolu bu bölümde kitap spoilerını tamamen yasaklamaktır. ipler yanlış kişilerin elinde kitapçıları sallandıracak adam lazım.

Senin düşünceni bilemem kardeşim. Çoğunluk bu sisteme onay vermiş ve sistem işliyor. Memnun olan konuda kalır olmayan

kimlermiş o çoğunluk? son cümlenle laf mı çaktın aklınca? burada kitaptan spoiler verilmesini kimse istemiyor! burası diziyi takip edenlerin konusu benim konum! dizi hakkında tartışıyor gelecek bölümler hakkında teori üretiyoruz! kitapçıların konuyu şişirip spoiler saçmasını istemiyoruz. 10 kişi kitap spoilerını alıntılıyor o durumdan sonra insan sadece spoiler kutucukları görüyor dikkat edemiyor ve açıyor aha yukarıda şekil a defolup gidin kitap bölümüne!

Sen ve senin gibi birkaç kişi hariç herkes o çoğunluk. Spoiler butonunun yanına kitaptan yazan adamın spoilerını açıp spoiler yiyorsan bırak konuyu forumdan çıkıp anaokuluna dönmelisin

• Orada kitap bölümü dururken gelip burada kitabın bilmem kaçıncı sayfasındaki bir olayı anlatan adamda art niyet ararım. Ki bu tipler yüzünden 4, 5.. artık hangi kitaptan bahsediyordu eleman net hatırlamıyorum ama bir olayla ilgili sağlam spoiler yedik zamanında. Ben konuyu takip etmeyi bıraktım ama aynı muhabbet bugün de devam ediyor, değişen bir şey yok.
  • Üstüne kitaptan spoiler yazdığımız halde butona tıklayıp okuyanlar bir zahmet şikayet etmesin.Bir de sallandıracaksın falan demiş hey Allahım Adam sadece bir şeyi merak etmiş, kitap bölümüne gitse belki de bütün kitapla ilgili spoiler yiyecek. O da burda sormuş,ne var bunda?
  • Beyler , oradaki " KİTAP BÖLÜMÜ " duruyor " KİTAPTAN SPOİLERLAR " Bölüm değil , ve eğer bu film kitap uyarlamasıysa , kitapta yazanlar zaten filmde olacağına göre , ha filmden spoiler , ha kitaptan hiçbir fark etmez.

Yani sırf film spoilerı verebiliyorsunuz , ama kitaptan spoiler veremiyorsunuz diye kitap okuyanları dışlayamazsınız. Kitap bölümü film uyarlaması olmayan kitaplar için uygun , olanlar içinse tercih meselesi.

Kurallarda kitaptan spoiler yasak ama filmden spoiler değildir(spoiler butonu içerisinde) diye bir madde yok.

Gidin verin 15 20 lira alın kitabı , sırf kitabı okumadınız diye kitaptan spoiler verenlere laf atıyorsunuz , okuyun şu kitabıda susun artık ya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nihilum -- 4 Nisan 2013; 21:17:17 >
  • Şu kitap hakkında konuşanlar basın gidin artık ya !!!
    Kendi konunuzda konuşunBurası dizi bölümü
  • yok ya biz ne anlatmaya çalışıyoruz yukarıda yazmışım daha önce yaşananları örnekleri göstermişim adam hala orada kitaptan spoiler uyarısını farkına varabildiği için evrenin sırrını çözen stimtorik profu oynuyor, akıl veriyor. spoiler yazdığı halde açarsan şöylesin böylesin diyor. yok lan biz malız. kaç yıl olmuş hala bunlarla uğraşıyoruz. ne bu zeka küpü tipler bitti ne de kitaptan spoiler vererek fetişizm in doruklarına ulaşan tipler. bu ergenlerin alayını bir odaya kapatacam binicem üstüne vurucam kırbacı...
  • Kitapla ilgili konuşanların kafalarını duvarlara sürtmek istiyorum
  • quote:

Beyler , oradaki " KİTAP BÖLÜMÜ " duruyor " KİTAPTAN SPOİLERLAR " Bölüm değil , ve eğer bu film kitap uyarlamasıysa , kitapta yazanlar zaten filmde olacağına göre , ha filmden spoiler , ha kitaptan hiçbir fark etmez.

Yani sırf film spoilerı verebiliyorsunuz , ama kitaptan spoiler veremiyorsunuz diye kitap okuyanları dışlayamazsınız. Kitap bölümü film uyarlaması olmayan kitaplar için uygun , olanlar içinse tercih meselesi.

Kurallarda kitaptan spoiler yasak ama filmden spoiler değildir(spoiler butonu içerisinde) diye bir madde yok.

Gidin verin 15 20 lira alın kitabı , sırf kitabı okumadınız diye kitaptan spoiler verenlere laf atıyorsunuz , okuyun şu kitabıda susun artık ya.

madem kitabı yalayıp yuttun burada işin ne? ya siz alayınız tek cins misiniz? burada insanlar diziyi takip ediyor ilerisini bilmiyor ve bunu bilerek yapıyor izlediğinden zevk almak ilerisi hakkında fikir yürütmek aklında kurgulamak istiyor. hala daha 15 20 lira kitap diyor alın okuyun diyor. konuyu çözdü madalyasını takalım meğersem bütün mesele kitabı okumamakmış. bi düğme olacak tüm ergenleri yok etme tuşu hemen basarım arkadaş...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tizar -- 4 Nisan 2013; 21:29:28 >

• quote:

quote:

Beyler , oradaki " KİTAP BÖLÜMÜ " duruyor " KİTAPTAN SPOİLERLAR " Bölüm değil , ve eğer bu film kitap uyarlamasıysa , kitapta yazanlar zaten filmde olacağına göre , ha filmden spoiler , ha kitaptan hiçbir fark etmez.

madem kitabı yalayıp yuttun burada işin ne? ya siz alayınız tek cins misiniz? burada insanlar diziyi takip ediyor ilerisini bilmiyor ve bunu bilerek yapıyor izlediğinden zevk almak ilerisi hakkında fikir yürütmek aklında kurgulamak istiyor. hala daha 15 20 lira kitap diyor alın okuyun diyor. konuyu çözdü madalyasını takalım meğersem bütün mesele kitabı okumamakmış. bi düğme olacak tüm ergenleri yok etme tuşu hemen basarım arkadaş...

Arkadaşım sen şuna cevap ver sadece ;

İkinci kitapta winterfell yakılıyor.

İkinci sezonda winterfell yakılıyor.

Şuanda üstte kitapta diye başlamış olmam yanlış mı oldu yani ?

• yukarıda elemanın biri de dizinin sonunu yazmış.başına uyarı yazmış.amaç ne anlamak mümkün değil!!!bu sadece art niyet belirtisi olabilir.

başına uyarı yazılmış yazılmamış önemi yok.buranın başlığı "yabancı dizi" altında.kitap tartışması yapacaklara üşenmedim,olması gereken yerde topic açtım.oradan devam edin ve dizi tartışmasını dizi takipçilerine rahat bırakın lütfen...

GAME OF THRONES KİTAP KONUSU LİNKİ: http://forum.donanimhaber.com/m_73631614/mpage_1/f_/key_//tm.htm#73631614

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aycibin -- 4 Nisan 2013; 21:41:27 >
  • 
Sayfa: önceki 653654655656657
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.