Şimdi Ara

Game of Thrones (2011 - 2019) (652. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
66.592
Cevap
451
Favori
2.446.918
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
78 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 650651652653654
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Mü'min

https://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=584446&sa=137122242

Bu kitabı aldım da, Game Of Thrones'un ne kadarı vardır bunda? En son bölümündeyim dizinin, kitabı okurken spoiler yer miyim? Okumak için bekleyeyim mi ne dersiniz?

1. Sezon o sadece , hiçbir fark yok denebilir sanırım.
  • quote:

Bu kitabı aldım da, Game Of Thrones'un ne kadarı vardır bunda? En son bölümündeyim dizinin, kitabı okurken spoiler yer miyim? Okumak için bekleyeyim mi ne dersiniz?

Hocam aldığın bu kitap sadece 1. Sezonun olayları var yani spoiler yemezsin ayrıca sadece bu kitap tek kısım bundan sonrakiler hep 2 kısım bu kitaptan sonra kralların çarpışması-kılıçların fırtınası-kargaların ziyafeti sırasıyla gidiyor bunlardan sonra ejderhaların dansı var ama o daha türkçeye çevriliyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emre Aksu

quote:

Orijinalden alıntı: duetyo

Kitaptan spoiler yazarken başına kitaptandır yazmak zor değil ama işlerine gelmiyor sözde hava mı atmaya çalışıyorlar,küfür mü yemek istiyorlar bilinmez...

Neyse bölüme gelirsek
    Tyrion'a çok üzüldüm

Aynen. Bir babanin ogluna yapabilecegi en buyuk kotuluk olsa gerek. Kitaplari okuyanlar daha iyi bilir fakat tahminim ilerde ailenin en saygin kisilerinden olacak.

Guzel tahmin hocam Tyrion cok hayirli isler yapacak ileride

Su diziyi 15-20 bolum yapsalar daha tatli olur. İsteseler gayette yapabilirler aslinda olaylari bu kadar yuzeysel gecmeyip biraz daha uzatsalar doya doya izlemis olurduk.

Bir kitap gorsele daha iyi aktarilamazdi heralde gercekten helal olsun. Kitabi okudugunda nasil canlaniyorsa gozunde aynen yapmis adamlar. Martin amcada da nasil bir betimleme yetenegi varsa artik o da apayri bir olay

• Çok hoşuma gitti bölüm.Keşke şöyle 6 ayın üstüne 2 saat falan yapsalardı bölümü,45 dakika su gibi akıp gitti yeminlen.
  • 4. sezonda 10 bölüm olacakmış.
  • Arkadaşlar çok soran olmuştur ama yeride değil çok özür dileyerek soruyorum. 7 kitap dediğimiz 7 ayrı başlık değil değil mi ? Yani 1 + 1/2 + 1/2 + 1/2 + 1/2 şeklinde. Anlatabilmişimdir umarım. Yani 1. kısım ve 2. kısımlar ile birlikte toplam 7 kitap mı var ?

Bir de ben şu an diziye kitaptan devam etmek istiyorum. En güncel sezondayım. Hangi kitaptan başlamam gerekir ? 1 ve 2. kitabın 1. kısmını okumasam -2. kitap komple 2. sezon mu?- çok mu şey kaybederim ?
  • Özlemişiz
  • quote:

Orijinalden alıntı: GoodGateWay

Arkadaşlar çok soran olmuştur ama yeride değil çok özür dileyerek soruyorum. 7 kitap dediğimiz 7 ayrı başlık değil değil mi ? Yani 1 + 1/2 + 1/2 + 1/2 + 1/2 şeklinde. Anlatabilmişimdir umarım. Yani 1. kısım ve 2. kısımlar ile birlikte toplam 7 kitap mı var ?

Bir de ben şu an diziye kitaptan devam etmek istiyorum. En güncel sezondayım. Hangi kitaptan başlamam gerekir ? 1 ve 2. kitabın 1. kısmını okumasam -2. kitap komple 2. sezon mu?- çok mu şey kaybederim ?

Türkçe olarak ; 1. Kitap ( Tek Kitap ) -- 2.Kitap( 2 Bölüm ) -- 3.Kitap ( 2 Bölüm ) -- 4.Kitap ( 2 Bölüm ) -- 5.Kitap ( 2 Bölüm )

OLarak 9 Kitap var diye biliyorum...
  • Sırayla hikayenin farklı cephelerine değinildiği, hatta bazı karakterlerin ne yaptığına sıranın bile gelemediği, güzel bir giriş oldu.

Kitaptan farklı olarak (Açılabilir, zararsız spoiler)

Barristan'ı farklı bir kılığın altında Dany'nin yanında gezdirmeyip hemen piyasaya çıkarma kararı mantıklı olmuş, sonuçta bu bir kitap değil de dizi olduğundan, adamı sürekli gördüğümüzden böyle bir şey abes kaçabilirdi. Tabii Barristan'ın bu kadar erken ve bu şekilde gelmesi gelişiyle birlikte başka bir şeyin akışını da kitaba göre farklı kılacak ancak olsun. Bu değişiklik yerinde olmuş diyebilirim ancak hala Barristan'ın gelmeden evvel o kutudan çıkan ve o kız, büyücü muhabbetinden hoşlanmadığımı da söylemeliyim. Kitapta böyle bir şey yoktu olayı bir kenara; geçen sezon ejderhaların CGI masrafından kısalım diye ejderha çalınması diye bir olay yarattılar, sonra da o olay sonucu büyücülerin başını ejderhanın yakması diye bir dalga yarattılar ve hala bu sezonda da intikam vs. diye o olayla bağlantılı başka sahne koyuyorlar ya, enteresan. Garipsiyorum ve nedense olmasa da olurmuş tarzı, sırf Barristan'ı bu zaman diliminde Dany'nin karşısına çıkarmak için yaratılmış bir enstantane gibi geliyor bana.

Bir de bunlara ek olarak Ak Gezen sahnesini de böyle farklılaştırmayıp kitaptaki gibi çekselermiş keşke. Bununla beraber o kısımda olan bir başka önemli şeyi de ya başka bir zamana attılar, ya da komple kaldırdılar (Ki bunu istemem), hal böyle olunca bence dizide de daha derinine inilmesi gereken Samwell Tarly gibi bir karakter yüzeysel kalmış oluyor veya öyleymiş gibi bir izlenim yaratıyor.

Bu arada Robb ve takımını Harrenhal içinde görünce bir ne oluyoruz dedim; var mıydı böyle bir şey, yoksa ben mi hatırlamıyorum diye, sonradan yanılmadığımı fark ettim. Orda da kestirme bir yola gidilmiş ki yerinde de olmuş denebilir; bir sonraki kısımda da biraz değineceğim.

Gerçi şöyle de bir şey var ki ben kitapları okuduktan sonra sezonlara başlayan biri olarak ister istemez her bölüm sonrası iki resim arasındaki farkları bulur gibi bunları ararken, daha doğrusu fark ederken buluyorum kendimi; sonra dönüp kitaba bakınca da diyebiliyorsun ki 'Harrenhal olayını olduğu gibi koysalar bir bölüme daha mal olabilirmiş, dizide seçtikleri daha kısa yol' vs. diye. Nitekim bunda bir problem de yok. Ama bazı değiştirdikleri de var ki dizinin süresini/akışını bu şekilde etkilemeyecek türden; mesela Ak Gezen sahnesi öyle çekilse, Jon Mance'e olması gerektiği gibi, daha yerinde bir cevap verse daha hoş ve gereken yerde derinlemesine işleniyor izlenimi verebilirmiş. Veya ben bazı sahnelerin olabileceği en iyi hali arıyorum galiba.
  • Sezon çok iyi başladı bence, ciddi anlamda özlemişiz.

Stormborn fırtına gibi geliyor vallahi ejderhalarıyla.

Yanlız en çok merak ettiğim konu Jon Snow'un durumunun ne olacağı.Sadece Jon Snow'u konu alan bir dizi olsaydı keşke dedim izlerken bi an.

Lütfen kitapları okumuş olan arkadaşlar bu mesajı alıntılayıp dizinin geleceği ile ilgili cevap vermesinler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Juvixted -- 3 Nisan 2013; 2:12:29 >
  • birinci ve ikinci sezonu full hd çekebileceğim bi yer var mı bildiğiniz. bu dizi tekrar tekrar izlenir arkadaş
  • Game of Thrones (2011 - 2019)
  • quote:

Orijinalden alıntı: olağan_şüpheli

Game of Thrones (2011 - 2019)

FEM birincisi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pomocu

quote:

1. Sezon o sadece , hiçbir fark yok denebilir sanırım.

Nasil? Daha detayli falan degil mi, almakla hata mi ettim nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-878DAD7F8 -- 3 Nisan 2013; 5:16:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Neldoreth

quote:

Hocam aldığın bu kitap sadece 1. Sezonun olayları var yani spoiler yemezsin ayrıca sadece bu kitap tek kısım bundan sonrakiler hep 2 kısım bu kitaptan sonra kralların çarpışması-kılıçların fırtınası-kargaların ziyafeti sırasıyla gidiyor bunlardan sonra ejderhaların dansı var ama o daha türkçeye çevriliyor

Tamam hocam sagolun, ne diyorsunuz almakla kotu mu etmisim yoksa pek detay yok mu kitapta?

• Akgezenlerle olan kapışmayı yapsalarmış keşke. Ses geldi, siyah ekran ohh bir anda savaş bitti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Semper-Fidelis

Akgezenlerle olan kapışmayı yapsalarmış keşke. Ses geldi, siyah ekran ohh bir anda savaş bitti.

Bunu hep yapıyorlar zaten Ne lannister-stark savaşı ne

jamie'nin yakalanması hiç birini göstermiyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: biohard35

quote:

Akgezenlerle olan kapışmayı yapsalarmış keşke. Ses geldi, siyah ekran ohh bir anda savaş bitti.

Kitaba sadık kalıyorlar sanırım bu konuda e tabi işlerine de geliyordur. Tamam çok büyük savaş sahneleri göstermek zorunda değiller ama bir iki şey de göstersinler.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: biohard35

quote:

Kitaba sadık kalıyorlar sanırım bu konuda e tabi işlerine de geliyordur. Tamam çok büyük savaş sahneleri göstermek zorunda değiller ama bir iki şey de göstersinler.

Muhteşem Yüzyıl kıvamında gösterseler yine yeter
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pomocu

quote:

Orijinalden alıntı: GoodGateWay

Arkadaşlar çok soran olmuştur ama yeride değil çok özür dileyerek soruyorum. 7 kitap dediğimiz 7 ayrı başlık değil değil mi ? Yani 1 + 1/2 + 1/2 + 1/2 + 1/2 şeklinde. Anlatabilmişimdir umarım. Yani 1. kısım ve 2. kısımlar ile birlikte toplam 7 kitap mı var ?

Türkçe olarak ; 1. Kitap ( Tek Kitap ) -- 2.Kitap( 2 Bölüm ) -- 3.Kitap ( 2 Bölüm ) -- 4.Kitap ( 2 Bölüm ) -- 5.Kitap ( 2 Bölüm )

OLarak 9 Kitap var diye biliyorum...

5.Kitap daha çıkmadı çeviriliyor.
  • 
Sayfa: önceki 650651652653654
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.