Şimdi Ara

Game of Thrones (2011 - 2019)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir Kullanıcı, 9 Masaüstü Kullanıcı
66.481
Cevap
545
Favori
2.360.262
Tıklama
Giriş
    quote:

Orijinalden alıntı: cwr

Forumdaki dizi konusuna kitaptan spoiler'lar vermek nasıl bir dengesizliktir anlamıyorum. Tartışacağınız bişey varsa pm'leşin arkadaşım

Spoiler butonu diye birşey var. Kimse pat diye herkesin okuyacağı şekilde yazmıyor. Spoiler istemeyen açmaz bu kadar olur biter. Yada başını okur aa spoiler içeriyor der ve devamını okumadan geçer. Bunu beceremicek kadar dengesizse yapacak hiç birşey yok

Sinema ve Diziler Bölüm Kuralları (03.05.2012)

3. Spoiler İçerik Paylaşımı
    Bir diziyi, filmi, müziği, kitabı daha önce bilmeyen, görmeyen, izlemeyen birinin bu içeriklere karşı ilgisini kaybetmesine neden olacak bilgi paylaşımları spoiler bilgi sayılır. Bu nedenle bu tarz konuya ilişkin mesajlar atarken, mesajı seçerek üstte yer alan "Spoiler" butonuna tıklamanız gerekmektedir.

Problem ?
    |
    |

• Yarbay
    7920 Mesaj
    Dizi bölümü konusu kitap spoilerlarından geçilmiyor konuyu kitap bölümüne taşısa yönetim daha iyi olur .Böylelikle konunun olduğu forumla uyum içerisinde olur konu.

Mesajıma cevap verecek kendini zeki zanneden kitap okuyan yurttaşlarım bende kitap okuyorum uzun zaman önce kitaptan buraya yazı yazmayı bıraktım ,yazmayın buraya kitaptan spoiler ,bir tarafınız mı şişiyor buraya birşey yazmayınca ?
    |
    |
    Bilgisayar donanım konusunda yazılım bazlı geniş kapsamlı tavsiye için mesaj atınız (internet,oyun,autocad ,solidworks,3dmax,maya,zbrush,video render,ses işleme,video çekim)Mesaj kutum kapalı değil. Mesaj atamıyorsanız engellenmişsinizdir.
  • Yarbay
    10575 Mesaj
    quote:

Gelelim kitaplardan yapılan dizilere filmlere.
    Elimizdeki örnek Game of Thrones. Şimdi 6. kitabı okumuş biri gelip de spoiler butonu içinde "şu karakter şurda şu kişi tarafından öldürülüyor" derse ve bunu dizi bölümünde henüz dizi bölümünü izlemediğimiz bir zamanda söylerse o da suçludur bence spoiler butonu kullanmış olsa bile! Burası kitap bölümü değil, dizi bölümü. Gidip de daha 2. kitabın bölümleri yayınlanan bir diziden 6. kitabın spoilerini veriyorsanız bu yanlıştır. Spoiler butonunun hemen önüne "6. kitaptan spoiler var" şeklinde bir ibare koymak çok zor bir şey değil.
    Aynısı filmler için de geçerli. Yüzüklerin Efendisi'nin 2. ve 3. filmleri henüz çıkmamış olsa ve ilk filmin konusunda 3. kitaptan spoiler verilse ve bu spoiler butonu içinde bile olsa konuyu okuyan kişi ilk filmle ilgili olacağını düşüneceği için butona basıp okumak isteyecektir. Başa "3. kitaptan spoiler içerir" uyarısı koyulmadığı için burada bu arkadaş da kabahatlidir.

PHI'nin 192.sayfada yazdığından alıntıdır .
    |
    |
    NorCal

• Binbaşı
    1700 Mesaj
    Kitaptan spoiler yazarken başına kitaptandır yazmak zor değil ama işlerine gelmiyor sözde hava mı atmaya çalışıyorlar,küfür mü yemek istiyorlar bilinmez...

Neyse bölüme gelirsek
    Tyrion'a çok üzüldüm
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: duetyo

Kitaptan spoiler yazarken başına kitaptandır yazmak zor değil ama işlerine gelmiyor sözde hava mı atmaya çalışıyorlar,küfür mü yemek istiyorlar bilinmez...

Neyse bölüme gelirsek
    Tyrion'a çok üzüldüm

Aynen. Bir babanin ogluna yapabilecegi en buyuk kotuluk olsa gerek. Kitaplari okuyanlar daha iyi bilir fakat tahminim ilerde ailenin en saygin kisilerinden olacak.

• Yarbay
    10575 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Oberyn

Spoiler butonu içine alıp verilirse bir sorun yok. Sorun varsa, Spoiler'i açıp okuyanda vardır.

Ya nasıl sorun vardır açanda burası dizi bölümü burada spoiler içine alırsan o gune kadar çıkmış bolumlerı kapsar.Evet bu kurallarda yazmaz ama ceza verilir yanı gıdıp sen 3.sezonun daha yayınlanmamış yerınden spoileri spoiler içinde yazsan bile cezayı yersin bkz: TWD konusu.

Spoiler içine koyup 3.Sezonda A kişisi ölüyor diyenler var yani sence bunlarda haklı.O kişilerin yaptığı sadece trollüktür.
    |
    |
    NorCal
  • Yarbay
    7033 Mesaj
    Kitaptan verildiğini görmeden yazmıştım o mesajı, sildim zaten. Kusura bakmayın.
    |
    |

Orijinalden alıntı: witchunter

Eğer diziyi gerçekten beğeniyorsanız bence kitabıda okumalısınız.Okuyan biri için dizi, sanki arkadaşına bir filmi anlatıyormuşçasına yüzeysel geçiliyor mecburen.

Valla gerçekten bunu yazmak için girmiştim konuya, demek ki sadece ben böyle düşünmüyormuşum.
    |
    |
    1037 Mesaj
    Torrent rekoru kırılmış beyler

Dünyanın en popüler dizilerinden biri olan Game of Thrones yine indirilme rekorları kırdı.

31 Mart tarihinde başlayan dizinin 3. sezonunun ilk bölümünün indirilme rakamları kısa bir sürede milyonları aştı. Bunun yanı sıra torrent paylaşımlarında eş zamanlı 160.000 paylaşımcıya ulaşan dizi yeni bir rekorun sahibi oldu. Daha önce Bittorent paylaşım rekoru eşzamanlı 144.663 paylaşımcı ile Heroes dizisine aitti.

Geçtiğimiz günlerde HBO’nun program başkanı Game of Thrones‘un korsan indirilme rakamlarının diziye iltifat olduğunu söylemişti.
    |
    |
    |
    |

Origin ID:Powergs19

Steam ID:https://steamcommunity.com/profiles/76561198049333597/
  • Emekli Yönetici
    29573 Mesaj
    Spoiler verenlere hep ceza veriyoruz ama kusura bakmayın da insanımız akıllanmıyor bi türlü. Sırf karaktersizlik olsun diye gelip bile bile spoiler verenler var. Yukarıda mesajımdan alıntı yapılmış, aynı şeyler halen geçerli. Bu gece bu konunun son 10 sayfasını inceleyip gereken kişilere 15 günden az olmamak kaydıyla cezalarını göndereceğim.

Orijinalden alıntı: PHI

Spoiler verenlere hep ceza veriyoruz ama kusura bakmayın da insanımız akıllanmıyor bi türlü. Sırf karaktersizlik olsun diye gelip bile bile spoiler verenler var. Yukarıda mesajımdan alıntı yapılmış, aynı şeyler halen geçerli. Bu gece bu konunun son 10 sayfasını inceleyip gereken kişilere 15 günden az olmamak kaydıyla cezalarını göndereceğim.

|
    |

ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ
    Radyo ve Televizyon Topluluğu
  • Teğmen
    142 Mesaj
    Kitabı okuyup diziyi takip edenler diye bi başlık mı açılsa acaba kabak tadı verdi bu kitaptan spoiler verme olayı.
    |
    |
    |
    |
    walking dead
    grimm
    supernatural

tarzi diziler izliyorum su anda baslasammi diye dusunuyorum ama acaba cokmu politik yoksa aksiyonda varmi dizide

Orijinalden alıntı: AsosyalBilgisayar

beyler tavsiye edermisiniz?
    walking dead
    grimm
    supernatural

tarzi diziler izliyorum su anda baslasammi diye dusunuyorum ama acaba cokmu politik yoksa aksiyonda varmi dizide

Aksiyon neredeyse hiç yok arada düello falan oluyor,daha çok entrikalar üzerine dönüyor dizi.
    |
    |
    NorCal
  • Yarbay
    4823 Mesaj
    Mazoşistlik yapıp şu iki sezonu tekrar biteriyim öyle başlayacağm.

Farewell, good hunter. May you find your worth in the waking world.
  • Binbaşı
    1132 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Not Today!

Mazoşistlik yapıp şu iki sezonu tekrar biteriyim öyle başlayacağm.

Ben denesem yapamam. Orada bir yerlerde Game of Thrones'un yeni bölümü duracak ve ben eski bölümleri izleyeceğim

ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ
    Radyo ve Televizyon Topluluğu
  • Yüzbaşı
    553 Mesaj
    Yeni bölümü izleyenler..
    Sör Davos o kesik parmaklarıyla o kıyafeti tutup nasıl salladı biri bana açıklasın :D
üniversite
son dakika
Mobilya Takımları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,828
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.