Şimdi Ara

Game of Thrones (2011 - 2019)

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: tnuviel37 Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 5 Misafir (3 Mobil) - 3 Masaüstü3 Mobil
66.515
Cevap
519
Favori
2.375.128
Tıklama
Giriş
    3101 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: age of empires köylüsü

5. Bölüm için okuduğum en iyi teori bu bence: alıntı

dizi bizi o kadar salak yerine koydu ki, bence euron'un şaşırdığı dragonun kendisi. ne zirh ne bir sey, sanki ilk defa gormus gibi...

Dizinin geldiği noktaya bak arkadaş.
    Bu yorum için geçmişe gittim 10 dk

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    PS4KardeşlikReferansları:DA Or.(Dante-rdmcnrmk),Drive Cl.(barbar52-cakal41234),Sha.Of.Mor.(Mustafa-gringo01),Witcher3(BoSS_228-Symphatic),Bloodborne(kırkdokuzelli-erengiray1),Unc.Col.(schumacher__-Polwenan),AC Syn.([TAB]ip-Lithium),FİFA(-Mudvayne-_Astronmony),R6(cihan_50-berkay326),GTA(khedira_34-metalgearx24)
    AC Unity(GodLeSs CapTive-pabl0esc0bar),İnf.SS(arkham92-kivancsenvardar-sstropic),TLOU(deadangel1344),Order1886(sonufuk-goxel1989),BatmanAK(Arnold Schwarzenegger-ekene),UntilDawn(Stickand-weros),NFS([TAB]ip-quikbuster),SW(die.Rache-mk5361),BOPS3(merenk-buraoca2),Roc.Lea.(cihan_50),DS3(delioglan77-*Lazrail*),R&C(redow-zepharoth)

• Yarbay
    6515 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: The Red Devil

Şu sızan senaryo hakkinda bir sey yazacaksaniz spoiler icinde bile olsa, lutfen sizan senaryo diye bildirin sizin hatanizi biz çekiyoruz sonra yeter yahu ne sizan senaryoymus. Her spoiler'da bu var biktirdiniz iyice. Bolumu izlememe ragmen spoiler'a basamiyorum ne kadar dusuncesiz insan var.
    Acayip sinirlendim dünden beri arkadaş, ekşi sözlükte ve burada sızdırılan senaryodan spoiler vermeyini dövüyorlar resmen. Zaten haftaya dizi bitiyor, niye olacakları izleyerek öğrenmek varken, gidip sızdırılan senaryoyu okuyup alacağım zevki 0a indirelim. Siz kendi zevkinizi baltalıyorsanız, biz de mi baltalamak zorundayız.

Şunlara şöyle bir yıl bölüm banı verseler belki akıllanırlar.

Orijinalden alıntı: Xayro

Dostum sokaklarda anne kız koşuşturan ikilileri yaktılar, Kucağında bebeği olan anneyi yaktılar, Cercei hamile diye neden acısınlar ? Jamie ile beraber biraz duygusallık katmak istediler sanırım ölümlerine.

Alıntıları Göster

Hocam Cercei ana karakter. .. Güzel bir ölüm oldu....
    |
    |

• Binbaşı
    1336 Mesaj
    Kardeşim konuyu niye 1500 tane imza koyma kodu koyuyorsun aşağı mouse u ittirene kadar elim yoruldu.
    |
    |

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The SATANİST -- 14 Mayıs 2019; 13:49:26 >
    |
    |

• Uzaklaştırılmış 8 gün cezanın, 7 gün 21 saat 6 dakika kadarı kaldı.

Sen bu sezon izlediklerinden zevkmi alıyorsun bravo nasıl başarabiliyorsun?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    maicole kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    42 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: The Red Devil

Şu sızan senaryo hakkinda bir sey yazacaksaniz spoiler icinde bile olsa, lutfen sizan senaryo diye bildirin sizin hatanizi biz çekiyoruz sonra yeter yahu ne sizan senaryoymus. Her spoiler'da bu var biktirdiniz iyice. Bolumu izlememe ragmen spoiler'a basamiyorum ne kadar dusuncesiz insan var.
    Bana denk gelenleri şikayet ediyorum.
    |
    |

Orijinalden alıntı: Yeniada

Diziyi karakter bazlı izleyip, en sonunda tuttuğu karakteri hiçte beklemediği şekilde gören kişiler bu diziden hiçbirşey anlamamış demektir.
    Zaten hepside son bölümle birlikte hüsrana uğrayıp,yapılabilecek en güzel şey olan eleştiri mızraklarını çıkardılar ve vurmaya başladılar.
    Tamam dizinin son sezonunda bazı bölümler teknik ve mantık olarak bazı yerlerde cidden fire verdi (Bkz 3. bölüm) ama son bölüm hiçte öyle değildi.
    Dany bir targeryan olduğunu ıspatladı ve alttan altta verilen güç hırsı delirmek sureti ile kendini gösterdi.Aynı babası ve ağabeyi gibi. Bu tamda olması gereken şeydi aslında. Bence dizinin son bölümü sezonu kurtaran bölüm oldu....
    dediginiz doğru ama bizim anlamadıgımız kısım danny neden delirdi ? altını dolduramadılar bu nedenin son sezona kadar tüm sivillere vs her şeyiyle yardım eden kadın missandei öldü diyemi deliriyor acaba ? yeterli neden göstermediler diye düşünüyorum ben yoksa sonuç olarak delirmesi sehri yakması etkileyici sahnelerdi ama neden sorusu var ortada
    |
    |

• Yarbay
    6515 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: KrallŞaplakçı

Sen bu sezon izlediklerinden zevkmi alıyorsun bravo nasıl başarabiliyorsun?
    Bölümlerin iyi olmaması milletin ulu orta yerde açık açık spoiler vermesini haklı çıkarıyor yani.

|
    |

Ulan bu adam gözünden bıçaklandı yine de ölmedi, ne ayak bu ne yapmışlar böyle
    |
    |

Oyuncular bile beğenmemiş, Jon snow röportajinda 8. sezonu bir kelime ile anlat dediklerinde hayal kırıklığı diyor sonra kizariyor ve ehe ehe öyle demedim epic diyor.
    Aynı şekilde emilia clark röportajinda gülerek ve kizararak best season ever diyor bunu derken kendisi bile inanmıyor ve yanındaki oyuncular bile gülüyor.

Kısaca iki tane **** koskoca serinin ağzına sıçtı, yakında her şey ortaya çıkar.

Orijinalden alıntı: Dr. Donanım

Bu sezonu beğenenler nasıl bir hayat yaşıyor merak ediyorum.

Oyuncular bile beğenmemiş, Jon snow röportajinda 8. sezonu bir kelime ile anlat dediklerinde hayal kırıklığı diyor sonra kizariyor ve ehe ehe öyle demedim epic diyor.
    Aynı şekilde emilia clark röportajinda gülerek ve kizararak best season ever diyor bunu derken kendisi bile inanmıyor ve yanındaki oyuncular bile gülüyor.

Kısaca iki tane **** koskoca serinin ağzına sıçtı, yakında her şey ortaya çıkar.
    hbo devasa bir bütçe teklif edip şunu 11 bölüm yapın istediğiniz kadar süre demiş

adamlar neye güvendilerse 6 bölüm çekmişler

bu nasıl vizyonsuzluk

|
    |

Beyaz at.

Death on the Pale Horse tablosu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Berlin93 -- 14 Mayıs 2019; 14:23:16 >
    |
    |
    |
    |

|
    |

Orijinalden alıntı: RaiTrQ

Bu yorum için geçmişe gittim 10 dk

Alıntıları Göster
    Dizinin geldiği nokta

|
    |

bazen çılgınca dans etmek istiyorum

• Yüzbaşı
    391 Mesaj

Aslında bu 5. bölüm GOT'luk bir bölümdü. Özellikle Dani'nin delirmesi. Sonuç olarak bu dizide karakterler hep alışılmışın dışında hareketler ile öldü veya karakter değişimi yaşadı. Ama final sezonu olması, 2 yıllık ara, NK gibi bir gücün bu denli saçma şekilde oldu bittiye getirilmesi sebebi ile insanlar ilk 4 bölümde hayal kırıklığı yaşadı. Bu hayal kırıklığı tabiki son 2 bölüme sıçrayacak izleyici tarafından. Çünkü kimse tatmin olamadı.

NK ile olan büyük savaş tam 7 sezon işlendi. wintir is ciming, wintir is ciming diye diye. İnsanlar öyle bir beklentiye düştü ki, muazzam ötesi bir büyük savaş bekledi. Ama simsiyahlar içinde, meyve bıçağı ile öldürülen bir 8000 yıllık gücün hiç edilişini gördük. Bu yönden tatmin edici olmayınca önyargımız oluştu.

Hatta final sezonu 6 bölüm şu şekilde sıralansa. Karakterlerin kavuşması ilk bölüm. Büyük savaş 3 bölüm. Kalan 2 bölüm Dani'nin delirmesi ve Cersei ile savaş ile geçse muazzam olacaktı. Ek olarak Brann denen gerzeğin hala ne işe yaradığını bilmiyoruz. Birçok yan karakter var mesela. Yara, Bronn vs vs hala nedir necidir bilmiyoruz. Naharis ne oldu, Jaqen ne oldu? Qyburn Lannister'ları zayıflatmak için Martell ailesi tarafından görevlendirilmiş bir ajandı amacını verilmeden Sir Gregor bir fırlattı gebertti herifi. Bir Varys hafiften çözümlendirildi o kadar. Sansa denen yaratık nasıl hala yaşar mesela? Bence deliren Dani ilk onu öldürmeliydi Cersei ile savaştan önce.

Dizinin her tarafı açıkta kaldı.
    |
    |

• Üstteki dördüncü bölümden, Euron'un ufak bir filoyla Rhaegal'i öldürdüğü pusu. Rhaegal'in ölümünden sonra Daenerys saldırmaya çalışmış, başarısızlığa uğrayarak bu ufak filodan kaçmıştı.

Alttaki ise beşinci bölümden. Pusuya değil, savaşa hazırlanmış donanma olan Demir Filo. Rhaegal'i öldüren pusudan katbebat daha güçlü. Yine aynı Drogon, aynı Daenerys ve aynı Scorpion silahları. Önceki bölümde ufak bir filoya saldırmaya çalışan ama başarısızlığa uğrayan Daenerys, bu sefer salvo üzerine salvo ile Demir Filo'yu yerle bir ediyor. Kaldı ki bu sayısız anlamsızlıktan yalnızca bir diğeri.

Sezonun kimilerince beğenilmemesinin beklenti ile veya istenilen şeylerin olmaması ile ilgisi yok, aklımızla dalga geçtikleri için beğenmiyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Be All My Sins Remembered -- 14 Mayıs 2019; 14:58:33 >
    |
    |

• Yarbay
    25874 Mesaj
    5.bölümü bitirdim spoiler içerisinde düşüncemi anlatacağım ama özetle şunu söylemek istiyorum. GOT'un 8.sezonu 15 yaş civarındaki Amerikalı bebeleri eğlendirme amaçlı yapılmış bir sezondur. Bu kadar net söylüyorum bunu rezillik hala bu diziyi şu bölümden sonra savunacak varsa ben dogmatik değilim demesin.

Arkadaşlar bu nasıl bir saçmalık. Hadi Gece Kralı öldü e iyi o zaman kendi aralarındaki olaylara bakacaklar demek ki sağlam bir taht savaşı dönecek dedik. Aslında Night King'in de o şekilde ölmesi o kadar saçmaydı ki madem senin bir zayıflığın var o zaman ne savaş alanında gezip duruyorsun git bir yerde bekle. Adamlarına da Bran'i getirt.

2 tane ejderha o kadar kolay öldü ki işler çok zorlaşacak dedik ama o kadar akrep olmasına rağmen 1 tanesi ok atamadı. Ya şunları aynı zamanlarda atsanıza kaç tane gemi var orada 10 tanesinde akrep olsa yine vurmaması imkansız. Bir önceki bölümde insanları o kadar vaayyy savunmaya bak nasıl aşacaklar dedirtmek için miydi bu ?

Ejderha'nın alevi de nasıl bir şeyse sanki içinden ilk füze çıkıyor sonra alev. O kadar taşı nasıl yıkabiliyorsun daha ateş değdiği anda ? 15 bin derece mi bu nedir ? Kalenin önündeki adamlar kale yıkılınca hemen öldü e sağda solda adamlar vardı ne oldu ??

Madem bu kadar basit savaş bitiriliyordu da niye dothrakileri ve lekesizleri alıp direk buraya gelmedin ?? 1 günde kaleyi alırdın zaten 3 tane de ejderha olurdu.

Dizi tamamen ergen kitle hehehehe Cersei öldüüüü hahahahaha hhıhhohohoh demesi için yapılmış. Hayal kırıklığının en üst seviyesini yaşıyorum. Bu kadar ucuz ve basit olamazdı ama başarmışlar. Bir de yalandan karakaterlerin değişimi falan filan geçiniz ya

Reklamlar
Mobilya Takımları
Bey Azura
SEO
emek server
192.168.1.1
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
1,207
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.