Şimdi Ara

Game of Thrones (2011 - 2019) (2439. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
66.592
Cevap
451
Favori
2.447.400
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
78 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 24372438243924402441
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Diziye başlamadım daha acaba 1. sezondan başlanır mı şuan :)
  • varys daha önceler de küçük kuşlarım dedikleri
    krallıktaki cercei ye hizmet eden adamın yanında ki çocuklar mı?

O yönden ciddi sıkıntılar çıkacak gibi görünüyor, Ejderhalara Tyriona ve Kraliçemiz Dany e birşey olmasa bari. Direk alsalar krallığıda ölülerle savaşa geçsek
  • 1 haftaya yakalarsın bizi :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Umarım Jon, Robb ile aynı kaderi paylaşmaz çünkü gidişat beni tedirgin etti. Robb'a da böyle gaz verip Kuzeydeki Kral ilan etmişlerdi sonu malum...
  • yani şu dizinin ilk sezonu hariç diğer tüm sezonlarını toplasan 5 kuruş etmez. zaten son iki sezondur biriktirip izliyorum iyi ki de öyle yapıyorum hiç hafta hafta beklemeye değmez
  • RaymonD7 kullanıcısına yanıt
    İlk sezonun birkaç bölümünü izlemiştim fakat daha sonra devamını getiremedim vakit olmadı sonrada aklımdan çıktı gitti çooook uzun zaman 6 sezon hocam ya ne yaptın 1 hafta falan
  • Lews Therin Telamon kullanıcısına yanıt

Uzak ihtimal zaten. Fakat Ned'in Lyanna'nın yatağının başına Dawn'u koyması şüphelendirdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zeiden

Uzak ihtimal zaten. Fakat Ned'in Lyanna'nın yatağının başına Dawn'u koyması şüphelendirdi.

Sırf ters köşe için böyle bir şey yaparsa grrm çok sinir bozucu olur.

• Bran jonla görüşürse gece kralını kimin yarattığını olan olayları ve kehaneti açıklaması lazım bunla ilgili 10 dakika feda etsinler gerçekten doyurucu olur gelecek sezon için. jon da brana kuzeyde neler oldugunu anlatması lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 742793

R+L teorisi hakkında. Biraz uçuk bir ihtimal

Jon Targaryen değil bence. Doğan çocuk sarı saçlıydı. Dizide bu siyah saç sarı saç falan ne kadar önemli olduğunu biliyoruz.

R+L=A Teorisini ortaya atiyorum. Doğan çocuk Aegon Targaryen.

Varys'nin Elia Martell'in çocuğunu kaçırdığını nerden biliyoruz ? Belki de gerçekten Martell'in çocukları öldü.

Ned Stark'da sarı saçlı bir çocuğu evine götüremeyeceğini bildiği için Dar Deniz'in ötesine gönderdi. varys'de bu olayı öğrenip çocuğu etkisi altına aldı ned'den habersiz ?

Jon kim diye sorarsanız Ned gerçekten de bir piç peydahlayamaz mı ?

Birde hadi diyelim Jon Lyanna'nın. Baskın gen Lyanna mı ?

O olaydan birşeyler çıkacak. Lyanna çocuğun adını söylerken ses kesiliyor. Hemen sonraki sahnede yakın planda Jon'u göstermek inandırmak içindi.

Bence Jon'un gerçek adı Jon değil o yüzden böyle bir şey yaptılar.
    Aemon
    olduğuna dair ciddi kanıtlar vardı.

Ned'in onurunu o kadar vurguladılar ki imkansız piçi olması. Jon açık açık Rhaegar ile Lyanna'nın oğlu. Ama bunun pek bir önemi yok eğer Howland Reed ortaya çıkmazsa. Ben Jon'un bunu Winterfell Cryptlerinde öğreneceğini düşünüyorum çok epik bir sahne olur.

Bu arada Jon isminin anlamı "Tanrı tarafından bahşedilmiş." demekmiş. Bran de Gal dilinde Kuzgun demek mesela.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Icefyre -- 27 Haziran 2016; 17:44:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: 742793

R+L teorisi hakkında. Biraz uçuk bir ihtimal

Jon Targaryen değil bence. Doğan çocuk sarı saçlıydı. Dizide bu siyah saç sarı saç falan ne kadar önemli olduğunu biliyoruz.

R+L=A Teorisini ortaya atiyorum. Doğan çocuk Aegon Targaryen.

Varys'nin Elia Martell'in çocuğunu kaçırdığını nerden biliyoruz ? Belki de gerçekten Martell'in çocukları öldü.

Ned Stark'da sarı saçlı bir çocuğu evine götüremeyeceğini bildiği için Dar Deniz'in ötesine gönderdi. varys'de bu olayı öğrenip çocuğu etkisi altına aldı ned'den habersiz ?

Jon kim diye sorarsanız Ned gerçekten de bir piç peydahlayamaz mı ?

Birde hadi diyelim Jon Lyanna'nın. Baskın gen Lyanna mı ?

O olaydan birşeyler çıkacak. Lyanna çocuğun adını söylerken ses kesiliyor. Hemen sonraki sahnede yakın planda Jon'u göstermek inandırmak içindi.

Biraz degil cok ucuk bir dizi icin boyle seyler. Dediklerin 6. kitapta olabilir ama dizide imkansiz.

Dizide aegonun rolunu jon a yukleyecekler. Dizi jon u asla arka plana atmaz reyting getiren en buyuk karakter kendisi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• çok güzel sezon finali oldu. önceden spoiler yemeyen arkadaşlar için daha bir şaşırtıcı olmuştur.

gözlerim hep aryayı aradı ne zaman dönecek diye. kuşkusuz frey kesme sahnesi çok daha iyiydi :))gelecek sezonu iple çekiyorum

ww ile olan savaşı jon tek başına yapmayacak bana kalırsa. khaleesi yada farklı birinin yardımını alarak savaş olacak diye düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Serhadss -- 27 Haziran 2016; 17:54:25 >

• Tower of Joy gizemi çözülmedi bana sorarsanız. Hatunun sözlerini kesik kesik verdiler. Bran duymuştur ama, gelecek sezon netleşir bu mesele.
  • efsane sezon finali oldu..hele şükür starklar birşeyler yapmaya basladı..
  • Mentollü Kurşun kullanıcısına yanıt
    Azor Ahai;

asoiaf evreninde geçen bir efsanenin baş kahramanıdır. büyük karanlık sonrası ak yürüyenleri kılıcıyla yenmiştir.
    Kılıcın adı lightbringer. Yapılışı da şu şekilde;
    Azor Ahai, karanlıkla savaşmak ve ak yürüyenleri yenebilmek adına olağanüstü bir kılıca sahip olması gerektiğini biliyordu.
    Bu yüzden bir kılıç dövmeye başladı.
    30 gün ve gece durmaksızın dövdükten sonra kılıcı suya soktu ancak kılıç paramparça oldu.
    Azor Ahai yılmadı. Bu sefer 50 gün ve gece boyunca yeniden kılıcı dövmeye başladı. En sonunda kılıcı bir aslanın kalbine sapladı (Burada aslan bir tasvir olabilir. Lannister hanesinin aslan armasına sahip olduğunu düşünecek olursak, öldürülecek bir lannister olabilir veya gerçekten de bir aslandır)Ancak kılıç yine paramparça oldu.
    Azor Ahai bu sefer yapması gerekenin bilincindeydi. Kederli 100 gün ve gece boyunca kılıcı dövdü ve kılıcı karısı Nissa Nissa'nın kalbine soktu.
    Kılıcın demiri, Nissa Nissa'nın ruhuyla bir bütün oldu ve ortaya Lightbringer çıktı.
    Kitapta Azor Ahai denen kişi, normal bir doğumla mı yoksa yeniden doğumla mı Azor Ahai oluyor onu tam olarak bilmiyorum.
    Kaldı ki Jon, iki şartı da karşılıyor.
    Ayrıca kılıç, baya ateş saçıyor.
    Ancak Jon, Night's Watch'da bir Wight'ı ateşle öldürürken elini yakmıştı. Bu noktada ciddi bir sıkıntı var.
    Ancak %99.99 Jon olacak diye düşünüyorum.
    Nissa Nissa ile ilgili en sağlam iddaa ise, Dany'nin bu bölümde söylediği ''İttifak kurmanın en iyi yolu evlenmekten geçiyor'' sözü oldu.
    Bu bağlamda Jon ile birbirlerine aşık olurlar ve evlenirlerse, Nissa Nissa teorisi de gerçekleşmiş olacak bir bağlamda.
    Valyrian çeliğinden bir kılıcı da var.
    Targaryen kanı taşıyor olmasını da hesaba katacak olursak, Jon'un Azor Ahai olmasına kesin gözüyle bakıyorum.

Jon'un sürekli ''the dark days is coming'' demesi, ''the long night is coming and the dead come with it'' demesi de Sur'un yıkılmasına ve Ww'nin westeros'u işgal etmesine işaret ediyor.

Bazı teorilere göre, Ejderhalar da Ww&Human savaşında aktif rol alacak diye düşünülüyor ancak ben, muhtemel bir Azor Ahai v Night's King düellosunu bekliyorum.

Tamam kılıç efsanevi olabilir ama, o kadar da değil yani.

Tek başına belki 100 binlerce, belki de milyonlarca Ww'yi nasıl öldürebilirsin?

• Ne finaldi be :) beklentilerimden yüksek oldu.
    the North Remembers
  • quote:

Orijinalden alıntı: RuthlessRiu

Azor Ahai;

asoiaf evreninde geçen bir efsanenin baş kahramanıdır. büyük karanlık sonrası ak yürüyenleri kılıcıyla yenmiştir.
    Azor Ahai, karanlıkla savaşmak ve ak yürüyenleri yenebilmek adına olağanüstü bir kılıca sahip olması gerektiğini biliyordu.
    30 gün ve gece durmaksızın dövdükten sonra kılıcı suya soktu ancak kılıç paramparça oldu.
    Azor Ahai yılmadı. Bu sefer 50 gün ve gece boyunca yeniden kılıcı dövmeye başladı. En sonunda kılıcı bir aslanın kalbine sapladı (Burada aslan bir tasvir olabilir. Lannister hanesinin aslan armasına sahip olduğunu düşünecek olursak, öldürülecek bir lannister olabilir veya gerçekten de bir aslandır)Ancak kılıç yine paramparça oldu.
    Azor Ahai bu sefer yapması gerekenin bilincindeydi. Kederli 100 gün ve gece boyunca kılıcı dövdü ve kılıcı karısı Nissa Nissa'nın kalbine soktu.
    Kılıcın demiri, Nissa Nissa'nın ruhuyla bir bütün oldu ve ortaya Lightbringer çıktı.
    Kitapta Azor Ahai denen kişi, normal bir doğumla mı yoksa yeniden doğumla mı Azor Ahai oluyor onu tam olarak bilmiyorum.
    Ancak Jon, Night's Watch'da bir Wight'ı ateşle öldürürken elini yakmıştı. Bu noktada ciddi bir sıkıntı var.
    Nissa Nissa ile ilgili en sağlam iddaa ise, Dany'nin bu bölümde söylediği ''İttifak kurmanın en iyi yolu evlenmekten geçiyor'' sözü oldu.
    Bu bağlamda Jon ile birbirlerine aşık olurlar ve evlenirlerse, Nissa Nissa teorisi de gerçekleşmiş olacak bir bağlamda.
    Targaryen kanı taşıyor olmasını da hesaba katacak olursak, Jon'un Azor Ahai olmasına kesin gözüyle bakıyorum.

Jon'un sürekli ''the dark days is coming'' demesi, ''the long night is coming and the dead come with it'' demesi de Sur'un yıkılmasına ve Ww'nin westeros'u işgal etmesine işaret ediyor.

Bazı teorilere göre, Ejderhalar da Ww&Human savaşında aktif rol alacak diye düşünülüyor ancak ben, muhtemel bir Azor Ahai v Night's King düellosunu bekliyorum.

''Ancak Jon, Night's Watch'da bir Wight'ı ateşle öldürürken elini yakmıştı. Bu noktada ciddi bir sıkıntı var.''

Bunu anlamadım hocam jon yarı targaryen öyleyse ateş yakamazdı demek mi

• Targaryenler yanıyor arkadaşlar. Yanarak ölen Targaryenler var, az sayıda da değiller.

• Zeiden kullanıcısına yanıt

Robert Baratheon, Lyanna'yı kaçırdığından dolayı bütün Targaryen'lere düşman olmuştu.
    Kundaktaki bebeğine kadar kim var kim yok öldürmüşlerdi. (Dany ve Viserys hariç -onlar kaçırıldı-)
    Olayın da temel sebebi bu aslında.
    Robert'in, Ned'in yanında Rhaegar'dan olma bir çocuğun olduğunu bilmesi, bu çocuğu öldürmesi demek.
    Bu da Lyanna'nın, neden Ned'e ''Promise me, Ned'' dediğini açıklıyor.
    Söylediğim gibi, Robert çocuğun Rhaegar'dan olduğunu bilseydi, gözünü kırpmaz direk öldürürdü.
    Arthur Dayne'in oğlu olması, bu konuda bir endişe doğurmuyor.
    Öte yandan, Ned'in karakterine yapılan vurguları düşünecek olursak, Jon'un piç olma ihtimalini de ortadan kaldırıyordu zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: RuthlessRiu

Azor Ahai;

O noktada ciddi bir sıkıntı yok yanmamak Dany e özel birşey. Ayrıca azor ahai sadece efsaneden ibaret olabilir. Başka yönde bir teori var, azor ahai aslında ww leri kesip biçmemiş onlarla barış yapmış bir insan. Yani jon da ww ler ile barış yapabilir.

• 
Sayfa: önceki 24372438243924402441
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.