Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Game of Thrones (2011 - 2019)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı
67.160
Cevap
576
Favori
2.314.316
Tıklama
Giriş
      624 Mesaj
      27 Haziran 2016 10:24:42

Jaime'nin Cersei'yi öldürmesi ile ilgili;
      Muhtemelen Dany çok ciddi bir kuvvetle, King's Landing'e gidecek. İçeri girip uzlaşarak tahtı devralmak isteyecek ama Cersei yine Wildfire kullanmaya yeltenecek.
      Bu esnada da, tıpkı mad king gibi (Mad King köşeye sıkışmıştır, Rheagar kaybetmiş, Baratheon King's Landing'den içeri girmiştir, Mad King wildfire kullanarak hem halkı, hem baratheon'un ordularını yakmak istemiştir ama Jaime durumu farkedip, onu öldürmüştür.
      Böyle bir şey olacak sanırım.

Bildiğim kadarıyla (kitapta) Jon meşrulaştırılmıştı (daha doğrusu Robb, Jon'u meşru ve varis ilan ettiği bir mektubu Blackfish'e vermişti. Ancak kendisi dizide öldü)
      Dizide de, halen erkek bir Stark hayatta olduğundan dolayı (ki önümüzdeki sezon Winterfell'e geleceğini düşünüyorum) meşrulaştırma işi tamamiyle Bran'a kalacak gibi görünüyor.
      Hatta Bran'ın işi, meşrulaştırmaktan da öteye geçecek gibi görünüyor.
      Jon, Targaryen olduğunu cümle aleme kanıtlarken, en büyük yardım Bran'dan gelecek gibi görünüyor.
      Savaşın sezon finaline kalacağını sanmıyorum. Kaldı ki ortada öyle ahım şahım bir savaş olacağını da sanmıyorum.
      Dany'nin arkasında (Henüz gündeme gelmedi ama Stark'lar da yer alırsa, ki özellikle Jon'un Targaryen olduğu kesinleştikten sonra buna kesin gözüyle bakıyorum) Stark'lar da yer alırsa hiçbir şansı kalmaz gibi görünüyor. Zaten bu noktadan sonra olay, tamamiyle Mad Queen teorilerine dönecek ve gerçek de olacak gibi görünüyor.
      |
      |
      barabarabarbara kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      885 Mesaj
      27 Haziran 2016 10:25:16
      Arkadaşlar bölümde cinsellik yönünden +18 sahne var mı tv ye bağlayıp izleyeceğimde ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KendineHakim -- 27 Haziran 2016; 10:26:17 >
      27 Haziran 2016 10:28:17
      quote:

Orijinalden alıntı: KendineHakim

Arkadaşlar bölümde cinsellik yönünden +18 sahne var mı tv ye bağlayıp izleyeceğimde ?

Bir sahnede arkası dönük çıplak bir bayan var
      |
      |
      27 Haziran 2016 10:32:51
      Duygulandım, Kuzeyin Kralı
      Geberesice Dany
      Artık sona yaklaşılıyor beyler, artık sürpriz sonlar falan beklemeniz saçma. Sonuca bağlıyorlar herşeyi.
      |
      |
      27 Haziran 2016 10:35:15
      EFSANEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
      |
      |
      27 Haziran 2016 10:35:24
      beyler indiriyomusunuz yav sitelerde bulamadım . torrent yüklü değil bu pcde hiç uğraşmak istemiyorumda yapıcak başka bişiy yok galiba
      |
      |
      27 Haziran 2016 10:37:24

Aga bu nedir oldu olacak şu Khaleesi denen kezbanı direk oturtun tahta bizde her sene dizi gelecek diye beklemeyelim bu kadar yanlı başka bir karakter yok ya.
      27 Haziran 2016 10:42:12
      allahım ne bölümdü

bekle bizi westeros
      |
      |
      27 Haziran 2016 10:42:30
      Beyler son sahnede khaleesi varken ki çalan müzik ne bilen var mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      27 Haziran 2016 10:43:06
      Benim türbanlı bacımın üzerine şarap döktüler, eeeeyyyy zalim Cercei
      27 Haziran 2016 10:46:54

Koyacak bir şey nasıl bulamadılar gerçekten şaşırtıcı. Sen gel bütün sahneleri yüzeysel yüzeysel geç, sonra da sakız gibi uzatabilmek için alakasız alakasız sahneler koy.
      Bu sezon genelinde bu böyle oldu.
      Hiç detaya inilmedi. Bütün sahneler yüzeysel geçildi. Hiç özenmemişler işin doğrusu.
      Bir şey mi yapmak istiyorsun? Varys'in Ellaria Sand ile anlaşmasını koy mesela, keza aynı şekilde Olenna Tyrell'e söylediği tek şey Fire and Blood. Bu nedir abi?
      Dediğin gibi fast travel özelliği bu sezon çok konuşuldu.
      Arya 1 haftada Braavos'tan İkizlere geliveriyor. Varys önce Dorne'a gidiyor, sonra bir bakıyoruz aynı bölüm içinde Dany'nin gemisinde Westeros'a gidiyor. Greyjoy'lar seks yapa yapa 2 haftada Mereen'e giriyor vesaire.
      Hadi Fast Travel'i geç, yüzeysel geçilen ölümlere ne yapacağız? Tamam Wyman Manderly'nin ölmemesine sevindim ama, Arya'nın da Walder Frey'in önüne kekleri koyup, Frey ''Çocuklarım nerede?'' diye sorduğunda, ''Keklerin içinde'' deyip olayın kestirip atılması da yine aynı derecede saçmaydı.
      Kız aylardır eğitim alıyor ama bütün katliamları, hep oldu bittiye getiriliyor nedense.
      Keza White Walkers'lara hiç değinilmedi sezon finalinde. Sur yıkılır diye ciddi ciddi bekledim.
      Stannis piyasada yok, Blackfish öldü galiba, Lady Stoneheart yok, Gendry piyasada yok. Kısacası yok oğlu yok.
      Ben Three Eyed Raven'in farklı bir olayı olduğunu da düşünüyorum açıkçası.
      Teori o ki, Three eyed Raven (yaşlı olan) aslında Bran'ın gelecekteki hali. Yani aslında hep aynı kişi.
      Öyle sanıyorum ki, Bran önümüzdeki sezon Winterfell'e geçerek (büyük ihtimalle sur'da bu yüzden yıkılacaktır -night's king'in kendisine dokunmuş olmasından dolayı-)
      Jon'u geçmişe götürecek ve ona gerçekleri gösterecek, aynı şekilde kendisini Stark ilan edecek diye bekliyorum.
      Jon'un Targaryen olması, beni farklı bir noktaya itti. Şöyle ki;
      Jon, Targaryen olduğunu öğrendikten sonra, Dany'e King's Landing'i bırakıp, kendisi Winterfell'e hükmetmeye devam edecek, bu ikili arasında bir aşk doğacak ve Azor Ahai kehaneti bu ikili arasında gerçekleşecek gibi gözüküyor.

Çok yavan, tatsız tuzsuz bir sezon olduğunu da söylemek lazım.
      |
      |
      Final Getsuga Tenshou kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      506 Mesaj
      27 Haziran 2016 10:53:03

Sam'in yüzündeki ifade efsaneydi dev gibi bir oyuncakçıya girmiş çocuk gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elured -- 27 Haziran 2016; 10:53:26 >
      |
      |
      27 Haziran 2016 11:02:25

Cercei giyimiyle Tywine benzeniş hatta ilk sahnede arkası dönükken Tywin sandım. jon Kuzey Kralı oldu ama askeri gücü güneye saldırmak için yetersiz hele Dany karşısında hiç şansı yok ama Bran Jona katılır Ejderhaları kontrol ederse güzel olur.
      Ama Jon büyük ihtimal güneyle ilgilenmeyecek Akgezenlere odaklanır.

Lyanna güzelliğiyle ünlü diye biliyordum baya çirkin bir oyuncu seçmişler Samin yabanıl sevgilisi ondan çok daha güzel.

Cerceiyi sevmezdim ama Dany yerine tahta o otursun.

Serçeparmağın planları tamamen dağıldı zaten Varys Danynin yanındayken Serçeparmak Krallık üzerinde etkin olamaz. Evlenecek kadın arıyor hazır Melisandre boşa çıkmışken bassın nikahı süper ikili olurlar.
      Dizide bir Akgezenlerin birde Euronun ne yapacağını merak ediyorum artık umarım Euronu ejderhalar geldi yaktı kavurdu diye 5dklık bir sahneyle geçiştirmezler.
      Beklediğim gibi duvar yıkılmadı, duvar bu kadar erken yıkılsa Akgezenlerin önünde hiçbir güç duramazdı.

• Binbaşı
      1402 Mesaj
      27 Haziran 2016 11:06:45

resmen winds of winter kitabının tanıtım bölümü olmuş resmen yani bölümün ismi bile winds of winter doğruyu söylemek gerekirse böyle bir efsaneyi diziye harcamak yakışmazdı.Ne kadar rekor varsa onu kıracak winds of winter kitabı.Ucu açık kalmasını bekliyordum ama keşke bunu bir mantık içerisinde yapsalardı mesela bu sancaksız kardeşlik neden gösterildi bu beric dondarrion'un amacı ne ki dirilip duruyor ? kitapta bu amacı gerçekleştiriyor.Arya neden yüz değiştiriyor zaten walder frey tanımıyor yüzünü değiştirdiğin kızıda tanımıyor sırf izleyici aaa aryaymış desin diye koymuşlar.Sam'i üstadla tanıştırsalardı üstad sam gittikten sonra yüzünü jaqen'a dönüştürseydi o zaman sam'in bölümleri anlam kazanırdı ama ciddden forumdaki eleştirilerin fazlasını hak ediyor sam şişkosu. jaqen'ın amacı ne euron nerde ulan dizide en çok beklediğim karakter yok izleyiciyi gaza getirmek için king in the north ve kezban kraliçenin sayısız şekilde alevden çıkmasını kullanıyorlar. Cahillik mutluluktur dostlar kitabı okuyun şu diziyi takip eden insan kitabı okumamışsa tamamen kandırılıyordur mantık hatalarıyla dolu senaryolar ile kandırılıyorsunuz.Bölümü beğendim gaz ile dolu bir bölümdü hatta ufaklık the north remembers diyince çıldırıyordum ulan bu durumda mı denilir Kısacası dizinin farklı yönlere gitmesi ucunun bu kadar açık kalması tamamen kitaptan dolayıdır.Senaristlerede kızamıyorum bu yüzden dediğim gibi gerçekten hikayeden tam tat almak istiyorsanız kandırılmak istemiyorsanız kitapları okuyun.
      |
      |

• Binbaşı
      1352 Mesaj
      27 Haziran 2016 11:13:05
      agacım onu bunu bırakalımda dizide ki en billurlu eleman için asın bayrakları "Lyanna Mormont "
      |
      |
      27 Haziran 2016 11:13:22
      quote:

Orijinalden alıntı: Devan Seaworth

Cercei giyimiyle Tywine benzeniş hatta ilk sahnede arkası dönükken Tywin sandım. jon Kuzey Kralı oldu ama askeri gücü güneye saldırmak için yetersiz hele Dany karşısında hiç şansı yok ama Bran Jona katılır Ejderhaları kontrol ederse güzel olur.
      Ama Jon büyük ihtimal güneyle ilgilenmeyecek Akgezenlere odaklanır.

Lyanna güzelliğiyle ünlü diye biliyordum baya çirkin bir oyuncu seçmişler Samin yabanıl sevgilisi ondan çok daha güzel.

Cerceiyi sevmezdim ama Dany yerine tahta o otursun.

Serçeparmağın planları tamamen dağıldı zaten Varys Danynin yanındayken Serçeparmak Krallık üzerinde etkin olamaz. Evlenecek kadın arıyor hazır Melisandre boşa çıkmışken bassın nikahı süper ikili olurlar.
      Dizide bir Akgezenlerin birde Euronun ne yapacağını merak ediyorum artık umarım Euronu ejderhalar geldi yaktı kavurdu diye 5dklık bir sahneyle geçiştirmezler.
      Beklediğim gibi duvar yıkılmadı, duvar bu kadar erken yıkılsa Akgezenlerin önünde hiçbir güç duramazdı.

işte olay bu euron'u 1 kere gösterip bıraktılar euron ne yapacak devamı winds of winter kitabında ingilizce bilsem kitap çıkar çıkmaz alırım da bilmiyorum 1 senede çevirisi geliyor parça parça çevirse millette okusak ama itin biri gelip spoiler verir tadımız kaçar ama bence daario naharis çıkacak euron dizi sanki buna işaret etti gibi geldi bana.

• Yarbay
      5005 Mesaj
      27 Haziran 2016 11:15:10
      Güzel bir finaldi.

King's Landing'deki sahneleri gerçekten harika hazırlanmış. Müzik çok iyiydi.
      Dany, son iki bölümdür özlediğim o eski performansına kavuşmuş durumda. Gelecek sezon ortalığı yakacak. Euron ile bir deniz savaşı bekliyorum.
      Sam gelecek sezon önemli bir yere sahip olacaktır diye düşünüyorum.
      Arya'nın sonunda 2 sezonluk eğitiminin meyvesini alması sevindirdi.
      Tommen'in intiharı çok etkileyici bir şekilde çekilmiş. Ayrıca Margaery'nin ölmesi üzdü.
      ToJ sahnesinden Jon'a geçiş de çok başarılı hazırlanmış. Müzik büyük rol oynuyor burada yine.
      Sur yıkılmadı, o da üzdü.

Artık geriye 13 bölüm kaldı. Sanırım artık geçiş bölümleri izlemeyiz diye umuyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sokratik Adam -- 27 Haziran 2016; 11:17:34 >
      |
      |

• Yarbay
      3255 Mesaj
      27 Haziran 2016 11:15:18

Arkadaşlar dizi kitaptan ayrıldı. Kitap üzerinden neden eleştiriyorsunuz hala gerçekten ilginç.
      |
      |
      27 Haziran 2016 11:16:08
      quote:

Orijinalden alıntı: Reid Rider

Benim türbanlı bacımın üzerine şarap döktüler, eeeeyyyy zalim Cercei

|
      |
      27 Haziran 2016 11:18:09
      Arya is coming..

|
      |

Reklamlar
sohbet
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
SEO
Blogio
son dakika
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,766
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.