Şimdi Ara

Game of Thrones (2011 - 2019)

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (4 Mobil) - 3 Masaüstü4 Mobil
66.516
Cevap
518
Favori
2.375.549
Tıklama
Giriş
    3548 Mesaj
    4*08

Harika bir bölümdü.

Yalnız o nasıl bir bölüm sonudur öyle... Dizide ilk şoku Eddard Stark'ın idam edilmesiyle, ikinci şoku Catelyn ve Robb Stark'ın düğünde katledilmesiyle yaşamıştım. Oberyn'in de her şey bitti, Tyrion kurtuldu dediğim anda ölmesi, diziyi izlerken yaşadığım üçüncü şok oldu.

Oberyn'in, Dağ'ı öldürdüğünü ve Tyrion'ın kurtulduğunu sandığımız sahnede Jaime'in yüzündeki rahatlama ve gülümseme harikaydı, onu gördüğümde az sonra olacaklardan habersiz olup kahkaha atmıştım haliyle. Keşke bu kadar erken davranmasaymışım. Dağ'ın ölmeyip, aslında numara yaptığını, Oberyn'in en savunmasız olduğu anda onu hunharca öldürmesiyle büyük bir şok yaşadım haliyle. Benim gibi serinin kitabını okumayanların da aynı durumda olduğunu tahmin etmek zor olmasa gerek... Ayrıca Oberyn'in ölüm şeklinin iğrenç olduğunu belirtmeden geçmeyelim. İsminin anlamını tam olarak yansıtan Dağ'ın, böylesi ucuz numaralara kaçtığını görmek aslında onun, "kalıbının adamı olmadığını" göstermiş oldu.

Bölüm sonundaki şok edici sahneyle birlikte, bölümde akılda kalan diğer sahneler Baelish'in, Lyssa cinayetinden Sansa'nın da desteğiyle kurtulması ve Jorah Mormont'un sürgünüydü. Ancak o şok sahneyle birlikte bunlar da güme gitti resmen.
    |
    |

• Yarbay
    9107 Mesaj
    Oha,çüş vs. tepkiler bu bölüm için çok hafif tabirler olur.

Şimdiye kadar izlediğim dizi ve filmler içinden en şaşırtıcı son bu oldu.Geçen sezonki Kızıl Düğün bunun yanında devede kulak kalır. Bölüm sonunda 10 dk ağzım açık kaldı,tansiyonum falan düştü. Kendime gelemedim. Tam da Oberyn'i sevmeye başlamışken bu sonla yıkıldım. Bu gidişle diziyi izlemekten korkmaya başladım. Ne kadar favori karekterim varsa da hepsi sırasıyla öldü. İyice kafayı yedim bu dizi yüzünden. Lanet olsun buna başladığım güne
    |
    |

• Yüzbaşı
    254 Mesaj
    O nasil sondu lan oyle vay arkadas yaaa

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

|
    |

Khaalesi'ye 4 sezon boyunca danışmanlık yapan adamı gözden düşüren mektubu, zarfı neyse işte, onu getiren çocuk kime hizmet ediyor? Daha doğrusu, gözden düşen adamında Khaalesi'nin huzurunda dediği gibi, "Bu işten en çok karlı çıkan kim olacak"?

ulan oberyn amma tatava yaptın be,dağı öldürüp sırayı tywine getirecektin ah be kardeşim
    |
    |

Orijinalden alıntı: MALTHAEL

Dağ ile ilgili spoiler içerir;

O dağ dediğiniz adam ölüyor yan yatmasına bakmayın siz kitap da aynen şöyle geçiyor obreyn (red viper ) ın mızrakları zehirli olduğu için ve dağa sapladığı için zehirlenip ölecek hatta yardım etmeye çalışacaklar yardımı dokunmayacak çığlıkları artık duyulmasın diye zindana koyacaklar millet fazla sesini duymasın diye . İşin özeti obreyn hızlı öldü dağ ayısıda her gün 100 kere ölecek

kitabı okudugum için sonunu biliyorum sadece arkadaşların 3 mızrak darbesi yedi hala nasıl kalkıyor ayağa demesi.Dağ ın ölümü belki burada bekleyenlerin ki gibi olmacayacak ama kitaptaki anlatıma sizin dediğiniz olacak.
    |
    |

• Binbaşı
    1522 Mesaj

geçen hafta spoiler yediğim için şaşırmadım ama bu şekilde ölmesini beklemiyordum
    |
    |
    Çok iyi bölümdü.

Oberyn'in öldüğü anda çıldırdım resmen. Orada uzatmayıp yapıştıracaktı mızrağı kafasına. Olan kendisine oldu. Tyrion'dan bahsetmiyorum bile. Ölümü çok vahşiceydi. Sansa ve Baelish'in olduğu sahnelerde güzeldi. Ayrıca Jorah'a ise üzülmedim değil. Gelecek bölüm daha da güzel olacak gibi. Bekliyoruz. 2 bölüm kaldı.
    |
    |

Sonunu bilmeme rağmen içim cız etti lan.Ananı avradını.
    |
    |

Kitapları okuduğum halde son ana kadar bir umut bekledim belki senaristler kitaptan farklı gitmişlerdir diye. Sonuç yine hüsran.
    Martin serinin fanlarının gözyaşları ile falan yaşıyor sanırım.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    254 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: GATIRCAN

arya nasıl gülüyo lan öyle domuz gibi

|
    |

Orijinalden alıntı: Yazmayı_Severim

Kitabı okuyanlar özel mesaj yoluyla da cevaplayabilir, son bölüm hakkında bir şey takıldı aklıma

Khaalesi'ye 4 sezon boyunca danışmanlık yapan adamı gözden düşüren mektubu, zarfı neyse işte, onu getiren çocuk kime hizmet ediyor? Daha doğrusu, gözden düşen adamında Khaalesi'nin huzurunda dediği gibi, "Bu işten en çok karlı çıkan kim olacak"?

Zarfta kral eli mührü vardı.Tywin göndermiş yani.Çocuk işini yapıyor sadece.Kimin ne gönderdiğini bilmiyor.Tywin karlı çıkacak çünkü Khaalesinin emrinde 2 tecrübeli savaşçı var: Ser Barristan ve Ser Jorah.Khaalesi orduyu savaşta yönetemeyeceği için Ser Jorah'ın yokluğu müthiş bi eksiklik doğurur çatışmalarda.Ordu iyi komuta edilemezse asker sayısının zerre kadar önemi kalmıyor.

Ser Jorah ilk başta Varys için casusluk yapıyordu(1.sezonda).Khaalesiyi öldürüp Kral Robert tarafından ödüllendirilecekti.Sonradan khaleesiye aşık oldu ve vazgeçti casusluktan.Gerçek bi bağlılıkla khaalesiye hizmet etmeye başladı.O zamanki olaylar şimdi ortaya çıkaralmış oldu.
    |
    |

• Yüzbaşı
    254 Mesaj

oberyn'nin totosu basi oynamasaydi iyidi bea yazik oldu:/

|
    |

Orijinalden alıntı: Alkali Feldispat

quote:

Orijinalden alıntı: yusufziya

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: SEYTANTUYLU

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: SEYTANTUYLU

Beklemedeyiz :))

Saatler kaldi

:) finalede az kaldi beaaa :(((

Su sezonu spoiler yemeden atlatirsak tamamdir

esasen .. flim / dizi eleştirmenleri olacak bu bölümlere sadece onlar mesaj atacak.

valla bende spolier yiye yiye gınaa geldi.

twd de bayaa yedim çünki.

En iyisi dizinin son bölünü izlemeden foruma girmemek, yoksa bir şekilde yiyor insan

yaa son bölüm yayınlandı ve yuukarıdaki hiç bir mesaja bakmıyorum .

got da ne olacağı belli değil

muhtemelen perşembe günü izleyeceğim.

o güne kadar inşallah bu topiğe girmem.
    |
    |

• Yüzbaşı
    455 Mesaj

Ne oldu öyle yav sonda
    |
    |
    | Intel i5 2500k | O.C 4.4CHZ | Asus P8P67Pro | | HIS 6950 2GB CrossfireX | | Corsair Force Gt 120GB SSD | | CORSAIR 8GB Vengeance Pro DDR3 | | 3X WD Green 3 TB İntellipower 64 Mb WD30EZRX | | Samsung PX2370 2ms Led Full HD | | Cooler Master HAF X Full Tower Case | | Logitech G19 Keyboard | | Asus DSL-N55U Dual-Band Wireless-N600 Gigabit 2xUSB | | Battlefield4 : TR_MuRo19 |

• Yarbay
    6521 Mesaj
    Buralar tehlikeli baya, en iyisi akşam diziyi izlemeden bir daha foruma girmemek.

Tyrion'un anlattığı böcek ezen çocuğun bir olayı var mı hikayeyle? Ya da Tyrion orda ne ima etmek istedi bir şeyler mi anlatmaya çalıştı pek bi şey anlamadım o hikayeden.

Ek olarak: Arya

• Yüzbaşı
    254 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ferrotello

Buralar tehlikeli baya, en iyisi akşam diziyi izlemeden bir daha foruma girmemek.

Kesinlikle hocam cok saglam bolumdu aman spoiler yemeyin:)

|
    |
SEO
canlı radyo dinle
kolayoto.com
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,547
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.