Şimdi Ara

GALİBA ÜNİVERSİTEYİ BIRAKIP SINAVA TEKRAR HAZIRLANACAĞIM (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
101
Cevap
1
Favori
4.421
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 2017mimar

Sen hâlâ düşünüyor musun

Aynen bu hafta dersanelere bakıcam bi fiyat falan alırım yavaştan girmeyi düşünüyorum mata

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lawnate

quote:

Orijinalden alıntı: SellYourSoul

quote:

quote:

Hocam ben psikoloji okuyorum odtu kkk da, haziran'da net kararimi verip seneye icin ygs lys calismaya baslayacagim. Ankara Hukuk hedef. Sinav senesi sistemli tempolu calismamistim.

Ne zaman nereden başlamayı düşünüyosun

haziran ortasi donem bitip insallah eve gidince ciddiyetle baslayacagim, ygs mat ile baslarim. haziran a kadar da sosyalden 1 ders bitirmeye bakarim hocam, mesela tarih veya cografya gibi.

isimiz zor kardes üni ortamından sonra zor olacak çalışmak ama yapacak bişey yok ya

Yok hocam zor degil kararlilik azimle hersey olur Allah in izniyle

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam ben psikoloji okuyorum odtu kkk da, haziran'da net kararimi verip seneye icin ygs lys calismaya baslayacagim. Ankara Hukuk hedef. Sinav senesi sistemli tempolu calismamistim.

Ne zaman nereden başlamayı düşünüyosun

haziran ortasi donem bitip insallah eve gidince ciddiyetle baslayacagim, ygs mat ile baslarim. haziran a kadar da sosyalden 1 ders bitirmeye bakarim hocam, mesela tarih veya cografya gibi.

isimiz zor kardes üni ortamından sonra zor olacak çalışmak ama yapacak bişey yok ya

Yok hocam zor degil kararlilik azimle hersey olur Allah in izniyle

İnşallah kardeşim

• Merhaba,
    Bende sizin gibi geçen sene Gastronomi ve mutfak sanatları bölümüne doğu akdeniz üniversitesine yerleştim.Meslek liseli çıkışlılığımdan(aşçılık bölümü) ve ailemin işe sadece maddiyat açısından bakması yüzünden normalde başka bir bölüm yazacakken beni geçen sene kanser edip kıbrısa gönderdiler. Aklımda her zaman ingilizceyle alakalı bir bölüm okuyup yurtdışında işler yapmak yada çevirmenlik yapmak vardı. 1 aylık kıbrıs sürecim içerisinde para yetişmemesi (yemekten sigaradan kıstığım halde günde 50 lira gidiyordu) Aynı okuldan geldiğim sınıf arkadaşımın beni kandırıp yarı yolda bırakması. Üstüne kız kardeşimin beni özlediğini dile getirmesi ve bölümde okuyanların çoğunun geri kafalı olması,bölümle alakası olmaması sırf askerden kaçmak için gelmiş olmaları bana üniversiteyi bırakmama sebep oldu.Zaten kıbrısa adımımı attığım ilk gün direk dönmek ve hazırlanmak vardı kafamda.Ekim ayından beri harıl hurul çalışıyorum sonucunu hep birlikte göreceğiz.Sonuç olarak eğer bu konu altında üniversiteyi bırakmak isteyenler veya düşünenler varsa kendilerine şunu sorsunlar önümdeki 30 yıl içinde pişman olmadan severek yapacağım bir iş ve hayat mı? Yoksa sırf maddiyat için sevmediğiniz nefret ederek yaptığınız bir iş mi? Hiç bir şey için hiç bir zaman geç değildir bugün bırakırsınız çalışırsınız bu sene olmaz seneye olur seneye olmaz öteki sene olur ama elbet sonunda azimle olur arkadaşlar. Hiç birşey sizin kendi hayallerinizden ve isteklerinizden daha değerli değil.Bu hayatta önce kendiniz mutlu olun ki çevrenizdekilere mutluluk verebilesiniz.Sınava girecek olan ve mezuna kalıp tekrar deneyecek bütün arkadaşlarıma başarılar diliyorum.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Chesterfield

Hocam Siyasi Bilimler okuyodunuz yanlış hatırlamıyorsam ? Hukuk mu hedefiniz ?

Aynen öyle hocam ya sınav senesi sınava odaklanmaktan yeterince araştırmamıştım siyaseti şimdi okullar açıldığından beri araştırıyorum anladım ki hukuk daha iyi olacak benim için

Hacettepe siyasetin nesi kötü ki?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fyodorleo

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Chesterfield

Hocam Siyasi Bilimler okuyodunuz yanlış hatırlamıyorsam ? Hukuk mu hedefiniz ?

Aynen öyle hocam ya sınav senesi sınava odaklanmaktan yeterince araştırmamıştım siyaseti şimdi okullar açıldığından beri araştırıyorum anladım ki hukuk daha iyi olacak benim için

Hacettepe siyasetin nesi kötü ki?

Hacettepe siyaset değil genel olarak iibfleein sonu aynı KPSS'ye çıkıyor o süreç daha yorucu ygs lysden emin ol o yüzden hukuk istyorum ha hukuk olmazsa eyvallah geri dönücem okuluma sıkıntı Yok ama önemli olan denemedim dememek

• Hocam size de başarılar.
  • Hocam hukukun geleceği iibf gibi olmaya başlamadı mı sizce ?
  • Hocam sayısaldım ama lysde fizik yapamadım yani fizikte çalıştığımın karşılığını alamadım. Bu yüzden sayısalda fizikle uğraşacağıma edebiyat coğrafya çalışırım diye düşünüyorum doğru karar olup olmadığını bilmiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: mezuntmci

Hocam hukukun geleceği iibf gibi olmaya başlamadı mı sizce ?

yok be kardeşim hukuk ölmez hukukçuyla beraber suçlar da artıyor sonuçta nüfus artıyor hem hukuk okuyup insanın haklarını bilmesi kadar güzel bir şey olabilir mi asgari ücretle de olsa iş bulursun sonuçta kimse aç kalmaz benimki tutku
  • Up

• Up

• mfci öğrenci kullanıcısına yanıt
    Kardesim bende tm ciyim ve sinif ogretmenligi okuyorum. Bu sene sinava basvuru yapmadim birakma gibi bir dusuncem yoktu. Seneye mf den hemsirelik dusunuyorum. Sen neden birakiyorsun hemsireligi ?

• Hocam ben değilimde bir çok arkadaşımında abisi ablası geri döndü şuana kadar tanıdığım3 kişi döndü hayallerinden önemli değil 5-10 sene abicim

• Hocam ben araştırarak tercih yapmadım aslında insanları sağlığına kavuşturmak için uğraşmak çok güzel ama yapamıyorum derslerde çok ezber yapıyoruz. tıp dersleri ağır geldi bana. Ailemin haberi yok söyleyemedim. Sınıf öğretmenliği nasıl hocam?

Sadece agir geldigi icin mi birakiyorsun

Bro bende arastirarak tercih yapmadim. Sinif ogretmenliginin okumasini soruyorsan baya kolay. Lise gibi dusun.

• Hayır tabiki hocam uygulamalı derslerde yapamadığım şeyler oldu yani yapamıyorum herkese göre değişir tabi bu ama en basiti kan alamadım cuma günü bu düşüncemi tetikledi. Ben diyetisyenlik istemiştim hemşirelik geldi istediğim bölüm değil ama aileme de söylemedim bırakacağımı. Hayırlısı olsun stajlar nisanda başlayacak ben hala kendime güvenemiyorum.

Ailen senin hayatini yaşamayacak o yuzden kararlarini uygularken sadece fikir al ama kendi yonunu ciz . Cok daha iyi hedeflerin varsa anlarim birakip daha iyisi icin calisir cabalarsin ama sadece bir durumda kotu hissettigin için bolum birakilmasi tuhaf . Ayrica staj filan bitmeye yakinsa okurken dene şansini bu da bir alternatif . Aklindaki meslege bir adanmişligin yoksa tutarli seçimler yapman gerek cunku bunun mezun olduktan sonraki sureci de var .

• quote:

Orijinalden alıntı: 2017mimar

Ailen senin hayatini yaşamayacak o yuzden kararlarini uygularken sadece fikir al ama kendi yonunu ciz . Cok daha iyi hedeflerin varsa anlarim birakip daha iyisi icin calisir cabalarsin ama sadece bir durumda kotu hissettigin için bolum birakilmasi tuhaf . Ayrica staj filan bitmeye yakinsa okurken dene şansini bu da bir alternatif . Aklindaki meslege bir adanmişligin yoksa tutarli seçimler yapman gerek cunku bunun mezun olduktan sonraki sureci de var .

Anladım hocam sağolun fikirleriniz için. Daha stajlar başlamadı nisanda başlayacak. Bende yapamam korkusu var cuma günü zorluk yaşadım kan alırken. Haklısınız eğitim hayatından sonrasını düşünmek gerekli.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.