Şimdi Ara

Galiba Kia Sportage Alıyorum (Alındı)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
0
Favori
6.673
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle merhaba arkadaşlar. Sıfır olarak aldığım 2016 model Kia Cerato 1,6 CRDi aracımı dün itibariyle satmış bulunmaktayım. Aslında araç satılacak zaman değil ama anneme engelli raporu aldığım için yeni araç alma arefesindeyim. Almışken sedan dan farklı olsun diye suv araçlara bakıyorum bir süredir şimdi aldığım fiyatları ve araç durumlarını sıralıyorum arkadaşlar

Hyundai Tucson 1,6 crdi Elit Model için ön arka difrizör, bagaj havuzu, boya koruma vs. verilen fiyat 168500

Kia Sportage 1,6 crdi Prestige paket + yan basamaklar, bagaj havuzu, kauçuk paspas, boya ve döşeme koruma vs. verilen fiyat 162000 TL

Citroen C5 Aircross Shine model için telefonda 16200 TL fiyat alındı. Araç bayide yok en az 1 ay sürer gelmesi denildi.

Peugeot 3008 gt line modeli için yine bayide araç yok 185000 gibi bir rakam istendi yanlış hatırlamıyorsam.

Tiguan 1,5 tsi higline yine bayide araç yok 180000 e yakın bir fiyat alındı telefonda.

Hemen hemen tüm marka modellere baktım kiminde yüzyüze kiminden telefonla fiyat aldım, Qashqai bayide yok Ateca yok Karoq yok şimdi ne yapmalıyım bana bı akıl verin sevgili forumdaşlar.

Dct şanzımanlı, rakiplerine göre biraz fazla yakan 1,6 CRDi' ye sahip Koreliler mi yoksa bekleyip gelecek zamları da göze alıp 1,5 HDI eat 8 şanzımanlı Fransızlar ı mı tercih etmeliyim ?

Sportage ve Tucson bayide hazır ikisi arasında fiyat avantajı ile birlikte bir de önceki aracımın da Kia olması ve Tucson'un yaz aylarında kasa değistirecek olması sebebiyle Sportage ye çok yakınım.

Acaba hata mı yapıyorum Tucson mu alsam, C 5 i mi beklesem, 3008 e sıraya mı yazılsam engin tecrübelerinizle bi akıl verirseniz çok memnun olurum arkadaşlar.

Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hllnz -- 14 Şubat 2020; 18:9:8 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba arkadaşlar tüm önerileriniz için çok teşekkür ederim. Bugün tekrar gezdim bayileri Tucson,3008,Spo ve C5' in tabiri yerindeyse mıncıklamadık yerini bırakmadım.

İçine oturduğumda bana en fazla güven veren araç Sportage oldu. Evet diğerleri belki daha donanımlı daha yakışıklı vs. ama Sportage de hepsinden daha oturaklı bir hissiyat vardı bana göre. Hele C5 alan arkadaşlar sakın bana kızmasın ama o nasıl malzeme kalitesidir öyle hayalet ekran eat8 felan tamam eyvallah da içine oturunca öyle hiç suv havası yoktu bana göre. Beğenip alan arkadaşlara hayırlı olsun.

Sonuçta Sportage Prestige paket + ön arka difrizör, kauçuk paspaslar ve bagaj havuzu+ yan basamaklar+ cam filmi+ boya ve döşeme koruma gibi eklentileriyle beraber kaporasını verdim.

Tüm araç alan arkadaşlara hayırlı olsun arayanlara da gönüllerine göre araçlara binmek nasip olsun temennisiyle.

Saygılarimla...
  • Kia sportage güzel hocam hem de prestige harika, ben 2019 elegance konfor aldım o fiyatın çok üstüne ama şimdilik memnunum, hayırlı olsun

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sidare

Kia sportage güzel hocam hem de prestige harika, ben 2019 elegance konfor aldım o fiyatın çok üstüne ama şimdilik memnunum, hayırlı olsun
    Prestige paket epey dolu inşallah alırsam bende memnun kalrırım.

• Aircross tercih ederim.

• Fiyat garantisi veriliyorsa ve 1 ay araçsız kalmak sıkıntı değilse c5 alınır.

• quote:

Orijinalden alıntı: lojistisyen

Fiyat garantisi veriliyorsa ve 1 ay araçsız kalmak sıkıntı değilse c5 alınır.
    Hocam fiyat garantisi vermiyorlar ama zam beklemediklerini söylüyorlar. Uzun süreli kullanacağım için Sportage daha dayanıklıymış hissiyatı var içimde.

• Kasa değişecek ama kugayı da değerlendirin derim. Kia ceratpdan Kugaya geçtim bende. Ayrıntılı bilgi almak isterseniz özelden yardımcı olabilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi espanyol55 -- 13 Şubat 2020; 21:25:9 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hlnnz arkadasım mevcut Ceed kullanıcısıyım ıkıncı KIA aracım benım ılkıde 2008 Cerato ıdı,bbence ya spo yada AırCross derım ben 2019 Ceed 6.2 sehır ıcı 6.7 yı pek gecmıyor Sportage ın uzerıne 1 lıtre koy bayıde oyle demıstı 7 lıtre ve cıvarı bır yakıt var. Bırde sıze bırsey sormak ıstıyorum. Cerato heralde 7 dct sanzumandı kac bın km. kullandınız kavrama ıle bır sıkıntı degısım v.s. oldumu ben daha yenıyım dct de.. yogun trafıkte hemen ondekı ıle mesafe bırakıp hızlı kalkıslan ıkıye attırıyorum vıtesı daha az yıpranma ıcın cıft kavramanın tesekkurler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: hllnz

Hocam fiyat garantisi vermiyorlar ama zam beklemediklerini söylüyorlar. Uzun süreli kullanacağım için Sportage daha dayanıklıymış hissiyatı var içimde.

Alıntıları Göster
    Zam beklentileri yoksa kesin zam gelir. Burası Türkiye! Neye zam yok denirse gayet kallavi bir atakla karşı karşıyayız demektir. Bulmuşken alın bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: vaya589

Hlnnz arkadasım mevcut Ceed kullanıcısıyım ıkıncı KIA aracım benım ılkıde 2008 Cerato ıdı,bbence ya spo yada AırCross derım ben 2019 Ceed 6.2 sehır ıcı 6.7 yı pek gecmıyor Sportage ın uzerıne 1 lıtre koy bayıde oyle demıstı 7 lıtre ve cıvarı bır yakıt var. Bırde sıze bırsey sormak ıstıyorum. Cerato heralde 7 dct sanzumandı kac bın km. kullandınız kavrama ıle bır sıkıntı degısım v.s. oldumu ben daha yenıyım dct de.. yogun trafıkte hemen ondekı ıle mesafe bırakıp hızlı kalkıslan ıkıye attırıyorum vıtesı daha az yıpranma ıcın cıft kavramanın tesekkurler..
    Hocam Cerato da 27600 km yaptım. Şanzımanla alakalı bir sıkıntı yaşamadım çok şükür. Sıkışık trafikte manuel kullandım hep F1 vites kullanmak da ayrı bir güzellikti.

• F1 ile az yakıyor ama yinede F1 den pek kurcalamak istemiyorum nede olsa cift kavrama kia bayilerine sordum ben daha bugüne kadar kavranması degısen dct olmadıgı a dair adamlar guzel şanzuman yaptı Kıa cıkışta hep bence on numara

• Engelli raporu olduğunu sonradan okudum. Bir an bende mi alsam falan kredi hesapladım. Vay arkadaş ilk bakışta anlaşılmıyor raporlu fiyat olduğu gerçek fiyatlar ne hale geldiyse artık.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kia sportage güncel kasası çok çirkin kurbağa gibi bi araba onun yerine tucson alın yakışıklı ve güzel duruyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Ara-sıra

Kia sportage güncel kasası çok çirkin kurbağa gibi bi araba onun yerine tucson alın yakışıklı ve güzel duruyor
    Tasarım kişiden kişiye değişmekle beraber Tucson'un daha güzel olduğu aşikar öneriniz için teşekkür ederim.

• hllnz H kullanıcısına yanıt
    Kia sportage alma çok çirkin pişman olursun hyundai tucson al amerikada çok satıyor artı park edip arabaya bakınca iyiki bunu almışım dersin

• quote:

Orijinalden alıntı: Ara-sıra

Kia sportage alma çok çirkin pişman olursun hyundai tucson al amerikada çok satıyor artı park edip arabaya bakınca iyiki bunu almışım dersin
    Hocam Amerika'da Kia' nın satışları da fena değil gerçi orda bizdekiler gibi findık motor yapıp donanımdan kesmiyolar.

• Kia ele bence. Komsum son kasa sportage 6 ay falan binip sonra t-roc a gecti, kim ne derse desin siyah vw troc daha cekici duruyor. Alternatif olarak dusunebilirsin.

Senin listenden ise kesinlikle c5 ilk secenek. O olmadi Tucson.

• yagızalp Y kullanıcısına yanıt
    Troc'un tasarımı güzel ama malzeme kalitesi duster ayarında, b suv için uçuk fiyatlı.

Ama tasarımı gerçekten hoş, farklı.

• 3008 veya Aircross
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.