Şimdi Ara

Galericinin iyisi de varmış, Araç alış ve vazgeçiş içerir.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
3
Favori
5.868
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
45 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Burda geçen hafta konusunu açtığım Lacetti araç için, cumartesi günü galeriyle el sıkışıp kaporasını vermiştim .

Galeriden asla araba alınmaz, hepsi dolandırıcı, yalancı diye diye senelerdir etrafına akıl veren ben gittim galeriden araba aldım.

Adamların konuşma tarzı, üslupları falan hoşuma gitti. Araba eksperde nokta boyasız hatasız çıkmasına rağmen satışçıların en büyük taktikleri olan malını yapışkan virüs gibi yapışıp satmak için yağlayıp ballamamaları, laf kalabalığıyla aceleye getirip düşünmenize fırsat vermemeleri, zaten araba sıfırdan farksız, yok böylesi bulunmaz, yok sen almazsan başkası alır deyip beyninizi 'ya ben değil başkası sahip olursa' ters psikolojisine sokma çabaları olmamasına şaşırdım.

Ancak araçta lpg olduğu için aklıma takıldı sürekli, ve kaporamı yakmak uğruna pazar akşamı bir anda arabayı almak kararımdan vazgeçtim.

Pazartesi sabahı adamı arayıp vazgeçtiğimi söyledim. Ben kaporaya sıra getiremeden adam, abi o zaman kaporanı iade edeyim dedi.

İstese geri vermezdi, aradan 2 gün geçmiş. Adama işleri için dua ettim.

Demekki her yıllarını inşaata taksiye galeriye veren insan çakal olup çıkmıyormuş, az da olsa işini düzgün yapan helal süt emmiş insanlarda varmış.

Yazının amacı 'kaporamı geri verdi ne iyi galericiymiş' demek değil tabiki.

Galeriyse uzak dur düşüncem, önce adamın notunu ver, sonra ona göre davrana döndü.

• vatandaşımız isveçli, norveçli, izlandalı gibi kültür, sükunluk ve medeniyet gibi özelliklerle donatılmışken esnafın bu denli tü kaka olması çok enteresan.

Yav adamlar akşama kadar seninle, benimle uğraşıyor. Kendini iyi olarak koruyabilmesi enteresan. döndük kıçımızı avrupaya, verdik önümüzü mezopotamya'ya... Tuhaf, karmaşık bir toplum olduk çıktık.
    Galericiye daha yeni araba sattım. 155 e müşteri bulamadığım aracımı çekim var diye 142 ye sattım.

Benden aldığının ertesi günü 162 ye satmış. Kapılar değişmişti ama kaportacılarda çıkmıyordu. Adam değişensiz diye satmış. Haricinde bir sürü yalan dolan, yok ilk sahibi akrabam, yok sıfırından beri biliyorum falan.

Galericilik başka bir meslektir. Bu bahsettiğiniz ya çömez ya galerici değil ya da arabaya başka bir müşteri var
  • Bence loto oynayin. Bu sansla ikramiyeyi tutturursunuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • evrende %1'den düşük ihtimaller de vardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erka1907 -- 5 Mart 2019; 16:47:40 >
  • Birkaç galeri öyle iyi oluyor tabi.
  • Hemen galeriden araba almalıyım o zaman.

• Malesef günlük hayatımızda herseyi herkesi bir genelleme eğilimindeyiz. İşte taksiciler böyle , galericiler şöyle , motorcular böyle diye gider ... Oysaki gerçekte herkes aynı olacak diye bir şey yok bu dünyada iyi taksicilerde var iyi galericiler de .

• iyi galeriler de illaki var
    Galeri noterden satışı verdi
    Parayı haftaya verdim.
    Demek oluyor böyle arada

Galericiyi de daha önceden tanımam etmem.
    Aracı ilandan gördüm.
    Sadece satış öncesi muhabbetimiz iyi oldu.

Zaten aracı yağlayıp ballayandan uzaklaşacaksın.
    Yağlama bağlama faslı evrakla desteklenmesi lazım.

• her sektörde iyi ve kötü insanlar var doktorundan tut tamircisine kadar
  • Böyle konular gördükçe hayret içerisinde kalıyorum. Galericilerin içerisinde iyi insan olması neden bu kadar şaşırttı acaba?
    Gittiğim spor salonunda galerici bir arkadaş vardı, çok iyi çocuktu. Sonuçta onlarda başka gezegenden gelen kan emiciler değil. Taksicilerin, galericilerin arasında iyi insan olması kadar normal bir şey yok. Bu kadar az olması anormal zaten.
    Hayatta tecrübe etmeden bilemezsin.
  • vatandaşımız isveçli, norveçli, izlandalı gibi kültür, sükunluk ve medeniyet gibi özelliklerle donatılmışken esnafın bu denli tü kaka olması çok enteresan.

Yav adamlar akşama kadar seninle, benimle uğraşıyor. Kendini iyi olarak koruyabilmesi enteresan. döndük kıçımızı avrupaya, verdik önümüzü mezopotamya'ya... Tuhaf, karmaşık bir toplum olduk çıktık.
  • Saçma. İyi üslup ile davranmış diye ve paranı geri verdi diye hemen adamı kral ilan etmişsin. Elbette iyi de olabilir fakat asıl iş aracı aldıktan sonra belli olur(du). Kardeş kardeşi gurbette..
  • Emlakçı ve galerici tarzı komisyondan para kazanan mesleklerde çalışanlar ne yazık ki büyük bir çoğunlukla sahtekar oluyor. Ama aralarında iyisi de var işte...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Emin ol başkasına daha fazlaya satacağı için yapmıştır o kıyağı
  • Galericiye daha yeni araba sattım. 155 e müşteri bulamadığım aracımı çekim var diye 142 ye sattım.

Benden aldığının ertesi günü 162 ye satmış. Kapılar değişmişti ama kaportacılarda çıkmıyordu. Adam değişensiz diye satmış. Haricinde bir sürü yalan dolan, yok ilk sahibi akrabam, yok sıfırından beri biliyorum falan.

Galericilik başka bir meslektir. Bu bahsettiğiniz ya çömez ya galerici değil ya da arabaya başka bir müşteri var

• Zamanında galeriden araç alırken adam beş parca boyalı dedi. Ekspere götürdüm dediği gibi çıktı.
    Zaman sonra aracımı satılığa çıkardım, alacak kişi geldi sanayiye götürdü. Ustalar iki parçada boya var diyor, ben olmaz beş parçada var diyorum, ustalar yanlışın var hocam diyor bana😁
    Adam kapora falan istemedi sadece ilanı yayından kaldırıyorum vazgeçersen malum siteye para vermek zorunda kalacağım, emin ol dedi.

• galericinin dükkan adını da verin de dürüst satıcıyı millet bilsin. belki en büyük iyiliği ona böyle yaparsınız.
  • Bayansa evlen onla.

• Galeri macerasıdır, galeriye aracı 6 parça boyalı diye satmışlar, ben aracı almaya gittiğimde eksperde araç 4 parça boyalı çıktı fiyatı yanlış yazmışız ilan güncel değil dediler, nasıl iyi değil mi? İyi de biz bunları kıbrıstan istanbul'a gelmeden önce konuşmadık mı güzel abim? :)
  • Adama çiçek yolla gönlünü al

• quote:

Orijinalden alıntı: Belash

Galericiye daha yeni araba sattım. 155 e müşteri bulamadığım aracımı çekim var diye 142 ye sattım.

SÜPER TESPİI hocam
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.