Şimdi Ara

GALERİ AÇMAK İSTİYORUM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
1
Favori
95.212
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sa arkadaşlar 23 yaşındaym üniversiteden otomotiv bölümnden mevzun oldm. bi galeri dükkanı açmak istiyorum..kendime ait bi dükkanm var yeterinCe büyük bir yer. oturduğum bölgede bayaa bi çevremde var.neredeyse herkezi tanırım herkez tarafından iyi bilinirim. peki bu meslek için neler lazım ne kadar bi sermaye gerekir. karlı bir işmidir ? araba piyasasından çok iyi anlarım son 2-3 senedir neredeyse tüm arabaların piyasasını takip ediyorum. ayrıca ticaret konusundada iyiyimdir. şuan ihtiyacım olan tek şey tecbürebeleri olan ve bu işten anlayan birilernden bilgi yada fikir almak. yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

• quote:

Orijinalden alıntı: TechZone

quote:

Orijinalden alıntı: AIDS

düşüncelermz farklı dostum sen o şekil bi yaşam sürdürmekten hoşlanırsın ben ise bu şekil...

iyi o zaman hayırlı işler!

ayrıca amaç nedir demişsin ? galeri açmaktaki amaç ne olabilir zevk aldığın mesleği yaparak para kazanmak tabiki. bi şirkette çalşmaktaki amaç nedir peki ? ondada para kazanmak. ayrıca ben sana hangi mesleği yapmalıyım diye bi soru da sormadım ki öyle bi sorunum olsa bu forumda soracağm son kişi olurdun. 40 senelik galericiler gibi konuşmuşsn 2 araba satmakla olmazmş o işler ? neden olmasn ? bunu bana açıklarmsn ? vergisi var demişsin her dükkanın her kurumun vergisi vardır sonuçta bu vergiler 5-10milyarlık bişey değilki verilmesin. elektirk su demişsin ben burda galericilikten bahsediyorm oto yıkamadan değil aylık 150-200tl su faturası gelsin. ve son olarak çalıntı araçtan bahsetmişsin. aracı almadan önce zaten az bi araştırsan aracın çalıntı olup olmadığını anlarsın.çünkü aracı çalınan kişi zaten aynı anda emniyete falan başvurmş olur yani aracın hakknda arama emri çıkmış olur. bu kadar basit ve hakkında hiçbi bilgiye sahip olmadığın konuları bahane ederek çıkma karşıma lütfen. yazıcaksan galericilik hakkında bana faydalı olabilecek bilgileri yaz. boş beleş laflar yazma. şimdi sanada hayırlı işler bakalım...
  • Ucuz araba kovalayacaksın.Ama her ucuza da atlamayacaksın.Zaten takip ediyormuşsun;piyasada hangi tür arabaların kaça alındığını;kaça satıldığını biliyorsundur.

Düzgün satıcı olacaksın.

İş olur gider sonrasında Allah nasip ederse..
  • quote:

Orijinalden alıntı: bucakli

Ucuz araba kovalayacaksın.Ama her ucuza da atlamayacaksın.Zaten takip ediyormuşsun;piyasada hangi tür arabaların kaça alındığını;kaça satıldığını biliyorsundur.

Düzgün satıcı olacaksın.

3-5 araba ile başlayabilirsin buda en az bir 100bin TL sermaye demek birde ucuza temiz araç alman gerekir bunlar olduktan sonra dürüst bir satıcı olursan işlerin alır gider inş.
  • quote:

Ucuz araba kovalayacaksın.Ama her ucuza da atlamayacaksın.Zaten takip ediyormuşsun;piyasada hangi tür arabaların kaça alındığını;kaça satıldığını biliyorsundur.

Düzgün satıcı olacaksın.

teşekkür ederm hepimz için hayırlısı inşallah
  • quote:

quote:

Düzgün satıcı olacaksın.

teşekkür ederm hepimz için hayırlısı inşallah

Alıntıları Göster
    Galeri sahibi bir tanıdık bul öğrenebildiğin kadar şey öğren.

• quote:

Orijinalden alıntı: çoksakatvar

3-5 araba ile başlayabilirsin buda en az bir 100bin TL sermaye demek birde ucuza temiz araç alman gerekir bunlar olduktan sonra dürüst bir satıcı olursan işlerin alır gider inş.

Alıntıları Göster
    Galericilik eskiden çok karlıydı,otomobilin yatırım olduğu dönemlerde.Şimdi lüks araba alıp satan galeriler dışında çok kazananı yok.Kaldı ki şu zamanlarda galericilerin oldukça kötü bir ünleri var.Küçük bir yerde de iş yapman oldukça zor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zoom-Zoom

Galericilik eskiden çok karlıydı,otomobilin yatırım olduğu dönemlerde.Şimdi lüks araba alıp satan galeriler dışında çok kazananı yok.Kaldı ki şu zamanlarda galericilerin oldukça kötü bir ünleri var.Küçük bir yerde de iş yapman oldukça zor.

Yok be hocam oluyor yine piyasayı kovalayınca.Büyük kurumsal şirketlerin araçları filan bir şekilde düşüyor ve iş oluyor yine.Biraz açılma söz konusu şu aralar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Dominic-

Galeri sahibi bir tanıdık bul öğrenebildiğin kadar şey öğren.

Alıntıları Göster
    Piyasada dürüst galerici açığı var,eğer o açığı doldurmayı başarırsan işi kıvırırsın

Dürüstlüğünle marka olmalısın ki insanlar seni tercih etsin,alıcı gerektiğinde temiz arabaya 1-2bin fazla verir alır o da senin payın olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dentex Dentex

Piyasada dürüst galerici açığı var,eğer o açığı doldurmayı başarırsan işi kıvırırsın

Dürüstlüğünle marka olmalısın ki insanlar seni tercih etsin,alıcı gerektiğinde temiz arabaya 1-2bin fazla verir alır o da senin payın olur.

Alıntıları Göster
    kardeş gerçekçi olalım. dürüst olursan bu işte para kazanamaz artı millete borçlu da olursun. kafadan bi defa km düşürmen gerekecek. örnek kimse galeriye gerçekten dizel 70 bin kmdeki aracını vermez ucuza.

• quote:

Orijinalden alıntı: Michael Wittmann

kardeş gerçekçi olalım. dürüst olursan bu işte para kazanamaz artı millete borçlu da olursun. kafadan bi defa km düşürmen gerekecek. örnek kimse galeriye gerçekten dizel 70 bin kmdeki aracını vermez ucuza.

Ben son derece gerçekçiyim,eskiden km düşürme mi vardı.Ben bile farklı farklı arabalara binmek için yaptığım halde ayda ort 500 kazanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dentex Dentex

quote:

Orijinalden alıntı: Michael Wittmann

Ben son derece gerçekçiyim,eskiden km düşürme mi vardı.Ben bile farklı farklı arabalara binmek için yaptığım halde ayda ort 500 kazanıyorum.

Alıntıları Göster
    gidip galeri açacağına otomobil şirketlerine başvursana galeri açıp ne yapıcan?? amaç nedir??

gir bir şirkete çalış, dükkanını kiraya ver ek gelir olur, paşa paşa takıl... öyle çat diye dükkana 2 tane araba alıp satmakla olmaz o işler.. vergin var, stopajın var, elektriğin var, suyun var, artı o piyasanın içinde iti var çakalı var.. alacağın ya da alıp sattığın araçların çalıntı çıkma ihtimali var.. bunları düşündün mü??

• quote:

Orijinalden alıntı: AlkanExclusive

gidip galeri açacağına otomobil şirketlerine başvursana galeri açıp ne yapıcan?? amaç nedir??

gir bir şirkete çalış, dükkanını kiraya ver ek gelir olur, paşa paşa takıl... öyle çat diye dükkana 2 tane araba alıp satmakla olmaz o işler.. vergin var, stopajın var, elektriğin var, suyun var, artı o piyasanın içinde iti var çakalı var.. alacağın ya da alıp sattığın araçların çalıntı çıkma ihtimali var.. bunları düşündün mü??

Alıntıları Göster
    VW al sat.

• quote:

düşüncelermz farklı dostum sen o şekil bi yaşam sürdürmekten hoşlanırsın ben ise bu şekil...
  • quote:

quote:

Alıntıları Göster
    İsteyen o şekil giyinir,isteyen şu şekil gibi oldu

• quote:

• quote:

+1 çok güzel özetmemişsin.
  • quote:

quote:

ayrıca amaç nedir demişsin ? galeri açmaktaki amaç ne olabilir zevk aldığın mesleği yaparak para kazanmak tabiki. bi şirkette çalşmaktaki amaç nedir peki ? ondada para kazanmak. ayrıca ben sana hangi mesleği yapmalıyım diye bi soru da sormadım ki öyle bi sorunum olsa bu forumda soracağm son kişi olurdun. 40 senelik galericiler gibi konuşmuşsn 2 araba satmakla olmazmş o işler ? neden olmasn ? bunu bana açıklarmsn ? vergisi var demişsin her dükkanın her kurumun vergisi vardır sonuçta bu vergiler 5-10milyarlık bişey değilki verilmesin. elektirk su demişsin ben burda galericilikten bahsediyorm oto yıkamadan değil aylık 150-200tl su faturası gelsin. ve son olarak çalıntı araçtan bahsetmişsin. aracı almadan önce zaten az bi araştırsan aracın çalıntı olup olmadığını anlarsın.çünkü aracı çalınan kişi zaten aynı anda emniyete falan başvurmş olur yani aracın hakknda arama emri çıkmış olur. bu kadar basit ve hakkında hiçbi bilgiye sahip olmadığın konuları bahane ederek çıkma karşıma lütfen. yazıcaksan galericilik hakkında bana faydalı olabilecek bilgileri yaz. boş beleş laflar yazma. şimdi sanada hayırlı işler bakalım...

• quote:

quote:

quote:

Alıntıları Göster
    Hocam piyasıyı bil dürüst ol iş sana kendiliğinden gelicektir...

• quote:

Orijinalden alıntı: Grkm

Hocam piyasıyı bil dürüst ol iş sana kendiliğinden gelicektir...

Alıntıları Göster
    Bence öncelikle bir galeride çalışıp deneyim kazanmanız çok daha iyi olacaktır. Yoksa öbür türlü hüsrana uğrayabilirsiniz.
    Risk almak elbette gerekir ama bu biraz bile bile lades.
  • quote:

aynen değermi özetle işin boyutu budur. sürümceme içine girildiğinde ah keşke dedirtir ama şimdi,
    kolay gelir...ne kadar anlatsanda anlamak istenilmez...kolay gelir.tatlı görünür ama öyle değildir huzur, rahatlık dururken yok yere sonu ne kazandıracak olursa olsun.
    sonraki yorumlarda çabanızı anlıyorum ---aids--- ama üstü kapalı olarak bahsedilse dahi bugune kadar hiç girmemişken ticarete kayıt altında kalıp uğraşmaya değmez.
    sermayeniz varsa kelepirden al-sat yolunla işinizi yürütebilirsiniz.Hem pişer hemde birçok dert ve tasadan kurtulmuş olursunuz.
    Şahsen ben birçok maddi olarak birçok imkana sahibim ama mutlu değilim, verdiğimin emeği gasp yolunla, siyasi yollarla baltalanmakta.
    Gençliğinizi vermeniz için çok erken atılımlarınızı, heyecanınızı farklı alanlarda yönelip alternatif mesleklere yönelin.
    Sermayeniz varsa ve güçlü iseniz kar yollarını pm olarak anlatırım.
    Yalnız galericilikte ve özel ithalatta kar marjı tek bir kalemle olmaz.Farklı branşlarda tek bir çatı altında ayrı kalemler üstünde faaliyet göstermelisinizki size ileriye yönelik kardan esprisi olsun.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.