Şimdi Ara

Samsung Galaxy Watch Active 2 [ANA KONU] (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.084
Cevap
121
Favori
432.317
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Aluminyum mu, Paslanmaz Çelik mi ?

Artısı Eksisi?

750 TL fark vermeyi değer mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bayxbey

Son bir soru!!!

Aluminyum mu, Paslanmaz Çelik mi ?

Artısı Eksisi?

750 TL fark vermeyi değer mi?
    Hocam daha öncede yazdım eğer bütçe imkan veriyorsa çelik tabi ki.
  • çeliğin bir dezavantajı ağır olması bence 750 lira fark verip çelik almaya pek gerek yok.Gear sport paslanmaz çelikti active 2 alümünyum pek bir fark hissedemedim hatta hafif olduğu için alüminyum daha iyi bence.Kolay kolay birşey olacağını düşünmüyorum saat'e
  • Arkadaşlar arada bir kalp ritmi ölçümü yapıyor ya bunun hepsini detaylı saat dakika göremiyorum,Samsung health 60-80 şu aralıkta
    diyor hangi zaman kaç çıktı bu detayları nasıl görebilirim?
  • Ben sağa sola biraz fazla vuruyorum saatlerimi alüminyum yamulmaya musait o bakımdan çelik aldim.Hafiflik konusunda ise alüminyum daha hafiftir tabi.Tercih sizin ve bütçenizin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar.

Gear Sport'dan geçen var mı?
    Fark ettiği değişiklikler, olumlu - olumsuz nedir?

Alanlara hayırlı olsun inşallah.
  • ertank07 kullanıcısına yanıt
    1) Telefondan Samsung Health uygulamasına girin.
    2) Kalp hızı yazan yere tıklayın
    3) Trendler kısmına geçiş yapın
    4) Aşağıda yazıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LGatakan

Merhaba arkadaşlar.

Gear Sport'dan geçen var mı?
    Fark ettiği değişiklikler, olumlu - olumsuz nedir?

Alanlara hayırlı olsun inşallah.
    Ben geçtim.40 mm ile kıyaslayabilirim.

Avantajları:Hafif oluşu rahatsız etmiyor gear sport'la arasında 2 kata yakın ağırlık farkı var.
    Hoparlör var sesli görüşme yapabiliyorsunuz.Bence tasarım olarak daha hoş duruyor.Yeni chipset yeni bluetooth teknolojisi çok önemli olmasada pile bunların çok bir etkisi yok.Sport'ta 300 mah var active 2 40 mm 247 hemen hemen aynı gider diye tahmin ediyordum fakat pek bir artısı olmamış yeni teknolojilerin pile etkisi.44 mm alırsanız gear sport'la muhtemelen aynı pil süresini verecektir.

Dezavantajları:Pili daha az gidiyor.Gear Sport rahat 3,3.5 gün çıkarırken Active 2 1.75-2 gün götürüyor.Örnek vermek gerekirse sabah şarjdan aldınız o günün ve diğer günün akşamına kadar pili sizi götürür.Ekran 1.2 teknik specs'te fakat bana sanki sport'tan daha küçük gibi geldi çok azda olsa.

Bileğiniz çok ince değilse 44 mm alın pil etkisindende kurtulmuş olursunuz tahminim bence geçmeye değer sport'tan yükseltmek için özellikle.Pili çok kafaya takmıyorum hiç olmadı S10'daki reverse şarj ile çok zor durumda kalırsam %10-15 kurtarıcı şarj olarak şarj ederim.Onun dışında uzun yolculuklarda zaten pw verdiler kablosuz onla şarj ederim.Gerçi ben uzun yolculuklarda teli şarj ederken telefonda'da reverse şarjı açıp telin üstüne saati koyuyordum.Kablo ile tel şarj oluyordu arkasından'da saat yada galaxy buds :)

Aklınızda başka bir soru varsa yardımcı olurum bende sport'u satmaya çalışıyorum :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Marrusia -- 30 Eylül 2019; 18:57:41 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Bende saati hemen almak istiyordum ancak fiyat belki düşer diye beklemedeyim. Ancak yanında verilen hediye de cezbetmiyor değil. Kararsız kaldım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Marrusia kullanıcısına yanıt
    Hocam hayırlı uğurlu olsun inşallah. Güle güle kullanın. Sorularım elbette olacak

1) Gear Sport'dan sonra saat belirgin olarak "hızlı" hissettiriyor mu?
    2) Metal Bezel'i özlüyor musunuz?
    3) Kalp hızı ölçme olayı hızlı mı? Stabil ve güvenilir mi?
    4) Uyku takibi nasıl?
    5) 40mm Gear Sport'dan büyük mü ekran olarak yoksa aynı mı?
    6) Adım sayma hassas mı?
    7) Bildirim gelince saatten ses çıkıyor mu yoksa titriyor mu?
    8) Görüşme yaptınız mı? Görüşme kalitesi nasıl?

Teşekkürler.
  • quote:

Hocam hayırlı uğurlu olsun inşallah. Güle güle kullanın. Sorularım elbette olacak

1) Gear Sport'dan sonra saat belirgin olarak "hızlı" hissettiriyor mu?
    2) Metal Bezel'i özlüyor musunuz?
    3) Kalp hızı ölçme olayı hızlı mı? Stabil ve güvenilir mi?
    4) Uyku takibi nasıl?
    5) 40mm Gear Sport'dan büyük mü ekran olarak yoksa aynı mı?
    6) Adım sayma hassas mı?
    7) Bildirim gelince saatten ses çıkıyor mu yoksa titriyor mu?
    8) Görüşme yaptınız mı? Görüşme kalitesi nasıl?

Teşekkürler.
    1)Gear Sport'ta zaten cok hizliydi hani 2 side cok hizli ben bir hiz olarak artis gormedigim dedigim gibi 2 cihazda ultra hizli zaten.
    2)Bezel isi tamamen kullanimla alakali fakat eksikligini hissetmedim.Dokunmatik bezel bence sorunsuz calisiyor.Alismak gerekiyor sadece.
    3)Kalp izleme icin acikcasi bisiklet surerken bakmak lazim 10 dk'lik acik ama dogrudur yanlistir bilmiyorum kapatmayi bile dusunuyorum bugun kalbim kac atmis vs acikcasi hic bakmiyorum sadece bisiklet kullanirken isime yariyor kalp izleme ritmi onuda test edemedim daha.
    4)Uyku takibi iyi gibi 3 gundur dogru olcuyor en azindan.
    5)40MM Sport'tan ufak.Diger konuda yada galaxy watch konusunda resim koymustum yan yana bakabilirsin.44 MM hemen hemen sport ile ayni.Ben yine 40 mm aldigima pisman degilim bilek ince 40 mm daha zarif guzel durdu.Pilden feregat ediyoruz ama yapacak birsey yok.
    6)Adimda 3 gundur iyi bir sorun gormedim ama oyle 1 e 1 mi olcer olcmez bakmadim bu tip konulara takilmiyorum acikcasi.
    7)Ayarliyabiliyorsunuz mesela bende bildirimde sadece titreme ayarli arama geldiginde hem titreme hemde 5 seviye ses.Telefon genelde sessizde oluyor saat yardimi ile arayani vs goruyorum kisacasi size kalmis bu durum istediginize gore ayarlarsiniz.
    8)Evet gorusme yaptim kapali mekanda gayet guzel fakat disarida denemedim.Alman inceleme sitesinde izlemistim disaridada cok iyi diyorlardi tabi cok gurultu varsa etrafta performans o kadar duser.Evdeyken birisini arayacaksam yada araniyorsam saatten konusuyorum rahat oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Marrusia -- 30 Eylül 2019; 20:31:15 >

Değerli yanıtlarınız için teşekkür ederim ama aklıma şey takıldı. Şimdi "44 MM hemen hemen sport ile ayni." demişsiniz, 44mm küçük mü gear sport'tan? Saat bana biraz küçük geliyor, bir tık daha büyük olsa diyordum...
  • quote:

Değerli yanıtlarınız için teşekkür ederim ama aklıma şey takıldı. Şimdi "44 MM hemen hemen sport ile ayni." demişsiniz, 44mm küçük mü gear sport'tan? Saat bana biraz küçük geliyor, bir tık daha büyük olsa diyordum...
    hemen hemen aynı boyutta çok az daha büyük 44 mm samsung un sitesinden kontrol edebilirsiniz boyutları

• Almayi dusunuyorum. Samsung forumlarinda kalp atisini ve adimlari yanlis olctugu sikayetleri var cok.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bayxbey

Tam düşündüğüm gibi o zaman. Ne kadar dikkatli olsanda istem dışı sağından solundan darbe alacaktır.
    Buda saate ciddi hasarlar verebilir.
    Saat bugun elime ulaştı.ama korktuğum gibi değil dizaynı.darbe alsa bile cerçeve kasaya gelir.cama gelmesi düsuk ihrimal.

• _turbo_ kullanıcısına yanıt
    Hocam o her üründe olur. Apple'ın forumları da kaynıyor öyle...

Samsung nabız sensöründeki alıcıları 8'e çıkardı.
    Hareket algılayıcı sensörleri 32 yaptı.
    Kesinlikle yazılımsal bir şeydir. Yoksa bu kadar sensör boşuna konmaz gibi geliyor bana ya. Hem de EKG falan çekecek daha yani...
  • Hocam saatle duş aldınız mı? Eliniz ya da saat ıslakken Touch Bezel çalışıyor mu?
  • Merhaba samsung kullanan arkadaşlar belki bilir, spor sırasında otomatik algılamayı nasıl devreye sokabilirim? Yani diğer antreman,temel
    antreman,ağırlık antremanı bunları denedim,fakat bu 3ünde de yaptığım hareketi tanımadı.Bilmediğim birşey var mı ? yoksa hareketleri
    tanımaması normal mi.
  • Otomatik kalp izlemeyi kapattim bakalim kac gun sarji gidicek.Acik oldugunda bakmiyorum bana ekstra faydasi yok galiba bakmadiktan sonra ?

benim 10 dakikaya ayarlı

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.