Şimdi Ara

Galaxy S9'un ardından şimdi de LG G7'nin Ocak ayında tanıtılacağı iddia edildi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
380
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Geçtiğimiz günlerde Samsung'un Galaxy S9 modelini; Ocak 2018 tarihinde düzenlenecek olan CES 2018 (Tüketici Elektroniği Konferansı) fuarında lanse edeceğiyle ilgili iddiaları sizlerle paylaşmıştık. Telefon dünyasını heyecanlandıran bu iddiadan sonra şimdi de LG G7'nin Ocak 2018'de tanıtılacağı ortaya atıldı.

Hatırlayacağınız üzere LG G6, bu yılın Şubat ayının sonlarına doğru MWC 2017'de tanıtılmıştı. Güney Koreli firma LG G7'yi daha erken tanıtarak akıllı telefon pazarında güçlü bir rant elde etmeyi hedefliyor keza bu durumun, Samsung için de geçerli olduğunu söyleyebiliriz.

Cihazın teknik özellikleriyle ilgiliyse herhangi bir bilgi bulunmuyor lakin Qualcomm'un 4-8 Aralık tarihlerinde Hawaii'nin Maoyi Adası'nda Snapdragon Teknoloji Zirvesi adlı bir etkinlik düzenleyeceğini biliyoruz. Quakcomm'un bu etkinlikte, önümüzdeki yılın amiral gemisi cihazlarına gücünü verecek olan SnapDragon 845 platformunu tanıtacağına kesin gözüyle bakılıyor. LG G7'de SnapDragon 845 çipsetine yer verileceği gibi G6'daki gibi geçtiğimiz yılın amiral gemisi olan SnapDragon platformuna da yer verebilir. Şimdilik bunu kestirmek oldukça güç.

• Bu çerçeveleri olabildiğince azaltma muhabbeti çok canımı sıkmaya başladı. Farkındamısınız bilmiyorum ama hergün elimize aldığımız cihazlar günden güne bu çerçevesizlik furyası, yeni en-boy oranı, ekran köşelerinin ovalleşmesi derken iyice işlevsizleşiyor, gitgide kumandaya benziyor. Bunun bir de yanlara doğru kavisli olanı var ki ona değinmek bile istemiyorum :) Hergün elimize aldığımız cihazlarda bu kadar az çerçeve olması ne kadar mantıklı bilmiyorum ha bunlar bir monitor bir tv olsa amenna bir yere sabitleyeceksin ve uzun zaman orda kalacak ama telefon bu kardeşim her yere girip çıkıyor. Endüstriyel tasarım bunu göz ardı etmeyi mi gerektiyor acaba?

Yıllar önce çıkmış olan G2 modelini kullanıyorum ve bu telefonun çerçeveleri gayet ideal oranda bana göre fazlazı işlevsizleştiriyor gibi.

Umarım Sony ve HTC bu kullanıcalardan gelen çerçevesiz ekran isteği işini abartıp böyle radikal değişiklikler yapıp çentikli mentikli cihazlar üretmez...
  • Samsung kendi işlemcisini ürettiği için erken tanıtmanın kaymağını yiyebilir fakat LG G7'yi Snapdragon 835 ile tanıtırsa yine yakın gelecekte Snapdragon 845 ile çıkacak modellerin gölgesinde de kalacaktır. Bildiğin crossfire.
  • Çentik reyiz geldi.Artık lg sorunlarını aşıp piyasaya girmeli diğerlerine sert rakip olmalı tabiiki aynı fiyat politikası ile. Apple ve samsung yere sağlam basıyor, lg ve sony meşhur sorunlarıyla devam etmemeli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • "Güney Koreli telefon üreticisi LG, 2018 yılındaki G7 modelini Ocak ayında lanse ederek pazardaki hakimiyetini güçlendirmeyi amaçlıyor."

Hocam bu cümle olmamış...

LG alan kaldı mı ki de hakimiyeti olsun...
  • Bu çerçeveleri olabildiğince azaltma muhabbeti çok canımı sıkmaya başladı. Farkındamısınız bilmiyorum ama hergün elimize aldığımız cihazlar günden güne bu çerçevesizlik furyası, yeni en-boy oranı, ekran köşelerinin ovalleşmesi derken iyice işlevsizleşiyor, gitgide kumandaya benziyor. Bunun bir de yanlara doğru kavisli olanı var ki ona değinmek bile istemiyorum :) Hergün elimize aldığımız cihazlarda bu kadar az çerçeve olması ne kadar mantıklı bilmiyorum ha bunlar bir monitor bir tv olsa amenna bir yere sabitleyeceksin ve uzun zaman orda kalacak ama telefon bu kardeşim her yere girip çıkıyor. Endüstriyel tasarım bunu göz ardı etmeyi mi gerektiyor acaba?

Yıllar önce çıkmış olan G2 modelini kullanıyorum ve bu telefonun çerçeveleri gayet ideal oranda bana göre fazlazı işlevsizleştiriyor gibi.

Umarım Sony ve HTC bu kullanıcalardan gelen çerçevesiz ekran isteği işini abartıp böyle radikal değişiklikler yapıp çentikli mentikli cihazlar üretmez...

• Fotoğraftaki gibi gelirse Snapdragon 950 bile kurtaramaz bu telefonu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hadi bakalım bootloop mu ekran sararması mı ghosting mi yoksa büyük düşün üçü birden mi,
    2 arkadaşım lg g3 ü eline aldı 2 sene sonra.. benim g2 2,5 sene sonra vefat etti.. çok sevdiğim ve hakkını sonuna kadar veren bir telefondu olmadı yollarımız ayrıldı...

Double tap to unlock ve lock El isareti ile selfy çekme ve arkadaki tışu ile gönlümün efendisiydi..

• Şuan en iyi tasarım G6 da hem rengi hem ekran kasa oranı üstelik kıvrık ekran olmaması.

Şu ekran kasa oranını abarttılar bu ne böyle hepsi Iphone X gibi rezil bi tasarıma sahip inşallah Sony de abartamaz bu mevzuyu.

845 işlemci dedikte biraz sakin olun ya kaç telefonda 835 var ki biraz zaman geçseydi üstünden G7 845 le gelmezse yine hayal kırıklığı olup telefonu 2500 bandına çekecektir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • keşke bütün markalar her yılın ocak ayında tanıtsalar yeni modellerini. mantıklı olan da bu. taaa eylülde tanıtılan model 4 ay sonra geçen senin modeli oluyor.
  • V30 nasıl acaba? Kullanan var mı? Alınır mı?

• Resimdeki g7 iyi güzel de şu kamerayı da ekrandan çıkartsalar keşke. Ekranın altına filan koyamıyorlar mı acaba? Bakalım dediğim gibi bir telefonu ilk kim üretecek.

• Biz daha v30 u göremeden g7 çıkacak :) g6 nın tasarımı en iyi telefondu umarım g7 yi v30 gibi yapmazlar yanlar metal çerçeve alttan biraz kalın boşluk ve parmak izi okuyucu üsttende iphone x gibi değil düz g6 gibi çerçeveyle gelmeli.
  • Ben artık Lg telefonu satan yerleri göremiyorum,gören var mı ?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.