Şimdi Ara

Galaxy S8+ vs iPhone 7 Plus 'Hangisinin ekranı daha büyük?' ilk izlenim videosu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
0
Favori
2.346
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Android dünyasının yeni dikine ekran anlayışı, 16:9 geleneksel ekranlar karşısında ne gibi kazanımlar sunuyor? Bu videomuzda Samsung Galaxy S8+'ı kutusundan çıkartıyor, ilk izlenimlerimizi paylaşıyor ve ekran boyutunu iPhone 7 Plus ile karşılaştırıyoruz.

• Önemli olan büyüklüğü değil işlevi.

Xperia compact modelini düşünün hele.

• quote:

Orijinalden alıntı: Catology

Önemli olan büyüklüğü değil işlevi.

Düşündüm aklıma çerçeveden başka bir şey gelmedi..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Açıkçası Iphone'u sevmeme rağmen Samsung'un kasa ve telefon yapısı aşmış sanki farklı bir dünyadan gibi Iphone ise aynı hantal tasarım ne kadar işletim sistemiyle ön plana geçsede tasarımda yenilik gerektiriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M3lank0lik -- 26 Nisan 2017; 13:10:59 >
  • 2 günde düşer bu ya ne avuca ne cebe sığar.iphone+ diyelere o da ne ele ne cebe sığmıyor ama en azından adamlar ufak bir versiyon da sunmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mu5tafa

quote:

Orijinalden alıntı: Catology

Önemli olan büyüklüğü değil işlevi.

Düşündüm aklıma çerçeveden başka bir şey gelmedi..

hocam bu dediğin compact'lar için geçerli değil

• Sanırım formatı yüzünden ekranı o kadar da büyük değil. Hatta standard 5.5'' ekranla aynı boyutta. Ve ekran büyüklüğü yüzünden almak isteyenler hayal kırıklığı yaşayabilirler. Mİ MİX in ekranı yanında ciddi küçük görünüyor. Ve fiyatını da hesaba katarsanız,........?????????????

• 18,5:9 formatında içerik sağlanırsa S8+ iphone 7 plustan büyük olacak sonuçta.

• The Fast and Mesut..

• LG BL40 modeli geliyor aklıma böyle televizyon kumandası gibi uzun cihazlarda. Bunlarda bir de yanlardan kavisten dolayı da kayıp var pipet gibi bir şey çıkıyor ortaya, alışana kadar 2 3 hafta sıkıntı yaşanır. Alıştıktan sonra da 16:9 forma ekranlar garip gelmeye başlar mı acep diye düşünüyorum fakat televizyon, monitör, tabletler hepsi aykırı model değilse 16:9 ekranlar, trafikte sağdan direksiyon araç kullanmak gibi bir deneyim olacak sanki. Note 8 16:9 kavissiz 5.7" ekran, çerçeveleri azaltılmış önden stereo ses gelse ya da bu şekilde bir versiyonu olsa şahane olacak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekranın boş yere uzamasının pek bir getirisi yok ama telefon ekranlarının genişliği çok az olduğundan 1 mm bile genişlese izleme keyfini iyi yönde etkiliyor, klavyede vs kolaylık sağlıyor, bu bakımdan İphone 7+ daha başarılı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GreyParrot -- 26 Nisan 2017; 14:10:10 >
  • bu videonun kalitesini nasır ayarlayacağız , bir türlü bulamadım , ben mi göremiyorum? 360p ile izliyorum videolarınızı

• Şu an hali hazırdaki ve gelecekteki bir çok içerikte 16/9 standart kalacak. Bazı Samsung boylar yine başlamış 21/9 be kardeşim demeye ama o bantlarla o kadar laf ettikleri iPhone'dan daha fazla gereksiz alan var resmen

21/9'a kısaca bir bakalım. Eskiden çıkan bütün filmlerde kullanılıyor ama teknoloji geliştikçe daha çok filmde IMAX sahneler ve 16/9 sahneler görmeye başlıyoruz. En basit örnek Interstellar'da yanda boşluklarla izlersiniz artık o müthiş kırmızı ekranıyla...

• quote:

Orijinalden alıntı: vamp

Merhaba. Ben 21:9 monitör kullandığımdan beridir ne 2k nede 4k benim için bir anlam ifade etmiyor artık. samsung un bu uzatılmış ekranı farkını 21:9 videolarda açık ve net ortaya koyacaktır. 21:9 monitörü bana ulaştığında bütün gün youtube üzerinde 21:9 klip izledim. o aşağıda ve yukarıdaki siyah bantlar o kadar görüntü kaybına sebep oluyormuşki bunu o gün anladım. Ayrıca görüntü ekrana tam oturduğu için her görüntüyü daha net algılıyorunuz. Dediğim gibi samsungun bu uzatılmış ekranı sinematik olan her görüntüde farkını fersah fersah ortaya koyacaktır.

Edit: tabi bu ekranı tam ekran yaparken youtube uygulamasınında desteği gerekiyor. Yan taraflar bantlı bırakırsa bir anlamı kalmaz tabiki

Merhaba, aslında izleme derken telefonla yapılan bütün işlemleri kastettim, değil 16:9, 4:3 ekranlı bir telefon olsa kullanımı çok daha zevkli olur tabi ele oturmaz ama gözün görmek istediği bu oranlarda bir ekran olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GreyParrot -- 26 Nisan 2017; 14:18:31 >

• Samsung s8 çok başarılı buldum umarım apple'da güzel bir çalışmayla yeni nesilde bu tür tasarımlar yapar

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mehmedaltair

Şu an hali hazırdaki ve gelecekteki bir çok içerikte 16/9 standart kalacak. Bazı Samsung boylar yine başlamış 21/9 be kardeşim demeye ama o bantlarla o kadar laf ettikleri iPhone'dan daha fazla gereksiz alan var resmen

21/9'a kısaca bir bakalım. Eskiden çıkan bütün filmlerde kullanılıyor ama teknoloji geliştikçe daha çok filmde IMAX sahneler ve 16/9 sahneler görmeye başlıyoruz. En basit örnek Interstellar'da yanda boşluklarla izlersiniz artık o müthiş kırmızı ekranıyla...

Bilge konuştu :) al bunu 16:9 ekranda izle bakalım sonra gel burda yine eskide kaldı o işler de bakalım

bak bu ss te benim monitörden. Sen hiç bu klibi bu açıdan tam ekran izledinmi? Sen 21:9 monitör kullandın mı? Kullansaydın böyle bir yorumun olmazdı zaten.

Hocam haklısınız ama telefonu monitörle karşılaştırmak doğru değil ve günümüzün popüler içeriği 16:9 olarak üretiliyor bu formatlar yaygınlaştığında s8 dayı telefonu olacak, şimdi işin sinema boyutunda üstün diyelim ama bu aynı zamanda bir dokunmatik panel, telefon dik tutulduğunda forumdan tutun da ayarlar menüsünden, klavyeyi kullanmak dar ekran hiç kullanışlı değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GreyParrot -- 26 Nisan 2017; 14:30:21 >

• değişiklik olması adına sizde kumandayla s8+ ı karşılaştırabilirsiniz. Aynı ikiside ele iyi oturuyor
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: GreyParrot

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mehmedaltair

Şu an hali hazırdaki ve gelecekteki bir çok içerikte 16/9 standart kalacak. Bazı Samsung boylar yine başlamış 21/9 be kardeşim demeye ama o bantlarla o kadar laf ettikleri iPhone'dan daha fazla gereksiz alan var resmen

Bilge konuştu :) al bunu 16:9 ekranda izle bakalım sonra gel burda yine eskide kaldı o işler de bakalım

bak bu ss te benim monitörden. Sen hiç bu klibi bu açıdan tam ekran izledinmi? Sen 21:9 monitör kullandın mı? Kullansaydın böyle bir yorumun olmazdı zaten.

Hocam haklısınız ama telefonu monitörle karşılaştırmak doğru değil ve günümüzün popüler içeriği 16:9 olarak üretiliyor bu formatlar yaygınlaştığında s8 dayı telefonu olacak, şimdi işin sinema boyutunda üstün diyelim ama bu aynı zamanda bir dokunmatik panel, telefon dik tutulduğunda forumdan tutun da ayarlar menüsünden, klavyeyi kullanmak dar ekran hiç kullanışlı değil.

telefon genişledikçe tek elle kullanımıda zorlaşır bunuda unutmayalım. dar olması handikap yaratmaz. klavye basılan noktayı iyi algılarsa bir sıkıntı yaşanmaz.

Daracık görüntü ne olacak, istediği kadar uzun olsun belli bir genişliğe sahip olmadığı sürece gözü doyurmaz.

• Mesut bey sanki İphone tarafından bakmış incelemeye :) Bende kavisli ekranı sevmediğim için ısınamadım. Ancak benim sevmeme sebebim iphone fanı olmak değil :)

• Arkadaşlar şunu soyleyeyim ben de mesafeli yaklaşmıştım. Ama şu kadarını söyleyeyim benim için 16:9 ekranlar bitmiştir. inanın kullanım cok ama cok keyifli, ha oyunlarda biraz sorun cıkabilir onu da google duyurdu yazılımcıar artık bu çözünürlüğe de ayarlama yapınız diye.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.