Şimdi Ara

GALAXY S4 VE I9515 (ANA KONU) (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
177
Cevap
5
Favori
10.785
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sadistica

cm13ü ilk defa kurduğumda geçenlerde GOOGLE PLAY SERVICE stopped hatası aldım. sonra araştırdım wipe cahce/dalvik yapmak gerekiyomus gapps kurduktan sonra.
    ben de sil baştan cm13 kurdum wipeladım gapps kurdum wipeladım şimdi saat gibi çalışıyor.

Telefonu eşim kullandığı için cm romlar biraz karmaşık gelebilir diye stock rom tercih ediyorum.yaptığım bütün rom yüklemelerinde wipe data-cache-dalvik temizliklerini yaparım.neredeyse hiç hatayla karşılaşmam.ama demekki herkesde bu sorun olduğuna göre samsung yada google utansın.kafaya takmamak gerek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yasin186 kullanıcısına yanıt
    XDA da çözümü yoksa bence de fazla takma :) her cihazda %100 çalışacak diye bir kaide yok
  • sadistica kullanıcısına yanıt
    O da eksik oluversin.çokta lazım değil aslında..

• Arkadaslar bende UAE GT-I9515 kullancisiyim. Orjinal surum olarak en son hangi Android surumu yukleyebiliyoruz ? Stabilmi ? Sarj dayanma durumu nasil ? Birde 4.5G sim kart takilabiliyormu uyum problemi varmi ? Kullanan arkadaslar yardimci olabilirmisiniz ?

• Zubro Z kullanıcısına yanıt
    4.5sim kart taksan bile telefon 4g destekliyor.

en son sürüm 2016-05-01 yapım numarası I9515XXU1BPE1

gayet stabil
  • Lte sınıf 4 olması lazım yani 150/50Mbps. Gayet iyi benimki lg g4 lte 6 sanırım yani 300/50Mbps ama hız testinde max 58Mbps alıyorum.

Http://www.radio-electronics.com/info/cellulartelecomms/lte-long-term-evolution/ue-category-categories-classes.php

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aydayd -- 1 Eylül 2016; 14:45:00 >
  • i9515 model kullanan arkadaşlarım sizden bir ricam olacak

i9500 ve i9506 modellerinde sony exmor RS IMX135 sensörü kullanılmış ama i9505 modelinde sony IMX091PQ exmor R sensörü var

i9515 modelindeki sensörü öğrenmek için phone info uygulamasını bir arkadaşımız google playdan kursa orda kamera sensörünü gösterecek buraya yazarsanız çok sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osmanhasimcan -- 21 Aralık 2016; 9:2:23 >
  • ben yardımcı olmak isterdim ama ekranı kırdım :D
  • osmanhasimcan kullanıcısına yanıt
    Rear 12.8mp / m10mo

Yaziyor.

• aydayd A kullanıcısına yanıt
    çok teşekkür ediyorum demekki samsung i9505 i9515 de aynı sensörü kullanmış Exmor R olarak

i9506 lte-a ve i9500 lerde imx135 Exmor RS var daha belirgin netlikte foto çekimi yapabiliyor
  • Merhabalar. 2 sene önce olduğum SAMSUNG S4 I9515 telefon 2 hafta sonra şebeke problemi çıkarmıştı ve imei null/null hatası vermişti. Teknik servis onarıp yollamıştı.. O günden beri telefonu sorunsuz hala kullanıyorum. Ancak yakın zamanda bir bankanın mobil uygulamasına girerken telefonunuz root lu gibi bir uyarı verdi. Bende araştırdım ve normal birşey olmadığını anladım. En büyük sorun ise telefonumda şu an I9505 yazılımı yüklü. Telefonumun modeli orjinal olarak I9515. Ancak teknik servis muhtemelen I9505 yüklemiş o zaman. Şu anda telefonumun garantisi doldu. Ben telefonun komple silinip yani sadece uygulamalar değil mevcut rom yazılım ne varsa işte eski rom kalıntısı ıvır zıvır silinip yani temiz format atılıp en güncel resmi I9515 lollipop rom yüklemek istiyorum.

Nasıl bir yol izleyeceğim kafam karıştı.

Root Checker kurdum kontrol ettim root izni yok diyor. Ama banka mobil uygulaması bile uyarıyor telefonunuz root'lu falan diye.

Cf auto root'tan i9515 root indirdim ama hali hazırda telefonda i9505 yüklü iken 9515 olarak root layabilirmiyim.

Yardımcı olabilecek var mı?

• LeThauS kullanıcısına yanıt
    önce temiz bir kurulum yap her şeyi sil (wipe muhabbeti). sammbobile'den i9515 yazılım indir. hangi ülke ise onu indir. benimki XSG idi.
    rootlamak istiyorsan cf auto root kullanabilirsin. detaylı araştırma ile bulabilirsin. bulamazsan pm at. arvişden çıkartayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadistica -- 24 Aralık 2016; 0:49:19 >
    Telefonu odin ile sıfırdan yükleyin. Yükleme sırasında re-partition seçmeyin.
    http://samsung-updates.com/device/?id=GT-I9515
    Adresinden en yüksek versiyon numaralısını indirmeniz android güncellik yaması açısından faydanıza olacaktır.
    Telefonu yükledikten sonra hemen rootlamayın, güncellemeleri kontrol edip yüklemesini sağlayın.
    En son olarak isterseniz rootlarsınız cf-autoroot for jvelte kullanacaksınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydayd

Telefonu odin ile sıfırdan yükleyin. Yükleme sırasında re-partition seçmeyin.
    http://samsung-updates.com/device/?id=GT-I9515
    Adresinden en yüksek versiyon numaralısını indirmeniz android güncellik yaması açısından faydanıza olacaktır.
    Telefonu yükledikten sonra hemen rootlamayın, güncellemeleri kontrol edip yüklemesini sağlayın.
    En son olarak isterseniz rootlarsınız cf-autoroot for jvelte kullanacaksınız.

Odin ile sıfırdan yükleyin demişsiniz. Bilmediğim içn soruyorum. İçerisinde i9505 yazılım olan bir telefonu hiç root yapmadan odin ile i9515 romu yüklemem mümkün mü? Eğer öyleyse kolay olur diye tahmin ediyorum. Sadece wipe yaptığım zaman uygulamalar falan siliniyor gibi yorumlar okudum içindeki romun silinmesi için ne yapacağım. Ayrıca bu işlemleri yaparken imei silinme gibi bir risk var mı?

imei efs filesystem altinda olmali bu islemde ona yazmiyorsunuz ama yinede oncesinde odinle bir yedek alin.

Wipe yapmazsaniz icindeki eski bilgileriniz gitmez ama 9005 ile 9515 ayni islemcimiki ayni kod calisiyor. 9515 snapdragon 600 kullaniyor. Sizinkini bir kontrol edin. Aida64 veya cpu-z yukleyip bakin sonra cihaz brick falan olur hic acilmaz.

• aydayd A kullanıcısına yanıt
    her iki cihazın donanımı aynı sadece value edition da modem yönünden küçük bir fark var işlemci hızları farklı olabilir başka hiçbir ayrıntı farklı değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydayd

Wipe yapmazsaniz icindeki eski bilgileriniz gitmez ama 9005 ile 9515 ayni islemcimiki ayni kod calisiyor. 9515 snapdragon 600 kullaniyor. Sizinkini bir kontrol edin. Aida64 veya cpu-z yukleyip bakin sonra cihaz brick falan olur hic acilmaz.

Evet iki cihaz arasında bir fark var. Ama nasıl yuklemisler 9505 anlamadim. Dediğinizi yapayim. Odin ile de imei yedeği aliniyor mu?

• Hala elinde benim gibi gt-i9515 olanlar için harika bir haberim var.

Lineageos versiyon 16.0 olarak 9515'i destekliyor.

Evet yanılmadınız bu android pie(9) ve bir haftadır bende hatasız çalışıyor.

Pil açısından çok başarılı pie içindeki batarya koruma özellikleriyle orjinal stok rom kadar uzun süre gidiyor.

Ben twrp ile yükledim.
    Dilerseniz lineageos sitesindeki recovery yöntemi ile de yükleyebilirsiniz.

Not: İlk mesajı yazdıktan sonra aradan ciddi bir süre geçti ve hala çok memnunum günlük kullanımda rahat kullanılabiliyor. Sorun yaşatmadı. Şiddetle tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aydayd -- 23 Eylül 2019; 17:30:48 >
    Twrp ile efs yedeğini alabilirsiniz imei efs partition içinde olmalı.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.