Şimdi Ara

Galaxy S4'üm bozuldu! (YARDIM)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
1.465
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Haziran 2013'te aldığım Galaxy S4, dün birden kapandı restart oluyor sandım olmadık şey değil. Fakat telefon bi daha hiç açılmadı, devamlı Samsung Galaxy S4 yazısı çıkıyor, ekran 2 saniye kararıyor sonra tekrar Galaxy S4 yazısı çıkıyor. Pil takılı olduğu müddetçe sabaha kadar devam ediyor, volume up power home button falan alayını yaptım. Telefon berbat bi durumda. Pilini çıkardım, başka piller de taktım.

İçine pil takıldığı zaman start tuşuna basmadan telefon kendi kendine açılıyo Galaxy S4 yazıyor, ekran kararıp tekrar galaxy s4 yazıyor. Yani telefona dokunmasam sabaha kadar reboot etmeye devam ediyor.

Şarja taktım, telefonun pili boş gibi gösteriyor, boş pil kutusu gözüküyor ortadaki yuvarlak dönüyor ama asla yeşil pile dönüşmüyor.

Bir daha samsung alırsam nolayım bu kadar adi mal yapılmaz alalı 1 sene oldu daha 1 senede telefon mu bozulur?

Daha önce böyle bir şey yaşyan var mı internette aradım bulamadım. Telefonun pilini çıkarmadığım sürece reboot ediyo kendini devamlı kısır döngü şeklinde (hiçbir tuşa basmadan kendi açılıyo)

Şarj oluyo diye de göstermiyo.

Yardım edebilen olursa, servis konusunda da ne yapacağımı bilmiyorum..

• İstanbuldaysan samsung servis merkezinde hallederler ama sanirim telefonunu yere dusurmussun
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagatay_igci

İstanbuldaysan samsung servis merkezinde hallederler ama sanirim telefonunu yere dusurmussun

Yere düşürmedim, telefon elimde whatsappta mesajlaşırken birden restart etti. Hani olmadık şey değil android+samsung. Açılcak diye bekledim açılmadı, devamlı restart ediyor hiç açılmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cirrus Ice

quote:

Orijinalden alıntı: cagatay_igci

İstanbuldaysan samsung servis merkezinde hallederler ama sanirim telefonunu yere dusurmussun

Yere düşürmedim, telefon elimde whatsappta mesajlaşırken birden restart etti. Hani olmadık şey değil android+samsung. Açılcak diye bekledim açılmadı, devamlı restart ediyor hiç açılmıyor.

Alıntıları Göster
    up
  • Telefonu wipe yap sonra sammobilden s4 romu indir odinle flashla butun bilgiler silinebilir.
  • Hiç bir şey yapma servise yolla
  • Cirrus Ice kullanıcısına yanıt
    Hafıza çipseti sorun yaratmış. Yeniden yazılım yüklemeyi deneyebilirsiniz.

Batarya takıldığında kendiliğinden açılıyor demişsiniz. Eğer öyleyse ses kısma ve ev tuşlarına basılı tutarak bataryayı takın. Karşınıza uyarı ekranı gelmesi lazım. Bu ekranda ses açma tuşuna bir kere basın. Downloading yazısı gelmesi lazım. Burada sol üstte yazan bilgileri buraya yazmanızı istiyorum. Ona göre yazılım atarak kurtarabilirmisiniz, onu değerlendiririz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elsa

Hiç bir şey yapma servise yolla
    İçinde bilgilerim var, işle ilgili bilgiler de var whatsapp konuşmalarım da var. Telefona format atmanın bir yolu var mı, ben factory reset menüsüne giremedim nedense?

Servise vermeden telefonu sıfırlamış şekilde vermek isterim tonla özel konuşma, fotoğraf, iş dökümanları var.

Sorun donanımsal ise sıfırını talep edeceğim, daha 1 yıl oldu alalı.
  • İlk önce sakin ol her telefon bozulabilir. Benim 3 Aylık HTC Desire 500 telefonum bozuldu Teleservice verdim ve arıza giderildi. Telefonunu servise göndermek dışında yapabileceğin bir şey yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ferrari -- 22 Ağustos 2014; 11:49:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -forumber-

Batarya takıldığında kendiliğinden açılıyor demişsiniz. Eğer öyleyse ses kısma ve ev tuşlarına basılı tutarak bataryayı takın. Karşınıza uyarı ekranı gelmesi lazım. Bu ekranda ses açma tuşuna bir kere basın. Downloading yazısı gelmesi lazım. Burada sol üstte yazan bilgileri buraya yazmanızı istiyorum. Ona göre yazılım atarak kurtarabilirmisiniz, onu değerlendiririz.

Denedim.

Telefon o servis ekranında dahi kapanıyor.

Volume up'a basmadan kapanıyor yani tekrar reboot ediyor, volume up'a basınca da reboot ediyor.

Yani donanımsal bir problem var servis ekranında dahi duramıyo telefon.

(farklı pillerle denedim)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: -forumber-

Denedim.

Telefon o servis ekranında dahi kapanıyor.

Volume up'a basmadan kapanıyor yani tekrar reboot ediyor, volume up'a basınca da reboot ediyor.

Yani donanımsal bir problem var servis ekranında dahi duramıyo telefon.

(farklı pillerle denedim)

O zaman dediğiniz gibi donanımsal bir arıza.

Servise göndermenizde yarar var.

• -forumber- kullanıcısına yanıt
    Milattan öncesinin Blackberry'sine kaldım eski telefonum olan, tüm işlerim aksadı.

Donanımsal bir arıza olarak gözüktüğü için telefonun sıfırını talep edeceğim çünkü anakart bir kere sorun çıkardı mı 3-5 ay belki ufak yöntemlerle idare edebilir ama garantisi bitince bana anakart fiyatı çekerler diye korkuyorum.

Sıfırını temin edersem satıp G3 ya da iPhone alırım.

Gelişmeleri buraya yazacağım, serviste nasıl bir süreç olduğunu bilgilendirmek adına.
  • Servise götür daha fazla kurcalama sana patlamasın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blind Man

Servise götür daha fazla kurcalama sana patlamasın
    Servise verin. Ancak sıfır cihaz talebiniz ancak aynı şikayet ve sebeple 3. gidişinizden sonra verilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Firaristt

Servise verin. Ancak sıfır cihaz talebiniz ancak aynı şikayet ve sebeple 3. gidişinizden sonra verilir.

Alıntıları Göster
    quote:

Orijinalden alynty: Firaristt

Servise verin. Ancak syfyr cihaz talebiniz ancak ayny ?ikayet ve sebeple 3. gidi?inizden sonra verilir.

Ylginiz için te?ekkür ederim.

Fakat sorun donanymsal gözüküyor, yani ya anakarty de?i?tirmeye çaly?acaklar ya da yeni bir cihaz verecekler gibi ba?ka bir ihtimal yok.

Anakarty de?i?tirirler 6 ay sonra garantim biter, kalitesiz montajdan cihaz elimde patlar açykçasy o yüzden her türlü yeni cihaz istedi?imi belirtece?im sorun e?er "donanymsal" ise.

Daha taksitini ödemedim cihaz elimde kaldy. Turkcell'e 110 lira ödüyorum her ay.

• Cirrus Ice kullanıcısına yanıt
    Dediğim gibi, kanuna göre 3. kez gittiğinizde de aynı sorun devam ediyorsa o zaman yeni cihaz verirler yoksa donanımsal bir sorun da olsa yeni cihaz verme gibi bir zorunlulukları yok. Anakartı değiştirirler, haliyle IMEI vs. de değişecek ve sayaç sıfırlanmış olur. Ama sayaç artmış deyip cihazı garanti dışı bırakıp, haricen anakart/parça değişimi yaparlarsa size bayağı tuzluya gelir.

Ben 2.el aldım ve cihazın ilk sahibi hala taksidini ödüyor. Siz elimde kaldı diyorsunuz, elinde kalmayan da oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Firaristt

Dediğim gibi, kanuna göre 3. kez gittiğinizde de aynı sorun devam ediyorsa o zaman yeni cihaz verirler yoksa donanımsal bir sorun da olsa yeni cihaz verme gibi bir zorunlulukları yok. Anakartı değiştirirler, haliyle IMEI vs. de değişecek ve sayaç sıfırlanmış olur. Ama sayaç artmış deyip cihazı garanti dışı bırakıp, haricen anakart/parça değişimi yaparlarsa size bayağı tuzluya gelir.

Ben 2.el aldım ve cihazın ilk sahibi hala taksidini ödüyor. Siz elimde kaldı diyorsunuz, elinde kalmayan da oluyor.
    yeni yazılım yuklersen düzelir
    Beceremem diyorsan götür bildiğin bir telefoncuya formatlayıp yazılım atsın
    Serviste 15 günden aşağı geri gelmez..
    Senin durumda olsaydım yazılım atardım
    Olmaz ise en yakın telefoncuda alırdım soluğu
    Serviste bekletmeye değmez

• quote:

Orijinalden alıntı: TiSKE

Alıntıları Göster
    geçmiş olsun, bencede formatla yeter, servise gidince 3 hafta bekletirler bi format için
  • quote:

Telefon servis ekranında bile durmuyor kapanıyor hemen, yazılımsal degıl gibi?
  • quote:

quote:

Telefon servis ekranında bile durmuyor kapanıyor hemen, yazılımsal degıl gibi?

Alıntıları Göster
    Geçmiş olsun, hocam format at.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.