Şimdi Ara

Galaxy S4 Bekleyenler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
0
Favori
2.226
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Galaxy S4'ten beklentilerinizi, düşüncelerinizi paylaşabileceğiniz beyin fırtınası yapabileceğimiz bir konu açayım dedim. Hem zevkli, hem güzel bir konu olmasını istiyorum. Ancak karşılıklı saygıda kusur edilmemesi ve konudan sapılmaması şartım var.

Bu mesajın sonuna genel olarak kabul gören beklentileri de ekleyeceğim. Herkese hayırlı olsun.

Kendi beklentilerim:
    Exynos Octa 1.6-1.9GHz
    Mali T604 veyahut Mali T658 GPU
    2GB ram
    13Mp Samsung Sensör ve daha gelişmiş bir lens
    Daha ince çerçeve
    Aliminyum kenarlar. Malum plastik ve türevi olması pek hoş durmuyor.
    1080p çözünürlükte 60fps video çekimi
    3 mikrofon. 2 tanesi gürültü gidermek-azaltmak için biri ana mikrofon
    Çizilmeye karşı daha dayanıklı bir arka kapak
    Daha yüksek kapasite
    Daha hızlı bellek. Hem ram hem dahili depolama.
    Daha kaliteli ön kamera. Özellikle daha iyi ışık ve çözünürlük.
    1080p Süper AMOLED ekran.(belki SoLux teknolojisi de kullanılabilir)
    2600mAh pil
    7.5-7.8mm kalınlık
    Kaliteli ve yüksek verimle kullanabileceğimiz bir ses çipi. Kernele vs e gerek kalmasın
    Ön cama Gorilla Glass 3 kaplama
    Daha iyi korunan kamera lensi
    Daha güçlü mono veya stereo Hoparlörler
    Elden geçirilmiş bir home tuşu
    Geliştirilmiş sesli komut ve görüntü takibi
    Daha fazla ve işlevsel araç (düzgün ve kullanışlı sosyal ağ widgeti fena olmaz)
    Hızlı açılan rehber (sadece ekrana geç geliyor. Numara ve kişilere erişime sıkıntı yok)
    Daha sağlam bir kasa(genel olarak)
    Kutudan çıkan veya uygun fiyata alınabilir yedek pil ve kablosuz şarj cihazı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kutu içerisine Nfc Tag'i de bekliyorum ben artık çünkü s3'e koymamaları tepki çekmişti. Ayrıca octa'yı note 3'e saklayıp snapdragon ile çıkış yapacaklarını düşünüyorum genellikle bu tarz büyük donanımsal degişiklikleri note serisiyle yaptılar. Fakat gönülden octadan yana :D

• NFC Tag ben de bekliyorum. Çok üst kalite olmasına gerek yok. İş görsün, çabuk bozulmasın yeter.

Nite serisi donanımsal anlamda OC'tan ve ekrandan fazlasını pek sunamamış bir seri. Pil ve ekran haricinde OC'lu S serisidir. Samsung, Snapdragon kullanması düşük bir ihtimal. Çünkü kendisi de bir üretici ve en büyük rakibine böyle bir şey yapmaz. Resmen kendi ayağına sıkmış olur. Kaldı ki geçerli bir neden de yok. Isınma, güç tüketimi, performans konularında Samsung önde. LTE versiyonunda kullanılabilir ama onun dışında sanmıyorum. Elinde hali hazırda üretimde olan bir teknoloji var. Aynı şekilde ekran da Super AMOLED olur. Yoksa diğer firmalardan bir farkı kalmaz. (Kağıt üstünde)

• Super amoled hd + bekliyorum ve pil en az 3.000 mah çünkü full hd 4.99 inche dayanmasi icin ya iyi pil yada uyku moduna alip hafifletmesi olmali yoksa 2.500 mah zor gibi

• ben de bekliyorum sanırım S4 gelmesini.
  • S4 iphonu gecer mi en cok bunu merak ediyorum

• note ıı ile s4 arasında bir yerdeyim s2 kullanıyorum acaba hangisine terfi etsem bilmiyorum :))
  • Gençler S4 böyle olursa almam.
    Çok kesin konuşmuşlar inşallah böyle olmaz.
    http://www.silikonvadisi.tv/iste-galaxy-s4un-tum-ozellikleri-ve-ilk-fotografi/
  • quote:

Orijinalden alıntı: master_axe

Gençler S4 böyle olursa almam.

O görüntü PS ile rahatlıkla hazırlanabilir. Ayrıca cihaz aşırı derece Xperia Z ve LG Optimus cihazlara benziyor. O boyutta da Xperia Z var. Bence o cihaz Xperia Z ve milleti kekliyorlar.

Dediğim gibi, Snapdragon kullanılma ihtimali uluslararası modelde çok düşük. O kadar büyük bir geliri Samsung gidip rakibine vermez. Abd versiyoninda falan kullanılabilir diye düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Firaristt

quote:

Orijinalden alıntı: master_axe

Gençler S4 böyle olursa almam.

O görüntü PS ile rahatlıkla hazırlanabilir. Ayrıca cihaz aşırı derece Xperia Z ve LG Optimus cihazlara benziyor. O boyutta da Xperia Z var. Bence o cihaz Xperia Z ve milleti kekliyorlar.

Dediğim gibi, Snapdragon kullanılma ihtimali uluslararası modelde çok düşük. O kadar büyük bir geliri Samsung gidip rakibine vermez. Abd versiyoninda falan kullanılabilir diye düşünüyorum.

Elbette görüntü hazırlanabilir ama bu işlemci dedikodusu bu aralar çok fazla dönüyor. Kesin bir şey söylemek zor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HectorBarbossa -- 24 Şubat 2013; 17:50:25 >

• Hiç sanmam. O dedikoduyu QC bile yaptırıyor olabilir. Gerçek de olabilir ama S3'ten daha iyi saklanan bir cihaz için bu kadar kesin bilgi verilmesi çok zor. Samsung da reski ağızdan bir şey demez.

• Ana sayfada orada burada o kadar yazıp çizen var bu konu neden böyle anlamadım gitti
  • 15 mart a kadar s4 hakkında yapılaçak bütün dedikodulara kulaklarınızı ve gözlerinizi kapatın ;)
  • Eskiden milet iphone yi beklerdi şurası böyle osun filan
    Şimdi sahada galaxy var ve şu ara dünyanın en çok merak edilen cihazı S4 helal samsung a iyi tutuldu.

• s4 ü artık ya tanıtsalar valla para hazır bekliyom yoksa dayanamayıp note 2 yada iphone 5 alıcam
  • Exynos 5 Octa işlemci olsun, Mali T658 GPU olsun, 4.99" Full HD Super AMOLED ekran ve en az 2gb ram olsun ilk alanlardan olacağım. Malzeme kalitesi olarak iyileşsin isterim tabii fakat metal çerçeve olmaz inşallah. Telefonun ilk çizilen yeri o kısım maalesef.
  • 16-32-64GB seçenekleri ve tanıtıldıktan sonra 2 renk ile(siyah ve beyaz) ile geleceği kesinleşti.

Snapdragon 600 hakkında ne düşünüyorsunuz? Ve sizin için kilit özellik ne? Donanım ise hangi parça ve neden? Yazılım ise beklentiniz nedir?
  • mali t658 ve en az 32 gb hafıza artık 16gb lık piyasada olmamalı

çıkarılabilen batarya
  • htc one'dan görünüş olarak güzel olmalı. yoksa her türlü htc one. telefonun videolarını izledim, gözlerim doluyordu neredeyse. arayüzde takılma yok. galaxy s'ten beri bekliyorum bir androidli telefon takılmasın şu arayüzünde diye, sonunda htc yapmış. telefon neredeyse mükemmel. s4'ün işi çok zor bence şu durumda. s3 kullanıcısıyım, sanmıyorum ki s4'e geçeceğim, yeni telefonum htc one olacak gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chandler Bing

htc one'dan görünüş olarak güzel olmalı. yoksa her türlü htc one. telefonun videolarını izledim, gözlerim doluyordu neredeyse. arayüzde takılma yok. galaxy s'ten beri bekliyorum bir androidli telefon takılmasın şu arayüzünde diye, sonunda htc yapmış. telefon neredeyse mükemmel. s4'ün işi çok zor bence şu durumda. s3 kullanıcısıyım, sanmıyorum ki s4'e geçeceğim, yeni telefonum htc one olacak gibi.

Arayüz çok boş. Nedeni bu. Yoksa S3'e yüklenecek AOSP romlarla da aynı hatta daha akıcı bir arayüze sahip olabilirsiniz. Veyahut 4.2.1 sızıntı romunu kurabilirsiniz.

Isınma nedeniyle Xperia Z ve One benim için pek tercih edilecek cihazlar değil.Tabii başka nedenler de var. Ama yiğidi öldür, hakkını ver. Cihazın arkası güzel duruyor ve kasa yamulmazsa gayet de sağlam olacağa benziyor. Tabii ekrana ne olur; asıl mesele o...

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.