Şimdi Ara

Galaxy S3 Kamerası S2'den bile kötü ... ( SS )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
1
Favori
2.984
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaşlar aşağıda görüldüğü üzere s3 kamera konusunda beni gerçekten hayal kırıklığına uğrattı. 2 fotoğraf da benim tarafımdan aynı ayarlarda aynı yerden çekilmiştir. Bunun sebebini bilen var mıdır ? 4.1 jb polonya kullanıyorum. Sizce yazılımdan olabilir mi ? Nasıl çözerim bu sorunu yoğun bir noise söz konusu.

S2

S3

• kamera ayarlarından iso yu düşürürsen kumlanma azalır fakat fotoğraf daha karanlık çıkacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: omeruluyuz

kamera ayarlarından iso yu düşürürsen kumlanma azalır fakat fotoğraf daha karanlık çıkacaktır.
    Onu biliyorum fakat bence başka bir sorun var. Yani ikisinde de iso otomatik olarak ayarlandı. S3'de genel olarak noise sorunu var bu fotoyu örnek olarak koydum. Yani sanki yazılımda bir sıkıntı varmış gibi ama mutlaka çözümü vardır. Ben sonuçta eski S2'mdeki gibi fotoğraf çekmek istiyorum. Telefonda bakarken de çok kötü duruyor çünkü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Merc4eve -- 25 Ekim 2012; 3:39:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Merc4eve

Onu biliyorum fakat bence başka bir sorun var. Yani ikisinde de iso otomatik olarak ayarlandı. S3'de genel olarak noise sorunu var bu fotoyu örnek olarak koydum. Yani sanki yazılımda bir sıkıntı varmış gibi ama mutlaka çözümü vardır. Ben sonuçta eski S2'mdeki gibi fotoğraf çekmek istiyorum. Telefonda bakarken de çok kötü duruyor çünkü.

Alıntıları Göster
    iki telefonda da iso yu 100e çekip kıyaslarsan daha sağlıklı olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: omeruluyuz

iki telefonda da iso yu 100e çekip kıyaslarsan daha sağlıklı olur

Alıntıları Göster
    kardeş telefonlarda mantık dslr gibi işlemiyor. Sonuç olarak ben iso ayarı yapmak zorunda değilim. s2 de oto da onu çekerken s3 de oto da neden boyle çekiyor ?
  • 2 telde 8 Mega pixel birinin biraz kötü çekmesi normaldir sonuçta 1. 500 tl lik Canon fotoğraf makineleri. Performansı bekleme
  • quote:

Orijinalden alıntı: Red_devil33

2 telde 8 Mega pixel birinin biraz kötü çekmesi normaldir sonuçta 1. 500 tl lik Canon fotoğraf makineleri. Performansı bekleme
    Bana kalırsa iki resim arasındaki tek fark görünürlüğü arttırmak için yapılan otomatik ayar hassasiyeti. Şayet ben alttaki resmi görünürlük açısından daha başarılı buldum. Tabiki noise olayına bir çare bulmak gerek :)
  • merakımdan soruyorum telefon kameralarında mantık nasıl işliyor bir de fotoğrafların orjinallerini veya exif bilgilerini koyabilir misin
  • Cok kotu gorunuyor gercektende.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratal

Cok kotu gorunuyor gercektende.
    VGA kamera gibi çıkmış
  • quote:

Orijinalden alıntı: Amroth.

VGA kamera gibi çıkmış

Alıntıları Göster
    kamera ayarlarındadır sorun sanırım veya merceğin üstünde leke olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Amroth.

VGA kamera gibi çıkmış

Alıntıları Göster
    Oha hesap makinesi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elessar Eredhian

Oha hesap makinesi

Alıntıları Göster
    "2 telde 8 Mega pixel birinin biraz kötü çekmesi normaldir sonuçta 1. 500 tl lik Canon fotoğraf makineleri. Performansı bekleme" Ne demek istedin anlamadım ?

Fotoğraflar zaten orijinal.

Mercekte leke yok.

Ayarlarda bir sıkıntı yok.
  • quote:

"2 telde 8 Mega pixel birinin biraz kötü çekmesi normaldir sonuçta 1. 500 tl lik Canon fotoğraf makineleri. Performansı bekleme" Ne demek istedin anlamadım ?

Fotoğraflar zaten orijinal.

Mercekte leke yok.

Ayarlarda bir sıkıntı yok.

Alıntıları Göster
    ya adam 2sinide otomatik ayarda çekmiş şu ayarı yap bu ayarı yap demek için bi sebep yok, burda yazılımsal bir sıkıntı var eğer daha öncede böyle değilse tabi
  • quote:

Orijinalden alıntı: cumur

ya adam 2sinide otomatik ayarda çekmiş şu ayarı yap bu ayarı yap demek için bi sebep yok, burda yazılımsal bir sıkıntı var eğer daha öncede böyle değilse tabi

Aynen kardeş demek istediğim daha önce bu sorunu yaşayan ve kaynağı konusunda bilgi verebilecek olan var mı diye merak ediyorum. Hani şu rom dan dolayı veyahut başka bir sebep ne ise artık.
  • quote:

quote:

Aynen kardeş demek istediğim daha önce bu sorunu yaşayan ve kaynağı konusunda bilgi verebilecek olan var mı diye merak ediyorum. Hani şu rom dan dolayı veyahut başka bir sebep ne ise artık.

Alıntıları Göster
    Ayarlar ile alakalıdır, bende s2 arkadaşım da s3 var onunki çok daha iyi çekiyor, ya da ortamla alakalı olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Platen

Ayarlar ile alakalıdır, bende s2 arkadaşım da s3 var onunki çok daha iyi çekiyor, ya da ortamla alakalı olabilir.

ya arkadaşım ikiside otomatik de demiş otomatik hala ayar diyorsunuz ya ayarlar aynı yani her iki cihazda da daha nasıl anlatılır bu durum
  • quote:

quote:

ya arkadaşım ikiside otomatik de demiş otomatik hala ayar diyorsunuz ya ayarlar aynı yani her iki cihazda da daha nasıl anlatılır bu durum

Gözümden kaçmış, sakin ol. Belki de ortamla alakalıdır, diğerinin kamerası bulanık olabilir, valla benim arkadaşımın s3'ü benim s2'den daha iyi çekiyordu.
  • quote:

quote:

quote:

Gözümden kaçmış, sakin ol. Belki de ortamla alakalıdır, diğerinin kamerası bulanık olabilir, valla benim arkadaşımın s3'ü benim s2'den daha iyi çekiyordu.

Alıntıları Göster
    gece çekimlerinde malesef böyle, gündüz s3 ezer ama.

• Samsungun kameraları zaten hep kötü olmuştur. Ama nokia telefonla çekseydin şahane fotolar çıkabilirdi
    Örn N8 veya pureview 808
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.