Şimdi Ara

★★ GALAXY S3 (I9300) Yazılım & Kamera [ANA KONU] ★★ (751. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16.094
Cevap
90
Favori
459.539
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 749750751752753
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mike4peace

omnirom hakkinda yorum ben de almak isterim kullanmadigim icin bilmiyorum hocam

Kamerası hariç iyidir. Ama kamera vasat dediğim gibi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gravaze kullanıcısına yanıt
    Sen sarj istiyorsan sammy disina bakmayacaksin heleki cm'a archinin 1.7.14 kur 1.7.15 degil ama

Omni sorusuna gelirsek omni tabanli romlarin multitasking muhtesem ama forumberin dedigi gibi kamera berbat

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    dostum şarj ve performans olarak archie'nin omni tabanlı romunu kesinlikle öneririm. googymax kernelin zzmove yank battery governor'ı ile kullanıyorum, -25mV uv var sadece, şimdiye kadar kullandığım tüm romlardan, sammy tabanlılar dahil, çok daha iyi pil konusunda. hem akıcılık da aosp akıcılığında. ben kamera konusunda bir kaç kere sıkıntı yaşadım. sonra OmniRom-Fixed_camera diye bir dosya vardı, temasek döneminden kalma, onu flashladım bir deneyeyim diye. ondan sonra hiç bir sıkıntı yaşamadım. geçen hafta, bir gün boyunca sürekli fotoğraf çekip facebookta yayınlamam gerekti, hiç bir sıkıntı yaşamadan yaklaşık 100 fotoğraf çekip yayınladım. çok başarılı. şimdilik tüm beklentilerimi karşılıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gunesekosan

dostum şarj ve performans olarak archie'nin omni tabanlı romunu kesinlikle öneririm. googymax kernelin zzmove yank battery governor'ı ile kullanıyorum, -25mV uv var sadece, şimdiye kadar kullandığım tüm romlardan, sammy tabanlılar dahil, çok daha iyi pil konusunda. hem akıcılık da aosp akıcılığında. ben kamera konusunda bir kaç kere sıkıntı yaşadım. sonra OmniRom-Fixed_camera diye bir dosya vardı, temasek döneminden kalma, onu flashladım bir deneyeyim diye. ondan sonra hiç bir sıkıntı yaşamadım. geçen hafta, bir gün boyunca sürekli fotoğraf çekip facebookta yayınlamam gerekti, hiç bir sıkıntı yaşamadan yaklaşık 100 fotoğraf çekip yayınladım. çok başarılı. şimdilik tüm beklentilerimi karşılıyor.

archiyi herkes övüyor ancak uisini ben pek beğenmiyorum. stock omni ile arasındayım açıkçası. 240 dpi ile alt kısmın görüntüsü çok çirkin geldi. bilmiyorum belki xpossed ile dpi ayarı yapılabiliyordur launcherına. onun haricinde denemeyi düşünüyorum şu kamera işi çok problem olmuyorsa.

• quote:

Orijinalden alıntı: -forumber-

quote:

şu kamera vasatlığını anlayamıyorum. ne kadar kötü yani durum? az bir farksa çok da sorun değil sürekli fotoğraf çeken bir insan değilim ancak çok vahimse de olmaz tabii.
    Nexus 4 gibi daha çok.

• quote:

omniromu indirip denedim flasladim simdi, sarj konusunda henuz bir sey soyleyemem fakat hosuma gitti suana kadar, gravity box ile yapilan ama bunda hazir gelen bazi ozellikler var, performansi iyi, islemciyi 200-800 olarak sinirladim profile de pegasusq sectim

hocam bir günlük değerlendirmenizi bekliyorum geçmek için. omni'de cpu'nun 200-800 olması aşırı bir performans kaybı yaşatmaz diye düşünüyorum. zaten performans odaklı kullanmıyorum. oyun oynayan birisi değilim, mail bakayım, müzik dinleyeyim, whatsapp'tan yazışma yapayım, arama yapayım ve okuma yapayım diye kullanıyorum telefonu. şarj günü çıkaracaksa sorun yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gravaze

quote:

Orijinalden alıntı: -forumber-

quote:

şu kamera vasatlığını anlayamıyorum. ne kadar kötü yani durum? az bir farksa çok da sorun değil sürekli fotoğraf çeken bir insan değilim ancak çok vahimse de olmaz tabii.

Benim bahsettiğin vasatlık hem kalite anlamında, hem teknik anlamda vasat. Sürekli çöküyor, yavaş odaklıyor, bazen odaklamıyor. Videolardaki framerate oranı ise yerlerde.

Ama CM11 de orjinal sürücüler kullanıldığı için hiçbir sorun yok.

son şarj üzerinden 1 gün 20 saat geçti, ekran süresi 3 saat. yaptığım şeyler de whatsapp, sms, donanımhabere girmek. yüzde 75teyken romu flaşlamıştım ve şuanda 18 kaldı. 25 eklersek 43 olurdu yaklaşık olarak tam şarjdan sonra. ama 3000 bataryaya göre yine pek iyi değil. miui romda 6 saat 45 dakika ekran süresi almıştım 2 gün kullanımda
  • miui rom iyi guzelde 4.1.1 kullaniyor.4.3e ne zaman gecerler acep?

• Archi 2.4.5 ile 23 saat kullanımda 3saat 9dk ekran süresi, 35 dk sesli görüşme yaptim. Parlaklık çoğu zaman yüzde 50 sen fazlaydı. Ve kullanımın yarisindan fazlasinda 3g , kalan tüm sürede 3wifi açıktı. Bence herkes denemeli bu muhteşem romu :)

• Beyler gozlerim gec acildi ama zararin neresinden donersek kardir. S3 icin samsung romlarda 4.1.2 tavandir. Verim artacagina azaliyor, kasmayin 4.1.2 yukleyin ve kullanmayi planladiginiz sure kadar kullanip emekli edin. Cm vs icin yorum yapmiyorum pilden kameradan feragat edebilenler icin sikinti yok. Neat jkay pureaudio yaptim artik cm harici ellemem. Samsungada sovmeye hic gerek yok kaldiriri buydu cihazin. Hos ben artik plastik kullanmam g3 bekliyorum bakalim.

• note 2 kitkat portu preview 5'i kurdum dün ancak şöyle bir sıkıntı var. wifi açıkken müthiş bir batarya kullanımı var, gece full wifi açık, hatta uygulamalar da açıkken sadece %3 şarj gitmiş, normalde 4.3 bazlı romlarda aynı şekilde %10 gidiyordu bu iyi bir rakam. titanium'dan 241 paket kurmam, supersu flashlamam hepi topu %25 şarj götürdü, 4.3 bazlı romlarda sadece titanium %40 götürüyordu neredeyse. ancak 3g'ye geçince aşırı bir batarya tüketimi var. 1 saat dışarı çıktım, hem cihazın alt kısımları ısınıyor hem de pil çok hızlı tükeniyor. buna bir çare bulamadım açıkçası. batarya gözleme uygulamalarında da hiçbir hareket göremiyorum bu sürede. enteresan bir durum yaşıyorum kısacası. bu yüzden bu romu da bırakacak gibi duruyorum.

Omnirom'un en son nightly versiyonunu kurmuştum ancak gözüme çok batan bir şey var, sırf o yüzden kullanamadım açıkçası. Samsung bazlı romlarda alttaki fiziksel ve dokunmatik tuşlara basılmadıkça o tuşların ışığı yanmıyor ancak omni'de ekrana her dokunuşumda bu ışıklar yanıyor. geceleri yatarken en büyük keyfi kitap okumak olan birisi olarak aşırı derecede gözüme batıyor. Programı gözümü rahatsız etmesin diye siyah zemin+beyaz yazı yapınca alttaki ışıklar çokça can sıkıyor haliyle. bunu bir çözümü var mıdır? varsa cwm'den aldığım yedeği kurup devam edeceğim.

• mike4peace kullanıcısına yanıt
    Ben hala CM11 M6 kullanıyorum. Aşağıdaki sorunlar mevcut. Yeni sürüm Nightl'ler bu konuda stabil mi?

• Bazen bildirim çubuğunu aşağı çekince telefonun bir süre donup kilit ekranına dönmesi.
    • Özellikle Facebook gibi yoğun ram kullanan programların arada sırada otomatik sonlanması ve menüye dönme.
    • Nadir restart problemi.
  • luxaeterna kullanıcısına yanıt
    1 ve 3 hiçbir zaman başıma gelmedi, facebook kullanmıyorum ama başka bir uygulamada force close olayı ile karşılaşmadım
  • restart olayı var arada donmada oluyor
  • @luxaeterna

Son nightly (21.05.2014) de bir sorunla karsilasmadim. Tam ekran uygulamalarda cokme yok. Bir kez bile restart cekmedi. Bu arada temiz kurulum yaptim ustune flashlamadim.
    M6 zaten sorunlu bir surum nightly kullanin daha saglikli, ya da en sagliklisi 10.2 kullanmak...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AtesGunes -- 24 Mayıs 2014; 4:13:14 >
  • son çıkan ndric nd5 i kullanan varmı
  • ben 17 mayıs nigtly sindeyim. Snapshot M6 daki problemlerin hiçbiri yok. Süper akıcı kesinlikle geçin. Batarya konusu biraz sıkıntı olabiliyor. Ama 3 saat ekran ile sabahtan akşam 8 e kadar felan dayanıyor rahat. Dediğim gibi çok akıcı kesin deneyin derim. Bu arada beyler yüksek mAh'li ekstra kap gerektirmeyen pil önerebilir misiniz ?
  • AsasinoDePulgas kullanıcısına yanıt
    Arka kapak gerektirmeyen tek ekstra mahli batarya zerolemon. O da 2300 mah. NFC yerine fazladan 200mah var.
    2 batarya + sarj aleti 20 dolar falan ve dandik degil.

• 
Sayfa: önceki 749750751752753
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.