Şimdi Ara

★★ GALAXY S3 (I9300) Yazılım & Kamera [ANA KONU] ★★ (672. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
16.094
Cevap
90
Favori
459.535
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 670671672673674
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Samsung hesap makinesinin bağlı olduğu apk veya dosyaların adını biliyor musun acaba?

Edit:Tamam buldum, SecCalculator2.apk olarak geçiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Firaristt -- 10 Şubat 2014; 19:56:47 >
  • Dostum odinden stok rom yuklemeyi videolu olarak anlatabilirmisin . Guncel stok romuda linkini hemen altında Paylaşırsan .
    çok iyi olur bence bilmeyenleri konu Acan lari buraya yönlendiriyorum.
    Bide wipe yapmayı gosterirsin . Çakma imeide risk varsa hepsini söylersin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Red_devil33 -- 10 Şubat 2014; 22:24:39 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Red_Devil33 kullanıcısına yanıt
    Dostum YouTube da bir çok video var Odin'in nasıl kullanılacağını anlatan. Oradan da bakabilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Red_Devil33

Dostum odinden stok rom yuklemeyi videolu olarak anlatabilirmisin . Guncel stok romuda linkini hemen altında Paylaşırsan .
    çok iyi olur bence bilmeyenleri konu Acan lari buraya yönlendiriyorum.
    Bide wipe yapmayı gosterirsin . Çakma imeide risk varsa hepsini söylersin

Arkadaş bu sene meşgul, onu fazla yormayin, sorduğunuz her şey google a yazinca çikiyor, hepsinin youtube da Türkçe anlatimli videosu da var, yani olan bir şey için tekrar uğraşmaya değmez

• Uzun zamandir yazi yazmiyorum, burda gerçekten değerli arkadaşlar var, forumun çeşitli yerlerinde gezindikten sonra bu konunun gerçekten ne kadar değerli olduğunu tekrar anladim, forumda çok fazla boş insan var, hiç bir şeyden anlamayip her şeyi savunan bir sürü insan var, ama bu konuda gerçekten bilgili kişiler var, telefon değiştirecektim(Nexus 5) ama cihazin ülkemize 3 ay sonra gelmesi beni cihazdan soğuttu, cihaz çikmadan takip ediyordum, çiktiğinda "alicam" dedim ama 3 ay bekledim ölme eşşeem ölme. Ama S3 gerçekten hala canavar gibi, ne bir oyunda kasiyor ne ciddi bir skinti yaratiyor... Bunda beraber uzun uğraşlar verdiğimiz arkadaşlarimizin büyük emeği var, şuan nostaljik olarak omega v49 kullaniyorum, üstünde sürümünü unuttuğum googymax kernel var, neyi kurduğumu unuttuğum bir ses modu var(o derece ilgilenmiyorum cihazla ), epey uğraşilmis bir ayar ve vazgeçilmezim es task manager. Bu programin önemini geçende tekrar anladim, bu cihazin zram olmadan gerçekten ram sorunu var, es task manageri sifirladim ve kullandim, cihazin rami çok çabuk şişmeye başladi, hemen geri eski haline getirdim, tabi zram kullaniyorsaniz es task managera gerek yok. Niye cihazla ilgilenmiyorsun derseniz, arkadaş diyorumki şu romu kurayim hadi, kuruyorum tam ayar tuttu derken yeni rom sürüm çikiyor bir de onla uğraş... Bende kendi haline biraktim cihazi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guhong01 -- 10 Şubat 2014; 22:53:21 >

• Guhong01 kullanıcısına yanıt
    Yücel, 4.3 benim de beklediğimden iyi çıktı. Mod kurmak denen şey toplam 5dk. Onlar da Kamera, Launcher ve Xposed framework. Gerisi hazır. Beğenmezsem de geri dönmek 5dk sürüyor. Yarım saatte devam mı yoksa geri mi karar verip yoluma devam edebiliyorum. Forumda değil, ülkede boş insan çok. Hergün nasıl insanlarla karşılaşıyoruz da...

Bu sene o kadar yoğun değilim aslında asıl seneye yoğun olacağım. Video veya anlatım için de Galaxy S-S2-S4 veya Note Serisi cihazların anlatımları %90 aynı olacağı için onları da kullanabilirsiniz. S3 için nasıl ise S4 de, S2 de Note 3 de aynı. Sadece dosyalar farklı. Sahte imei varsa kurcalamayın deyip geçmek istiyorum. Hiç bir garantisi yok. Ben olmaz derim, olur. Olur derim olmaz... Bu yüzden sahte imei için pek yorum yapmak istemiyorum.

• dostlar daha önce konuştuysanız affola, gözüme çarpmadı, xda da
    forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2102546
    yer alan 7000 mha lık ürünü hiç inceledinizmi, korkunç sürelerden bahsediyorlar, ingilizcem pek yok, bir bakıp degerlendirirseniz sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: mersan00

dostlar daha önce konuştuysanız affola, gözüme çarpmadı, xda da
    forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2102546
    yer alan 7000 mha lık ürünü hiç inceledinizmi, korkunç sürelerden bahsediyorlar, ingilizcem pek yok, bir bakıp degerlendirirseniz sevinirim.

Doğrudur Göksel, ama çok daha iyi bir cihaza kafayı takıp onun üzerinde hayaller kurduktan sonra 2 nesil önceki cihaz üzerinde uğraşmak biraz zor geldi bana, şuan cihazım tamam, her şey mükemmel çalışıyor, keşke şöyle olsa dediğim hiç bir şey yok, o yüzden bana yetiyor, 4 kişilik ailemde de 3 kişide S3 var, artık S3 görmekten gına geldi

@mersan00
    O pil çok güzel bir pil ve hep almamak için kendimi zor tuttum, ama alırsan benden sana uyarı pantolonunun kemerini biraz daha sık
    http://zerolemon.com/product/zerolemon-samsung-galaxy-s-iii-7000mah-extended-battery-without-nfc-black-tpu-full-edge-protection-case/

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• S3 cok kiside var hele gmd sanki Kızılay dağıtıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Red_devil33 -- 11 Şubat 2014; 13:00:42 >
  • İnşallah sarj eskisine doner. Telii aldım 4.1.1 vardı oradan 4.3 yaptım bekleme modunda sarj ye miyordu . Na 7 ye geçtim bekleme modunda saatte % 1 gidiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Red_devil33 -- 11 Şubat 2014; 9:10:35 >
  • Sammobile.com da na 7 tr için verilmiş . Muhtemelen ota ve kiese düşmüştür

• Red_Devil33 kullanıcısına yanıt
    Geleceğini - forumber- nickli arkadaş söylemişti. Nb sürümleri de 1 hafta sonrası için veya bu hafta içerisinde bekleniyor.

• 24 subatta tanitilacak S5 te yazilim acisindan devrim niteliginde degisikliklere gidilebilecegi konusuluyor. Touchwitz in tamamen bastan dizayn edilecegi gibi.

Ben sahsen nokia telefonlara benzettim. Windows8 tipi. Direk uygulamalar yerine once bir arayuz var. Social office internet gibi bolumlerin bulundugu bu arayuzden aplikasyonlara ulasiliyor. Bu tip bir arayuzle hep sikayet edilen rehberin gec acilma sorununu cozulecegide soyleniyor. Tabi bu s3 icin yeni bir guncelleme demek. Tahmini seneye eylul gibi gelebilir.

• Öyle bir güncelleme gelmeyecek. Daha hava durumu, Launcher gibi sadece apk dosyasını değiştirmek ile olan şeyleri S3'e vermeyen Samsung, tutup S5'in özelliklerini, arayüzünü vs S3'e vermez. Nasıl ki Apple satışlarının baltalanmaması için önceki cihazları güncelleme ile arkaya atıyorsa Samsung da özelliklerle aynı şeyi yapıyor. Belki bazı kodları kullanır, sistemi adam etmek için ama S5'e ait feature olarak geçen şeyleri vermez. S3'e 4.4 gelirse S4'ten bir iki şey verir o kadar. Fazlasını beklemeyin derim. Gelirse de iyi oldu der kullanırız.

S5 gelene kadar editörler, içinde S5 geçen ne varsa yayınlayıp ortalığı karıştıracak, beklentileri uçuracaklar. Cihaz o beklentilerin altında kalınca da hayal kırıklığı olacak. Samsung biraz daha akıllı davranıyor ve beklentileri düşürmek, yazılım tarafına odaklandıklarını belli etmek için el altıdan(haberler vs) veya direkt olarak son kullanıcıya ulaşmaya çalışıyor. Sanmıyorum ki Samsung kutu kutu pense tarzında bir arayüz yapacak.

Olacak şeyi söyleyeyim, yazılım tarafında N5 benzeri bir Launcher ve bol bol widget, ıvır zıvır denebilecek özellik koyacak. Şunu böyle, şöyle ve şu şekilde de yapabilirsin gibi aynı şeyi farklı yollardan yapma imkanı sunacak. Ram tarafındaki artış beklentisi multitasking için başlarda etkili olmayacak, yine 2 küsür GB tüketecek. Samsung, dur şu kullanıcı 4-5 uygulama daha açsın diye rami arttırmıyor velhasıl.Kendi dolduracağı şeyleri beslesin diye koyuyor. İnsanların beklentilerine ters bir cihaz geliyor yazılım tarafında. Yani Elife E7, diğer bir deyişle GMD Elite ile arasındaki farkı donanım ile açamayacağı için(Teoride açabilir. Samsung en büyük çip üreticilerinden birisi ve telefona 8GB ram de koymasını biliyor. Kendi geleceğini düşündüğü için ortama ayak uyduruyor.) yazılım tarafına yüklenip ikinci bir iPhone olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Gözle, kafayla, elle, sallamayla, eğmeyle, hareket ettirmeyle, sesle, temassız kontrol gibi bir sürü kontrol ve emir mekanizması olacak. GMD Elite gibi donanımdan ibaret cihazlar ile arasındaki fark bu olacak. Çinli üretici de S805 alabiliyor, Samsung da. Farkı donanım ile açmaya çalışmak kullanıcıya fazla bir şey sunmayacak, değmeyecek yani. Biraz örneklerle açıklayayım, S5'in durumu şu anda ağırlıklı olarak donanım tarafında değerlendiriliyor. Bu yanlış. Donanım artık herkeste var.

GMD Elite'te tarayıcıyı açıp adresi yazıp siteyi açmanız ve elinizle kaydırmanız lazım ise S5'te cihaza dokunmadan bir yandan işinizi yaparken bu işleri yapabilirsiniz.(sadece örnek, gerçekliği tartışılır.) Veya GMD Elite'te istediğiniz şarkıyı açmak için müzik çalara veya müzik çalar widget'ına ihtiyacınız var. Ancak S5'te belki de sadece şarkının adını söylemeniz veya atadığınız bir komutu söylemeniz, yapmanız yeterli olacak. Yani cihaz daha akıllı olacak. Donanım tarafı artık QHD ile başedebilecek seviyelere gelmişken bu kadar aptal bir alet böyle bir firmaya yakışmazdı. Olay donanım değil artık. Pek çok üretici akıllı telefonları şimdiye kadar donanım, arayüz ve kamera-ses olarak algıladı. İşin akıllı kısmı sadece lafta kaldı çoğu zaman. Donanım tarafında doyuma yaklaşınca akıllı kısmı önem kazandı. GMD Elite ile S5'i bu kadar kıyaslamamın sebebi ülkemizde iki cihaz da satışa sunulunca ortalığın karışacak olması. Bunları görmek ve tahmin etmek için dahi olmaya veya müneccim olmaya gerek yok. Elite sadece donanım tarafına abanılmış, yazılım tarafında stok android'ten çok ufak farkları olan bir cihaz iken diğer tarafta yazılım tarafında çıkarma yapmaya hazırlanan android dünyasının Ağababası Samsung var. İşte bu yüzden Elite sadece donanımı iyi bir cihaz olarak kalırken S5 bu cihazın önüne geçecek. Belki ülkemizde fiyatlandırma, taksitlerin kaldırılması ve tüketici kitlesi sebebiyle Elite daha çok tercih edilecek olsa da bu sene de android tarafında S5'in önemli bir yeri olacak ve Samsung, LG veya Sony'den ciddi bir çıkış olmazsa seneyi liderlikle kapatacak.

Bu yüzden S3'ten Elite gibi bir cihaza geçmeye gerek yok diyorum. Donanımın artması bana bir şey kazandırmayacak. Ön kamera, HDR ve ekran boyutu haricinde S3'ten daha iyi bir cihaz olmayacak benim için. Daha hızlı olmayacak, daha akıcı olmayacak, daha akıllı olmayacak, daha yetenekli olmayacak. Benim için daha büyük ekranlı ve ön kamerası iyi olması dışında önemli bir fark sunmayacak. Bunun için de o tipte cihaza geçmeyi düşünmüyorum. S3'teki tüm o akıllı dediğimiz özellikleri kapatınca bellek tüketimi 300-450MB civarına düşüyor. Geriye temiz, rahat rahat kullanılabilecek 400MB civarı ram kalıyor. Xposed, ZRam, greenify vs. ile verimli kullanıldığında 1GB bellek hala yeterli durumda.

S5'in o çok merak edilen özelliklerinden TW ilk adımları 12.2" Pro serisi tabletlerde ipuçları verdi. Yayınlanan son davetiye görselindeki ikonlar ile ilgili benzerlikler var. TW sıfırdan geliştirilmeyecek. N5 Launcher'ına benzer, bol bol widgeta sahip, daha sade bir Launcher gelecek. Diğer arayüz özellikleri biraz daha sade olmakla birlikte S4 ve Note 3'ten pek farklı olmayacaktır. Evleaks'in paylaştığı görsellerdeki gibi daha sosyal, daha hareketli, daha uyumlu, daha akıllı bir arayüz bizi bekliyor. S3'te veya S4'te hitap edilen kesim ile aynı kesime tam olarak hitap etmeyecek yani.

Yine uzun uzun yazdım, kusura bakmayın. Ancak S5 ile Elite gibi cihazların hitap ettiği kitle, firmaların hedefleri ve yaptıkları arasında önemli farklar bulunuyor. Ülkemizdeki durum göz önüne alındığında Elite önemli bir fiyat ve donanım seviyesi avantajı ile pek çok cihazla karşılaştırılacak. S5, One 2, Z2, G3 gibi cihazlar da fiyat ve donanım olarak direk olarak karşılaştırmaya sokulacak cihazlarda ön sıralardalar. Ancak artık her şeyin donanım olmadığını, yazılım tarafında büyük firmaların fark yaratmaya çalıştığını belirtmek istiyorum. Zira bu durumun yanlış anlaşılması ve S5, One 2, G3, Z2 gibi cihazların sadece donanım ile değerlendirilmesi o cihazlara adil davranılmamasına sebep olacaktır. Bu zamana kadar pek hissedilmiyordu ancak bundan sonra yazılım tarafındaki farklar daha belirgin olacak.

• Dediklerine katilmakla beraber s5 serisinin hitap ettigi kisimin s4 ten cok ayrisacagini sanmiyorum. Ekran biraz daha buyuyor boyle giderse nite a yetisecek.

Ayrica iphone iki ekran secenegi ile 4,8 ve 5,6 ile gelecek deniyor. Tam olarak S3 ve note ebatlari. Iphone direkt olarak bu iki seriyi kendine hedef secmis demek olur ve direk olarak sadece bu iki serinin gelisiminden rahatsizligini ilan etmis olur ki hakli; Samsung piyasayi dusundugun gibi kontrol ve domine edemeyecek.

Cunku eger iphone 5 inch boyutunda gelirse omrumde kullanmadigim telefonu denemek icin bir saniye bile dusunmem. Kiyaslayacaksak kasa kalitesi, gorunum, kalite, yazilim konularinda Apple Samsung konusunu tartismam, dinlemem bile. Apple kullanmamamin tek sebebi ekranin ufakligi. Ki bu tip bir hareketin sonuclari var. Bir yil icinde zamani gelen her aleti pad yada pc iosa gecerim.

Yani seneye samsungu tartisirken elite lg yada htc ile degil apple ile ilgili kisimla tartismak daha saglikli.

• şu paket derleyici hatası ve google play(403) hatasını alan bitek benmiyim yokmu şunların çözümü 4.3 e geçtikten sonra oldu ya sinirlerim altüst oldu
  • 4.3 e güncelleme yaptıktan sonra ses aşırı derecede azaldı hoparlöre su kacsa belli olurdu değil mi sabah ses azaldığı için uyanamadım

• 4.3 e geçtikten sonra ses ciddi derecede azald alarm kurdum uyanamadım ses gelmediği için rootsuz bir çözümü var mıdır.

• 9888 9 kullanıcısına yanıt
    Alarm ayarlarında veya ses dosyasında sorun yoksa 70 DB civarı veriyor. Eğer duyulmayacak kadar kısık geliyor ise formatlayıp yeni sürüme geçin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Firaristt

Alarm ayarlarında veya ses dosyasında sorun yoksa 70 DB civarı veriyor. Eğer duyulmayacak kadar kısık geliyor ise formatlayıp yeni sürüme geçin.

Hocam root vs yok sistem ayarları bozmuş olamam son sürüm zaten . Formatta olmaz çok veri var

• 
Sayfa: önceki 670671672673674
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.