Şimdi Ara

★★ GALAXY S3 [ANA KONU] ★★ (İlk Sayfayı Okuyun!) (2108. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
67.876
Cevap
417
Favori
2.548.974
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 21062107210821092110
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: srknpower

quote:

Orijinalden alıntı: psyshock

Aynen polonya sorunluydu. Sizintilar daki hatalar kadar da degildi yanliz ama samsung un ilk cikardigi yine sorunsuz olmaz.ama s4 arayuzunu ekliycekler heralde ( hic kullanmiycak olsamda) ayrica sd karta tasimayi falanda eklemisler eski sizintiya ek olarak bazi seyler gelismeye devam ediyor.

Yukluyse quadrant ve antutu yapar misin, ayrica html5test.com a girer misin
    Sd karta tasima olayi tek gercek yenilik olacak galiba

Yuklu degil ama quadrant ve antutu degismez zaten max ta sayilir o degerler s3 icin daha fazla artabilecegini sanmam oc yapmadan. Html5test yine 440 larda olur s4 zaten 460 aliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Okan9455

quote:

quote:

quote:

quote:

arkadaşlar samsung erken güncelleme veriyor ama verdiği ilk güncellemelerde her zaman bazı hatalar oluyor.bunu 4.1.1 de ve 4.1.2 de yaşadık.birde güncelleme her zaman ilk olarak koreye çıkıyor (samsung koreye kıyak geçiyor.s3 ü oraya özel 4 çekirdekli exynos işlemci ve 2gb ramle çıkarmıştı.uluslararası versiyonda 1 gb rami kakaladılar )koreye çıktıktan 15 gün sonra uluslararası s3 için güncelleme kağnı arabasıyla dağıtılıyor.4.2.2 de bu durum değişmeyecektir o yüzden güncellemenin ağustostan önce gelmesi çok zor.birde samsung un bu linux 3.0.31 kernelinde niye ısrar ettiğini anlamadım.s3 için leak 4.2.2 de bile 3.0.31 kernel kullanılıyor.galiba kolaylarına geldiği için böyle yapıyorlar.optimus g,xperia z,htc one hepsi 4.1.2 de 3.4.0 kernelini kullanıyor.s4 ise 4.2.2 de 3.4.5 kernelini kullanıyor.yorumlara göre yeni çıkan sızıntıdada ram sorunu düzelmemiş.heralde samsung battı balık yan gider deyip rami kendi haline bırakacak.

Zram yine aktif degilmis. Buna karsilik rami aliyor ama yani 100 mb direk cope gitmis durumda ilk romlarini kotu oldugu dogru ama kore surumu daha gec aldi arkadasim kullaniyor ve 1.5 ay sonra geldi guncelleme

hocam o telefona güncellemenin gelmesi gecikmiştir.her zaman sammobilede s3 ün kore versiyonu için 4.2.2 güncellemesi başladı haberinden yaklaşık 2 hafta sonra uluslararası s3 için güncellemenin başladığını haber veriyor.bildiğim kadarıyla zram sistem ram yollarında boğulduğu zaman devreye girer.yani her zaman aktif olmaz.aynı sızıntı sürümde olduğu gibi.yalnız şöyle bir sorun var sızıntıdaki zram ram boğulduğu zamanda devreye girmiyor kafasına göre takılıyor.custom romlarla ayarlanan zramler daha değişik mantıkla çalışıyor her zaman devredeler.buda işlemciye ekstra yük bindirip performansı düşürüyor.birde yeni çıkan sızıntı aslında sızıntı kategorisinde değil.samsung tamamlamadığı romlara modem dosyasını koymuyor.güncelleme ertelenmeseydi muhtemelen polonya için çıkacak sürüm bu olacaktı.anlaşılan samsung bu zrami adam akıllı ayarlayamadı.

Suan en son surum ufme8mis ufme7 degil yani bir seviye ilerisi.belki samsung biraz yol katetmistir
    Ayrica samsungun bir yerleri kalkmaya basladi.kendilerini dev aynasinda goruyorlar.her hafta ayri cihaz cikartiyorlar.bakalim haftaya ne gelecek

hocam samsung zaten ilk official sürümü çıkardıktan sonra yapım numaralarını ve kernelde bir takım iyileştirmeler yapıp!(kernellerin changelog ları değişiyor ama nelerin değiştirildiği paylaşılmıyor) ülkelere dağıtıyor.xxella,xxellb,xxellc,xxema,xxema2,xxema3 diye sıralıyor bu yeniside başka bir ülke için yayınlanacak official sürümdür.

Su forumdan iki uc kisiyi samsunga yazilimci verelim :D telefon sahlanmazsa neyim
    Bence samsung htcyle falan anlassin ucretini odesin.sense kullanalim.o ne oyle touchwiz.adi bile cakma gibi :D

diğer firmalar güncellemeyi geç çıkartıyor ama bir kere çıkartıyor.samsung ilk ben çıkarıyım deyip acele ediyor sonra eline yüzüne bulaştırıyor.ilk sürümler hatalı oluyor sonra birkaç update sonra yazılım istenilen düzeye geliyor.touchwiz sense 5 sürümüne göre gerçekten çok hantal kalıyor.özellikle s4 te arayüz animasyonları açıkken çok fazla lag yapıyor.s4 konusunda bir video paylaşmıştım burdada paylaşıyım.htc one,s4 ü fena tokatlıyor

http://www.youtube.com/watch?v=DMpsRNs0900

• Aslında, tam İphone zihniyetindeki biriymişim.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

arkadaşlar samsung erken güncelleme veriyor ama verdiği ilk güncellemelerde her zaman bazı hatalar oluyor.bunu 4.1.1 de ve 4.1.2 de yaşadık.birde güncelleme her zaman ilk olarak koreye çıkıyor (samsung koreye kıyak geçiyor.s3 ü oraya özel 4 çekirdekli exynos işlemci ve 2gb ramle çıkarmıştı.uluslararası versiyonda 1 gb rami kakaladılar )koreye çıktıktan 15 gün sonra uluslararası s3 için güncelleme kağnı arabasıyla dağıtılıyor.4.2.2 de bu durum değişmeyecektir o yüzden güncellemenin ağustostan önce gelmesi çok zor.birde samsung un bu linux 3.0.31 kernelinde niye ısrar ettiğini anlamadım.s3 için leak 4.2.2 de bile 3.0.31 kernel kullanılıyor.galiba kolaylarına geldiği için böyle yapıyorlar.optimus g,xperia z,htc one hepsi 4.1.2 de 3.4.0 kernelini kullanıyor.s4 ise 4.2.2 de 3.4.5 kernelini kullanıyor.yorumlara göre yeni çıkan sızıntıdada ram sorunu düzelmemiş.heralde samsung battı balık yan gider deyip rami kendi haline bırakacak.

Zram yine aktif degilmis. Buna karsilik rami aliyor ama yani 100 mb direk cope gitmis durumda ilk romlarini kotu oldugu dogru ama kore surumu daha gec aldi arkadasim kullaniyor ve 1.5 ay sonra geldi guncelleme

hocam o telefona güncellemenin gelmesi gecikmiştir.her zaman sammobilede s3 ün kore versiyonu için 4.2.2 güncellemesi başladı haberinden yaklaşık 2 hafta sonra uluslararası s3 için güncellemenin başladığını haber veriyor.bildiğim kadarıyla zram sistem ram yollarında boğulduğu zaman devreye girer.yani her zaman aktif olmaz.aynı sızıntı sürümde olduğu gibi.yalnız şöyle bir sorun var sızıntıdaki zram ram boğulduğu zamanda devreye girmiyor kafasına göre takılıyor.custom romlarla ayarlanan zramler daha değişik mantıkla çalışıyor her zaman devredeler.buda işlemciye ekstra yük bindirip performansı düşürüyor.birde yeni çıkan sızıntı aslında sızıntı kategorisinde değil.samsung tamamlamadığı romlara modem dosyasını koymuyor.güncelleme ertelenmeseydi muhtemelen polonya için çıkacak sürüm bu olacaktı.anlaşılan samsung bu zrami adam akıllı ayarlayamadı.

Suan en son surum ufme8mis ufme7 degil yani bir seviye ilerisi.belki samsung biraz yol katetmistir
    Ayrica samsungun bir yerleri kalkmaya basladi.kendilerini dev aynasinda goruyorlar.her hafta ayri cihaz cikartiyorlar.bakalim haftaya ne gelecek

hocam samsung zaten ilk official sürümü çıkardıktan sonra yapım numaralarını ve kernelde bir takım iyileştirmeler yapıp!(kernellerin changelog ları değişiyor ama nelerin değiştirildiği paylaşılmıyor) ülkelere dağıtıyor.xxella,xxellb,xxellc,xxema,xxema2,xxema3 diye sıralıyor bu yeniside başka bir ülke için yayınlanacak official sürümdür.

Su forumdan iki uc kisiyi samsunga yazilimci verelim :D telefon sahlanmazsa neyim
    Bence samsung htcyle falan anlassin ucretini odesin.sense kullanalim.o ne oyle touchwiz.adi bile cakma gibi :D

diğer firmalar güncellemeyi geç çıkartıyor ama bir kere çıkartıyor.samsung ilk ben çıkarıyım deyip acele ediyor sonra eline yüzüne bulaştırıyor.ilk sürümler hatalı oluyor sonra birkaç update sonra yazılım istenilen düzeye geliyor.touchwiz sense 5 sürümüne göre gerçekten çok hantal kalıyor.özellikle s4 te arayüz animasyonları açıkken çok fazla lag yapıyor.s4 konusunda bir video paylaşmıştım burdada paylaşıyım.htc one,s4 ü fena tokatlıyor

One kullanicis olarak s3 ten ikisine de gecilmemesi gerek ama one kalite olarak bile bir adim onde gercekten kasasi kaliteliyim diyor. S4 ten iyi bir telefon kamera ve pil haricinde.

Ozellikle s3 kullanicisi s4 alirsa bencd pisman olur ne fark var ne de telefon daha hizli ne daha iyi oyun oynatiyor vs vs one agir basiyor s3 kullanan biri icin ve s600 exynos 5 ten daha sorunsuz durumda suanda exynos 5 daha iyi olsada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi psyshock -- 22 Haziran 2013; 22:35:04 >

• Arkadaşlar çok büyük bir sorunum var tam 4 kabloyla denedim ama s3üm sarj olmuyor sarj girişinde bir temassızlık var kabloyu bastırınca veya biraz oynayınca 1-2 snliğine sarj oluyor fakat sonra tekrar gidiyor sarj bunu nasıl çözerim?

Eminim sorun kablodan değil telefondan çünkü 4-5 ayrı kabloyla denedim o kablolar başka telde çalışıyor.

Lütfen bir yardım edin nasıl düzeltebilirim bu sorunu
  • Wanam yeni çıkan romu rootlatıp cwm'den yüklenebilir sürümü yapmış.

http://wanamlite.com/2013/06/22/wanamlite-xxufme7-v7-1-android-4-2-2-aroma-clean-smooth/
  • vay arkadaş insanı telefonu almaktan soğutuyosunuz

salı günü telefonu alcam ama önerir misiniz ? hiç android aflan kullanmadım.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

One kullanicis olarak s3 ten ikisine de gecilmemesi gerek ama one kalite olarak bile bir adim onde gercekten kasasi kaliteliyim diyor. S4 ten iyi bir telefon kamera ve pil haricinde.

Ozellikle s3 kullanicisi s4 alirsa bencd pisman olur ne fark var ne de telefon daha hizli ne daha iyi oyun oynatiyor vs vs one agir basiyor s3 kullanan biri icin ve s600 exynos 5 ten daha sorunsuz durumda suanda exynos 5 daha iyi olsada

hocam s4 aslında donanım olarak çok güçlü ancak yazılım olarak yeni yeni toparlanıyor.yalnız s4 ün ekranı gerçekten mükemmel olmuş.ekran pentile ama pentile olduğu kesinlikle anlaşılmıyor.ekran inanılmaz net.htc one ve xperia z nin ekranınından kesinlikle daha iyi.tek sıkıntısı güneş altında lcd kadar iyi görünmüyor.s3 ün pentile dizilimi göze çok batıyor.özellikle metinlerin boyutu küçüldükçe yazılar eğri büğrü gözüküyor.ben şuan s4 lere bakıyorum ve uygun fiyata yakalarsam alacağım.gereksiz tüm programları kaldırarak rami düzenlerim,animasyon süresini kısaltıp arayüzü hızlandırırım.s4 te ağır oyunları marketten yükleyenler oyunları çok akıcı oynadıklarını söylüyorlar.ısınma sorunuda yeni yazılımla halledilmiş.s4 kullanıcılarının çoğu eski sürümü kullanıyor güncellemenin türkiyeye gelmesini bekliyorlar odinle yeni yazılımı yüklemekten çekiniyorlar.bakalım onlara güncelleme geldiğinde sorunların geçip geçmediğini daha iyi anlarız.yalnız güncelleme türkiyeye gelen kadar ben s4 ü alırım galiba

• quote:

Orijinalden alıntı: Shinku

vay arkadaş insanı telefonu almaktan soğutuyosunuz

Sogutmak icin özel bir çaba harcamiyoruz ki :) bazilari öyle anlasa da... gerçekte olan şeyler bunlar.

• bnm s3 durup dururken hafıza kartını görmemeye başladı kartı yakmış heralde hemde bekleme modundaydı teli kullanmıyordum bu nasıl olur ki ?
  • merhaba arkadaslar bende aranıza katildim :) telefonu bizzat gidip aldım 4.1.2 yüklü olarak cıktı kutudan ama yazılım güncellemesi diye bişey var onu yapıyımmı :?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cybersteakk -- 22 Haziran 2013; 23:55:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stand Alone

quote:

Orijinalden alıntı: rocker35

quote:

Orijinalden alıntı: saldagfb

Google play hizmetleri uygulaması 1 günde 194 defa teli uyandırmıs. Nedir bunun amacı telefona etkisi? Durdursam mı ki?

200 e kadar uyandırılan programlarda sıkıntı yok ama kaç saatte 200 kere uyandırmış o önemli..

ben de 1200 küsur kere uyandıran programlar vardı google bookmarks senkronizasyon diye bişey.. devre dışı bıraktım onu sorun çözüldü..

Telefonun uyandığını nasıl anlıyorsunuz ?

ayrıntılı ss koyacagım anlatacağım bırazdan arkadaşlar bu sorunu yaşayanlar için birebir..

• quote:

Orijinalden alıntı: Furkán

Herkese merhaba. Ekran kilidi seçeneklerinde Swipe seçili olduğunda bildiğiniz gibi ekrana dokununca kilit açma butonu görünüyor. Kilit ekranımdaki kilit açma butonumu bu şekilde her zaman görünmesini nasıl sağlayabilirim?

Yok mu bilen?

• quote:

kardesım bugun aldım cihazı hiç bi sıkıntısı yok rehberi falan tak diye açıyo merak etme benım bosta ram miktari 332 mb herşeyiyle 4-4lük bi telefon için rahat olsun gönül rahatlığıyla alabilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: cybersteakk

quote:

kardesım bugun aldım cihazı hiç bi sıkıntısı yok rehberi falan tak diye açıyo merak etme benım bosta ram miktari 332 mb herşeyiyle 4-4lük bi telefon için rahat olsun gönül rahatlığıyla alabilirsin

saol dostum sabırsızlanıyorum almak içinde son yorumları okuyunca baya hevesim kaçtı

• quote:

Orijinalden alıntı: Stand Alone

Bunların neresi akıllı telefon ?

Google Play Store'dan uygulama yüklüyoruz, telefonun uykuya geçmesini engelliyor. Madem böyle bir durum var, o zaman kendi sitenize, neden doğru düzgün ilgilenmiyorsunuz ? Adamların telefona kurduğu dosya yöneticisi bile tam bir facia. Gidip, Play Store'dan Ex File Manager kurmamızı bekliyorlar.

Telefonun olabildiğince verimli bir hale gelmesini sağlamak için, tüketiciyi bu kadar uğraştıran bir firma olan Samsung'u kınıyorum. Herkesin, forum sayfalarında, şarj sorunu ya da uyku moduna geçememe sorunu gibi saçma sapan sorunlara harcayacağı zamanı yok. Bunun anlaşılması lazım. Resmen, telefonun içindeki uygulamanın en verimlisini sağlayabilmek için, telefonu baştan aşağıya bizim yaratmamızı bekliyorlar.

Pazartesi günü, telefondaki ses sorunu için, telefonu tekrardan mağazaya götüreceğim. Gold Bilgisayar'dan arkadaşımla görüştüm, telefonun iadesini isteyip, yeni bir S3 ya da duruma göre başka bir cihaz talebinde bulunacağım.

kardesm bende bugn aldım telefonu bi sıkıntı yok şükür dediğin problemı yasamadım cihazdan cihaza degişiyor

• Okan9455 kullanıcısına yanıt
    bah kardeş :) ben S S2 Note S3 bunları kullandım. hepsi ayrı zamanda çıktı. samsung hiçbirinine sağlam reklam uygulamasını vermedi. S3 4.2.2. aldığında S4 gibi olmayacak. vermez samsung. xda dan rom atarsan olur ancak.
    poliyannacılık yapmayalım. :) S3 e iki tane kilit ekranı verdi diye 4.2.2 kullandığımızı sanacağız. sevdiğin hoşuna giden telefonu al. ben zırt pırt telefon değiştiririm kullanırım bakarım zevkimi alırım. satarım. ama beklentin varsa bir şeyler bekliyorsan iyice irdele.
    olayların akışını bilmiyorsun sanırım. htc one konusu 6 ay sonra kanser olacak.... ahada yazdım. olmazssa gel bul beni. biz ne yapacaz? android kaç çıkıyorsa artık onu port edecez... ben ne yaparım? satarım S5alırım yada param bitti 25 liralık telefon alırım. ama dediklerim çıkacak.
  • telefonunda sürekli uyanma problemi olan arkadaşlar ya ad bundan şüphelenen arkadaşlar için;

önce google play store dan gsam battery monitor uygulamasını indiriyoruz..
    linki:https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gsamlabs.bbm&hl=tr

daha sonra programı açıyoruz..

karşımıza şöyle bir ekran gelecek..(altta)

1 yazan simgeye dokununca karşımıza pil harcayan uygulamalar gelecek hangi uygulamanın yüzde kaç güç tükettiğini buradan görebiliriz.. ( alttaki resimde)

daha sonra ayrıntılara geçmek için resimde işaretli yere dokunuyoruz ve menü açılıyor.. (altta)

buradan önce uyanık kalma süresine bakabiliriz.. (altta)

örneğin bende google hizmetleri yine 5 dakika 32 saniye uyanık kalmış ona dokununca ayrıntılara geçiyoruz..(altta)

sağ üstten yönete dokunursak uygulama yöneticisinde hepsi kısmında gözüken yerdeki google hizmetlerinden hangisi uyandırdıysa o açılıyor.. bende sürekli bookmarks senkronizasyon oluyor bu..(altta)

bende bu devre dısı oldugu ıcın etkinleştir kısmı aktif sizde tam tersi olacaktır buyuk ıhtımalle yanı devre dısı bırak yazacaktır..

daha sonra en önemli kısmına uyandırılma sayısına bakacağız.. (altta)

burada da 200 ü geçmeyen uyandırılmalar normal sayılabilir pm den bazı arkadaşlara da tarif etmiştim..

sizde bu sayıların 500 ya da 1000 olanları olacaktır işte telefonunuzu uyku moduna sokmayan o uygulama ya da çalışan program vs herneyse odur..

telefonunuzu uyandıran uygulamayı bulduktan sonra o uygulamaya dokunursanız uygulama yöneticisindeki kısım açılır ordan ister kaldırabilirsiniz o uygulamayı ister devre dışı bırakabilirsiniz isterseniz veriyi sil diyerek bi şans daha verebilirsiniz o uygulamaya (kaldırmak istemiyorsanız eğer)..

sorunlu uygulamayı kaldırdıktan sonra telefonunuz uyku moduna geçecektir ve derin uyku dediğimiz deep sleep e geçecektir..

cpu spy programından da en alttaki deep sleep kısmından takip edebilirsiniz..

örneğin ben sürekli telefonla uğraştığım için toplam 125 saat 19 dakikadır açık olan telefonum, 85 saat 41 dakika deep sleepteymiş geriye kalan yaklaşık 40 saat telefonla oynamışım..

biraz uzun oldu sayfada çok yer kaplayacak ama inş işinize yarar arkadaşlar bu sorunu ben çok çektim çözüm yolum bu oldu şimdi telefonum sadece ekranı açtığım zaman uyanıyor.. geriye kalan zamanlarda full uykuda..

yanlışım varsa düzeltin uğraştım baya kafam allak bullak oldu bi kusuru olduysa yazının affola

• ayrıca telefonun uyku moduna geçip geçmediğini nasıl anlarız diyen arkadaşlar şu yönteme başvurabilir..

resimde ekran açık yazan yerdeki çizgilerle uyanık yazan yerler kesişmelidir..

yani ekran açık yazan yer siyahsa uyanık yazan yerde siyah olmalıdır ki uyku moduna geçmiş diyebilelim..

bende ekranın uzun süre kapalı oldugu konumlarda sadece 4-5 kez ciddi uyanmalar olmuş onun dışında genelde ekran kapalıyken telefon uykya geçmiş..

şarjdayken zaten telefon sürekli uyanık oldugu ıcın onu saymıyorum..

• Harbiden bende de bu uyku sorunu var.

Önceden hiç bir sorun yaşamıyordum bu konu hakkında, rocker35'in şikayetini görünce bile bizzat kontrol etmiştim fakat 15 gündür bu sorun mevcut.

Hiç bir uygulama da yüklemedim.
    Şu yöntemleri bi deneyeyim...
  • 
Sayfa: önceki 21062107210821092110
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.