Şimdi Ara

★★ GALAXY S3 [ANA KONU] ★★ (İlk Sayfayı Okuyun!) (2034. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
67.876
Cevap
417
Favori
2.548.999
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20322033203420352036
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dogukan21

Arkadaşlar telefonu gece şarj a takıyorum.Sabah yarı dolmuş oluyor.Servise sordum,muhtemelen şarj ın arızalıdır dedi.

Birde şarj garanti kapsamında olmayabilir demez mi

var mı bu şekilde bir sıkıntı yaşayan

Diyemez kardeşim kutu icinde ne geliyorsa garanti kapsaminda olur. Kagitta yazmiyorsa sarj cihazi garanti kapsaminda degil diye o da garantidedir. Git kafalarina fırlat.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kemalwebnet

quote:

Orijinalden alıntı: Dejavu_54

quote:

Çok ilginç Samsung duysa mutluluktan havalara uçar. 3000 Mah batarya alsanız 5 gün kullanacaksınız neredeyse.

Ne var 3 günde? Bende 3 gün batarya süresi alıyorum. 6 saat ekran süresi aldığım bile oluyor. SS'ler de mevcut yani

Bir şey yok. S3 ü orjinal bataryası ile 3 gün kullanıyorsanız o telefona ihtiyacınız yok demektir. 3 aydır kullanıyorum ben ve hiç bir zaman 24 saati tamamlamadı.

Beklemeyle 72 saati tamamlasin bu cihaz. Elimdekini vericem.

• quote:

Orijinalden alıntı: bozisik

quote:

quote:

quote:

Çok ilginç Samsung duysa mutluluktan havalara uçar. 3000 Mah batarya alsanız 5 gün kullanacaksınız neredeyse.

Ne var 3 günde? Bende 3 gün batarya süresi alıyorum. 6 saat ekran süresi aldığım bile oluyor. SS'ler de mevcut yani

Bir şey yok. S3 ü orjinal bataryası ile 3 gün kullanıyorsanız o telefona ihtiyacınız yok demektir. 3 aydır kullanıyorum ben ve hiç bir zaman 24 saati tamamlamadı.

çok iddialısın kardeşim.bekleme süresiyle değil 72 saat 125 saate yakın bekleme sağlanıyor.hiç dokunmasam telefona çok rahat 5 günü geçer......

• quote:

Orijinalden alıntı: uğur4105

quote:

quote:

quote:

quote:

çok iddialısın kardeşim.bekleme süresiyle değil 72 saat 125 saate yakın bekleme sağlanıyor.hiç dokunmasam telefona çok rahat 5 günü geçer......

Evet ucak moduna alip ekrani hic acmadan beklenirse 72 saat olur belki.

• s3 e ubuntu kuran var mı, nasıl önerir misiniz?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

kardeşim ben az kullanım ile 24 saat açık halde 5 günü bile gördüm.12 saat bekleme ile %2 batarya gidiyor.senin dedğin bekleme süresi çok az telefonu biraz kullansan ve bekleme moduna alsan 4 gün bile bekleme süresini görürsün....

• Arkadaşlar bu Şarz olayı beni delirtiyor. Korkudan biyere gidemiyorum şarzım bitecek diye. Şuna bi bakarmısınız Normal mi ?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

kardeşim ben az kullanım ile 24 saat açık halde 5 günü bile gördüm.12 saat bekleme ile %2 batarya gidiyor.senin dedğin bekleme süresi çok az telefonu biraz kullansan ve bekleme moduna alsan 4 gün bile bekleme süresini görürsün....

ben çok rahat 3 gün kullanıyorum, kullanıyorum ama, örneğin aynı kullanım şekliyle önceki telefonum optimus l9 2 gün gidiyordu.

• Yukarıda koyduğum resme cevap verin ozamn şarz 12 saat bile zor gidiyor ?
  • Tamam güç tasarrufuna alıp gece koyucam telefonu kenara. Kac saatte Yüzde kac gidecek bakacagim. 72 saat 120 saat inanilmaz degerler. Bu kadar büyük ekranlı telefon için. Kullanmamaniz filan lazım telefonu gün içinde.

• quote:

Tamam güç tasarrufuna alıp gece koyucam telefonu kenara. Kac saatte Yüzde kac gidecek bakacagim. 72 saat 120 saat inanilmaz degerler. Bu kadar büyük ekranlı telefon için. Kullanmamaniz filan lazım telefonu gün içinde.

dün gece 10 da telefon %72 deydi.şuan youtube dan 3 tane müzik dinledim.ve şarj %67 de.buyur buradan kıyaslama yapabilirsin.
  • quote:

arkadaşlar telefonu alalı tam 2 ay oldu yoğun kullanımda bataryayı test ettim tam 4 film izledim netten 40 dk da tample run oynadım.35 dk da müzik dinledim.dün akşam doldurmuştum.batarya çok iyi diyebilirim.gerçekten tam açılmış tam kapasite bu olsa gerek screenshotını koyuyorum.yoğun kullanımla ekran süresi 8 saati geçti.bu rekor olsa gerek...

bu benim son aldığım şarj görüntüsüydü.buraya eklemiştim.telefonu çok yoğun kullanmıştım deyim yerindeyse soluk aldırmamıştım telefona size örnek olarak alıntı yapıyorum......

• pil konusunda %100 emin olduğum şey şu: "farklı s3 ler farklı pil yiyolar ve bu yüklenen uygulamalardan dolayı oluşan bi fark değil"

buna artık %100 eminim. benim telefon max 3 saat pil kullanımı ile akşama zor dayanrken, telefonu birlikte almış olduğumuz ve benden 4 kat daha fazla uygulama yüklemiş olan arkadaşımın telefon 5-6 saat ekran kullanımı sağlıyo. gözümle görmesem inanmam. ama gerçek.

ben doğru düzgün program yüklemediğim halde bende ekran pil su gibi gidiyo.

buyüzden burda kalkıp da kavga etmeye gerek yok. benim telefonum 3 gün şarj dayandırsın ben size ücretsiz veririm bu telefonu. dayanamaz. İMKANSIZ. ama arkadaşımınki dayanırsa şaşırmam.

kalibrasyonmuş, 12 saat şarj mış, geçiniz. iki orjinal pil aldım ikisinde de deli gibi şarj ettim saatlerce, sorna da sonuna kadar bitirdim. iki orjinal pilde de Bİ BOK FARKETMEDİ. oysa diğer arkadaşım bunların hiçbirini yapmadan iki orjinal pilin herhangi biri ile 6 saat ekran performansı alıyo ögzümün önünde. ve bu adam benden 4 kat daha fazla uygulama yükledi.

allah kahretsin böyle işi.

----------

son olarak; halen daha: sen kullanmasını bilmiyosundur, kalibre et, programalrı sil vs vs.. diyeceklere hitaben: KARDEŞİM BU TELEFON BİR KEZ BİLE 5 SAATİ NEDEN GÖRMÜYO? BİR KEZ GÖRMEZMİ YA BİR KEZ SADECE BİR KEZ??? DİĞER ARKADAŞIM MİNİMUM 5 SAAT GÖRÜRKEN BEN DAHA İLK ALDIĞIMDA BİLE 4 GÖRSEM ŞÜKÜR NAMAZI KILIYODUM, NEDEN?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 01001101 -- 4 Haziran 2013; 12:16:01 >

• quote:

Orijinalden alıntı: 01001101

pil konusunda %100 emin olduğum şey şu: "farklı s3 ler farklı pil yiyolar ve bu yüklenen uygulamalardan dolayı oluşan bi fark değil"

buna artık %100 eminim. benim telefon max 3 saat pil kullanımı ile akşama zor dayanrken, telefonu birlikte almış olduğumuz ve benden 4 kat daha fazla uygulama yüklemiş olan arkadaşımın telefon 5-6 saat ekran kullanımı sağlıyo. gözümle görmesem inanmam. ama gerçek.

buyüzden burda kalkıp da kavga etmeye gerek yok. benim telefonum 3 gün şarj dayandırsın ben size ücretsiz veririm bu telefonu. dayanamaz. İMKANSIZ. ama arkadaşımınki dayanırsa şaşırmam.

kalibrasyonmuş, 12 saat şarj mış, geçiniz. iki orjinal pil aldım ikisinde de deli gibi şarj ettim saatlerce, sorna da sonuna kadar bitirdim. iki orjinal pilde de Bİ BOK FARKETMEDİ. oysa diğer arkadaşım bunların hiçbirini yapmadan iki orjinal pilin herhangi biri ile 6 saat ekran performansı alıyo ögzümün önünde. ve bu adam benden 4 kat daha fazla uygulama yükledi.

----------

son olarak; halen daha: sen kullanmasını bilmiyosundur, kalibre et, programalrı sil vs vs.. diyeceklere hitaben: KARDEŞİM BU TELEFON BİR KEZ BİLE 5 SAATİ NEDEN GÖRMÜYO? BİR KEZ GÖRMEZMİ YA BİR KEZ SADECE BİR KEZ??? DİĞER ARKADAŞIM MİNİMUM 5 SAAT GÖRÜRKEN BEN DAHA İLK ALDIĞIMDA BİLE 4 GÖRSEM ŞÜKÜR NAMAZI KILIYODUM, NEDEN?

hocam bu farkın oluşmasının nedeni işlemcilerin asv versiyonu olabilir.bildiğim kadarıyla s3 ün asv versiyonu 0 ile 12 arasında.benim telefonun işlemci versiyonu asv6.ben telefonda sürekli tarayıcı ile internete girdiğim için %40 parlaklıkta bekleme süresine bağlı olarak ortalama 4 saat ekran süresi alıyorum.beyaz arka plan şarjı çok götürüyor ama video izlerken telefon pili kokluyor eğer youtube dan 1 saate yakın video izlersem rahat 4.30 saatin üzerine çıkıyor.eğer işlemciye undervolting uygulayıp frekansını düşürürsem 5.30 saatin üzerine çıkıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okan9455 -- 4 Haziran 2013; 12:35:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tugay91

Arkadaşlar bu Şarz olayı beni delirtiyor. Korkudan biyere gidemiyorum şarzım bitecek diye. Şuna bi bakarmısınız Normal mi ?

Telefonunuz uyku moduna ( deep sleep mode ) girmiyor sorun bu yüzden.

• quote:

az kullanmak nasıl oluyo ki hocam? yani nasıl bir az kullanmak da siz 5 gün görürken biz yarım gün görüyoruz?

hocam sabah işe giderken ve akşam dönerken nette takılıyorum (az pil yesin diye negatif renkleri açıyorum, arka plan siyah-yazılar beyaz oluyo nette) gün içinde de ara ara skype falan. başka hiçbişey yapmıyorum. facebook-twitter kullanmam mesela onların falan uygulamaları yok kesinlikle.

bu halde sabah 06:00 da %100 ile şarjdan çektiğim alet akşam 7 de eve geldiğimde %20 de oluyo, bazen daha bile kötü. bekleme 13 saat, ekran kullanımı da 2buçuk saat oluyo.

şimdi ben akşam eve gelmeyip, dışarıda arkadaşlarla takılayım desem bu şarj bana akşam için asla yetmiyo, zaten %20 den sornası anında bitiyo. çok yazık. altı üstü yollarda 1er saat kullanım ve ara ara kullanımlarla toplam 2buçuk saat kullanım ve akşam 7 de şarj neredeyse meftah.

ben ne yaptım şimdi çok mu kullandım? bu da çok kullanımsa yani az kullanım nasıl oluyo?

söylediğim gibi, kesinlikle eminim ki benim telefonu siz alsanız 5 gün gitmez. sizin telefonu da ben alsam akşam 7 de şarjım bitmez. kim ne derse desin, artık buna inanıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Okan9455

quote:

Orijinalden alıntı: 01001101

pil konusunda %100 emin olduğum şey şu: "farklı s3 ler farklı pil yiyolar ve bu yüklenen uygulamalardan dolayı oluşan bi fark değil"

----------

hocam bu farkın oluşmasının nedeni işlemcilerin asv versiyonu olabilir.bildiğim kadarıyla s3 ün asv versiyonu 0 ile 12 arasında.benim telefonun işlemci versiyonu asv6.ben telefonda sürekli tarayıcı ile internete girdiğim için %40 parlaklıkta bekleme süresine bağlı olarak ortalama 4 saat ekran süresi alıyorum.beyaz arka plan şarjı çok götürüyor ama video izlerken telefon pili kokluyor eğer youtube dan 1 saate yakın video izlersem rahat 4.30 saatin üzerine çıkıyor.eğer işlemciye undervolting uygulayıp frekansını düşürürsem 5.30 saatin üzerine çıkıyor.

işlemci versiyonuna nerden bakıyoruz ?

• Uğur beyin kullanım süreleri normaldir. 3g açmıyor kendisi ihtiyaç duymadığı için. Siz de 3g ihtiyaç olmadığı sürece açmayın. 3g açıkken telefon şarjı resmen yiyor. Wifi ile 20 dk internete girin bir de 3g ile girin aradaki farkı görüceksiniz. Ayrıca telefon çekmediği zaman yani sinyal seviyesi düşük olduğu zaman yine daha fazla sinyal almak isteyip bataryaya aşırı yükleme yapıyor. Kapsama alanı düşük alanlarda ve otobüslerde ( çok fazla baz istasyonu alanı değiştirdiğiniz için ) hele bir de 3g açıksa telefonunuzun şarjı çabuk biter. İsterseniz evinizde oturun. Wifi'yi açın ve youtubeden akşama kadar film izleyin. Ekran görüntüsünün 6-7 saat olduğunu göreceksiniz. Ben de başlarda acaba sorun mu var diyorum telefonda ama kullandığınız alanlara ve 3g ye bağlı en az da 3 saat ekran görüntüsü almanız gerekiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: trcengizkhan

quote:

Orijinalden alıntı: tugay91

Arkadaşlar bu Şarz olayı beni delirtiyor. Korkudan biyere gidemiyorum şarzım bitecek diye. Şuna bi bakarmısınız Normal mi ?

Telefonunuz uyku moduna ( deep sleep mode ) girmiyor sorun bu yüzden.

Nasıl uyku moduna geçirebilirim ? Evet uyumuyor galiba geceden sabaha %13 şarz gidiyor

• arkadaşlar benim s3 te sağolsun diğer arkadaşlar gibi iyi,şarj tatminkar iyide gidiyor...Ama bir ara baktım süre kısaldı,kasma var..araştırınca yüklemiş olduğum cleanmaster ın buna sebep olduğunu farkettim,silince telefonum rahatladı.şimdi sizin kadar teknik bilemem ,ama yüklü uygulamalarda buna neden olabilirmi ?çakışması v.s...
    telefonun şarjının süresi için bir şey demiyorum,şarjın çabuk bitmemesi bakımından dedim.
    bu arada %100 yapıp gece bıraktığımda sabah alıp bakıyorum bende %98 yani gece %2 yiyor bende böyle.buda normal zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Devadam12 -- 4 Haziran 2013; 12:42:47 >
  • 
Sayfa: önceki 20322033203420352036
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.