Şimdi Ara

★★ GALAXY S3 [ANA KONU] ★★ (İlk Sayfayı Okuyun!) (2027. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
67.876
Cevap
417
Favori
2.549.000
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20252026202720282029
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bu yavaş şarj olma sorununun çözümü yok mu hala ????
  • quote:

Orijinalden alıntı: stoch9

arkadaşlar bu yavaş şarj olma sorununun çözümü yok mu hala ????
    Sizde nasıl bir şarj olma süresi mevcut?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stand Alone

quote:

Orijinalden alıntı: Okan9455

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Okan9455

quote:

Bugün, telefonumdaki bataryanın ve cihazın aşırı ısınmasına bir sebep bulamadım. Telefon, şarj olmuyordu ve şarjı da hemen bitiyordu. Yaklaşık 3 saat boyunca uğraşmama rağmen bir cevap alamadım. Son olarak, Kadıköy Gold Teknik Servis'e cihazı bıraktım.

Hayırlısı bakalım.

dostum telefonu cmw den megawipe (format cache-system-data-preload-sdcard işlemini yapıyor) ile tamamen temizleyip daha sonra odinle yeni rom yükledin mi ?

Hayır. O tarz şeylerden anlayan birisi değilim. Telefon ayarlarından telefonun yazılımını WİFİ ile yükseltmek dışında, sistemsel bir değişimde bulunmadım. Sorunun kaynağını tam olarak belirleyemediğim için, teknik servise verdim.

Bu sabah, dayımın Galaxy W şarj cihazı ile telefonu şarj etmem sonucunda, yukarıda anlattığım sorunlarla karşılaştım. Çok büyük bir ihtimalle, bataryayı yenileyecekler.

Kadıköy Gold'da tanıdığım var. O arkadaşımda cihazı inceledi ve aşırı bir ısınma olduğunu söyledi. Herhangi bir sorunla karşılaşacağımı zannetmiyorum.

hocam dediğim işlemleri yapsaydınız telefon %90 düzelirdi.çünkü android sisteminin arasıra temizlenmeye ihtiyacı var ve temizlenmezse böyle sorunlar oluşabilir.umarım servis en kısa zamanda sorunu çözer.

Bugün, sorunumu bu sayfada ve diğer S3 başlıklarında sormama rağmen, kimse cevap vermedi. Ben de fazla üstelemedim, verdim servise. Yanlış bir şey yapıp durumu daha kötü noktaya götürmektense, garantili cihazın işini garanti çözsün dedim.

Bahsetmiş olduğunuz işlemi detaylı olarak anlatırsanız, sevinirim.

Android'in başka ne gibi saçmalıkları var ? Bilmem gerekenler nelerdir ? Gold kampanyası ile 1.000 TL'ye geldiği için S3 tercih etmiştim, geçenlerde arkadaşımın elinde Vodafone'dan 850 TL'ye almış olduğu İphone 4 gördüm. Bir ara, acaba demedim desem, yalan olur.

hocam ben gündüz girmediğim için önceden sorunuza cevap veremedim.servise vermekle en iyisini yapmışsınız

bahsetmiş olduğum işlemle telefonda ne var ne yok siliyor.bilgisayardaki format gibi düşünülebilir.bu işlemi yapabilmek için telefonu öncelikle root etmelisiniz.cf root 6.4 yazılımını odinle yükleyerek telefonu 10 sn de root edebilirsiniz.kolaylık olsun diye birde dokunmatik recovery olan cwm 6.0.3.2 yi aynı şekilde odinle yüklüyoruz.daha sonra önceden telefonun hafıza kartına attığımız megawipe yazılımını cwm menüsüne girerek yüklüyoruz ve telefonda ne var ne yok siliniyor.bu işlemden sonra telefon açılmaz samsung ekranında kalır.bundan sonra download moduna girip odinle herhangi samsung romlarından birisini yüklüyoruz.en basit şekliyle bu.bunları yapınca telefon garanti dışı kalıyor ancak triangle away programıyla tekrar garanti kapsamına giriyor.telefon elinize geçince daha detaylı şekilde anlatırım

android in güzel yönleri olduğu gibi birçok kötü yönüde var.mesela sizin yaptığınız gibi sürekli kiesle yada telefonun içinden güncelleme yapınca telefon ağırlaşmaya başlıyor ve hatalar çıkabiliyor.arasıra telefonu temizlemek gerekiyor.ben 8 aydır bu telefonu kullanıyorum ve güncellemeleri full temizlik yaptıktan sonra odinle yüklüyorum.şuana kadar hiçbir hata yada sorunla karşılaşmadım.android in çok kötü bir ram yönetimi var.1 gb ram bilgisayarlara bile yeterken android li akıllı telefonlara yetmiyor.s3 te multitasking çok kötü durumda.android in diğer bir kötülüğü oyun konusunda.telefonlarda çok iyi donanımlar olmasına rağmen oyunların doğru optimize edilmemesi sonucu kasmalar ve frame atlamaları kaçınılmaz oluyor.bunda android kullandığı java programla dili en büyük suçlu.apple bir sürpriz yapıp iphone 5s de 4.5'' ve üzeri bir ekran yapsın hiç düşünmeden 5s alırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: stoch9

arkadaşlar bu yavaş şarj olma sorununun çözümü yok mu hala ????

Kabloyu degistir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bilgilendirme için teşekkürler.

Bahsetmiş olduğun işlemi, benim yapmamın imkanı yok. O kadar karışık bir işlemi eksiksiz ve doğru yapabileceğimi düşünmüyorum. Yaklaşık 3 aydır S3 kullanıyorum, aksilik olmadığı sürece 2.5-3 sene daha kullanmayı planlıyorum. Bundan sonraki telefonum ne olur bilinmez, belki İphone olabilir.
  • Bilgilendirme için teşekkürler.
  • quote:

Bilgilendirme için teşekkürler.

Bahsetmiş olduğun işlemi, benim yapmamın imkanı yok. O kadar karışık bir işlemi eksiksiz ve doğru yapabileceğimi düşünmüyorum. Yaklaşık 3 aydır S3 kullanıyorum, aksilik olmadığı sürece 2.5-3 sene daha kullanmayı planlıyorum. Bundan sonraki telefonum ne olur bilinmez, belki İphone olabilir.

rica ederim
  • Arkadaşlar,
    PEBBLE BLUE'nun diğer modellerle bir farkı yok değil mi?normal beyaz veya siyahdan 50 tl daha ucuz neden onu anlayamadım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hunkar1

quote:

Orijinalden alıntı: Dejavu_54

Arkadaşlar merak edenler vardı Buff Ultimate kırılmaz ekran koruyucusunu. Kısa bilgilendirme yapayım. Dün aldım taktırdım. Telefoncu tanıdığımdan aldım para vermedim fiyatı 40-60 lira gibi bi rakam. Kesinlikle orijinal olarak alacaksanız almanızı tavsiye ederim. Cidden jelatin gibi değil zaten bu apayrı bişey. Sanki camın üstüne cam takıyorsunuz. Kalın ancak ısıyı iletimi süper. Dokunmatiğe hiç bi zararı yok. Zaten Kutu içeriği bi harika. İçinden özel yapım mikrofiber bez dahi çıkıyor. Diğer jelatinlerden çok farklı. Telefona ilk yapıştırdığınızda yeşil oluyor. Ancak katmanı çıkartabiliyorsunuz şeffaf olarak kullanabiliyorsunuz. Yeşil ayrı bi hava veriyor ancak ben çıkardım. Zaten koruma amaçlı takılmış bişeydi. Kutu içeriği fiyatını yansıtıyor jelatinin. Alacak olan varsa kesinlikle almasını tavsiye ederim. Ancak gidip netten ucuz diye 15-20 liraya almayın kesinlikle bence.

Katiliyorum gercekten cok faydalı bende ćok memnunum..

Jelatin gibi değil zaten ya bildiğin plastik bi katman. Bayağı kalın bişey belli yani koruyucu olduğu. Çekiçle vurup deneyebilirsiniz. Tecrübe ile sabit kırılmıyor :) Tabiki kendi telefonuma vurmadım telefoncu vurdu gördüm

• quote:

Orijinalden alıntı: cilekliivanilya

Samsung galaxy y nin kasmalarından sıkılıp bugün bunu aldım :)) Tek sorunu çabuk ısınıyor olsun o kadar benide eklermisiniz ?

16 GB BEYAZ

Isınsa ne olur dostum korkma ısınsın. Bi yere kadar ısınıyor sonra ısınmıyor zaten ısınınca kasma-kapanma falan da yapmaz rahat rahat takıl oyna oyunlarını.
  • Canlı duvar kağıdı kullanmaya başladım..Çok hoşuma gitti..Şarj süresinde citti problemler olur mu..?Mesela 2 gün giderken 1 güne düşecekse kullanmayım..Ama totale baktığımızda 2-3 saat farkedekse sorun değil benim için..Var mı kullanıp tecrübe etmiş arkadaşlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: emou

quote:

Şarj olayı hakkında,

Arkadaşlar, kesinlikle şarj aletine göre şarj süresi değişim gösteriyor. Samsung Galaxy Ace şarj cihazı ile telefonun şarjı 2 gün dayandı. Samsung Galaxy W şarj aleti ile 5 saat dayandı. Kendi şarj aleti ile ortalama 2 gün dayanıyor.

Bence başka telefonların şarj cihazlarıyla şarj etmeyin derim.Çünkü bataryalar aynı olmadığından batarya farklı cihazlardan zarar görebilir.Fakat usb ile tam bir şarj etmeyi deneyebilirsiniz.Düşün voltaj verdiğinden daha iyi dayanabilir.

Usb şarjı daha az gider. Gelen akım seviyesi düşük olduğundan bataryanın şoklanma seviyesi az olur haliyle çabuk biter. Bunu buz olarak da düşünebilirsin. Buzlukta mı buz daha çabuk donar, buzdolabının meyve sebze konulan kısmında mı? Haliyle erken donan buz şoklanmış olur ve daha geç erir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lemans

Canlı duvar kağıdı kullanmaya başladım..Çok hoşuma gitti..Şarj süresinde citti problemler olur mu..?Mesela 2 gün giderken 1 güne düşecekse kullanmayım..Ama totale baktığımızda 2-3 saat farkedekse sorun değil benim için..Var mı kullanıp tecrübe etmiş arkadaşlar?

Fazla bişey farketmez.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hunkar1

quote:

Arkadaşlar merak edenler vardı Buff Ultimate kırılmaz ekran koruyucusunu. Kısa bilgilendirme yapayım. Dün aldım taktırdım. Telefoncu tanıdığımdan aldım para vermedim fiyatı 40-60 lira gibi bi rakam. Kesinlikle orijinal olarak alacaksanız almanızı tavsiye ederim. Cidden jelatin gibi değil zaten bu apayrı bişey. Sanki camın üstüne cam takıyorsunuz. Kalın ancak ısıyı iletimi süper. Dokunmatiğe hiç bi zararı yok. Zaten Kutu içeriği bi harika. İçinden özel yapım mikrofiber bez dahi çıkıyor. Diğer jelatinlerden çok farklı. Telefona ilk yapıştırdığınızda yeşil oluyor. Ancak katmanı çıkartabiliyorsunuz şeffaf olarak kullanabiliyorsunuz. Yeşil ayrı bi hava veriyor ancak ben çıkardım. Zaten koruma amaçlı takılmış bişeydi. Kutu içeriği fiyatını yansıtıyor jelatinin. Alacak olan varsa kesinlikle almasını tavsiye ederim. Ancak gidip netten ucuz diye 15-20 liraya almayın kesinlikle bence.

Katiliyorum gercekten cok faydalı bende ćok memnunum..

Jelatin gibi değil zaten ya bildiğin plastik bi katman. Bayağı kalın bişey belli yani koruyucu olduğu. Çekiçle vurup deneyebilirsiniz. Tecrübe ile sabit kırılmıyor :) Tabiki kendi telefonuma vurmadım telefoncu vurdu gördüm

Öyle öyle..
    Çok faydalı oluyor..

• quote:

Orijinalden alıntı: Cayaith

Android 4.1.2' yim ve güncelleştirme daha gelmedi.

s3 mini ye karar verdim yıllarca sony kullanan bana " s3 bana 1 ayda kafayı yedirdi" dedi l5 e karar verdim görüntü kalitesi kötü diyorlar l7 alayım görüntülü görüşmesi de olsun dedim meğer o da internet yoluylaymış.sony ve htc az özelliğe çok para istiyor.offfffffffffffffffffffff ya aylardır bi telefon alamadım.hayır alacağım zincirlerimi kırıp 700t.lik bi telefon herkes vay bi telefona bu para verilir mi diyecek herkes benim de içime sinmiyor ne yalan söyleyim.... help me
  • benide ekleyebilirsin dostum
    birde şu simkartı küçültme olayının videosunu paylaşırsan yararlı olabilir bence
  • S3 mükemmel bir telefon, bu kadarını söyleyeyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: basaran747

benide ekleyebilirsin dostum
    birde şu simkartı küçültme olayının videosunu paylaşırsan yararlı olabilir bence

Öncelikle hayirli olsun.Ama sim kartı kendin kesmek yerine bir telefoncuya kestirmeni öneririm.Bende senin gibi yaptım ve kendim kestim ama biraz fazla kesmiştim.

Ben yine de videoyu vereyim

http://m.youtube.com/watch?v=8CJeW2-1Xlk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cobbler -- 2 Haziran 2013; 8:37:47 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• S3 te kullandığınız favori oyunlarınız nelerdir?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emou

S3 te kullandığınız favori oyunlarınız nelerdir?

real racing 3 , d-day ve fighter warrior bu üç oyun yüzünden telefonun esiri oldum resmen
  • 
Sayfa: önceki 20252026202720282029
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.