Şimdi Ara

Galaxy S21 Ultra'nın 100x yakınlaştırma özelliğini gösteren fotoğraflar paylaşıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
831
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Galaxy S21 Ultra'nın 100x yakınlaştırma özelliğini gösteren fotoğraflar paylaşıldı

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, geçtiğimiz hafta başında yeni amiral gemisi Galaxy S21 serisini tanıtmıştı. Cihazların kamera özellikleri arasında yer alan 100x yakınlaştırma özelliği ile ilgili ilk örnekler de paylaşılmaya başlandı.

Ayrıca Bkz.Xiaomi'nin katlanabilir telefonunun görüntüleri ortaya çıktı

Dörtlü arka kamera

Galaxy S21 Ultra modeli, 108MP ana, 10MP periskop telefoto, 10MP telefoto ve 12MP ultra geniş açı olmak üzere dört sensörlü arka kamera kurulumuyla geliyor.

Galaxy S21 Ultra'nın 100x yakınlaştırma özelliğini gösteren fotoğraflar paylaşıldı

Yukarıda yer alan fotoğraflarda, Galaxy S21 Ultra modelinin kamerasının ne denli yakınlaştırma yapabildiğini görüp, değerlendirebilirsiniz. Fotoğraflarda da gördüğünüz üzere, zoom yapılan tabela üzerindeki işaret ve yazılar gayet okunabilir kalıyor. 100x yakınlaştırma özelliğinin, hâlâ sanatsal fotoğrafçılık için uygun olmasa da, bilgi amaçlı fotoğrafçılık için oldukça verimli olacağını söylemek mümkün.

Kaynak:https://twitter.com/stufflistings/status/1350406513198710787

• 100x yaklaştırma bir oyuncak hocam. Telefon yaklaştırmasını optik olarak 10x'e kadar yapıyor. Sonrasında 10x'te elde ettiği görüntüyü kırparak sanal bir yakınlaşma yapıyor. Tabi bu esnada görüntüyü biraz sabitleyerek ve başka birkaç teknikle görüntüyü netleyerek daha temiz ve detaylı, keskin görünen bir görüntü elde ediyor. Hani 10x çekilen görüntüde ne varsa 100x görüntüde de o var. Ancak jpg sıkıştırması, görüntünün işlenmesindeki süreçlerden sonra detay azalıyor biraz.

S20'de de 30x var ama 3x civarı bir optik yapıyor yine. Bunu da 64 MP kameradan kırparak yapıyor. Aydınlık bir ortamda 30x zoomdan elde edilen görüntü 64 MP normal görüntünün içinde görünebiliyor zaten. Ama ışık azaldıkça vs. zoom modunda görüntüde daha fazla çalışıldığı için daha net oluyor.

Hobi olayı doğru, ne yazık ki bizde çalışmaktan kafasını kaldıramıyor çoğu kişi. Kaldırsa da hobisi olur mu... Buralarda maddi imkanlar da daha uygun olduğu için gidip 100x olmasa da ciddi zoom yapabilen lenslerle fotoğraf makineleri alabiliyor adamlar. Bende 15x optik zoom yapabilen bir makine var ama artık onun pillerini şarj et, hafıza kartını bir şeyler yap uğraşasım gelmiyor. Bir de bisikletle bir yere çıktım, ya da bir yere seyahate gittim; yanıma almıyorum genelde, koskocaman makine.

Onun yerine 18x zoom yapan bir telefon lensi aldım. Fotoğraf makinesi ya da telefonun kendi çekimi gibi temiz olmuyor ama işe yarar detaya odaklayıp kaydedebiliyorum.

• Vaovv 100x zoom.Çok işe yarayan bir özellik sanki
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yürüyen Hoparlör

Vaovv 100x zoom.Çok işe yarayan bir özellik sanki

Dürbün niyetine kullanılabilir Galaxy S21 Ultra'nın 100x yakınlaştırma özelliğini gösteren fotoğraflar paylaşıldı 

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Moueson kullanıcısına yanıt
    zamanında s20 serisinde kullandımda neoldu hocam boş birşey idi okadar yakınlaşınca bir anlamı kalmıyor anca karşıya felan yakından bakarsın bir dürbün etmez cektigi fotolarda ahım şahım olmuyor...

• Kamp yapmaya veya doğa gezisine çıkan insanlar için 100x yakınlaştırma gerçekten işe yarar bir özellik.

Bizim ülkemizde fiyatı arttıran gereksiz bir özellik olarak gözükebilir veya doğa gezisi ve kamp gereksiz hobi olarak gözükebilir ama Amerika, Almanya, İngiltere gibi gelişmiş düzgün ülkelerde insanların hobisi olması değil olmaması garip karşılandığı ve insan gibi yaşayıp adaletli gelir dağılımına sahip olduklarından dolayı telefona veya yanlarında taşıyacakları eşyalara eklenen ek özellikler çok önem taşıyor.

• ''Yukarıda yer alan fotoğraflarda'' derken?

• Instagram’a atınca nasıl oluyor asıl önemli olan o.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Önemsiz bir ayrıntı olabilir ama başlıkta ve konuda S21 Ultra'dan bahsederken görselde neden S21 var?

• Clusive kullanıcısına yanıt

100x yaklaştırma bir oyuncak hocam. Telefon yaklaştırmasını optik olarak 10x'e kadar yapıyor. Sonrasında 10x'te elde ettiği görüntüyü kırparak sanal bir yakınlaşma yapıyor. Tabi bu esnada görüntüyü biraz sabitleyerek ve başka birkaç teknikle görüntüyü netleyerek daha temiz ve detaylı, keskin görünen bir görüntü elde ediyor. Hani 10x çekilen görüntüde ne varsa 100x görüntüde de o var. Ancak jpg sıkıştırması, görüntünün işlenmesindeki süreçlerden sonra detay azalıyor biraz.

S20'de de 30x var ama 3x civarı bir optik yapıyor yine. Bunu da 64 MP kameradan kırparak yapıyor. Aydınlık bir ortamda 30x zoomdan elde edilen görüntü 64 MP normal görüntünün içinde görünebiliyor zaten. Ama ışık azaldıkça vs. zoom modunda görüntüde daha fazla çalışıldığı için daha net oluyor.

Hobi olayı doğru, ne yazık ki bizde çalışmaktan kafasını kaldıramıyor çoğu kişi. Kaldırsa da hobisi olur mu... Buralarda maddi imkanlar da daha uygun olduğu için gidip 100x olmasa da ciddi zoom yapabilen lenslerle fotoğraf makineleri alabiliyor adamlar. Bende 15x optik zoom yapabilen bir makine var ama artık onun pillerini şarj et, hafıza kartını bir şeyler yap uğraşasım gelmiyor. Bir de bisikletle bir yere çıktım, ya da bir yere seyahate gittim; yanıma almıyorum genelde, koskocaman makine.

Onun yerine 18x zoom yapan bir telefon lensi aldım. Fotoğraf makinesi ya da telefonun kendi çekimi gibi temiz olmuyor ama işe yarar detaya odaklayıp kaydedebiliyorum.

• Yürüyen Hoparlör kullanıcısına yanıt

Apple yapsa işte o zaman vaovv derdin? Samsung cihazlarla sorununuz nedir? Bütün samsung konularında siz varsınız..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Telefonlarda zoom olayı bence gayet güzel bir gelişim. Uzaktan detaylı çekim yapabilmek bir telefon ve bir fotoğraf makinesi için gayet gerekli bir özellik ki bunu son yıllarda periskop olayıyla iyi kıvırmaya başladılar. Son bir kaç yılda telefonlardaki en önemli gelişim yüksek tazeleme hızındaki ekran ve telefonlardaki optik yakınlaştırma diyebilirim rahatlıkla.

• Moueson kullanıcısına yanıt
    Ne yapacak hocam karşı komşuyu mu izleyecek adam şehirde :)
  • Artık net bir ufo videosu izleriz umarım 🙏
  • 1" sensörlü 300 mm üzeri tele objektiflerin yapamadığını bu mercimek sensörlü cihazlar yapıyı h ulluuuu

• optik 10x lensi olan bugüne kadar dünyada 1 telefon çıktı,huawei mate40pro+ ama Çin dışında satılmadı.o yüzden de ticari model değil de demo cihaz gibi.

iphone 13pro max çıkınca da bence en fazla 3x optik destekleyecek.dolayısıyla yakında çıkacak olan huawei p50pro'yla birlikte 2022'ye kadar elbette en iyi yakınlaşma yapan 2 telefondan biri olarak kalacak s21ultra.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aycibin -- 18 Ocak 2021; 13:23:38 >
  • Yürüyen Hoparlör arkadaşım Gereksiz diye bakıp, 100x zoomun çok işe yarayan bir özellik olmadığını ima ediyorsunuz. Ama sizin desteklediğiniz Huawei, bile P50 serisinde 200x dijital zoom yapacak. Böyle bir haber yapılırsa desteklemeniz çok ilginç.

• Boş yapan bi arkadaş daha çıkmış, önce apple parmak izini geri eklesinde sonra 100x gereksiz bilmem ne çamur atarsın, sırf faceid tanımadı diye şifreyi bile hatalı olarak gören, icloud hesabına erişimi engelleyen dangalak bi firma apple

• Samsung bu sefer başarmış

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.