Şimdi Ara

Galaxy S20+ | S20 Ultra ön siparişi verin, Galaxy Buds+ hediye fırsatını kaçırmayın!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
112
Cevap
1
Favori
7.325
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Galaxy S20, S20+ ve S20 Ultra ile tanışın. Çığır açan 8K Videodan Fotoğraf özelliği ile sadece video değil fotoğraf çekme şekliniz de değişecek.

Buna bir de Samsung Knox güvenliğini, akıllı pili, güçlü bir işlemciyi ve dev bir depolama alanını ekleyin. Galaxy S20 serisi mobilde bambaşka dünyanın kapılarını açıyor.
    Galaxy Buds+, zengin tiz ve derin bas sesler için geliştirilen 2 yönlü hoparlör sistemiyle sesi deneyimleme şeklinizi değiştirir.

Detaylı bilgi için: https://www.samsung.com/tr/smartphones/galaxy-s20/

Galaxy S20+ | S20 Ultra ön siparişi verin, Galaxy Buds+ hediye fırsatını kaçırmayın!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Samsung -- 14 Şubat 2020; 20:9:40 >

• Telefonlar artık ihtiyacımızın üstünde özellikler ile geliyor. 8k video bir kullanıcının ne işine yarar?
    Mevcutta 4k çekip ne yaptık? Hadi çektik, deli gibi hafıza kaplıyor sunulan 128 gb bile olsa çok küçük kalıyor.
    Fotoğraf desen, 100 mp çekip binaya poster mi basacağız?
    Neticede max 4k tv de açarsın ki genelde yaptığın full HD yada 2k monitörde izlemekten öteye gitmez.
    Telefonda bakacak isen resimlere zaten el kadar ekran, 16k olsa da anlamı yok..

Üstüne vergi mucizesi.

Yani ilginç ülkeyiz gerçekten.. Araba fiyatına telefon..

Gerçekten bir tepki lazım.. Fakat tepkiyi doğru yere verin, üretici sizin yerinize vergi vermez

Ayrıca 5g ye takılmayın, 4.5 g varda ne oluyor. Telefon çekmiyor İstanbul'un göbeğinde. Alınan hızla 3g seviyesinde neredeyse. 5g hayali kurmak yerine düzgün çalışan ve max kapasitesini kullanabileceğimiz 4.5 g altyapısı yapsinlar yeter..
    5g ye geçtik diye telefon faturasıni ikiye ucuye katlanacak, hiç gerek yok..
    Yurtdışında 4.5 ile neler yapılıyor ne fatura ödeniyor bakınız, bilgiye erişmek zor değil.. Ama kullananlar vardır, fark üzücü seviyede..
    Tr ye gelen s20 serisi hem exynos lu hemde lte versiyonu.Bu saatten sonra o paralara lte destekli telefon alınmaz.Garantiyi boşverip Snapdragon 865 li s20 5G bulup imei atılsa tadından yenmez.Düz s20 5G donanım anlamında note 10+ dan bile daha iyi.s10e gibi düşük donanımlı çıkmadı.6.2 inç ekranıda gayet yeterli.Samsung lte desteksiz exynos işlemcili s4 de attığı kazığın benzerini bu sene s20 ile atacak.Samsung saçma inadından vazgeçip wqhd+120 hz modunuda aktif ederse s20 5G bulursam alıcam.
    Bu kadar para verip alacağınız cihazın garantisi yok arkadaşlar. Bu kadar para veriyorsanız Apple tercih edin en azından arkasında duruyorlar. Cihazımın telefon ahizesi cızırtı yaptığı için Samsung garantiye gönderdim. Garanti ekranda çizik (darbe falan kesinlikle yok sadece çizik) olduğu için önce ekranın değişmesi için ücret talep etti. Ekranı değişmek istemiyorum siz ahizeyi yapıp gönderin dediğimde öyle olmaz ekran değişmezse tamir etmeyiz deyip para istediler. Bende kabul etmeyince telefonu geri gönderdiler. Ekranı darbeli denilen cihazın resimleri.

Buda ayrıntılı inceleme videosu:
    Doktor değil Bill Gates olsan da kimseye akıl vermek haddine değil. Şimdi de senin gibi tipler türedi 'bu fiyata alan salaktır, aldım ama dışarıdan aldım ucuza aldım yok kaçak aldım' falan filan milletin verecek parası varsa seni geren nedir. Soracak olursan da xiaomi kullanıyorum. Yeni değiştirdim telefonu. Alacak insan düşünür taşınır alır o an mantıklı gelmiştir sonra pişman olur kime ne. Çok seviyorsunuz milleti etiketlemeyi, hor görmeyi. Kısacası kendi işine bak.
    Asgari ücret üzerinden hesabi bir kenara koyalim. Biraz gercekci olalim. Samsung S serielerinde hersene fiyat çıtasini yükseltiyor. Halkin tepki vermesi lazim. En iyi tepki almamaktir. Mecbur kalip fiyatlari düsürecekler buna inanin yeter. Asgari ücretli birinin S20 ile ne isi var. S9 var S10 var. Ayagini yorganina göre uzatcan. Illaki S20 alacaksa bir kac ay daha beklesin illaki fiyatlar düsecektir.
    devletin gelir kapısı oldu teknoloji de. En kötü olan ise bunun bir lüks olarak görülmesi, eskiden bir çok donanım parçası araştırırdım almak için heveslenirdim. Şimdi açıp haberini bile okumuyorum, intel kaçıcın jenerasyonda, hangi mimari var unuttum gitti. İnsanda heves bırakmadılar lanet olsun böyle düzene.

Elindeki telefona, kullandığın bilgisayara göre sana lüks damgası koyuyorlar. Helbuki belki para biriktirip aldın ona ne yani. Arabaya biniyorsan kesin zenginsin..

Böyle diye diye ota boka fahiş vergi getirdiler. En son da da telefonlara geldi işte. Baktılar insanlar alıyor, çünkü bu bir tüketim pazarı. 4 senede mutlaka telefon eskiyor değiştirmek zorunda kalıyorsun eğer hız istiyorsan. Devlette bizi soyma peşinde işte. Ekstradan bir telefon parası daha vermek nedir ya.

samsung un bu seneki fiyatlandırma politikası da saçma o da ayrı bir konu tabi de. Biz deki artan vergilerle iyice alınamaz seviyeye geldi. s10e 4500'e almıştım, seneye makul bir para verip üstüne model eskimeden elden çıkartırım diyordum. Düz s20 için 5200 vermem gerekiyor üstüne.
  • İyi satışlar hocam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • s20 ultra mükemmel bir telefon olmuş ama ultra ile diğerlerinin arasına bu kadar fark koymak çok saçma olmuş.
  • Galaxy S20+ | S20 Ultra ön siparişi verin, Galaxy Buds+ hediye fırsatını kaçırmayın!

5G TEKNOLOJİSİ OLACAKMI BU YENİ SAMSUNG TELEFONLARDA
  • asgari ücret 2324 lira

Fiyatları şöyle belirlensin.

S20 ultra =>> 4 asgari maaş
    s20+ ==>>>>> 3 asgari maaş
    20 ==>>>>>>> 2,5 asgari maaş
  • quote:

Orijinalden alıntı: bamorex

5G TEKNOLOJİSİ OLACAKMI BU YENİ SAMSUNG TELEFONLARDA
    Türkiye de 5G ihalesi yapilmadigi icin Samsung S20 serisinde 5G kapali olarak gelecek yani 5G olmayacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ironblood19

asgari ücret 2324 lira

Fiyatları şöyle belirlensin.

S20 ultra =>> 4 asgari maaş
    s20+ ==>>>>> 3 asgari maaş
    20 ==>>>>>>> 2,5 asgari maaş
    Asgari ücret üzerinden hesabi bir kenara koyalim. Biraz gercekci olalim. Samsung S serielerinde hersene fiyat çıtasini yükseltiyor. Halkin tepki vermesi lazim. En iyi tepki almamaktir. Mecbur kalip fiyatlari düsürecekler buna inanin yeter. Asgari ücretli birinin S20 ile ne isi var. S9 var S10 var. Ayagini yorganina göre uzatcan. Illaki S20 alacaksa bir kac ay daha beklesin illaki fiyatlar düsecektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: sakiri

Alıntıları Göster
    Türkiyeye özel fiyatlandırma yapılması lazım vergiyide hesaba katarak firmanın böyle bir çalışması yok malesef alan alsın kafasındalar note 9 kullanıcısı olarak söylüyorum 5130 tl ye aldım kendi telefonumu max ultra 6000 tl olmalı kur farkı olabilir fakat samsung kore malı değilmi neden dolar üzerinden satılıyor türkiyeye meraktan soruyorum hep kafama takılmıştır bu soru
    Aynen millet almasın kardeşim 3 ay beklesinler nasıl düşüyor aldıkça millet ps4 pro gibi 1700 den 3200 tl ye çıkıyor fiyat -_- ondada insanlar tepki koymadı bundada koymıcak

Süper telefon diyip zenginler tak diye alıcak millet birbirini düşünümyor malesef parası olan adam napalım türkiye böyle diyip basıyor parayı samsungta bakma sınırlı sayıda getiriyor türkiyeye kitleyi hesaplayarak avrupalı adama koymaz benim hollandalı arkadaşım hersene telefon değiştiriyor bir üst modelle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Naruto45 -- 15 Şubat 2020; 0:26:2 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Naruto45

Türkiyeye özel fiyatlandırma yapılması lazım vergiyide hesaba katarak firmanın böyle bir çalışması yok malesef alan alsın kafasındalar note 9 kullanıcısı olarak söylüyorum 5130 tl ye aldım kendi telefonumu max ultra 6000 tl olmalı kur farkı olabilir fakat samsung kore malı değilmi neden dolar üzerinden satılıyor türkiyeye meraktan soruyorum hep kafama takılmıştır bu soru
    Aynen millet almasın kardeşim 3 ay beklesinler nasıl düşüyor aldıkça millet ps4 pro gibi 1700 den 3200 tl ye çıkıyor fiyat -_- ondada insanlar tepki koymadı bundada koymıcak

Süper telefon diyip zenginler tak diye alıcak millet birbirini düşünümyor malesef parası olan adam napalım türkiye böyle diyip basıyor parayı samsungta bakma sınırlı sayıda getiriyor türkiyeye kitleyi hesaplayarak avrupalı adama koymaz benim hollandalı arkadaşım hersene telefon değiştiriyor bir üst modelle

Alıntıları Göster
    dolar üzerinden değil.Euro üzerinden firmalar Türkiye'yi Avrupa ülkesi olarak dahil ediyorlar.Avrupadada bu telefonlar pahalı oradada flagship'lerin satışlarının düştüğünü görebilirsiniz her avrupada yaşayanın maaşı iyi değil teknik olarak avrupada 1 maaş olarak gözüksede gerçek hayatta bu şekilde işlemiyor bu durum.Herşey toz pembe olsaydı avrupa'nın hepsi en lüks arabalara en lüks telefonları kullanırdı.Kısacası 900 Euro çok pahalı bu telefonlara.Orta üst segmente kayıyor pazar.S2 zamanında 599 Euro idi çıkış fiyatı şimdi en düşük model 899 euro bize gelirsek kur vs ile o fiyat x3-x4 oldu..
    Bende S10 kullanıyorum 4600-4700 civarına almıştım ilk çıktığında S20'de bu kadar agresif değil Samsung belli ki strateji değiştirmişler çok fazla satacağınıda düşünmüyorum bu şartlarda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Marrusia -- 15 Şubat 2020; 11:19:21 >

• quote:

Türkiye de 5G ihalesi yapilmadigi icin Samsung S20 serisinde 5G kapali olarak gelecek yani 5G olmayacak.

Alıntıları Göster
    Samsung'un yaptığı hesaba bakar mısın. Yani memlekete 5G gelince de kullanma bugün sattığım telefonu istiyor.

• 5G ihalesinin yapılmamış olması sıkıntı burada. Hangi frekanslardan 5G hizmeti verileceği belli değil henüz, ki frekanslara çok para istenince de operatörler hiç niyetlenmemişti ihaleye. Bu durumda Samsung bu telefonda 5G var diyerek satar da ülkede 5G devreye girdiğinde ülkede kullanılacak frekansları desteklemezse, bu durumda tüketicilerden 5G'li telefon sattınız ama 5G kullanamıyoruz tepkisi alacağından sıkıntı yaşar. Bu riske girmektense 5G'sini kapatalım, nasılsa daha iki sene 5G gelmeyecek buraya demişlerdir.
    Ayrıca bu telefonların desteklediği 5G de 4G'siz çalışamayan 5G, yani sadece 5G modunda çalışamıyor. Esas olarak 4G bağlanıp, indirmeleri hızlandırmak için indirmeyi 5G üstünden yapıyor. 6 GHz üstü milimetre dalga frekansları da desteklenmiyor. Hani telefonu uzun yıllar kullanmak isteyeni bir miktar etkileyebilir bu durum ama birkaç senede bir değiştiren için 5G desteklememesi bir şey ifade etmiyor.
    Ayrıca servis menülerine girerek 5G desteği sağlanabilir belki. Ben mesela telefonu sadece 4G'ye ayarladım, her yerde 4G bağlanıyor telefon. Zayıf çekimde bile 3G ya da 2G'ye düşmüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: KaptanMemo1234

Samsung'un yaptığı hesaba bakar mısın. Yani memlekete 5G gelince de kullanma bugün sattığım telefonu istiyor.

Alıntıları Göster
    merak etme daha bi 5 yıl 5G gelmeyeceği için bunları düşünmene gerek yok.Kendileri diyorlar yatırım yapmayacağız o zamana zaten telefon eskir.Kesin olan şu 2-3 yıl içinde 5g yok.

• Bunda da ekran yanığı olacak mı acaba?

• Telefonlar artık ihtiyacımızın üstünde özellikler ile geliyor. 8k video bir kullanıcının ne işine yarar?
    Mevcutta 4k çekip ne yaptık? Hadi çektik, deli gibi hafıza kaplıyor sunulan 128 gb bile olsa çok küçük kalıyor.
    Neticede max 4k tv de açarsın ki genelde yaptığın full HD yada 2k monitörde izlemekten öteye gitmez.

Üstüne vergi mucizesi.

Gerçekten bir tepki lazım.. Fakat tepkiyi doğru yere verin, üretici sizin yerinize vergi vermez

Ayrıca 5g ye takılmayın, 4.5 g varda ne oluyor. Telefon çekmiyor İstanbul'un göbeğinde. Alınan hızla 3g seviyesinde neredeyse. 5g hayali kurmak yerine düzgün çalışan ve max kapasitesini kullanabileceğimiz 4.5 g altyapısı yapsinlar yeter..
    Yurtdışında 4.5 ile neler yapılıyor ne fatura ödeniyor bakınız, bilgiye erişmek zor değil.. Ama kullananlar vardır, fark üzücü seviyede..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 16 Şubat 2020; 5:36:32 >

• 100 tl verim gonder bir tane

• Şu telefonların türkiye şartlarında ederi maksimum 3-4 bin tl..
    Ama gel gorki olaylar olaylar...

• quote:

Alıntıları Göster
    Adam haklı beyler

• quote:

Orijinalden alıntı: acquiles

Telefonlar artık ihtiyacımızın üstünde özellikler ile geliyor. 8k video bir kullanıcının ne işine yarar?

Üstüne vergi mucizesi.

• sakiri kullanıcısına yanıt
    Türkiye den satın alanlar baska bir ülkede de kullanmayacak mı !! ... Bence büyük bir hata ... 5G dahil herseyiyle kısıtlı olmamalı. Yanii madem 5G li var gelsin . GSM operatörleri varsın geç kalsın ...
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.