Şimdi Ara

Galaxy S II'nin kontrolündeki robot 5 saniyede Rubik Küp çözüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
143
Cevap
1
Favori
41.528
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Galaxy S II'nin kontrolündeki robot 5 saniyede Rubik Küp çözüyor

Geçtiğimiz yıl tanıtılan ve 10 saniyede Rubik Küp çözebilen CubeStormer I etkileyici bir robottu ancak projenin arkasındaki isimler olan Mike Dobson ve David Gilday, ay sonunda düzenlenecek ARM TechCon 2011 etkinliği için çıtayı yükselterek CubeStormer II'yi hazırladılar. Gövdesi dört adet LEGO Mindstorms NXT kiti kullanılarak hazırlanan robotta, beyin görevi ise özel kontrol yazılımıyla donatılan Samsung Galaxy S II'ye verildi.

Kısaca özetlemek gerekirse sistem şu şekilde çalışıyor, Galaxy S II'deki uygulama, telefonun kamerasını kullanarak renklerin durumunu anlayabilmek için Rubik Küp'ün her yüzündeki görüntüyü kaydediyor ve ardından çözme işlemi için çift fazlı gelişmiş algoritma devreye giriyor. Çoklu izlek yapısında olan bu uygulama ile Galaxy S II'nin 1.2GHz hızındaki çift çekirdekli ARM Cortex-A9 (Exynos 4210) işlemcisi kullanılıyor. 

Uygulama, ARM işlemci üzerinde çalışan yazılım ile Bluetooth'u kullanarak, robotu kontrol eden Lego NXT Akıllı Tuğla sistemiyle haberleşiyor. Fiziksel çözüm aşamasında uygulama Galaxy S II'nin ARM Mali-400MP GPU'sunda OpenGL ES ile çözüm için gerçek zamanlı olarak kübün graifk versiyonu hazırlanıyor ve tüm bu işlemlerle sadece 5 saniyede (insan dünya rekorundan daha hızlı) çözme işlemi tamamlanabiliyor. Aslında sözü fazla uzatmadan sizleri tüm süreci anlatan video ile başbaşa bırakalım;

• Ohaaa, o robot ne öyle. Skynet yakındır arkadaşlar...
  • Onu Benim Bilgisayar Yapamaz
  • Telefon zeki beyler.
  • vay anasını sayın seyirciler çok fecii :))
  • Telefonumla gurur duydum aferin oğluma demek geldi içimden ifanlar burayi basar simdi "itelefon"muz 1. Saniyede yapar der a5 ile , yok a5 soyle yok a5 boyle tek rakibi i7 2600k derler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güzel sistem
  • Kim ne derse desin, iPhone 2 saniyede çözer.
  • Tüm Android Telefonların Yapacağı Birşey SGS2 Yaptırmaları Tamamen Reklam Amaçlı Bence....
  • quote:

Orijinalden alıntı: levot

Kim ne derse desin, iPhone 2 saniyede çözer.

Hı hı tamam.
  • Şow amacı ve telefonlar ile ileride neler yapılabileceğinin göstergesi olarak hazırlanır butür şeyler, ne işe yarayacağından çok hayal gücünü tetiklemek ve kişisel zevkler için yapılır. Sony Ericsson'un da bir developer kitlesi var, onlar da telefon+arduino kit ile harika şeyler yapmışlar. Göz atmanızı tavsiye ederim.
  • Tüm android telefonlar yapabilir ama,burda amaç en kısa zamanda yapmak,oda sgs nin çift çekirdekli 1,2 ghz işlemcisi ve gpusu sayesinde oluyor.Geçen yıl 10 saniyede bu sene 5 saniyede,iyice düşecektir bu değerler.
  • eee ne de olsa samsung...iphone da ancak meyve kessinler:) hem iphone ne ki bildiğin oyuncak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Haşin Erkek

Telefonumla gurur duydum aferin oğluma demek geldi içimden ifanlar burayi basar simdi "itelefon"muz 1. Saniyede yapar der a5 ile , yok a5 soyle yok a5 boyle tek rakibi i7 2600k derler

Yok onu demeyeceğim. SGS2'nin de kullanılabileceği bir şeyi bulmuşlar sonunda
  • quote:

Orijinalden alıntı: levot

Kim ne derse desin, iPhone 2 saniyede çözer.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Volkanbaba

Telefon zeki beyler.

Dağılabiliriz.

Çok güzel ve de yerinde bir reklam açıkçası...
    Beğendim.
    Telefonun hesaplama gücünü çok güzel ortaya koymuş.

Samsung
  • uhh olayı kesss
  • korkuyorum
  • Benim SGS2'im ağlamaya başladı "benim neden rübik küpüm yok" diye.
  • Bunun bize katkısı olacak mı
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.