Şimdi Ara

===> GALAXY S için 2.2.1 güncellemesi (KIES vs. ODIN) <=== (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
651
Cevap
5
Favori
89.071
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: samonite

Arkadaslar yeni galaxy s aldim turkcell cihazi. Ancak androidden bu dediklerinizden cogu seyi anlamiyorum. O yuzden bana bu android teli neyi nasil yapacagimi anlatan bir site forum veya konu soyleyebilir misiniz?

Hayırlı olsun samonite. Ben de telefonu ilk aldığımda hiçbir şey bilmiyordum. Buradaki ana konuyu okumakla başladım. Üşenmeden ilgilendiğim yerleri takip ettim. Zamanla ben birilerine bir şeyler anlatacak seviyeye geldim.

Eğer yabancı dilin de varsa xda forumlarını da takip et. En güncel ve geniş kaynaklardan birisi.
  • merhaba arkadaslar,

bu sabah itibariyle telefonla oynarken teli çökerttim hiç bi program açılmıyordu, herseyde hata veriyordu, neyse ki ugrasa ugrasa odinle ve gerekli sürümleri bularak bi şekilde düzelttim. Simdi ben seyi soracam, kiese taktıgım zaman guncellestire basinca bu surum guncellestirilemez diyor. Bu durumu duzeltmek istiyorum, yani artik maceraya girmeyip resmi surumu cikinca tel.imi kiesten guncellemek istiyorum, bunu nasil yapabilirim? Yani firmwareleri mi degistirmem gerekir? Odine sokmam gereken firmwarelerle olacaksa ve bu firmwareleri bana onerecek varsa cok sevinirim.

Bu arada PDA: I9000XWJM9
    PHONE: I9000XXJM4
    CSC: I9000XXJM1
  • Amerikadan AT&T'e özel üretim captivate modelini alsam versiyon atarak operatörün kısıtlamalarını ve yazılımlarını kaldırabilirmiyim bizim türkcelldeki gibi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mythrandir

merhaba arkadaslar,

bu sabah itibariyle telefonla oynarken teli çökerttim hiç bi program açılmıyordu, herseyde hata veriyordu, neyse ki ugrasa ugrasa odinle ve gerekli sürümleri bularak bi şekilde düzelttim. Simdi ben seyi soracam, kiese taktıgım zaman guncellestire basinca bu surum guncellestirilemez diyor. Bu durumu duzeltmek istiyorum, yani artik maceraya girmeyip resmi surumu cikinca tel.imi kiesten guncellemek istiyorum, bunu nasil yapabilirim? Yani firmwareleri mi degistirmem gerekir? Odine sokmam gereken firmwarelerle olacaksa ve bu firmwareleri bana onerecek varsa cok sevinirim.

Bu arada PDA: I9000XWJM9
    PHONE: I9000XXJM4
    CSC: I9000XXJM1

Henüz KIES güncelleme yapmıyor. Biraz daha beklememiz gerekiyor. Şu anda birşey yapmanıza gerek yok.

• merhaba ;

açıklamalar için çok teşekkürler dediklerini yaptım ve turkcell den kurtuldum ama ram düştü ve sürüm hala 2.1 cihaz versiyonu

PDA : I9000XWJM2
    PHONE: I9000XXJM1
    CSC : I9000XEEJM1

ne yapmam lazım neden 2.2 yükleyemiyorum yoksa kies i kandırarak hatamı yaptım market falan hepsi aktif şuanda andoid den ve bazı terimlerden anlamadığım içi bunu yazıyorum belki okuyanlara çok basit gelecek sorduklarım ama bende teli herkez gibi sorunsuz kullanmak istiyorum forum çok güzel ama çok fazla bilgi kalabalığıda var

kiese güncelle dediğimde busürüm güncellenemez diyor beklemelimiyim yoksa yapılacak birşey varmı

birde birçok versiyon mevcut benim kulladığım versiyon iyimi bu versiyonların hangisi daha üstün sorularıma cevap verirseniz çok sevinirim ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozkanaydin

merhaba ;

açıklamalar için çok teşekkürler dediklerini yaptım ve turkcell den kurtuldum ama ram düştü ve sürüm hala 2.1 cihaz versiyonu

PDA : I9000XWJM2
    PHONE: I9000XXJM1
    CSC : I9000XEEJM1

ne yapmam lazım neden 2.2 yükleyemiyorum yoksa kies i kandırarak hatamı yaptım market falan hepsi aktif şuanda andoid den ve bazı terimlerden anlamadığım içi bunu yazıyorum belki okuyanlara çok basit gelecek sorduklarım ama bende teli herkez gibi sorunsuz kullanmak istiyorum forum çok güzel ama çok fazla bilgi kalabalığıda var

kiese güncelle dediğimde busürüm güncellenemez diyor beklemelimiyim yoksa yapılacak birşey varmı

birde birçok versiyon mevcut benim kulladığım versiyon iyimi bu versiyonların hangisi daha üstün sorularıma cevap verirseniz çok sevinirim ...

Sizden önceki son mesaj olan benim mesajımda "Henüz KIES güncelleme yapmıyor. Biraz daha beklememiz gerekiyor. Şu anda birşey yapmanıza gerek yok." diye bir yazı var. Daha açık olarak nasıl yazılır ben bilmiyorum. Bilen varsa daha açık yazsın lütfen.
    Bunun terimleri bilmemekle, yabancı olmakla, acemi olmakla falan bir ilgisi yok. Bu başka birşey.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chatin_62 -- 1 Kasım 2010; 20:02:47 >

• Selamlar,

Ramazan bayramından once 16 GB'lık modelı almıstım bende, ve uzerındekı ısletım firmware ile ilgili bilgiler asagıdakı gıbı;

Firmware Version : 2.1 update 1
    Baseband Version: I9000DXJG4
    Kernel Version : 2.6.29 root@SE-S604 # 2
    Build Number : ENCLAIR.DXJG4

Bende guncellestirme + lagfix yapmak istiyorum ancak cok fazla arastırma vaktım olmadı, kısaca sormak istedigim sorular ;

1. 16GB olması farklı firmware kullanmamı gerektirir mi? (Ustune hic kurulum yapılmadı,aldıgım gibi)
    2. Uygun firmware secmem icin neye dikkat etmem gerekiyor?
    3. Firmware arsivi ve "how-to" makaleleri icin turkce-inglizce kaynak onerisi?
    *4. 2.1 de flash destegi olmadıgı ıcın ınternete gırerken skyfire adlı browser ı kullanıyorum, memnunum :)

Tesekkurler
  • quote:

Orijinalden alıntı: antiloop870

Selamlar,

Ramazan bayramından once 16 GB'lık modelı almıstım bende, ve uzerındekı ısletım firmware ile ilgili bilgiler asagıdakı gıbı;

Firmware Version : 2.1 update 1
    Baseband Version: I9000DXJG4
    Kernel Version : 2.6.29 root@SE-S604 # 2
    Build Number : ENCLAIR.DXJG4

Bende guncellestirme + lagfix yapmak istiyorum ancak cok fazla arastırma vaktım olmadı, kısaca sormak istedigim sorular ;

1. 16GB olması farklı firmware kullanmamı gerektirir mi? (Ustune hic kurulum yapılmadı,aldıgım gibi)
    2. Uygun firmware secmem icin neye dikkat etmem gerekiyor?
    3. Firmware arsivi ve "how-to" makaleleri icin turkce-inglizce kaynak onerisi?
    *4. 2.1 de flash destegi olmadıgı ıcın ınternete gırerken skyfire adlı browser ı kullanıyorum, memnunum :)

Tesekkurler

1- Gerektirmez. Firmware olayı telefonun nereden alındığıyla alakalı daha çok. O bölgeye ait bir yazılım mevcuttur üzerinde.
    2- Normalde resmi güncelleme çıkınca zaten bir şey seçmek zorunda değilsiniz, KIES size resmi olan güncelleme versiyonunu söyleyecek. Bu ortalıkta uçuşan diğer firmware'ler kişilerin kendi istekleri doğrultusunda yükledikleri resmi olmayan sürümler.
    3- Bunun için detaylı bir Türkçe açıklama yok sanırım

Güncelleştirme için acele etmeyin derim. Biraz daha kullanın. En azından 1 ay daha sabredin. Kasım sonunda resmi güncelleme çıkacak denildi en son olarak. Onu yükledikten sonra performansını beğenmezseniz üzerine bir de lagfix yaparsınız.

• Selamlar,

Cevabınız icin oncelikle tesekkur ederim.

1. Irandan aldım ancak satan kısı sıngapurdan aldıgını soylemıstı
    2. - 3. Bu lagfıx denen sey konusma esnasında sesın taraflara cok gec ulasması ıse eger bu bende mevcut ancak nedense yenı cıktı, onceden boyle bır sorun olmazken telefondan soguttu; neysekı cozumu varmıs ve bunu vakıt kaybetmeden uygulamak ıstıyorum; ısım sebebı ıle 1 aralıkta afrıkaya gıdecegım ve ndrive yada igo tarzı bir program kurup gitmis oldugum ulke/sehirde rahat etmek,nereden nereye gittigimi bilemk ve konusurken sesin iletiminde yasanan sıkıntıyı acılen cozmek istedigim icin bu is uzerinde duruyorum, umarım o zamana kadar firmware cıkmıs olur da bende bu isi gitmeden cozerim; bu arada ingilizce kaynak da uygun olur, onemlı olan sureklı guncel olması sadece.
  • KIES üzerinden yüklemeler yine başladı. Konuyu sürekli güncelliyorum. Lütfen yükleme yapmadan önce 1. sayfayı notlarla birlikte dikkatlice okuyun.
  • Bu yöntem bende işe yaramıyorum. Yeni sürümü bulamıyor.

Ürün bilgi sürümü:2.1-update1 Yapım numarası:XWJM2 Anabant: I9000XXJM1

GEçerli Sürüm: PDA JM2 / Phone:JM1 / CSC JM1

Bu cihaz sürümü güncelleştirilemez uyarıs çıkıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hk -- 5 Kasım 2010; 20:59:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: igtx

KIES üzerinden yüklemeler yine başladı. Konuyu sürekli güncelliyorum. Lütfen yükleme yapmadan önce 1. sayfayı notlarla birlikte dikkatlice okuyun.

Sağol dostum faydalı bilgilerin için...
  • öncelikle konuyu güncel tuttuğunuz için teşekkür ederim;
    1. sayfadaki dediklerinizi aynen yaptım güncelleme bulamadı neyse asıl garibime giden değiştirdiğim kayıtları eski haline çevirmek için regedite tekrar girdiğimde kayıtların eski halinde olduğunu görmem. telefonu turkcell'den aldım sürüm bilgisi aşağıda yazılı bu sürüm ne kadar güncel bundan daha yeni 2.1 sürümü var mı?

I9000JVJH1/I9000TRCJH2/I9000JXJG2/I9000JVJH1
  • 2.1 değil 2.2 çıkacak. Ama Türkiye için henüz çıkmadı. Son duruma göre Almanya, Hollanda, Finlandiya, Norveç gibi ülkelerde JPO ve JPA gibi 2.2 sürümleri KIES üzerinden indirilmeye başlandı. Yakında buralara da açılır tahminen.
  • quote:

2.1 değil 2.2 çıkacak. Ama Türkiye için henüz çıkmadı. Son duruma göre Almanya, Hollanda, Finlandiya, Norveç gibi ülkelerde JPO ve JPA gibi 2.2 sürümleri KIES üzerinden indirilmeye başlandı. Yakında buralara da açılır tahminen.

onu biliyorum. hatta turkcell froyo 2.2 olarak çıkacağı söyleniyor. sürümümü sormamın nedeni merak.
  • regeditteki değiştirmeleri yaptım ama güncelleye bastığımda güncelleme yok diyor ayrıca regedite geri dönüyorum ordaki değiştirdiğim şeyler geri eski haline dönmüş... bu arada yukarda 2 yazmışsın reg editte değiştireceğim klasöre 3 olmayacakmı o ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kkabrero

öncelikle konuyu güncel tuttuğunuz için teşekkür ederim;
    1. sayfadaki dediklerinizi aynen yaptım güncelleme bulamadı neyse asıl garibime giden değiştirdiğim kayıtları eski haline çevirmek için regedite tekrar girdiğimde kayıtların eski halinde olduğunu görmem. telefonu turkcell'den aldım sürüm bilgisi aşağıda yazılı bu sürüm ne kadar güncel bundan daha yeni 2.1 sürümü var mı?

I9000JVJH1/I9000TRCJH2/I9000JXJG2/I9000JVJH1

bu arkadaştaki problemin aynısı bende var ... turkcellden aldım telefonumu
  • Türkiye için resmi yazılım henüz çıkmadı. Avrupa'da başladı sadece. Yakındır gelecektir.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ax

bu işi odin ile yapmak istersek ne yapmamız lazım tam olarak...

Odin ile yükleme sadece custom ROM'lar için. Ben Odin ile yazılım hiç yüklemedim. Onun için ana konuda anlatanlar olmuştu ya da cepkingte filan bahsediyorlar bolca.

@mercix Merci

odinle orjinal jpo romu 30 ekimde attım siz daha kiese güncelleme gelecek diye beklerken.
    orjinal romlar samfirmware.com da var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Football Mania

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ax

bu işi odin ile yapmak istersek ne yapmamız lazım tam olarak...

Odin ile yükleme sadece custom ROM'lar için. Ben Odin ile yazılım hiç yüklemedim. Onun için ana konuda anlatanlar olmuştu ya da cepkingte filan bahsediyorlar bolca.

@mercix Merci

odinle orjinal jpo romu 30 ekimde attım siz daha kiese güncelleme gelecek diye beklerken.
    orjinal romlar samfirmware.com da var.

güle güle kullanın

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.