Şimdi Ara

Galaxy Note20 | 20 Ultra [ANA KONU] (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.803
Cevap
126
Favori
428.247
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • xioami poco f2 buna rakip olabilir,yari fiyatina

https://www.epey.com/akilli-telefonlar/karsilastir/556728-587270/poco-f2-pro_samsung-galaxy-note-20-ultra/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gelecek3535 -- 15 Ağustos 2020; 11:53:56 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • milletin tek derdi işlemci olmuş. arada dağlar kadar fark olsa tamam derdim ama çok aşağılayacak bir durum yok.
    samsung kendi işlemcisini üretir. Neden başka bir işlemci kullansınki. siz kendi ürettiğini bir ürünü kendi müşterilerinize sunmazmısınız. sonuç bir ticaret yapılıyor.
    başka bir ülkede farklı işlemci kullanmasının SEBEBİ;
    işlemci ile aslında ülke gizli sırlarına istenirse ulaşılabilir olması.
    amerika yada başka ülkelerde özellikle 5G li işlemcileri sadece kendi ülkesinde üretilene izin veriyor. Yani snapdragon işlemci amerikan menşeili. bu işlemciyi kendi ülkesinde kullanılmasına izin veriyor. samsung kendi keyfine göre amerikaya snapdragon işlemci koymuyor. kendi işlemcisini koyarak satsa aynen huawei gibi yasaklanacak yada kısıtlamalara gidecek amerika. bu yüzden amrikaya farklı işlemci kullanıyor. huaweide kendi 5Gli işlemcili telefonlar amerikada resmi olarak yasak ve kısıtlamalar var. kaldıki huaweide ilerde amerika pazarına aynı samsung gibi farklı işlemci kullanarak telefonlarını satacak. böyle bir değişim ilerki yıllarda olacak.
    yani işlemci bir donanım olarak çok önemli. işlemci desteklemediyse 4k yada 8k video çekemez, desteklemiyorsa 5G olmaz, desteklemiyorsa 8gb ram, 12gb ram olmaz. kısaca işlemci çok önemli, ve amerika kendi güvenliğinde şephe duyuyor. bir telefon ülkenin heryerine giriyor. buda güvenlik problemine neden olabilir istenirse.

sözün özü samsung keyfine göre amerikaya snapdragon koymuyor. amerika samsung işlemci , huawei 5g işlemci istemiyor ülkesinde. sebep politik. bunun yanında farklı ülkelerin bazı konularda gelişmesini istemiyor. sadece ben yada benim işlemcim diyiyor.

sanapdragon işlemci tabiyki samsung işlemciden iyi. ama at ve eşek kadar fark yok. abartılmaması gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 9metal_99 -- 15 Ağustos 2020; 21:20:12 >

• Telefon elime ulaştı arkadaşlar. Sorular olursa cevaplamaya gayret ederim, biraz kullanınca vaktim olursa kısaca inceleme de yazmaya çalışırım. Öncelikle gerçekten ilk izlenim olarak çok çok etkileyici bir cihaz, note olduğunu ilk bakışta anlıyorsunuz. Emektar note8 imden yaklaşık 160 GB veri aktardım, kablosuz olarak 3.5 saat sürdü, note8 yanma şeklinde ısınırken note 20 eh işte kısmen ısındı. 500 mb da güncelleme geldi yaklaşık 7 8 dakikada onu yaptı. Uygulamalarım ayarlarım smart switch ile geldi. Kamera ilk denemelerde epey etkileyici.kamera çıkıntısı insanın eline geliyor ister istemez, şöyle arkasına kalın bir kılıf gerekir gibi duruyor.

Exynos, batarya ve ram ile ilgili çekincelerimi zaten önceki mesajda belirtmiştim, açıkçası ilk izlenim çok beğenmek ile beraber günü çok rahat çıkaramayan, sürekli uygulama öldüren, ısınma sorunu olan bir cihaz olursa haftasonu iade ederim direk. O kadar masraf ettik heves ettik inşallah iade etmek zorunda kalmayız diye bitireyim.  Galaxy Note20 | 20 Ultra [ANA KONU] 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nosfecagri -- 15 Ağustos 2020; 21:42:31 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Güle güle kullanı

• nosfecagri N kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun güle güle kullan note 8 den 160 gb veri nasıl oldu anlamadım

Hocam öncelikle hayırlı olsun yorumlarınızı bekleriz, ben de sipariş verdim henüz ulaşmadı elime, ekran koruyucu ve kılıf aldınız mı o konuda ne yapmayı düşünüyorsunuz bir de spigen in sitesinde görmüştüm kamera çıkıntısını korumak için de bir ürün vardı onu da almak gerekir mi acaba gerçi henüz türkiye sitesinde göremedim ürünleri

• Nosfecagri hocam telefon çift hatlı mi RAM kaç GB

• Sd kartım vardı 256 lık, eger note20 ultra kullanmaya karar verirsem buna 512 kart alacağım, zaten tüm veriyi aldi bazı gereksizlere de silmiş oldum bahane ile.

Ekran koruyucu takılı geldi ama ben uv camlardan alırım buna riske gerek yok :) kılıf aliexpress ten söyledim standı olan şeffaf bir tane, İstanbul a inmiş bugün hafta içi gelir tahminim.

Telefon Türkiye modeli exynos 8gb ram 256 gb rom, baktım kimse almıyor ben kendimi sizin için feda ettim işte fahri inceleme yapıyoruz en kötü ihtimalle iade eder geçerim dedim ihtiyacım vardı telefona. Şu an şarjı %35 kaldı, %80 ile aktarım bitmişti, herhalde yarin çok fikir vermez ama Pazartesi günü batarya ile ilgili de en azından benim kullanımında ne kadar gidiyor anlamış olurum. 120 hz çok iyi bu arada gerçekten çok akıcı, note 8 / 9 ile alakası yok ekran çok başarılı. O da olsun tabi bir zahmet birinden 2 birinden 3 nesil üst.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nosfecagri -- 15 Ağustos 2020; 23:48:14 >
    Sağol bende yıl başına doğru düşünüyorum bakalım fiyatlar biraz daha otursun sizin gibi arkadaşların yorumlarıda netleşir karar vericem bende bu arada sizin gibi note 8 kullanıyorum.memnunum ama 2 sene oldu değişiklik yapabilirsek yapıcam

• Ultra bana aşırı çıkıntılı geliyor. Note 20 ekran yenileme hızından kısılmamış olsaydı düşünebilirdim.
    Pandemiden sonra özel olarak getirttiğim S20+ Snap modeli; işlemci, ram ve ekran tazeleme hızı olarak üstün olunca Note20'den, benim için bir anlamı olmuyor.
  • gelmiş geçmiş note serisinde bataryası en iyi note 10 plus.
    note 20 ultrayı merak ediyorum. ama s20 ultra gibi çokda iyi olmayabilir

• kuutaay kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun hocam. Benide geçen hafta aramışlardı. Bana yaptıkları teklif 8 bin tl ye alalım telefonunuzuydu. Lakin galaxy buds live vermiyorlardı. Demekki yeterli dönüş almamış olacaklar ki revizyon ettiler. 8000 tl ye takas yapmaktansa, 7200 tl + buds live + 150tl çek daha mantıklı olmuş. Belki ben şimdi arayıp sorsam banada teklif ederler.

• oxiabit O kullanıcısına yanıt
    Bu kriz ortamında talep çok düşük diye duydum daha neler verecekler bakalım.dünyada da satışların çok iyi olcağınındüşünmüyorum pandemi dolayısı ile.

• quote:

Orijinalden alıntı: gelecek3535

xioami poco f2 buna rakip olabilir,yari fiyatina

https://www.epey.com/akilli-telefonlar/karsilastir/556728-587270/poco-f2-pro_samsung-galaxy-note-20-ultra/
    note seri hiç cihazla kıyaslanamaz. çünkü muadili yok. kategorisinde başka cihaz yok. farklı kılan özelliği KALEM.
    neyi ne olduğu belirsiz poco işe bir markanın amiral gemisiyle kıyaslanamaz. rami aynıymış, yenileme hızı şuymuş, .... bu cihazı farklı ve özel kılan SPEN. yoksa bi dünya cihaz var.

yinede poco nerde note 20 ultra nerde. şaşırmamak elde değil böyle bir yoruma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 9metal_99 -- 16 Ağustos 2020; 10:47:7 >

• quote:

Orijinalden alıntı: nosfecagri

Sd kartım vardı 256 lık, eger note20 ultra kullanmaya karar verirsem buna 512 kart alacağım, zaten tüm veriyi aldi bazı gereksizlere de silmiş oldum bahane ile.

Ekran koruyucu takılı geldi ama ben uv camlardan alırım buna riske gerek yok :) kılıf aliexpress ten söyledim standı olan şeffaf bir tane, İstanbul a inmiş bugün hafta içi gelir tahminim.

Telefon Türkiye modeli exynos 8gb ram 256 gb rom, baktım kimse almıyor ben kendimi sizin için feda ettim işte fahri inceleme yapıyoruz en kötü ihtimalle iade eder geçerim dedim ihtiyacım vardı telefona. Şu an şarjı %35 kaldı, %80 ile aktarım bitmişti, herhalde yarin çok fikir vermez ama Pazartesi günü batarya ile ilgili de en azından benim kullanımında ne kadar gidiyor anlamış olurum. 120 hz çok iyi bu arada gerçekten çok akıcı, note 8 / 9 ile alakası yok ekran çok başarılı. O da olsun tabi bir zahmet birinden 2 birinden 3 nesil üst.
    Hocam aldığınız kılıfın linki varmi.. Ben de sipariş edeyim.. Ne kadar sürüyor Trye gelişi..?

• oxiabit O kullanıcısına yanıt
    bilmiyorum valla ara bi yokla istersen. ama almayı düşündüğümü söyleyemem çünkü gene arada 5 bin liralık bir borç olacak. bundan ayrı olarak bunu sadece telefondan sipariş verirsem yararlanabileceğimi söyledi. o da mail order yöntemi ile oluyomuş ben onu kullanmıyorum. 3-4 gün bu teklifin geçerli olacağını söylediler.
  • orchun41 O kullanıcısına yanıt
    şunu aldım şimdilik

Spigen filan getirirse alırım ringke de daha önce kullandım güzeldi zamanla modeller çıkar şimdilik idareten yeterli bence. Bu arada bugün evdeyim şu an ekran sürem 3 saat ve pil %74. Sanırım iade etmeyeceğim ısınma filan da olmadı galiba oyun oynayanlar için exynos sıkıntılı, ben oyun oynamadığım için galiba problem olmayacak. Yine de WiFi ile kullanım çok fikir vermeyebilir yarın tüm gün 4g kullanayım oradaki pil ömrünü de görelim ona göre konuşalım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nosfecagri -- 16 Ağustos 2020; 13:35:46 >

• 9metal_99 9 kullanıcısına yanıt
    hocam cevabiniz uzerine yaziyorum

https://www.youtube.com/watch?v=kEdfjyDNj-w&feature=youtu.be

su videoya bakarsaniz poco f2 pro her yone ile note 20 ultra dan ustun buyrun

• gelecek3535 kullanıcısına yanıt
    Benim marka takıntım yok 256 gb olanı çok hoşuma gitti ama tek bir sorun var kart takilamiyor sanırım değil mi? 512 gb kart da takılmış olsa işimi görecekti aslında.

Yalnız sanırım Samsung un kameraları daha iyi ve s pen haliyle poco da yok onu alırsan da onları sineye çekeceksin tam 6 senedir kalemli telefon kullanıyorum dile kolay.

hocam benim burda demem yari fiyatina ayni ozellikler ustelik sarji daha uzun gidiyor,gerci s pen olayi da var tabiki

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.