Şimdi Ara

Galaxy Note 8'in AnTuTu ve GFXBench test sonuçları açıklandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
1.071
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Galaxy Note 8'in AnTuTu ve GFXBench test sonuçları açıklandı

Samsung'un 23 Ağustos'ta tanıtacağı Galaxy Note 8'in resmi AnTuTu ve GFXBench test sonuçları belli oldu. Testlere baktığımızda AnTuTu'da Snapdragon 835 işlemcili versiyonunun teste sokulduğunu GFXBench'te ise Exynos işlemcili versiyonun test edildiğini görüyoruz. Bu testler telefonun performansının yanında teknik özellikleri hakkında da bilgiler içeriyor.

Galaxy Note 8 AnTuTu testinden 179,000 puan almayı başardı. Bu sonuçla tüm telefonlar içerisinde üçüncü sıraya yerleşmiş oldu. Birinci sırada OnePlus 5, ikinci sırada HTC U11 yer alıyor.

Telefonun AnTuTu testine baktığımızda ekran çözünürlüğünün 1080x2220 çözünürlüğünde olduğunu görmekteyiz. FullHD+ olarak adlandırabileceğimiz bu çözünürlük, telefonun desteklediği en yüksek çözünürlük değil. Samsung Galaxy telefonlarının ekran çözünürlüğü ayarlar menüsünden değiştirilebiliyor. Telefon kutudan varsayılan olarak FullHD+ çözünürlüğüyle çıkıyor. Test öncesi bu ayar değiştirilmemiş.

GFXBench testine baktığımızda en yüksek çözünürlükte test yapıldığını görmekteyiz -2960x1440px-. Üstelik GFXBench'te telefonun ekran büyüklüğünün 6.4 inç boyutunda olduğu bilgisi de bulunuyor. Daha önceki en büyük Galaxy modeli telefon 6.2 inç büyüklüğündeki ekranıyla Galaxy S8+ idi.

Galaxy Note 8'in GFXBench testleri sadece basit test kategorilerinde yapılmış. İşte o benchmarkların sonucu:

• Galaxy Note 8'in AnTuTu ve GFXBench test sonuçları açıklandıGalaxy Note 8'in AnTuTu ve GFXBench test sonuçları açıklandıGalaxy Note 8'in AnTuTu ve GFXBench test sonuçları açıklandıTessellation (OpenGL ES 3.1 + AEP):  950 Frames (31.7 Fps)
    • ALU 2 (OpenGL ES 3.0): 1680 Frames (56 Fps)

Benchmark testleri telefonun performansı hakkında kesin bilgi vermez. Ancak telefonun teknik özelliklerinin olduğu tablolar kesin bilgi veriyor. Samsung Galaxy Note 8'in resmi tanıtımı 23 Ağustos tarihinde yapılacak.

• Storage 53 gb??

Depolama 64 desek 11 gb yi sistem mi yiyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • SM-9500 NOTE 3 değilmiydi

http://browser.geekbench.com/geekbench3/1639835

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmet1905_47 -- 15 Ağustos 2017; 16:59:34 >
  • Gercek performans gercek cozunurlugunde belli olur. Yani daha da vasat olacaktir. Bu da akla Samsung un kendi arayuzu hala bir turlu hafifletemedigi anlasiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kestane Oldu Efsane

Storage 53 gb??

1024lük sistem yerine 1000lik sistem kullanıyorlar hocam. tabi sistemle alakalı azalma da var.
  • quote:

Storage 53 gb??

Tam vermez ki 128 lik ssd bile 119 kusur veriyor

64 gb usb bellek 59-60 falan verir 6 gb da sistem iste gayet normal :)

1000$,1000€,1000£,1000 TL demek isterdim ama 4999 TL hazirlayin

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmet1905_47

SM-9500 NOTE 3 değilmiydi

http://browser.geekbench.com/geekbench3/1639835

Note3 versiyonlari:

N9005 Snapdragon Versiyonu

N9000 Exynos Versiyonu

N9002 Duos Versiyon

• reshthesucker R kullanıcısına yanıt
    1000 lik sistem olsa 64000mb olur

11000 mb sistem mi olur windows mu bu

• Her halükarda yarı fiyatından az olan Mİ6 ile aynı performansı verecek ki düzgün testlerde Mİ6 bunu geçerse kimse şaşırmasın

• Marrusia kullanıcısına yanıt
    Benim A3 2015 bile 14.5 gb gösteriyor

O denli bir fark olmaz bence

• quote:

Benim A3 2015 bile 14.5 gb gösteriyor

O denli bir fark olmaz bence

14.5 neye gore bilmiyorum ama 32 GB lik telefonlarda 25 gb kullaniliyor.

64 GB=53 GB olmasi gayet normal ustte bir arkadas windows mu bu demis ama odinden herhalde hic rom atmadi ?

1900 mb sadece indirme,zipi actinizda 4.5 gb kurulurkende 6 kusur gb oluyor.

Kisacasi;

64 GB=59'a tekabul ediyor zaten 6 GB da sistem 53 GB gayet normal..

Sentetik testlerle telefon kiyasliyorsaniz gidip xiaomi oneplus falan alabilirsiniz zaten gun sonunda sadece hizli bir telefonunuz olur ama hicbir zaman daha iyi kamera performansi(ozellikle gece,gunduz iyi cekiyor diyenler lutfen tartismaya girmesin gunduz S2 bile guzel cekiyor) daha ozellestirilmis gelismis OS beklemeyin.

Tasarim vs bunlar tercihler suanda hepsi guclu sentetik testlerle kiyaslamaya gerek yok sidik yarisindan baska birsey degil SOC detaylarina bakarsaniz exynos un mu qualcomm un mu daha gelismis oldugunu gorursunuz eger bunlari yapamiyorsaniz sentetik testler ile sidik yarisina devam edin kolay gelsin.

• Marrusia kullanıcısına yanıt
    Amacım "sentetik test" değil zaten

53 gb alana şaşırdım sadece

• quote:

64000 mb olmuyor işte. niye sadece 1 gb=1000 mb alıyorsun? 1 mb=1000 kb da var işin ucunda. böyle hesaplayınca da 3 gb gibi bişey ediyor. ayrıca ben demedim ki geriye kalan her şey sistem. başka şeyler ve işlevler için ayrılan alanlar var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: reshthesucker

quote:

64000 mb olmuyor işte. niye sadece 1 gb=1000 mb alıyorsun? 1 mb=1000 kb da var işin ucunda. böyle hesaplayınca da 3 gb gibi bişey ediyor. ayrıca ben demedim ki geriye kalan her şey sistem. başka şeyler ve işlevler için ayrılan alanlar var.

Sizin dediğiniz hesaba göre çeviri yaptım ve depolama alanı 61 gb civarı çıktı

7 gb sistem alanı alsa normal oluyor o zaman

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: reshthesucker

quote:

Sizin dediğiniz hesaba göre çeviri yaptım ve depolama alanı 61 gb civarı çıktı

7 gb sistem alanı alsa normal oluyor o zaman

laftan anlamıyorsun. o hesabı ben de yaptım. ve dedim ki 3 gb ediyor. 64-3=61 çok basit değil mi? ayrıca sistem demedim, sistemle alakalı dedim. bunun içinde sadece işletim sistemi yok. sıkıştırılmamış 4.5 gb olan işletim sistemi dosyaları 1000lik sistemle 4.7 küsür oluyor. bu yönü de var. var da var. işler yolunda gitmediği zaman kullanılacak olan yer var şu var bu var. ama sen anlamak istemiyorsun. yoksa yapılmış hesabı tekrar yapıpı ühehehe 61 gb çıktı ühehehe diye çıkmazsın insanın karşısına.
  • reshthesucker R kullanıcısına yanıt
    Blok

• 1.5 2 yıl içinde bizim note 5'ler gibi çöpe dönecekse isterse 1 000 000 000 alsın testlerden

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • chengineer kullanıcısına yanıt
    Hocam benim s6 mda 2 yaşında kasılmaktan donmaktan. kendini kullandırtmıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • S8 plus aldık yapma...

• rixeos R kullanıcısına yanıt
    Hocam spor salonunda bir arkadaşa denk geldim. Onunda S6 edge i tıpkı benimki gibi, maalesef Samsung un kaderi bu 2 yaşına yakın telleri cortluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mıknatıs20 -- 15 Ağustos 2017; 21:58:22 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.