Şimdi Ara

Galaxy Note 20 Ultra tüm detayları ile karşımızda: İşte özellikleri ve tasarımı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
1.957
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    8K24 yapılmasının sebebi büyük ihtimal Exynos 990 yüzünden. SD865’te olması 8K30 olmasının bir önemi yok. Hatta eşitlemek için Snapdragon versiyonunda da 8K24 olabilir. Zamanında QC 2.0 desteklemeyen Exynos çipsetli modeller yüzünden Snapdragon modellerin QC 2.0 desteğini yazılımla kısıtladıklarını biliyoruz. Exynos hem verimlilik hem de sürdürebilir performans konusunda başarısız bir çipset. 8K gibi işlemciyi oldukça yoracak bir işlem tabiki ısınmayı beraberinde getirir. Ki Exynos normalde de çabuk ısındığı için 8K çekimde bu ısınma kaçınılmazdır. İşlemci hızının düşmesi de çekim sırasında fps kaybına yol açacağı için 30 fps üzerinde kare atlamaları hoş karşılanmayacaktır. Bunun yerine daha düşük fps ile sabit tutulmaya çalışıldığını düşünüyorum. Artık 60 fps çekimin standartlaştığı bir dönemde 30 fps bile kabul görmezken 24 fps rezilliktir. Hiç yapma daha iyi. Bu Android üreticilerinin yıllardır tanıtımlarda ilk biz yaptık diyebilmek için başvurdukları standart gövde gösterilerinden biridir. Maksat o özelliğin iyi kötü telefonda bulunmasıdır. Özelliğin oturup oturmaması önemli değildir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• O ekrana 4500 mAh pil az değil mi yahu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MrT4ngo

Hayatında kaç kere note serisi kullandın keko

Git note konularda arat beni keko kaç kez kullanmışım görürsün.

• Iphone'un kamera delikleriyle dalga geçenler buna ne diyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Jingles

8K24 yapılmasının sebebi büyük ihtimal Exynos 990 yüzünden. SD865’te olması 8K30 olmasının bir önemi yok. Hatta eşitlemek için Snapdragon versiyonunda da 8K24 olabilir. Zamanında QC 2.0 desteklemeyen Exynos çipsetli modeller yüzünden Snapdragon modellerin QC 2.0 desteğini yazılımla kısıtladıklarını biliyoruz. Exynos hem verimlilik hem de sürdürebilir performans konusunda başarısız bir çipset. 8K gibi işlemciyi oldukça yoracak bir işlem tabiki ısınmayı beraberinde getirir. Ki Exynos normalde de çabuk ısındığı için 8K çekimde bu ısınma kaçınılmazdır. İşlemci hızının düşmesi de çekim sırasında fps kaybına yol açacağı için 30 fps üzerinde kare atlamaları hoş karşılanmayacaktır. Bunun yerine daha düşük fps ile sabit tutulmaya çalışıldığını düşünüyorum. Artık 60 fps çekimin standartlaştığı bir dönemde 30 fps bile kabul görmezken 24 fps rezilliktir. Hiç yapma daha iyi. Bu Android üreticilerinin yıllardır tanıtımlarda ilk biz yaptık diyebilmek için başvurdukları standart gövde gösterilerinden biridir. Maksat o özelliğin iyi kötü telefonda bulunmasıdır. Özelliğin oturup oturmaması önemli değildir.

Eskiden Note3 Snapdragon modelinde 4K 30 FPS kayit destekliyorken Exynos lu modelde ise anca 2K filan cekiyor! Hizli Sarj da varken Snapdragon da Exynos Note3 te yoktu ...

Son yillarda Samsung Snapdragon Exynos e dusurerek esitlemek icin zayif olan Exynos a gore kirpmistir! FM Radyo su bile yok Amiral Exynos pakedinde! .

Yillardir Samsung cihazi kullanan ve takip eden biri olarak Samsung un gecen yildan baslayan patlak verme olaylarini yillar once gormus ifade etmisimdir defalarca . Aklin yolu birdir ...

Guney Kore'de anavataninda bile Exynos artik kullanilmiyor. Bir ara Exynos kullanilmisti tekrardan eskisi gibi Snapdragon a donuldu ...

• mehmet_clk M kullanıcısına yanıt

Samsung ta son cihzim Note9 512 GB/ 8 GB RAM resmi Turkiye garantili modeli olacak. Bundan sonra anca Pixel 5 XL veya Iphone 12 ... Genel manada ortasini dusunenler icinse bundan sonra Snapdragon 875 li OnePlus i beklesin derim .

Gerisi genel manada hikaye ...

• sadece tasarım üstüne çalışmışlar tasarım dışında gerisi çöp

• 5G ve ESIM gibi özellikleriyle geleceğe dönük bir cihaz olmuş. Alınıp 3-4 yıl kullanılır.

• 7" çok büyük

tasarım konusunda çok kırılgan ve bunu bilerek yapıyolarki ekran vs kırılsın tekrar samsunga para ödeyin diye.neticede android telefon üreticileri sadece cihazdan para kazandıkları için bu açgözlülük çok normal.

güncelleme konusuna inanmıyorum.gelecek gelecek diyolar insanı yaşlandırana kadar bekletiyorlar ya da hiç gelmiyor güncelleme

• gurkanse kullanıcısına yanıt
    Ekran çok kırılgan haklısınız ama bi note 10 u alınca elime işte telefon budur diyorum, ekranı mükemmel ki bence akıllı telefondaki en önemli olay ekran.
    Note serilerinin ekranları hep çok çok başarılı, varsın kırılgan olsun o deneyime yeter.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • murdar :)

• gecenin yargıcı G kullanıcısına yanıt
    Note 8 rakibi iphone 8 plus ve iphone x'di. Note 8 artık güncelleme almıyor hatta satışta bile değil ama rakipleri hem güncelleme desteği alıyor hemde fiyatları artmış bir şekilde halen satılıyor. Bir sonraki telefonum büyük ihtimalle iphone olacak.

Not: Note 8 kullanıyorum.

• Exynos 990 işlemciyle gelecekse gelmesin

• sezer1578 kullanıcısına yanıt

Note serisinin hiç bir rakibi yok. En iyisi demiyorum ama rakipsiz. Kalemi olmayan bir telefon ile karşılaştırma yapmak doğru değil. Note note dur ve gerisi Android /iPhone dur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • günde bir telefon çıksa çöp olur tabi böyle. Bu telefon güzel ama diğerleri çöp samsung'un.

• pil dışında handikapı yok gibi. o boyutta 120 hz ekrana 5.500 mah batarya yakışırdı. Alır mıyım? almam. iPhone 12 yine piyasayı domine eder.

• Fiyatı 100 bin TL olacak galiba...

• Ray Kurzweil kullanıcısına yanıt
    note serisi ayrı kullanıcı kitlesi var kalem büyük kolaylık uzun süre telefonda kalem olmadan kullanamam diyordum ama artık hataları ederi olmayan yüksek fiyatları usandırdı.
    note 3 , note 4,funedition ve en son 8 kullandım note 3 haricinde hiçbiri 2 yıldan fazla dayanmadı. samsung kasıtlı eskitme uyguluyor eminim. Note serisi telefonlarında zaten her serinin majör hatası oluyor;
    note 3 ün çerçevesi hemen çatladı kronik hata
    note 4 ün şebeke çekmiyordu 1,5 yıl zor dayandım kronik hata
    fun edition zaten note 7 nin parçalarından yapılan yavaşlatılmış haliydi 1.5 sene de whatsup açarken bile donmaya başladı kronik hata
    note 8 de de simkart yuvası 1 yıl sonunda bozuldu kronik mi bilmiyorum birde o kadar dar ve uzun yaptığın ve kalem kullandığın telefona niye kavisli ekran koyarsın o da muamma.
    Samsung'un en büyük hatası hep note serisini güncel telefon standartlarından bir model düşük çıkarması ve arızaları.
    ios telefonla aynı veya daha pahalı telefon satacaksan müşteriye en az 3-4 yıl kullanılabileceği güvenini aşılaman lazım. İos un yarı fiyatına olmadıktan sonra hiçbir samsung cihazına dengi apple parası vermem ( halen note kullanıcısıyım ama 2 yıl geriden satın alıyorum 6 ayda fiyatı %30-40 düşecek telefona o parayı verme taraftarı değilim)

• quote:

Orijinalden alıntı: malifural

note serisi ayrı kullanıcı kitlesi var kalem büyük kolaylık uzun süre telefonda kalem olmadan kullanamam diyordum ama artık hataları ederi olmayan yüksek fiyatları usandırdı.
    note 3 , note 4,funedition ve en son 8 kullandım note 3 haricinde hiçbiri 2 yıldan fazla dayanmadı. samsung kasıtlı eskitme uyguluyor eminim. Note serisi telefonlarında zaten her serinin majör hatası oluyor;
    note 3 ün çerçevesi hemen çatladı kronik hata
    note 4 ün şebeke çekmiyordu 1,5 yıl zor dayandım kronik hata
    fun edition zaten note 7 nin parçalarından yapılan yavaşlatılmış haliydi 1.5 sene de whatsup açarken bile donmaya başladı kronik hata
    note 8 de de simkart yuvası 1 yıl sonunda bozuldu kronik mi bilmiyorum birde o kadar dar ve uzun yaptığın ve kalem kullandığın telefona niye kavisli ekran koyarsın o da muamma.
    Samsung'un en büyük hatası hep note serisini güncel telefon standartlarından bir model düşük çıkarması ve arızaları.
    ios telefonla aynı veya daha pahalı telefon satacaksan müşteriye en az 3-4 yıl kullanılabileceği güvenini aşılaman lazım. İos un yarı fiyatına olmadıktan sonra hiçbir samsung cihazına dengi apple parası vermem ( halen note kullanıcısıyım ama 2 yıl geriden satın alıyorum 6 ayda fiyatı %30-40 düşecek telefona o parayı verme taraftarı değilim)

Bu detayları bilmiyordum açıkçası. Detaylı bilgilendirme için teşekkürler gelecekteki tercihimde etkili olacak verdiğiniz bilgiler.

• gurkanse kullanıcısına yanıt
    yanlışınız var hiç bir firma müşteri sorunu ile uğraşmayı asla istemez kasa yapısı bunu izin veriyor ise bunu yapmışlardır samsungun zamanında başına ne belalar geldi biliyoruz.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.