Şimdi Ara

galaxy gear s2 (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
192
Cevap
7
Favori
11.656
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ottoman984

saati araştırdım, büyük umutlarla bekledim, tr ye gelmesi bence marka kalitesini ortaya koyuyor. Diğer saatlerde riske girip amazondan sipariş + gümrük vergisi + garanti dışı kalması da cabası.. Ancak incelediğim kadarıyla gear s ten bazı özellikleri eksik. Tasarım olarak güzel ama display size bölümü çok ufalmış, benim gibi uzun boylular için saat oyuncak gibi duracaktır ki gear s bile tam geliyordu ( büyük diyorlardı ). Bunun dışında arama yanıtlama özelliği olmaması da en büyük handikap. Bu yüzden seçeneklerim arasından malesef çıktı. Alan arkadaşlara hayırlı olsun, sonuçta bu özelliklerini bilip aldılar ve yorumlardan da beğen,ldiği anlaşılıyor.

benimde eleştirdiğim bu durumu sizden ve bi arkadaştan daha başka kimse değinmemiş, her nekadar önemli olsa da demek ki önem arz etmiyor

• @cumur,

eleştiriyorsunuz; tabi ki eleştirmek hakkınız fakat bu özelliğin olmadığı saat ilk lanse edildiğinde (bundan belki 4-5 ay önce) bilinen bir durumdu.
    bunun ne kadar önemli olduğunu 40 defa daha vurgulasanız da durum değişmeyecek. Samsung bu şekilde üretmeye karar vermiş, böyle üretmiş.

Aslında, görüşme özelliği bulunan, hatta kendi üzerinde hattı da olan bir versiyon da ürettiler (Gear S2 3G) , fakat ülkemizde e-sim destekleyen GSM operatörü olmadığı için bu versiyon Türkiy'de satılmıyor.

bu özellik sizin için "olmazsa olmaz" bir özellik ise, bu saatten vazgeçip alternatiflerine bakmanızda fayda var. Önemli olduğu görüşünüze bu forumda destek aramanız bir sonuç üretmeyecek.

Bu arada, evet bence de önemli bir özellik; ben S2'den önce 3G'li Gear S kullanıyordum ve görüşme yapabilmek iyiydi. Fakat "olmazsa olmaz" değil bana göre. Şu anda S2'nin tasarımını, S'in büyük ekranına ve görüşme özelliğine tercih ediyorum.

• her ne kadar gsmavm yle ilgili yorumlar yapılsada n11 dehttp://www.n11.com/kampanyalar/finansbank-parapuan-kampanyasi?icid=300500_finansbank-parapuan-kampanyasi böyle bir kampanya var. yanına bir ucuza bir şeyler ekleyip 111 tl puandan faydalanılabilir.samsung bayilerine ulaşmaya başladıysa saat teşhirede koymaya başlarlar bence.puan kampanyası zor denk gelir bi daha ben alacağım gibi kampanya bitmeden

• quote:

Orijinalden alıntı: mrmrmrmr

@cumur,

eleştiriyorsunuz; tabi ki eleştirmek hakkınız fakat bu özelliğin olmadığı saat ilk lanse edildiğinde (bundan belki 4-5 ay önce) bilinen bir durumdu.
    bunun ne kadar önemli olduğunu 40 defa daha vurgulasanız da durum değişmeyecek. Samsung bu şekilde üretmeye karar vermiş, böyle üretmiş.

Aslında, görüşme özelliği bulunan, hatta kendi üzerinde hattı da olan bir versiyon da ürettiler (Gear S2 3G) , fakat ülkemizde e-sim destekleyen GSM operatörü olmadığı için bu versiyon Türkiy'de satılmıyor.

bu özellik sizin için "olmazsa olmaz" bir özellik ise, bu saatten vazgeçip alternatiflerine bakmanızda fayda var. Önemli olduğu görüşünüze bu forumda destek aramanız bir sonuç üretmeyecek.

Bu arada, evet bence de önemli bir özellik; ben S2'den önce 3G'li Gear S kullanıyordum ve görüşme yapabilmek iyiydi. Fakat "olmazsa olmaz" değil bana göre. Şu anda S2'nin tasarımını, S'in büyük ekranına ve görüşme özelliğine tercih ediyorum.

ben sim kart desteğinden bahsetmedim ki o olmasın zaten, telefon üzerinden arama yanıtlama yani telefona bağlı kalmadan olan olan bi özellik apple watch gibi bunu da eleştirmek hakkımız kusura bakmayın, bi evvelki versiyonda olupta bunda yeni bi üründe olmaması saçmalık dikkat ederseniz konuyu başlatan benim beğendiğim beklediğim bir ürün 40 defa değil 41 defada olsa vurgularım, siz mutlu olabilirsiniz ama bu özelliği bilmeyenler olduğunu var sayanlar olacaktır. onlar için en azından açıklama yapılması gerektiğini düşünüyorum dediğim gibi siz mutluysanız sorun yok alan biri tam açıklamalı incelemesini yapsa aslında hepimiz emin olsak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cumur -- 16 Kasım 2015; 9:43:14 >

• quote:

@cumur,

hem gear s hem de gear 2 kullanmış biri olarak telefon görüşmesi yapılamıyor olma ihtimali hiç aklıma gelmemişti, buna ihtimal bile vermemiştim. burada görünce dikkatimi çekti ve öğrenmiş oldum.

cihaz ile ilgili artı ve eksi özellikleri bilmek isteyenler konuya girip cihaz hakkında bilgi sahibi olmaya çalışlıyorlar. bu açıdan bu özelliğin vurgulanmasının önemli olduğunu düşünüyorum.

ayrıca sizin gibi cihazı almış ve kullanmaya başlamış arkadaşların da tecrübelerini paylaşarak artı ve eksi yönleri ifade etmeleri bizler faydalı olacaktır. özellikle pil süresi, cihaz performansı gibi konularda yorumları merakla bekliyorum.

saygılarımla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hece_he -- 16 Kasım 2015; 10:07:12 >

• Daha öncede bahsettiğim gibi kesinlikle gear s in devamı değil farklı bir tasarım olmuş. Ben iri birisiyim ve kolumda gear s çok güzel duruyor hatta bileklik gibi sarıyor. Gear s2 gibi aynı çapta saatim var kolumda çocuk saati gibi kaldı bence biraz bayan saati gibi olmuş. Bu benim düşüncem.
  • Saati eşime aldım. Beyaz renk olan gerçekten bayanlara çok şık duruyor. Bayan kullanımı için alınması durumunda net biçimde beyaz renk seçimi tavsiye ederim.
    Gsmavm'den sipariş ettiğim ürün kargoya verilmeyince hemen onu iptal ettim ve kredi kartıma iade yaptılar.
    Hepsiburada.com'dan siparişim aynı gün kargoya verildi. Bir şekilde 854 TL'ye hepsiburada'dan aldım ama şu anda 899 TL'den veriyorlar.
  • Sonunda gsmavm ürünü kargoya verebildi bakalım yarın elimde olur inş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 6 saat sonunda % 25 batarya tüketti Bluetooth açık telefon ve bluetooth Kulaklık bağlı. 1 saat boyunca saatin icine yükLediğim Müziklerden dinledim. notification lar acik. muzik dinlemek ve uyandirma hareketi acik olunca sarji 1 gunu rahat cikarir ama 2 gunu cikarmaz gibi duruyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: cumur

quote:

@cumur,

ben sim kart desteğinden bahsetmedim ki o olmasın zaten, telefon üzerinden arama yanıtlama yani telefona bağlı kalmadan olan olan bi özellik apple watch gibi bunu da eleştirmek hakkımız kusura bakmayın, bi evvelki versiyonda olupta bunda yeni bi üründe olmaması saçmalık dikkat ederseniz konuyu başlatan benim beğendiğim beklediğim bir ürün 40 defa değil 41 defada olsa vurgularım, siz mutlu olabilirsiniz ama bu özelliği bilmeyenler olduğunu var sayanlar olacaktır. onlar için en azından açıklama yapılması gerektiğini düşünüyorum dediğim gibi siz mutluysanız sorun yok alan biri tam açıklamalı incelemesini yapsa aslında hepimiz emin olsak

Gear s2 classic aldım bahsettiğiniz arama yanıtlama ve dahi arama yapma özelliği var ancak bir Bluetooth kulaklık gerekiyor. Ben aynı zamanda gear circle kulaklık kullandığım için bahsettiğiniz eksiklikleri yaşamıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: mrtcbk

quote:

Orijinalden alıntı: cumur

quote:

@cumur,

Gear s2 classic aldım bahsettiğiniz arama yanıtlama ve dahi arama yapma özelliği var ancak bir Bluetooth kulaklık gerekiyor. Ben aynı zamanda gear circle kulaklık kullandığım için bahsettiğiniz eksiklikleri yaşamıyorum.

saol arkadaşım yani dahili hoparlör olmadığını teyit etmiş oluyoruz

• Bu özellik tek gear 1 - 2 ve s lerde var. Diğer android wearlar da kullanamaıyor diye biliyorum. Araç kullanırken + mekanik işlerle uğraşırken , eller yağlı vs gibi müsait olmadığın durumlarda ( answer ) sesli komutla saatten konuşma paha biçilemezdi. Bana göre büyük kolaylıktı ( kalabalık içinde hoş olmayacağından açılmaması taraftrıyım )

Özellik konusunda s2 küçülmeye gitse de kalite konusunda tizen resmen koşuyor. Android wear bildiğiniz android.. Durduk yere sıkıntı çıkartabiliyor + stabilite gelmiyor malesef, yorumlarda okuduğum kadarıyla eşleşmeme + stabilite sorunları oluyor ve reset e başvuruyorlar ( s4 te wipe yaptığım gibi ) Tizen bana göre geleceğin sistemi olacak. Şarjı iyi idare ettiği gibi pek sorun yaşanmıyor. Bana göre tizen bu camianın iosu.
  • keopsdd kullanıcısına yanıt
    Dostum selam,
    Ben Gear S2'im için bluetooth kulaklık alacağım. Kulaklık konusunda herhangi bir tavsiyen ya da almadan önce bilinmesi gereken birşey var mı acaba?

Bir de akıllı saatle ilk defa tanışan biri olarak ilk izlenimlerimi paylaşayım;
    1-Kablosuz şarj olayı çok hoşuma gitti. Saati şarja bırakmak çoook kolay ve kaliteli. Saati Dock'a yaklaştırınca manyetik alan saati kapıyor ve yapışıyor.
    2-Ekran çözünürlüğü, geçişler, renkler, titreşimin verdiği kalite hissiyatı, saatin kadranını döndürürken hissedilen kalite muhteşem.
    3-Kalp ritmini çok stabil olarak ölçüyor.
    4-Telefon ile arasındaki bağlantı ilk izlenimime göre çok hızlı, sorunsuz gibi.
    5-Ekranda pek parmak izi göstermiyor, kolay çizilmeyecek gibi görünüyor.
    6-Paketten çıkan yedek kordon güzel bir jest.
    7-Satın aldığı ürünün kapalı olmasına benim gibi takık olan arkadaşlar için paketinin garanti etiketi olduğunu hatırlatayım.
    8-Kordon çok rahat ve kaliteli bir lastik.
    9-Saati yüzüne çevirince çalışması hoşuma gitti.
    10- Adım sayar çok hoşuma gitti.

Ayrıca benim gibi akıllı saat ile yeni tanışan ya da tanışacak olanlara ipucu ve trickler ile tavsiyede bulunabilecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bruwkh

Dostum selam,
    Ben Gear S2'im için bluetooth kulaklık alacağım. Kulaklık konusunda herhangi bir tavsiyen ya da almadan önce bilinmesi gereken birşey var mı acaba?

Bir de akıllı saatle ilk defa tanışan biri olarak ilk izlenimlerimi paylaşayım;
    1-Kablosuz şarj olayı çok hoşuma gitti. Saati şarja bırakmak çoook kolay ve kaliteli. Saati Dock'a yaklaştırınca manyetik alan saati kapıyor ve yapışıyor.
    2-Ekran çözünürlüğü, geçişler, renkler, titreşimin verdiği kalite hissiyatı, saatin kadranını döndürürken hissedilen kalite muhteşem.
    3-Kalp ritmini çok stabil olarak ölçüyor.
    4-Telefon ile arasındaki bağlantı ilk izlenimime göre çok hızlı, sorunsuz gibi.
    5-Ekranda pek parmak izi göstermiyor, kolay çizilmeyecek gibi görünüyor.
    6-Paketten çıkan yedek kordon güzel bir jest.
    7-Satın aldığı ürünün kapalı olmasına benim gibi takık olan arkadaşlar için paketinin garanti etiketi olduğunu hatırlatayım.
    8-Kordon çok rahat ve kaliteli bir lastik.
    9-Saati yüzüne çevirince çalışması hoşuma gitti.
    10- Adım sayar çok hoşuma gitti.

Ayrıca benim gibi akıllı saat ile yeni tanışan ya da tanışacak olanlara ipucu ve trickler ile tavsiyede bulunabilecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkürler.

hocam kutudan cikan kordon yedek kordon degil. saatin ustunde L geliyor. kutudaki ise daha kisa S yazar arkasinda. küçük bileklikler icin dusunulmus bir jest aslinda. kulaklik icinde ben muzik dinledigim icin jam fusion bands aldim 170 tl d&r da bulabilirsin. kulaga cok iyi oturuyor ve sarjida guzel. bn aldiktan sonra samsung level u kulaklik cikti. gsmavm de 149 tl den satiliyor tasarimi hosuna giderse onuda oneririm. jam fusion bands muzik dinleme suresi 6-7 saat iken samsung level u nun 11 saat civarında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi keopsdd -- 17 Kasım 2015; 13:02:51 >

Aaa hiç dikkat etmemiştim, teşekkür ederim :)

D&R'dan 170 TL'ye aldığın kulaklık Samsung Galaxy Gear Circle mıdır acaba? Hepsiburada'da 179 TL'den var ama D&R'dan gider alırım aynı ürün ise.
    çook teşekkürler :)
  • Herkesin saatleri hayırlı olsun deneyimlerinizi ve bol resimlerinizi bekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bruwkh

Aaa hiç dikkat etmemiştim, teşekkür ederim :)

D&R'dan 170 TL'ye aldığın kulaklık Samsung Galaxy Gear Circle mıdır acaba? Hepsiburada'da 179 TL'den var ama D&R'dan gider alırım aynı ürün ise.
    çook teşekkürler :)

d&r dan jam fusion bands aldim. tavsiye ederim.

ama samsung level u tasarimi hosuna giderse kulanirim diyorsan al cunku hem sarj suresi daha iyi hemde 20 tl daha ucuz

bu kulaklıklardan kaliteli müzik dinlemek mümkünmüdür? bana kablolu kulaklıklara yetişemez gibi geliyor yanılıyormuyum bilemedim. ona göre bende alınacaklar listeme yazacağım saatin yanında
  • arkadaşlar saat üstünden arayanı görebiliyorsunuz ve yanıt verebiliyorsunuz. fakat konuşma duyma işini telefondan yapmanız gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: realbrutal

bu kulaklıklardan kaliteli müzik dinlemek mümkünmüdür? bana kablolu kulaklıklara yetişemez gibi geliyor yanılıyormuyum bilemedim. ona göre bende alınacaklar listeme yazacağım saatin yanında

gayet guzel dinleniyor hocam. eski bluetooth versiyonlarinda oldugu gibi takilma gecikme olmuyo. acayip ses takintisi olan biri degilim. yoo basslar kotu falan ama baya iyi ses kalitesi var fusion bands lerin. level u lari bilmiyorum

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.