Şimdi Ara

Galaxy C5 güncelleme sonrası yaşadığım hata

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.946
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba herkese iyi günler. Kardeşimin telefonuna 7.0 sürümünü sorunsuz bir şekilde yükledim. Güncellemeyi yükleme esnasında her şey adım adım izlendi. Ancak kardeşim bana Samsung Health programının açılmadığını söyledi. Uygulama açılmıyor kök dizin olan cihazlarda bu uygulama açılamaz gibi bir uyarı veriyormuş (uygulamanın verdiği hatayı tam olarak hatırlamıyorum yine de yanlış olmasın). Bunun gibi bir hatayla karşılaşan oldu mu ? Bu hatayla karşılaşıp çözüme ulaşabilen var mı acaba ?

Not : Cihaza 7.0 güncellemesinin yüklenmesi Odin üzerinden telefon tamamen sıfırlanarak gerçekleştirilmiştir.

• Samsung Health uygulamasının açılmama nedeni cihazın knox değeri 0x0 olmamasıdır android 7 ile alakalı olacağını sanmıyorum cihazın knox değerini bir kontrol edin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ercan547 -- 22 Haziran 2018; 13:35:45 >
  • ercan547 E kullanıcısına yanıt
    Download modda 0x1 gözüküyor. S Health ın verdiği hatayı da eklere ekliyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: flat_kil

Download modda 0x1 gözüküyor. S Health ın verdiği hatayı da eklere ekliyorum.

Knox 0x1 olursa shealt ve güvenli klasör çalışmaz.
    Root yaparak çalıştırılabiliyormuş ama bilgim yok o konuda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ercan547 -- 23 Haziran 2018; 15:13:35 >
    Anladım teşekkür ederim. Peki bir sorum olacak eğer biliyorsanız cevaplarsanız sevinirim. Önceki sürümde bunun gibi herhangi bir sorunla karşılaşmamıştık Odinle 7.0 güncellemesini yükledikten sonra bu sorun ortaya çıktı acaba Odinde yükleme yaparken yanlış bir şey yapmış olabilir miyiz ?

• quote:

Anladım teşekkür ederim. Peki bir sorum olacak eğer biliyorsanız cevaplarsanız sevinirim. Önceki sürümde bunun gibi herhangi bir sorunla karşılaşmamıştık Odinle 7.0 güncellemesini yükledikten sonra bu sorun ortaya çıktı acaba Odinde yükleme yaparken yanlış bir şey yapmış olabilir miyiz ?
    Knox 0x1 olması demek cihaza orijinal olmayan yazılım yükleyerek veya root yaparak knox 0x0 bozulur ve knox bozulduktan sonra geri eski haline getirilemez samsungun orijinal yazılımın kullanmak için uyguladığı bir yöntemdir.
    Eğer bir önceki sürümde shealt çalışıyor ve bunda çalışmıyorsa siz orijinal olmayan yazılım yüklemişsiniz cihaza sammobile.com dan indireceğiniz yazılımlar orijinal yazılımdır başka sitelere fazla güven olmaz. Siz süpersu denen bir şey yükledinizmi telefona root için oda knox yükseltir
    Hayır hiç bir şekilde rootlanmadı telefon. Yazılımı da samfirm uygulamasından indirmiştim oradan daha hızlı iniyor diye.

• quote:

Android 6.0.1 touchwiz arayüzü ile çıkış yapan 2016 model cihazlarda knox sayacı artmış olsa dahi S Health uygulaması çalışmakta.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • asabi kullanıcısına yanıt
    Anladım o zaman yapacak bir şeyimiz yok sanırım yanlış anlamadıysam eğer.

• quote:

olma ihtimali düşük ama o zaman denemek isterseniz telefonun yedeğini alıp odin ile android 6 versiyonunu yükleyip bir deneyin belki çalışır s healt biraz düşük ihtimal ama yazılım olarakta hong kong olanı yükleyin diğerinde Türkçe dil yok
  • quote:

Var sürüm düşürün android 6'ya geri dönebilirsiniz sizin için bukadar sorun ise eğer uygulama sorunsuz çalışır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Anladım arkadaşlar ikinize de bilgiler için teşekkür ederim sağolun :)

• Ne yaptınız hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Havya Makinesi kullanıcısına yanıt
    Sürüm düşmedim, aynı sürümde kaldım. S Health’ı kullanamıyorum hala bir çözüm bulamadım.

• flat_kil kullanıcısına yanıt
    ben root yapmadığım halde fan edition da bu hatayı alıyorum. download modda knox sayacı 0x0 gözüküyor anlam veremiyorum.
    Bende root yapmadım zaten güncellemeyi yükleme anında da herhangi bir yanlışlık yapmamıştım fakat değişen bir şey yok hala aynı sorun devam ediyor ve çözümünü bulamadım maalesef.

• flat_kil kullanıcısına yanıt
    peki güvenli klasör açılıyor mu? bende bir problem yok güvenli klasörde. 1 güncellemeyi yapmadım aylardır bekletiyorum yapsam düzelir mi acaba off
  • güncellemeleri kaldırdım şimdilik düzeldi. fakat tekrar güncelleyince açılmıyor.
  • bu mesaj silindi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0EF48BDE1 -- 18 Temmuz 2020; 15:28:4 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Güncellemeleri kaldırdım derken eski sürüme mi döndünüz yani ?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.