Şimdi Ara

Galaxy 8600GT İncelemesi-LOST PLANET DX10@45FPS(açık alanda) sf.6 (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
408
Cevap
0
Favori
32.157
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • oc suz ----06'dan 5000 üstü değer tatmin edici güzelmiş bu galaksi de bee

buarada nekaaddar 8600gt lerin forumda onaylamayanlar coğunlukta olsada
    8x00xx ciler cığ gibi büyüyor

• Teşekkür ederim arkadaşlar.

Kartı oldukça beğendiğimi söylemek isterim bugüne kadar çok ekran kartı kullandım ancak ekrna akrtına artık aşırı paralar vermek beni üzüyor bu kart ise verdiğiniz her kuruşun hakkını verecek gibi duruyor

128-bit yüzünden çok eleştirildiler ben de dahil birçok kişi tarafından ama 128-bite rağmen tatminkar bir performans sergiliyor 8600GT ler

Takdir ettim
  • quote:

Orjinalden alıntı: caver

oc suz ----06'dan 5000 üstü değer tatmin edici güzelmiş bu galaksi de bee

Arkadaşım ben daha dün aldım Leadtek Winfast 8600GT 145$+KDV oldukça kaliteli bir kart belki diğer markalarda daha ucuzu vardır.. Fiyat perforans oranı oldukça tatminkar fiyatına göre beklenenden fazlasını veriyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Batuist -- 2 Haziran 2007; 23:02:57 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Batuist

quote:

Orjinalden alıntı: caver

oc suz ----06'dan 5000 üstü değer tatmin edici güzelmiş bu galaksi de bee

Arkadaşım ben daha dün aldım Leadtek Winfast 8600GT 145$+KDV oldukça kaliteli bir kart belki diğer markalarda daha ucuzu vardır.. Fiyat perforans oranı oldukça tatminkar fiyatına göre beklenenden fazlasını veriyor...

Benim galaxy daha ucuz ve daha performanslı o karttan

• Neden bir karti degerlendirmek icin 3Dmark sacma sapan, performans hakkinda en ufak bir fikir bile vermeyen seylere bakilirki... Koysaniza suraya oyun icinden SS leri... FPS leri görelim... Nedir milletteki bu bench hastaligi anlamadim gitii....
  • Bu galaxy hangi galaxy tam anlamadım.Bir link verirmisiniz netten resmini görüyüm.
  • quote:

Orjinalden alıntı: AteshBey

Neden bir karti degerlendirmek icin 3Dmark sacma sapan, performans hakkinda en ufak bir fikir bile vermeyen seylere bakilirki... Koysaniza suraya oyun icinden SS leri... FPS leri görelim... Nedir milletteki bu bench hastaligi anlamadim gitii....

Hocam bench ler önemlidir oyunlar da önemlidir ancak test edecek oyunum şu an için yok elimde
  • Reason hayırlı olsunda..Tekmar hangi 8600GT'yi vermişti sana..O ne oldu.?.
  • quote:

Orjinalden alıntı: reason666

quote:

Neden bir karti degerlendirmek icin 3Dmark sacma sapan, performans hakkinda en ufak bir fikir bile vermeyen seylere bakilirki... Koysaniza suraya oyun icinden SS leri... FPS leri görelim... Nedir milletteki bu bench hastaligi anlamadim gitii....

Hocam bench ler önemlidir oyunlar da önemlidir ancak test edecek oyunum şu an için yok elimde

Eskiden öyleydi evet... Ama simdi kart üreticileri kartlarini oyunlarda yüksek FPS alsin diye degilde Benchlerde yüksek skor alsin diye üretiyorlar artik... Benchlerde ucan kartlar oyunlarda sürünüyor.... Bkz 86XX serisi... Ya da HD2900XT... En basitinden 8600GTS benchlerde X1950 proyu adeta samaroglanina ceviriyor ama is oyunlara gelince kendisi samaroglanina dönüyor... Hatta 7900GS ye bile bir cok oyunda gecildigi oluyor... DH videosunun yalancisiyim ben... Bu ne bicim istir anlamadim gitti....

En kisa zaman oyun SS lerini vermen dilegiyle hocam

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: reason666

quote:

Eskiden öyleydi evet... Ama simdi kart üreticileri kartlarini oyunlarda yüksek FPS alsin diye degilde Benchlerde yüksek skor alsin diye üretiyorlar artik... Benchlerde ucan kartlar oyunlarda sürünüyor.... Bkz 86XX serisi... Ya da HD2900XT... En basitinden 8600GTS benchlerde X1950 proyu adeta samaroglanina ceviriyor ama is oyunlara gelince kendisi samaroglanina dönüyor... Hatta 7900GS ye bile bir cok oyunda gecildigi oluyor... DH videosunun yalancisiyim ben... Bu ne bicim istir anlamadim gitti....

En kisa zaman oyun SS lerini vermen dilegiyle hocam

Hocam olay sürücülerle alakalı oyunların optimizasyonu yeni unified shader yapısının oyunlarda kullanılmasıyla alakalı oyunlarla tam uyumluu olmayan teknolojiler bunlar tamamiyl e yeni bir teknoloji unified shader dolayısıyla bu kartlar elbette DX9 optimizasonu olan kartlarda daha iyi çalışacaktır ben bunun taraftarıyım

Ama 8600GT nin kesinlikle oyunlarda sürüneceğini sanmıyorum...Bekleyin biraz sürücüler otursun yerine DH videosu hangi driverla yapıldı bilmiyorum ama NVIDIA 200.xx sürücülerini çıkarttıkça oyunlarda düzelmeler olacaktır...

Bugünün oyunlarıyla kıyas yapmak doğru değil DX10 kartları.Çünkü o oyunlar yapılırken unified shader teknolojisi yoktu ve hiçbir oyun unified shader gözönüne alınarak hazırlanmadı....Şu anki DX9 oyunlarında düşük performans vermeleri elbette normal keza kiFIFA 2007 de 6800GS ara videolarda 8800GTS den daha çok FPS veriyordu bunlar olağan normal olaylar hocam bench asıl en doğru ölçüt şu anda kullanılacak o yüzden benchleri kullanıyorum çünkü benchler ekran kartının her haltını sonuna kadar sömürmeye dayalı çalışıyor oyunlarda optimizasyon sorunu yok DX9 yapısı cart curt işin içine giriyor ve haliyle bunlar DX9 kartlara geçiliyor teorik olarak geçilmesi imkansız ama oluyor....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reason666 -- 3 Haziran 2007; 1:33:41 >

• Arkadaşlar printscreen programım oyundan ss aldıymıro sorunlu oluyor ancak oblivion denemesi yaptım sonuçlar muhteşem

oyunu ultra high ayarlamak için 1.1 patch yükledim

4x AA ve 16X AF ile beraber HDR açtım ve HDR yoğunluklu outside alanlarda FPS değerleri minimum 28 ortalama 40 max da 50 lerde geziniyor çim olmayan alanlarda ve indoor kısımlarda ise refresh rate in sınırı olan 60 a dayanıyor çi,mli savaş sahnelerinde ortalama 37 FPS

değerler fraps ile alındı.

Tamamen sentetik değerlerdir ekran kartını zorlamak için herşeyi yaptım ama altından çok rahat kalktı
  • bu arada ekran kartını soran olmuş , bugün ben de sormuştum . 8600 gt premium edition mış

http://www.guru3d.com/admin/imageview.php?image=10024
  • ManitoN verdiğin resimle bendeki kart biras farklı mesela(Buyuk ihtimalle türkiyedeki 8600gtler gibi kartı arena getiriyor oradan biliyorum)Farklılıklar 2 dvi yerine 1 analog+1dvi olması ve resimde gördüğünüz kartın üstündeki jumperların olmaması)diğer herşey aynı ayrıca kutusunda overclocked yazıyor.

2.si reason666 oblivionda hdr+aa nasıl açtın?bende 1.21 patch yuklu ama gene açılmıyor oyunn menusunden..
    Kontrol panelden açtıysan sanırım oyunda gene açılmıyor.

3.sü kartın gpusu 710 720 civarı artifact vermeye başlıyor.Remler bende fazla gitmedi 1700mhz oldu..1800 yapınca ilginç olan bazen düzgün çalışıyor bazen saçmalıyor..o yuzden ramlere pek yuklenmedim..
  • KOntrol panelden açınca aa yı oyunda açılıyormuş(AA+hdr) test ettim..Oyunun kendi menusunden açılmıyor ama..
  • inceleme için teşekkürler.
    Bizler için güzel bir önbilgi olmuş.

Yalnız,daha fazla bilgiye ihtiyaç var.

Üzerindeki ramler kaç ns acaba? Ne marka?

Hız aşırtma ile bu kartın neler yapabileceği önemli.Soğutucusu iyi ise,"pencil mod" ile güzel değerler alabilir.
    Hatta,bios modu uygulanabilirse 8600gts ayarı elde edilebilir belki de.(shader hızları dahil)
    Bu kartı mutlaka hız aşırtmacı bir arkadaşın denemesi lazım.

Ayrıca,size zahmet olmazsa ekran kartının soğutucusunun ramlere temas edip,etmediğine bir bakabilir misiniz?
    Bu da oldukça önemli bir bilgi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Storm Bringer -- 3 Haziran 2007; 3:32:37 >
  • @reason666 yeni ekran kartın hayırlı olsun iyi günlerde kullanman dilegi ile. birde overclocklu 3d testleri yapıp test edermisin..
  • Evet @reason666 arkadaşım kartı overclock yapman gerekli gpu mem ne görecek merak içinde herkez palit 8600gt sonic vmod ile gpu 1000mhz mem 950mhz görebiliyor bu kartında vmod şekli aynımıdır orası var yani yinede palit almak geçiyor aklımdan
  • yaw herkes o kadar oc potansiyelini öğrenmen istiyor ki bn bile hiç alakam olmamasına rağmen merak etmeye başladım hee
  • bende 1-2 gün içinde sistemi topluyorum.Palit 8600gt olacak.Bende bir kapsamlı bir test yapacağım.Videolu filan olacak
  • quote:

Orjinalden alıntı: Storm Bringer

inceleme için teşekkürler.
    Bizler için güzel bir önbilgi olmuş.

Yalnız,daha fazla bilgiye ihtiyaç var.

Üzerindeki ramler kaç ns acaba? Ne marka?

Hız aşırtma ile bu kartın neler yapabileceği önemli.Soğutucusu iyi ise,"pencil mod" ile güzel değerler alabilir.
    Hatta,bios modu uygulanabilirse 8600gts ayarı elde edilebilir belki de.(shader hızları dahil)
    Bu kartı mutlaka hız aşırtmacı bir arkadaşın denemesi lazım.

Ayrıca,size zahmet olmazsa ekran kartının soğutucusunun ramlere temas edip,etmediğine bir bakabilir misiniz?
    Bu da oldukça önemli bir bilgi.

1-Soğutucu ramlere çok yakın geçmesine rağmen temas etmiyor

2-Karta vmod yapmayı düşünmüyorum ama OC yaparım sizin için aslında yapmayacaktım.

3-Obliviondan HDR+AA yı şu şekilde açıyorsun menüden HDR sini açıp driver dan AA açıyorsun eski sürücülerle olmuyordu ama artık bir sorun kalmadı

Oyunda antialiası görebiliyorum ama HDR kapanıyor mu acaba tekrar bakayım

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.